دکتر محمد حسین نجفی

هر چیزی که تاکنون در مورد درمان صد در صد فشار خون بالا چه با دارو و چه درمان  قطعی فشار خون با قرص های فشار شنیده اید را کنار بگذارید، چرا که شایعه ای بیشتر نیستند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در پادکست صوتی زیر در این باره بیشتر توضیح می دهند:

 

آیا درمان صد درصد  فشار خون بالا حقیقت دارد؟

این سوال خیلی از بیماران بنده است که آیا به طور مثال آیا دارویی وجود دارد که بلافاصله بعد از تجویز و مصرف آن فشار خون شخص درمان شود؟ هیچگونه دارویی که درمان صد درصد فشار خون را نوید دهد وجود ندارد. پس برای پایین اوردن فشارخون بالا چه میتوان کرد؟

واقعیت این است که انتخاب داروی فشار خون اغلب بر اساس بیماری زمینه ای فرد و یا بر اساس سن انجام می گیرد. به عنوان مثال افراد بالای 55 سال یه گروه داروی فشار خون برای آن ها مناسب است و آن را شروع می کنیم. افراد کمتر از 55 سال گروه دیگری از دارو ها براشون مفید است که آن را شروع می کنیم. اگر شخصی همراه با فشار خون بالا به دیابت مبتلا باشد یا نارسایی کلیه و یا نارسایی قلبی داشته باشد؛ دارویی را تجویز می کنیم که هم برای کنترل فشار خون مناسب باشد و هم جلوگیری از عوارض آن بیماری زمینه ای را در بر داشته باشد.

یا به طور مثال اگر فردی هم فشار خون و هم آریتمی داشته باشد؛ باید دارویی تجویز شود که بر هر دوی این بیماری ها اثر داشته باشد. حتی گاهی اوقات از ابتدای امر با 2 داروی فشار خون درمان رو شروع میکنیم؛ به شرطی که فشار خون بیمار خیلی بالا باشد.

نکته ای که در درمان فشار خون وجود دارد و بیماران باید آن را رعایت کنند این است که باید مصرف نمک خود را محدود کنند؛ زیرا مصرف نمک، درمان فشار خون را با مشکل رو به رو می کند و کار ما را سخت تر کرده و به مصرف بیشتر دارو نیاز است.

تغییر در شیوه ی زندگی به پزشک کمک می کند راحت تر بتواند درمان فشار خون را انجام دهد. به این مفهوم که اگر شخص شروع به پیاده روی و ورزش روزانه کند؛ اگر وزنش کم شود که واقعا در درمان فشار خون مفید است و واقعا کمک کننده است و برای قلب مفید است. اما حتی اگر میزان وزن بیمار کاهش پیدا نکند باز هم در درمان فشار خون بیمار بسیار موثر است.

رژیم های حاوی غلات، سبزیجات و میوه کمک می کند که درمان فشار خون بهتر صورت گیرد.

نهایت امر این است که حتما با هر انگیزه ای که فشار خون بالا باشد – به طور مثال عده ای مراجعه می کنند و میگویند که فشار خون من استرسی است پس نیازی به درمان نیست که این عبارتی غلط است- می تواند آسیب های خودش رو به مغز، قلب، کلیه، چشم و اعضای دیگر بدن می زند؛ پس باید این بیماری هر چه زودتر درمان شود.

پس نهایت امر این است که درمان صد در صدی فشار خون که برای همه ی بیماران در دسترس باشد وجود ندارد و پزشکان بر اساس شرایط بیمار داروها را تجویز میکنند.

درمان فشار خون

علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون

فشار خون نیرویی است که در طی آن خون درشریان های شما جریان می یابد. عوامل مختلفی می تواند موجب افزایش ناگهانی فشار خون شما شود و هنگامی که فشار خون به طور مرتب افزایش می یابد خطر ابتلا به پرفشاری خون مزمن را نیز افزایش می دهد که می تواند منجر به مشکلات عروقی، بیماری قلبی و سکته مغزی شود.عوامل دیگری مانند استرس و اضطراب، مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و مصرف نمک نیز می توانند از عوامل موثر در افزایش ناگهانی فشار خون باشند.

