دکتر محمد حسین نجفی

هر چیزی که تاکنون در مورد درمان صد در صد فشار خون بالا چه با دارو و چه درمان  قطعی فشار خون با قرص های فشار شنیده اید را کنار بگذارید، چرا که شایعه ای بیشتر نیستند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در پادکست صوتی زیر در این باره بیشتر توضیح می دهند:

 

آیا درمان صد درصد  فشار خون بالا حقیقت دارد؟

این سوال خیلی از بیماران بنده است که آیا به طور مثال آیا دارویی وجود دارد که بلافاصله بعد از تجویز و مصرف آن فشار خون شخص درمان شود؟ هیچگونه دارویی که درمان صد درصد فشار خون را نوید دهد وجود ندارد. پس برای پایین اوردن فشارخون بالا چه میتوان کرد؟

واقعیت این است که انتخاب داروی فشار خون اغلب بر اساس بیماری زمینه ای فرد و یا بر اساس سن انجام می گیرد. به عنوان مثال افراد بالای 55 سال یه گروه داروی فشار خون برای آن ها مناسب است و آن را شروع می کنیم. افراد کمتر از 55 سال گروه دیگری از دارو ها براشون مفید است که آن را شروع می کنیم. اگر شخصی همراه با فشار خون بالا به دیابت مبتلا باشد یا نارسایی کلیه و یا نارسایی قلبی داشته باشد؛ دارویی را تجویز می کنیم که هم برای کنترل فشار خون مناسب باشد و هم جلوگیری از عوارض آن بیماری زمینه ای را در بر داشته باشد.

یا به طور مثال اگر فردی هم فشار خون و هم آریتمی داشته باشد؛ باید دارویی تجویز شود که بر هر دوی این بیماری ها اثر داشته باشد. حتی گاهی اوقات از ابتدای امر با 2 داروی فشار خون درمان رو شروع میکنیم؛ به شرطی که فشار خون بیمار خیلی بالا باشد.

نکته ای که در درمان فشار خون وجود دارد و بیماران باید آن را رعایت کنند این است که باید مصرف نمک خود را محدود کنند؛ زیرا مصرف نمک، درمان فشار خون را با مشکل رو به رو می کند و کار ما را سخت تر کرده و به مصرف بیشتر دارو نیاز است.

تغییر در شیوه ی زندگی به پزشک کمک می کند راحت تر بتواند درمان فشار خون را انجام دهد. به این مفهوم که اگر شخص شروع به پیاده روی و ورزش روزانه کند؛ اگر وزنش کم شود که واقعا در درمان فشار خون مفید است و واقعا کمک کننده است و برای قلب مفید است. اما حتی اگر میزان وزن بیمار کاهش پیدا نکند باز هم در درمان فشار خون بیمار بسیار موثر است.

رژیم های حاوی غلات، سبزیجات و میوه کمک می کند که درمان فشار خون بهتر صورت گیرد.

نهایت امر این است که حتما با هر انگیزه ای که فشار خون بالا باشد – به طور مثال عده ای مراجعه می کنند و میگویند که فشار خون من استرسی است پس نیازی به درمان نیست که این عبارتی غلط است- می تواند آسیب های خودش رو به مغز، قلب، کلیه، چشم و اعضای دیگر بدن می زند؛ پس باید این بیماری هر چه زودتر درمان شود.

پس نهایت امر این است که درمان صد در صدی فشار خون که برای همه ی بیماران در دسترس باشد وجود ندارد و پزشکان بر اساس شرایط بیمار داروها را تجویز میکنند.

درمان فشار خون

علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون

فشار خون نیرویی است که در طی آن خون درشریان های شما جریان می یابد. عوامل مختلفی می تواند موجب افزایش ناگهانی فشار خون شما شود و هنگامی که فشار خون به طور مرتب افزایش می یابد خطر ابتلا به پرفشاری خون مزمن را نیز افزایش می دهد که می تواند منجر به مشکلات عروقی، بیماری قلبی و سکته مغزی شود.عوامل دیگری مانند استرس و اضطراب، مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و مصرف نمک نیز می توانند از عوامل موثر در افزایش ناگهانی فشار خون باشند.