یکی دیگراز عوامل موثر بر افزایش ناگهانی فشار خون، مصرف سیگار است. هنگامی که شما سیگار می کشید، نیکوتین، اثر فوری بر فشار خون شما  می گذارد. نیکوتین تغییرات زیادی درعملکرد مناسب رگ های خونی ایجاد می کند و درسیستم گردش خون  التهاب ایجاد کرده و در نهایت فشار خون را بالا می برد.

مصرف کاهو در فشار خون بالا

سبزیجات می توانند در بسیاری از موارد سبب کاهش فشار خون شوند. سبزیجات اغلب حاوی سطوح بالای نیترات و نیتریت هستند که منابع خوبی از اکسید نیتریک (NO) می باشند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلامت و الاستیک شریانی حمایت می کنند. سبزیجات کنسرو شده نیز تقریبا مانند سبزیجات تازه از میزان شکر، چربی یا نمک پایین برخوردار بوده و همان مزیت را دارند.

کاهش فشار خون با کاهوکاهو از جمله سبزیجاتی است که برای بدن انسان سرشار از مزایای سلامتی است! یک سالاد معمولی با کاهوی ترد و تازه می تواند یک میان وعده سالم و مغذی باشد. کاهو، منبع خوب پتاسیم است و مطالعات نشان داده است که به کاهش فشار خون کمک می کند.

آیا دارچین برای فشار خون ضرر دارد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مکمل های حاوی دارچین می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند، به خصوص برای  افرادی که داروهای استاتین را برای کاهش کلسترول و فشار خون مصرف می کنند. اما مصرف میزان مناسبی از پودر دارچین به عنوان یکی از طعم دهنده های خوشمزه، ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد. مصرف چوب دارچین به صورت روزانه ممکن است فشار خون افراد مبتلا به دیابت را نیز کاهش دهد. برای مصرف دارچین می توانید در رژیم غذایی خود آن را بر روی غلات صبحانه، تخم مرغ و حتی قهوه اضافه کنید.

کاهش قند و فشار خون با چای ترش

تحقیقات در مورد مصرف چای مخصوصا چای ترش نشان داده است که مصرف چای ترش در طی روز به صورت دم کرده تأثیر زیادی بر کاهش فشار خون دارد.

یوگا و فشار خون

مطالعات اخیر نشان می دهد که حفظ عضلات و انعطاف پذیری آن ها، نقش موثری بر سلامت بدن دارد. به عنوان مثال از طریق تمرینات یوگا به طور منظم، انعطاف پذیری شریان ها صورت گرفته و در نتیجه به طور طبیعی، باعث کاهش فشارخون می شود.

تاثیر یوگا در درمان فشار خونمطالعه ای در مجله فیزیولوژی نشان می دهد که  فشار خون افراد ۴۰ ساله و بالاتر، با انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیری شریان ها، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رازیانه برای کنترل فشار خون

رازیانه گیاهی است که در اکثر نقاط اروپا و دریای مدیترانه رشد می کند. دانه های این گیاه در قرون وسطی برای طعم دهی و به عنوان دارو استفاده می شد. امروزه، مصرف دانه رازیانه، نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته و گزینه مناسبی در درمان این بیماری به شمار می رود.

درمان فشار خون با دارچین و عسل

عسل حاوی حدود ۸۰ درصد قند و همچنین اثرات پروتئینی، مواد معدنی و آب است. بدن شما به راحتی می تواند عسل را جذب و استفاده کند و این باعث می شود که کربوهیدرات های مفید وارد بدن شوند. تاثیر گذاری دارچین نیز به عنوان ادویه ای بدون قند، در ترکیب با عسل سودمند است. اگر چه مطالعات اولیه نشان می دهد که عسل ممکن است نقش مهمی در کاهش فشارخون داشته باشد، اما هرگز بدون مشورت متخصص فشار خون این درمان را انجام ندهید. پیش از اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی خود برای کاهش فشار خون با پزشک خود  مشورت کنید، به خصوص اگر در حال  مصرف داروهایی برای کاهش فشار خون هستید.

بابونه و فشار خون

بابونه گیاهی با خواص فراوان است که می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. تاثیر مصرف آن با داروهای فشار خون بالا ، دارای اثر دهی بیشتری است.

کرفس و فشار خون

آب کرفس و فشار خونآب کرفس در درمان فشار خون بالا بسیار سودمند است. شما می توانید کمی آب به ساقه های کرفس اضافه کرده و آن را در درمان پرفشاری خون مصرف کنید.

خواص بهارنارنج بر فشار خون

بهار نارنج تلخ به صورت دم کرده و یا عصاره آن در درمان پرفشاری خون مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره بهار نارنج تلخ حاوی سونفریین است و اثرات سمپاتومیتی سینافین در این عصاره ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

تاثیر زالو درمانی بر فشار خون

تاثیر زالودرمانی بر فشار خونمطالعات مختلف نشان داده است که بزاق زالو حاوی آنزیم های مفیدی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنزیم های ضد انعقاد موجود در بزاق زالو سبب کاهش گرایش انعقادی خون می شود؛ بنابراین این آنزیم ها نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنند، بلکه باعث می شوند تا لخته ها ی خون از قسمت های دیگر بدن نیز حذف شده و منجر به کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک شود.

خواص کاسنی برای کاهش فشار خون

عصاره کاسنی که حاوی فروکتان و نوعی یونولین است، اثرات مطلوبی بر بدن دارد؛ از جمله اثرات آنتی هپرگلیسمی و ضد دردی لیپیدمی و بهبود حرکت روده. مطالعات نشان داده است که  عصاره ریشه کاسنی بر گلوکز خون، متابولیسم لیپید و کاهش فشار خون تاثیر گذار است.

تاثیر مکمل منیزیم بر کاهش فشار خون

مصرف منیزیم کافی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. توصیه می شود که افراد مبتلا به فشار خون بالا، مکمل های منیزیم را برای کاهش فشار خون خود مصرف کنند.

با توجه به ایمنی نسبی و هزینه پایین، مکمل های منیزیم می توانند گزینه مناسبی برای کاهش فشار خون در افراد با خطر بالا و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند. محققان دریافتند که مصرف ۳۶۸ میلی گرم مکمل منیزیم روزانه به مدت سه ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک افراد به میزان ۲ میلی متر جیوه (mmHg) و کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

هویج و فشار خون

هویچ و فشار خونآب هویج دارای آنتی اکسیدان هایی مانند بتا کاروتن و ویتامین A و C است. آنتی اکسیدان ها درعروق خونی باعث محافظت بدن از رادیکال های آزاد می شوند. محققان اعلام کرده اند که آنتی اکسیدان ها ممکن است در درمان فشار خون بسیار موثر باشند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا

روغن سیاه دانه در درمان برخی از شایع ترین شرایط خاص، از جمله فشار خون بالا و آسم، کاربرد دارد. سیاه دانه دارای خواص قوی ضد قارچی است که در درمان انواع عفونت ها نیز استفاده می شود. ازجمله مزایای عمده روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد.

عدس و فشار خون

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که مصرف عدس می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سطح خطرناک فشار خون داشته باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که عدس می تواند میزان انقباض رگ های خونی را کاهش دهد. مصرف چربی و نمک بالا می تواند رگ های خونی را مسدود یا منقبض کرده و در نتیجه فشار خون افزایش پیدا کند. اضافه کردن عدس به رژیم غذایی در رفع این مشکل کمک کننده است.

میوه به و فشار خون

میوه به و فشار خونمیوه” به” یک میوه معطر و متعلق به خانواده Rosaceae است که در خانواده سیب و گلابی نیز قرار می گیرد. این میوه، بومی مناطق گرم و معتدل جنوب غربی آسیا بوده و یک میوه فصلی است که از پاییز تا زمستان در دسترس است . میوه “به”، غنی از پتاسیم بوده و پتاسیم موجود در آن در کاهش فشار خون بالا موثر است.

اسفناج و فشار خون

در مورد مصرف اسفناج به عنوان کاهش دهنده فشار خون ،نظرات مختلفی مطرح است. اما تحقیقات نشان داده است که آب اسفناج به دلیل مواد معدنی و آهن بالا می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند. بهتر است در مصرف برگ اسفناج و اضافه کردن آن به رژیم غذایی برای درمان فشار خون ،با پزشک مشورت شود.