یکی دیگراز عوامل موثر بر افزایش ناگهانی فشار خون، مصرف سیگار است. هنگامی که شما سیگار می کشید، نیکوتین، اثر فوری بر فشار خون شما  می گذارد. نیکوتین تغییرات زیادی درعملکرد مناسب رگ های خونی ایجاد می کند و درسیستم گردش خون  التهاب ایجاد کرده و در نهایت فشار خون را بالا می برد.

مصرف کاهو در فشار خون بالا

سبزیجات می توانند در بسیاری از موارد سبب کاهش فشار خون شوند. سبزیجات اغلب حاوی سطوح بالای نیترات و نیتریت هستند که منابع خوبی از اکسید نیتریک (NO) می باشند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلامت و الاستیک شریانی حمایت می کنند. سبزیجات کنسرو شده نیز تقریبا مانند سبزیجات تازه از میزان شکر، چربی یا نمک پایین برخوردار بوده و همان مزیت را دارند.

کاهش فشار خون با کاهوکاهو از جمله سبزیجاتی است که برای بدن انسان سرشار از مزایای سلامتی است! یک سالاد معمولی با کاهوی ترد و تازه می تواند یک میان وعده سالم و مغذی باشد. کاهو، منبع خوب پتاسیم است و مطالعات نشان داده است که به کاهش فشار خون کمک می کند.

آیا دارچین برای فشار خون ضرر دارد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مکمل های حاوی دارچین می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند، به خصوص برای  افرادی که داروهای استاتین را برای کاهش کلسترول و فشار خون مصرف می کنند. اما مصرف میزان مناسبی از پودر دارچین به عنوان یکی از طعم دهنده های خوشمزه، ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد. مصرف چوب دارچین به صورت روزانه ممکن است فشار خون افراد مبتلا به دیابت را نیز کاهش دهد. برای مصرف دارچین می توانید در رژیم غذایی خود آن را بر روی غلات صبحانه، تخم مرغ و حتی قهوه اضافه کنید.

کاهش قند و فشار خون با چای ترش

تحقیقات در مورد مصرف چای مخصوصا چای ترش نشان داده است که مصرف چای ترش در طی روز به صورت دم کرده تأثیر زیادی بر کاهش فشار خون دارد.

یوگا و فشار خون

مطالعات اخیر نشان می دهد که حفظ عضلات و انعطاف پذیری آن ها، نقش موثری بر سلامت بدن دارد. به عنوان مثال از طریق تمرینات یوگا به طور منظم، انعطاف پذیری شریان ها صورت گرفته و در نتیجه به طور طبیعی، باعث کاهش فشارخون می شود.

تاثیر یوگا در درمان فشار خونمطالعه ای در مجله فیزیولوژی نشان می دهد که  فشار خون افراد ۴۰ ساله و بالاتر، با انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیری شریان ها، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رازیانه برای کنترل فشار خون

رازیانه گیاهی است که در اکثر نقاط اروپا و دریای مدیترانه رشد می کند. دانه های این گیاه در قرون وسطی برای طعم دهی و به عنوان دارو استفاده می شد. امروزه، مصرف دانه رازیانه، نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته و گزینه مناسبی در درمان این بیماری به شمار می رود.

درمان فشار خون با دارچین و عسل

عسل حاوی حدود ۸۰ درصد قند و همچنین اثرات پروتئینی، مواد معدنی و آب است. بدن شما به راحتی می تواند عسل را جذب و استفاده کند و این باعث می شود که کربوهیدرات های مفید وارد بدن شوند. تاثیر گذاری دارچین نیز به عنوان ادویه ای بدون قند، در ترکیب با عسل سودمند است. اگر چه مطالعات اولیه نشان می دهد که عسل ممکن است نقش مهمی در کاهش فشارخون داشته باشد، اما هرگز بدون مشورت متخصص فشار خون این درمان را انجام ندهید. پیش از اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی خود برای کاهش فشار خون با پزشک خود  مشورت کنید، به خصوص اگر در حال  مصرف داروهایی برای کاهش فشار خون هستید.

بابونه و فشار خون

بابونه گیاهی با خواص فراوان است که می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. تاثیر مصرف آن با داروهای فشار خون بالا ، دارای اثر دهی بیشتری است.

کرفس و فشار خون

آب کرفس و فشار خونآب کرفس در درمان فشار خون بالا بسیار سودمند است. شما می توانید کمی آب به ساقه های کرفس اضافه کرده و آن را در درمان پرفشاری خون مصرف کنید.