زنجبیل و فشار خون

مطالعات اولیه نشان می دهد که زنجبیل ممکن است کلسترول را کاهش دهد و به جلوگیری از لخته شدن خون نیز کمک کند. مصرف زنجبیل در درمان بیماری های قلبی و انسداد رگ های خونی که به فشار خون بالا و حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شود، موثر و سودمند است. زنجبیل ممکن است به بهبود کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثردهی زنجبیل برای بیماری های قلبی و دیابتی لازم است.

خواص عرق کاکوتی بر فشار خون

خواص عرق کاکوتیعرق کاکوتی به طور گسترده ای در طب سنتی برای درمان بیماری های پرفشاری خون در سین کیانگ، (منطقه مستقل چین) استفاده می شود.

آیا عرق آنیسون در کاهش فشار خون مفید است؟

آنیسون، بومی شرق مدیترانه و یکی از قدیمی ترین گیاهان ادویه ای شناخته شده است. عرق آنیسون در درمان دارویی و غذایی استفاده می شود. آنیسون از خانواده  Apiaceae است که شامل هویج، جعفری، کرفس، رازیانه، گشنیز، زیره سبز و سیلیس است. عرق آنیسون برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود اما توصیه می شود که بیماران با فشار خون بالا در مصرف عرق آنیسون احتیاط کرده و یا با پزشک خود مشورت کنند.

آیا درد و ورم معده باعث فشار خون بالا می شود؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

3.2/5 - (102 امتیاز)
Picture of دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید
[hamyar_qa] [hamyar_related_qa]

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهتاب شنبه ۱۴ مهر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  .من خانم مجرد 31 ساله با قد 157 و وزن 48 کیلوگرم هستم
  معمولا در زمان هایی که احساس سنگینی سر به خصوص در قسمت پیشانی و احساس خواب آلودگی زیاد دارم فشارم بالاتر از 10 و نیم می باشد.
  دیروز مجددا همین احساس سنگینی سر و خواب آلودگی شدید رو داشتم به طوری که چشمام دائما بسته میشد.
  به مدت 7 ساعت همین احساس رو داشتم تا فشارم رو گرفتم و برای اولین بار به عدد 11.6 رسیده بود.
  در مواقع عادی با حال خوب حداکثر فشارم 9.5 هست.

  آیا میتوان گفت فشار طبیعی من همان 9 هست و من دچار پرفشاری خون در بعضی اوقات میشم یا همه ی افراد فشار نرمال 12 رو دارن؟

  مشکل من از چیه و برای درمان آیا باید اقدام خاصی انجام بدم؟

  بیماری خاصی ندارم و تست های هورمونی و تیروئیدم نرمال هست در چک آپ سالانه.

  جراحی صفرا به دلیل سنگ صفرا داشتم سه ماه پیش که مشکل ذکر شده راجع به فشار قبل و بعد از جراحی در طول 7 سال اخیر گاها وجود داشته و دارد

  سپاس از پاسخ شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۴ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام بهتر است هولتر ٢٤ ساعته فشار انجام شود
 • تصویر کاربر Gouyandeh شنبه ۷ مهر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام جناب دكتر
  همسرم بيش از ٨ سال است كه مبتلا به افزايش فشار خون هستند
  تا كنون قرص متوپرولول شركت هگزال آلمان را با دوز ٤٧/٥ يكي صبحو يكي شب استفاده ميكنند
  قند ناشتا ايشان ١١٤ ات و قرص متفرمين ٥٠٠ را روزانه يك عدد صبح و يكي شب مصرف ميكنند
  ق ص آتروواستاتين ٤٠ هم روزانه يك عدد مصرف مينمايند
  سال گذشته تيرويد ايشان را برداشتند و پاراتيرويد پايين سمت راست را برداشتند
  چندين روز است كه فشار خون ايشان از پايداري خارج شده
  ايشان بصورت عممومي فشار ١٤ روي ٩ داشتند
  اما جديدن فشار ايشان پايداري خودش را از دست داده
  ابتدا فشار پايين بالا ميرود و به حدود ١٠ و ١١ ميرسد و فشار بالا هم تا ١٧ الا ١٨ افزايش ميابد
  در اين وضعيت با پيشنهاد دكتر قلب ايشان نصف كاتروپريل ٢٥ را مصرف مينمايند كه باعث كاهش فشار ميشود
  زماني كه فشار ايشان بالا ميرود كف سر ايشان درد شديد ميگيرد
  سفيدي چشم كمي به قرمزي ميرسد
  خواهشمندم بفرماييد چه كاري انجام دهيم تا پايداري فشار دوباره بدست آيد
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   گاهي اضطراب باعث اين مسايل ميشه
   اگر اضطراب دارند به روانپزشك مراجعه كنند
   اگر نه كه بايد ويزيت شوند
  2. تصویر کاربر Gouyandeh سه شنبه ۳ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   جناب دكتر سلام
   براي شنبه ٧ مهر ماه ساعت ١٥:٣٠ وقت را گرفتم به نام خانم نسرين طوري
   ممكنه محبت بفرماييد كمك دارويي بفرماييد
   همسرم در حال حاضر سرماخوردگي شديد دارد ولي نميدانيم چه داريي با توجه به فشار بالاي ايشان مناسب است
   در اينترنت مطالعه كردم و قرص كلداكس و استامينوفن و يا شربت سرماخوردگي بدليل تركيب انتي هيستامين ها فشار خون را بالا ميبرند
   اگر ممكنه بفرماييد ايشان فعلا تا شنبه چه دارويي سرماخوردگي مصرف نمايند
   ممنون
  3. تصویر کاربر Gouyandeh سه شنبه ۳ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   جناب دكتر سلام
   براي شنبه ٧ مهر ماه ساعت ١٥:٣٠ وقت را گرفتم به نام خانم نسرين طوري
   ممكنه محبت بفرماييد كمك دارويي بفرماييد
   همسرم در حال حاضر سرماخوردگي شديد دارد ولي نميدانيم چه داريي با توجه به فشار بالاي ايشان مناسب است
   در اينترنت مطالعه كردم و قرص كلداكس و استامينوفن و يا شربت سرماخوردگي بدليل تركيب انتي هيستامين ها فشار خون را بالا ميبرند
   اگر ممكنه بفرماييد ايشان فعلا تا شنبه چه دارويي سرماخوردگي مصرف نمايند
   ممنون
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۷ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   همين ها خوبه
   فشار رو بطور چشمگير بالا نميبره و حاي نگراني نداره
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر معصومه سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 300 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر مادرم ۷۳ ساله هستن حدودا ۵ سال پیش سکته مغزی کردن‌ و از بعد از آن کراتینین ۲ بود زیر نظر متخصص نفرولوژی و اعصاب بودن الان کراتینین ۵ شده و‌ دو روزه پرم کت در گردن گذاشتن و یک جلسه دیالیز شدن و از بیمارستان مرخص شدن داروهایی که برای فشار خون بالا مصرف میکردن لوزارتان و آملوپرس و متورال بوده که در بیمارستان به دستور پزشک نفرولوژی فقط متورال تجویز کردن و لوزارتان گفتن اصلا نخورن دیروز از بیمارستان مرخص شدن و امروز فشار خون ۱۸ رو ۹ و یا ۱۹ رو ۱۰ بوده زنگ زدم‌مطب دکترشون گفتن آملوپرس روزی یک عدد بخورن ولی بازم فشار رو ۱۷ میخاستم ببینم شما نظری دارن برای بیماران دیالیزی که فشار خون بالایی دارن ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام املوپرس را دو عدد كنيد و هسدرالازين شروع شود
 • تصویر کاربر Zeynab سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام اقاى دكتر من به خاطر تيروييدم هميشه قرص ايندرال ٢٠ صبح و شب ميخورم
  هميشه فشارم ١١ يا ١٠ هست
  ولى الان چند سرى هست ١٢ رو ٨ شده و نگرانم
  اين هم بگم خيلى استرسى هستم
  يعنى سر همه چيز استرس ميگيرم
  الان بيشترين غمم بارداريم هست
  من ميتونم ايندرال بخورم تو باردارى؟؟؟