خواص بهارنارنج بر فشار خون

بهار نارنج تلخ به صورت دم کرده و یا عصاره آن در درمان پرفشاری خون مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره بهار نارنج تلخ حاوی سونفریین است و اثرات سمپاتومیتی سینافین در این عصاره ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

تاثیر زالو درمانی بر فشار خون

تاثیر زالودرمانی بر فشار خونمطالعات مختلف نشان داده است که بزاق زالو حاوی آنزیم های مفیدی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنزیم های ضد انعقاد موجود در بزاق زالو سبب کاهش گرایش انعقادی خون می شود؛ بنابراین این آنزیم ها نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنند، بلکه باعث می شوند تا لخته ها ی خون از قسمت های دیگر بدن نیز حذف شده و منجر به کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک شود.

خواص کاسنی برای کاهش فشار خون

عصاره کاسنی که حاوی فروکتان و نوعی یونولین است، اثرات مطلوبی بر بدن دارد؛ از جمله اثرات آنتی هپرگلیسمی و ضد دردی لیپیدمی و بهبود حرکت روده. مطالعات نشان داده است که  عصاره ریشه کاسنی بر گلوکز خون، متابولیسم لیپید و کاهش فشار خون تاثیر گذار است.

تاثیر مکمل منیزیم بر کاهش فشار خون

مصرف منیزیم کافی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. توصیه می شود که افراد مبتلا به فشار خون بالا، مکمل های منیزیم را برای کاهش فشار خون خود مصرف کنند.

با توجه به ایمنی نسبی و هزینه پایین، مکمل های منیزیم می توانند گزینه مناسبی برای کاهش فشار خون در افراد با خطر بالا و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند. محققان دریافتند که مصرف ۳۶۸ میلی گرم مکمل منیزیم روزانه به مدت سه ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک افراد به میزان ۲ میلی متر جیوه (mmHg) و کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

هویج و فشار خون

هویچ و فشار خونآب هویج دارای آنتی اکسیدان هایی مانند بتا کاروتن و ویتامین A و C است. آنتی اکسیدان ها درعروق خونی باعث محافظت بدن از رادیکال های آزاد می شوند. محققان اعلام کرده اند که آنتی اکسیدان ها ممکن است در درمان فشار خون بسیار موثر باشند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا

روغن سیاه دانه در درمان برخی از شایع ترین شرایط خاص، از جمله فشار خون بالا و آسم، کاربرد دارد. سیاه دانه دارای خواص قوی ضد قارچی است که در درمان انواع عفونت ها نیز استفاده می شود. ازجمله مزایای عمده روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد.

عدس و فشار خون

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که مصرف عدس می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سطح خطرناک فشار خون داشته باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که عدس می تواند میزان انقباض رگ های خونی را کاهش دهد. مصرف چربی و نمک بالا می تواند رگ های خونی را مسدود یا منقبض کرده و در نتیجه فشار خون افزایش پیدا کند. اضافه کردن عدس به رژیم غذایی در رفع این مشکل کمک کننده است.

میوه به و فشار خون

میوه به و فشار خونمیوه” به” یک میوه معطر و متعلق به خانواده Rosaceae است که در خانواده سیب و گلابی نیز قرار می گیرد. این میوه، بومی مناطق گرم و معتدل جنوب غربی آسیا بوده و یک میوه فصلی است که از پاییز تا زمستان در دسترس است . میوه “به”، غنی از پتاسیم بوده و پتاسیم موجود در آن در کاهش فشار خون بالا موثر است.

اسفناج و فشار خون

در مورد مصرف اسفناج به عنوان کاهش دهنده فشار خون ،نظرات مختلفی مطرح است. اما تحقیقات نشان داده است که آب اسفناج به دلیل مواد معدنی و آهن بالا می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند. بهتر است در مصرف برگ اسفناج و اضافه کردن آن به رژیم غذایی برای درمان فشار خون ،با پزشک مشورت شود.

زنجبیل و فشار خون

مطالعات اولیه نشان می دهد که زنجبیل ممکن است کلسترول را کاهش دهد و به جلوگیری از لخته شدن خون نیز کمک کند. مصرف زنجبیل در درمان بیماری های قلبی و انسداد رگ های خونی که به فشار خون بالا و حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شود، موثر و سودمند است. زنجبیل ممکن است به بهبود کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثردهی زنجبیل برای بیماری های قلبی و دیابتی لازم است.

خواص عرق کاکوتی بر فشار خون

خواص عرق کاکوتیعرق کاکوتی به طور گسترده ای در طب سنتی برای درمان بیماری های پرفشاری خون در سین کیانگ، (منطقه مستقل چین) استفاده می شود.

آیا عرق آنیسون در کاهش فشار خون مفید است؟

آنیسون، بومی شرق مدیترانه و یکی از قدیمی ترین گیاهان ادویه ای شناخته شده است. عرق آنیسون در درمان دارویی و غذایی استفاده می شود. آنیسون از خانواده  Apiaceae است که شامل هویج، جعفری، کرفس، رازیانه، گشنیز، زیره سبز و سیلیس است. عرق آنیسون برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود اما توصیه می شود که بیماران با فشار خون بالا در مصرف عرق آنیسون احتیاط کرده و یا با پزشک خود مشورت کنند.

آیا درد و ورم معده باعث فشار خون بالا می شود؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

3.2/5 - (102 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر hagi چهارشنبه ۷ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  باسلام بنده 78سالمه وفشارخون بالادارم ودکترقرص املودیپین واسم تجویزکرده که هر صبح2تامیخورم باتوجه به عوارض این قرص که گفته شده درصورت ورم دست یاپاها بایدمصرف این قرص قطع بشه حالابعد10روزهست که مصرف میکنم هم دست چپم هم پاهام ورم کرده احتمال داره بدنم حساسیت نشون میده نصبت به این قرص میشه قرص دیگه ای جایگزینش کنم البته قرص والساکورهم شبا میخورم به همراه کارودیلول ممنون میشم راهنمایی بفرمایید????????
  1. تصویر کاربر hagi چهارشنبه ۷ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)
   جواب سوال
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۷ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   قطع کنید و دو داروی دیگر را هر ۱۲ ساعت دو عدد مصرف کنید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نرگس دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  با سلام و تبریک سال نو
  مادرم ۹ سال است که داروی فشار مصرف میکند ۵۵ سالشه در حال حاضر کاپتوپریل ۵۰ و آتورواستاتین و گاهی آملودیپین مصرف میکند ولی فشارش مدام بالاست و ناگهانی تا ۱۹ هم بالا میرود دکتر قلب مراجعه کرد برایش متو پرولولول و آ اس آ تجویز کرد هنوز بهتر نشده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   املودیپین هر دوازده ساعت دو عدد و مراجعه کنید

 • تصویر کاربر فریده چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  Fari Kh:
  سلام
  ۵۲ سالم دوساله فشار خون دارم و قرص لوزار ۲۵ یک عدد صبح و یک عدد شب و قرص اسپیرونولاکتون۲۵ یک عدد و قرص کونکور ۲/۵ یک عدد شب مصرف میکنم الان مدتیه که فشارم ۱۰ روی ۶ هست مینیموم اکثرا پایینه
  سوالم اینه :میتونم قرص هام کم کنم
  البته من دوسال فقط کونکور رو مصرف میکردم سه ماه هست که لوزار رو مصرف میکنم
  ممنون میشم پاسخگو باشید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام

   بله میتونید

 • تصویر کاربر افشین چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  سلام برای رفع فشارخون چیکارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام

   باید دارو مصرف کنید

 • تصویر کاربر صفوی یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 173 مشاهده پرسش
  با سلام 48 سالمه ـ چند روزی است که متوجه شدم فشار خون بالا دارم (بین 14 تا 16 ) (زیر فشارم بین 8_10 ) ـ پدر و مادرم هر دو فشار خون بالا داشتند و از این بیماری فوت کردند ـ 3 برادر و 2 خواهرم که همه از من بزرگترند هم فشار خون بالا دارند و تحت مراقبت پزشکی هستند ـ یکی از برادران هم از این بیماری فوت کرده ـ اگر علت ژنتیکی است چه کار باید کرد؟ تا مراجعه به پزشک کار خاصی لازمه؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام

   دارو

   ورزش رژیم غذایی سالم

 • تصویر کاربر یونس چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  باسلام من یه دوماهی میشه فشارم رفته بالا تقریبا ۱۵ رو۱۰که یه مدت به تشخیص پزشک کاپتو۲۵ مصرف میکروم ولی فشارم تغییر نکرد ومجددا رفتم دکتر مشهد برا املیو پرس۵ تجویز کردن وز اون رو فشارم خوبه میخواستم ببینم چرا فشارم بالا رفته البته استرس شدید دارم ووزنم هم بالایه ۹۶کیلو وقد ۱۷۵ ولی الان یه مدتیه ورزش ورژیم غذایی رو رعایت میکنم ایا راهی هست که فشارم رو نرمال کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   فشار زمینه ژنتیکی میتونه داشته باشه یا در اثر افزایش سن
   اکر فشار اثبات شود درمان باید مادامالعمر باشد
 • تصویر کاربر ebrahim یکشنبه ۱۶ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  بنده نزدیک ۱۸ ماهه که قرص لوزارتان ۲۵ و متوپرولول ۴۷.۵ اهسته رهش مصرف میکنم ...فشار خونم منشا خاصی نداره و در ابتدا ۱۴ روی ۹ بود در بعضی مواقع ...الان کنترل شده و اکثرا ۱۲ روی ۸و کمتر است....ایا این قرصها با قرصی که عکسشو براتون میفرستم تداخل دارن و کارایی رو از دست میدن و ایا الان که کنترل شده میشه حداقل لوزارتان راقطع کرد و به چه شکل؟ممنون لطفا راهنمای یفرمایید که دو مبحث برام خیلی مهم هستن ...هم فشار و هم بحث باروری....
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۶ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   خير
   بهتره داروتون رو قطع نكنيد و به پزشكتون مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر س پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  با سلام لطفا راه درمان فشار خون ریه را توضیح دهید چند سال قبل بدلیل تزریق واکسن آنفولانزا چند روز احساس تنگی نفس می کردم بعد از انجام اکو دکتر گفت فشار ریه شما 45 است ولی بدلیل تکرار چند باره اکو در طول 3 سال گذشته و تغییر نکردن مقدار فشار دارویی تجویز نکرد مشکل فعلی بنده تنگی نفس نیست بلکه احساس فشردگی عضلات سمت راست و احساس بغض در گلو را دارم لازم به ذکر است همه آزمایشات و تست تنفسی را داده ام فقط اکو غیر نرمال بود لطفا راهنمایی فرمایید سن 48 ساله
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   بايد اول بررسي كامل شويد و عامل ايجادس پيدا شه و اون دران شه
   بايد مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۱۱ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام. 56 ساله هستم مدت 4 ماه است به تپش و فشار خون بالا مبتلا شده ام (معمولا 136 روی 84). رفتم پزشک متخصص قلب 24 ساعت هولتر مانیتورینگ گذاشتند. بعدش گفتند مشکل خاصی نداری. قرص پروپرانولول 10 میلی تجویز کردند. که هر وقت نیاز شد استفاده کنم نه دایم. اما من همیشه فشار خونم بالا میشود و در اثر این صورتم کاملا داغ و قرمز می شود.آزمایش خون هم دادم دکتر گفت نیاز به دارو نداری فقط ورزش و تحرک داشته باش.لطفا راهمایی فرمایید. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۱ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   اگر اضطراب داريد به روانپزشك مراجعه كنيد
   اگر بهتر نشديد و فشار هميشه بالا هست انوقت بايد داروي ضد فشار براتون شروع بشه
 • تصویر کاربر نرگس یکشنبه ۲ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،خسته نباشین.
  بخاطر مشکلاتی که بخاطر مصرف قرص فشار داشتم شما فرمودین قرص تریامترن را قطع کنن و بخاطر تکرر ادرار به متخصص کلیه مراجعه کنم،همچنین فرمودین نصف قرص سینومیکس را شب مصرف کنم.
  خواستم سوال کنم یعنی هم نصف صبح و نصف شب مصرف کنم؟
  سوال دیگه اینکه قبلا که دارو مصرف نمیکردم و فقط کمی سوزش چشم داشتم ولی الان هم ضربان قلبم خیلی محسوستر هس،هم تکرر ادرار،هم درد ناحیه بازو ...دارم و احساس میکنم این دارو مناسب مشکل من نیست.
  و چون نگرانم و درد خفیفی هم در قلبم حس میکنم میخواستم ازتون خواهش کنم راهنمایی کنین و بهترین دارویی که میتونه با این شرایط فشارخون منو کنترل کنه را معرفی کنین.
  صمیمانه سپاسگزارم????????
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   مشكلاتتون عديده هست و جهت بررسي بدون معاينه نميشه نظر داد
   بايد مراجعه كنيد
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