  و اينكه فشارم الان بالاست؟؟؟
  خيلى هم ترسو هستم
  ممنون ميشم جواب بدين???
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام بله مشكلي ندارد ولي تا هفته ١٣ سعي كنيد نخوريد
 • تصویر کاربر مرضیه چهارشنبه ۳۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  قرص های فشار بعد از چند روز اثر میگذارند
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۳۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   شروع اثر دو روز بعد
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ببخشید مزاحم شدم قبلا سوالم رو پرسیدم ولی یادم رفت بگم که افسردگي دارم و این قرص‌ها رو میخورم لاموتریژین کئوتیاپین سیتالوپرام هرشب و بوپیرون هرصبح
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   سوالتون چي بود
 • تصویر کاربر علمی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 251 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید حضور دکتر عزیز اقای دکتر مامان من با سن 79 ساله نارسایی کلیوی دارد ( کوچک شدن کلیه ها) که زیر نظر دکتر کلیه می باشد و از طرفی زیر نظر دکتر قلب و دکتر غدد ( البته ید درمانی شده)هم می باشد فشار خونش در حال نوسان ( بالا و پایین ) می باشد هر روز فشارش کنترل می شود . داروی که مصرف می کند متو هگزال 47.5- آلو پورینول 300 - قرص دیوان آملو پرس - اسپرین- فروزماید - اسید فولیک الان که رفیتم دکتر قلب این قرص ها را اضافه کرده لوزار 25-و متیل دوپا 250 و آملوپر عاجزانه سوال اینجانب از شما این هست قرص فشار خون کدامش جایگزین کدام یکی هست کدام را حذف کند آیا هر کدام کنترل فشار خون مجزا دارند با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   اين ها هيچكدوم جايگزين اون يكي نيست
   طبق توصيه پزشك دارو استفاده كنند
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۵ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  سلام فشار م یک دفعه آمد بالا شب بود سرکار بودم قبلش هیچ نخورده بودم فقط دل خالی قهوه خوردم ممکنه علتش قهوه باشد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۵ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر بادزهره سه شنبه ۲ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  Rb:
  سلام اقای دکتر.خسته نباشید. .من 50 سالم هست و یکسال قبل متوجه شدم فشار خون دارم.دکتر به من والسارتان 80 (نصف شب و نصف روز) و آملودیبین(نصف ظهر داده) سردردهایی که قبلا فکر میکردم میگرنی هست دیگه خیلی خیلی کم دارم.چند وقتی هست سردرد که میگیرم قرص موعد شب رو زودتر میخورم سردردم خوب میشه . در این شرایط اخیرا فشار خون دست چپ ام را که گرفتم 12 رو 8 هست اما دست راستم 13 رو 9 بود.ایا نرمال نبودن فشار دست راستم گواه بر مناسب نبودن قرصهام هست؟در حالت عادی که قرص میخورم فشار از دست چپم 12 رو 8 هست.
  ضمنا میگن قرص والسارتان سرطانزاست ایا این موضوع صحیح هست؟باید قرص والسارتان رو عوض کرد؟با تشکر فراوان از جنابعالی
  بااحترام رضا
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ممنونم ازتون که به مشکلات مردم رسیدگی میکنید سپاس گذارم من سی و دو سال دارم که یک و دو ماه هست که هر روز بعد از ظهر ها بین ساعت ۱۸ الی ۲۲ حالم خراب میشه بدنم سست میشه جوری که فکر میکنم الان که بمیرم دوسه بار رفتم اورژانس فشار بالا میره با امپول اوردن پایین بعد درست نشدم رفتم پیش یک دکتر فوق متخصص عمومی ایشون گفتن فشارت بالا نمیره که حالت رو خراب بکنه حالت خراب میشه فشارت رو میبره بالا فشار عصبی داری و قرص پرانول ۱۰ با الپروزلام نیم میلی برام تجویز کردن که الان یک ماهی میشه این قرص رو میخورم وقتی که حدودا سه روز پیش متوجه عوازض قرص الپرازولام شدم و اعتیادی که داره خود سرانه روزی نصف قرص رو خودم که بدنم به این قرص عادت نکنه چون میگن ترک قرص خیلی سخته الان حالم دباره خراب میشه تا قرص رو نخورم درست نمیشم نصفه یا یکی کامل باید بخورم میخواستم ببینم بیماری من تا کی باید طول بکشه تا خوب بشم اصلا تشخیص درست دادن یا نه من باید همیشه محتاج این قرص باشم یا به زندگی قبلی قبل از بیماریم بدون قرص برمیگردم یا نه ممنون میشم راهنماییم بکنین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   احتمالا حمله اضطراب يا پانيك داريد
   بايد حتما به روانپزشك مراجعه كنيد
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر