دکتر محمد حسین نجفی

هر چیزی که تاکنون در مورد درمان صد در صد فشار خون بالا چه با دارو و چه درمان  قطعی فشار خون با قرص های فشار شنیده اید را کنار بگذارید، چرا که شایعه ای بیشتر نیستند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در پادکست صوتی زیر در این باره بیشتر توضیح می دهند:

 

آیا درمان صد درصد  فشار خون بالا حقیقت دارد؟

این سوال خیلی از بیماران بنده است که آیا به طور مثال آیا دارویی وجود دارد که بلافاصله بعد از تجویز و مصرف آن فشار خون شخص درمان شود؟ هیچگونه دارویی که درمان صد درصد فشار خون را نوید دهد وجود ندارد. پس برای پایین اوردن فشارخون بالا چه میتوان کرد؟

واقعیت این است که انتخاب داروی فشار خون اغلب بر اساس بیماری زمینه ای فرد و یا بر اساس سن انجام می گیرد. به عنوان مثال افراد بالای 55 سال یه گروه داروی فشار خون برای آن ها مناسب است و آن را شروع می کنیم. افراد کمتر از 55 سال گروه دیگری از دارو ها براشون مفید است که آن را شروع می کنیم. اگر شخصی همراه با فشار خون بالا به دیابت مبتلا باشد یا نارسایی کلیه و یا نارسایی قلبی داشته باشد؛ دارویی را تجویز می کنیم که هم برای کنترل فشار خون مناسب باشد و هم جلوگیری از عوارض آن بیماری زمینه ای را در بر داشته باشد.

یا به طور مثال اگر فردی هم فشار خون و هم آریتمی داشته باشد؛ باید دارویی تجویز شود که بر هر دوی این بیماری ها اثر داشته باشد. حتی گاهی اوقات از ابتدای امر با 2 داروی فشار خون درمان رو شروع میکنیم؛ به شرطی که فشار خون بیمار خیلی بالا باشد.

نکته ای که در درمان فشار خون وجود دارد و بیماران باید آن را رعایت کنند این است که باید مصرف نمک خود را محدود کنند؛ زیرا مصرف نمک، درمان فشار خون را با مشکل رو به رو می کند و کار ما را سخت تر کرده و به مصرف بیشتر دارو نیاز است.

تغییر در شیوه ی زندگی به پزشک کمک می کند راحت تر بتواند درمان فشار خون را انجام دهد. به این مفهوم که اگر شخص شروع به پیاده روی و ورزش روزانه کند؛ اگر وزنش کم شود که واقعا در درمان فشار خون مفید است و واقعا کمک کننده است و برای قلب مفید است. اما حتی اگر میزان وزن بیمار کاهش پیدا نکند باز هم در درمان فشار خون بیمار بسیار موثر است.

رژیم های حاوی غلات، سبزیجات و میوه کمک می کند که درمان فشار خون بهتر صورت گیرد.

نهایت امر این است که حتما با هر انگیزه ای که فشار خون بالا باشد – به طور مثال عده ای مراجعه می کنند و میگویند که فشار خون من استرسی است پس نیازی به درمان نیست که این عبارتی غلط است- می تواند آسیب های خودش رو به مغز، قلب، کلیه، چشم و اعضای دیگر بدن می زند؛ پس باید این بیماری هر چه زودتر درمان شود.

پس نهایت امر این است که درمان صد در صدی فشار خون که برای همه ی بیماران در دسترس باشد وجود ندارد و پزشکان بر اساس شرایط بیمار داروها را تجویز میکنند.

درمان فشار خون

علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون

فشار خون نیرویی است که در طی آن خون درشریان های شما جریان می یابد. عوامل مختلفی می تواند موجب افزایش ناگهانی فشار خون شما شود و هنگامی که فشار خون به طور مرتب افزایش می یابد خطر ابتلا به پرفشاری خون مزمن را نیز افزایش می دهد که می تواند منجر به مشکلات عروقی، بیماری قلبی و سکته مغزی شود.عوامل دیگری مانند استرس و اضطراب، مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و مصرف نمک نیز می توانند از عوامل موثر در افزایش ناگهانی فشار خون باشند.

یکی دیگراز عوامل موثر بر افزایش ناگهانی فشار خون، مصرف سیگار است. هنگامی که شما سیگار می کشید، نیکوتین، اثر فوری بر فشار خون شما  می گذارد. نیکوتین تغییرات زیادی درعملکرد مناسب رگ های خونی ایجاد می کند و درسیستم گردش خون  التهاب ایجاد کرده و در نهایت فشار خون را بالا می برد.

مصرف کاهو در فشار خون بالا

سبزیجات می توانند در بسیاری از موارد سبب کاهش فشار خون شوند. سبزیجات اغلب حاوی سطوح بالای نیترات و نیتریت هستند که منابع خوبی از اکسید نیتریک (NO) می باشند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلامت و الاستیک شریانی حمایت می کنند. سبزیجات کنسرو شده نیز تقریبا مانند سبزیجات تازه از میزان شکر، چربی یا نمک پایین برخوردار بوده و همان مزیت را دارند.

کاهش فشار خون با کاهوکاهو از جمله سبزیجاتی است که برای بدن انسان سرشار از مزایای سلامتی است! یک سالاد معمولی با کاهوی ترد و تازه می تواند یک میان وعده سالم و مغذی باشد. کاهو، منبع خوب پتاسیم است و مطالعات نشان داده است که به کاهش فشار خون کمک می کند.

آیا دارچین برای فشار خون ضرر دارد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مکمل های حاوی دارچین می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند، به خصوص برای  افرادی که داروهای استاتین را برای کاهش کلسترول و فشار خون مصرف می کنند. اما مصرف میزان مناسبی از پودر دارچین به عنوان یکی از طعم دهنده های خوشمزه، ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد. مصرف چوب دارچین به صورت روزانه ممکن است فشار خون افراد مبتلا به دیابت را نیز کاهش دهد. برای مصرف دارچین می توانید در رژیم غذایی خود آن را بر روی غلات صبحانه، تخم مرغ و حتی قهوه اضافه کنید.

کاهش قند و فشار خون با چای ترش

تحقیقات در مورد مصرف چای مخصوصا چای ترش نشان داده است که مصرف چای ترش در طی روز به صورت دم کرده تأثیر زیادی بر کاهش فشار خون دارد.

یوگا و فشار خون

مطالعات اخیر نشان می دهد که حفظ عضلات و انعطاف پذیری آن ها، نقش موثری بر سلامت بدن دارد. به عنوان مثال از طریق تمرینات یوگا به طور منظم، انعطاف پذیری شریان ها صورت گرفته و در نتیجه به طور طبیعی، باعث کاهش فشارخون می شود.

تاثیر یوگا در درمان فشار خونمطالعه ای در مجله فیزیولوژی نشان می دهد که  فشار خون افراد ۴۰ ساله و بالاتر، با انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیری شریان ها، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رازیانه برای کنترل فشار خون

رازیانه گیاهی است که در اکثر نقاط اروپا و دریای مدیترانه رشد می کند. دانه های این گیاه در قرون وسطی برای طعم دهی و به عنوان دارو استفاده می شد. امروزه، مصرف دانه رازیانه، نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته و گزینه مناسبی در درمان این بیماری به شمار می رود.

درمان فشار خون با دارچین و عسل

عسل حاوی حدود ۸۰ درصد قند و همچنین اثرات پروتئینی، مواد معدنی و آب است. بدن شما به راحتی می تواند عسل را جذب و استفاده کند و این باعث می شود که کربوهیدرات های مفید وارد بدن شوند. تاثیر گذاری دارچین نیز به عنوان ادویه ای بدون قند، در ترکیب با عسل سودمند است. اگر چه مطالعات اولیه نشان می دهد که عسل ممکن است نقش مهمی در کاهش فشارخون داشته باشد، اما هرگز بدون مشورت متخصص فشار خون این درمان را انجام ندهید. پیش از اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی خود برای کاهش فشار خون با پزشک خود  مشورت کنید، به خصوص اگر در حال  مصرف داروهایی برای کاهش فشار خون هستید.

بابونه و فشار خون

بابونه گیاهی با خواص فراوان است که می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. تاثیر مصرف آن با داروهای فشار خون بالا ، دارای اثر دهی بیشتری است.

کرفس و فشار خون

آب کرفس و فشار خونآب کرفس در درمان فشار خون بالا بسیار سودمند است. شما می توانید کمی آب به ساقه های کرفس اضافه کرده و آن را در درمان پرفشاری خون مصرف کنید.

خواص بهارنارنج بر فشار خون

بهار نارنج تلخ به صورت دم کرده و یا عصاره آن در درمان پرفشاری خون مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره بهار نارنج تلخ حاوی سونفریین است و اثرات سمپاتومیتی سینافین در این عصاره ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

تاثیر زالو درمانی بر فشار خون

تاثیر زالودرمانی بر فشار خونمطالعات مختلف نشان داده است که بزاق زالو حاوی آنزیم های مفیدی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنزیم های ضد انعقاد موجود در بزاق زالو سبب کاهش گرایش انعقادی خون می شود؛ بنابراین این آنزیم ها نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنند، بلکه باعث می شوند تا لخته ها ی خون از قسمت های دیگر بدن نیز حذف شده و منجر به کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک شود.

خواص کاسنی برای کاهش فشار خون

عصاره کاسنی که حاوی فروکتان و نوعی یونولین است، اثرات مطلوبی بر بدن دارد؛ از جمله اثرات آنتی هپرگلیسمی و ضد دردی لیپیدمی و بهبود حرکت روده. مطالعات نشان داده است که  عصاره ریشه کاسنی بر گلوکز خون، متابولیسم لیپید و کاهش فشار خون تاثیر گذار است.

تاثیر مکمل منیزیم بر کاهش فشار خون

مصرف منیزیم کافی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. توصیه می شود که افراد مبتلا به فشار خون بالا، مکمل های منیزیم را برای کاهش فشار خون خود مصرف کنند.

با توجه به ایمنی نسبی و هزینه پایین، مکمل های منیزیم می توانند گزینه مناسبی برای کاهش فشار خون در افراد با خطر بالا و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند. محققان دریافتند که مصرف ۳۶۸ میلی گرم مکمل منیزیم روزانه به مدت سه ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک افراد به میزان ۲ میلی متر جیوه (mmHg) و کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

هویج و فشار خون

هویچ و فشار خونآب هویج دارای آنتی اکسیدان هایی مانند بتا کاروتن و ویتامین A و C است. آنتی اکسیدان ها درعروق خونی باعث محافظت بدن از رادیکال های آزاد می شوند. محققان اعلام کرده اند که آنتی اکسیدان ها ممکن است در درمان فشار خون بسیار موثر باشند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا

روغن سیاه دانه در درمان برخی از شایع ترین شرایط خاص، از جمله فشار خون بالا و آسم، کاربرد دارد. سیاه دانه دارای خواص قوی ضد قارچی است که در درمان انواع عفونت ها نیز استفاده می شود. ازجمله مزایای عمده روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد.

عدس و فشار خون

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که مصرف عدس می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سطح خطرناک فشار خون داشته باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که عدس می تواند میزان انقباض رگ های خونی را کاهش دهد. مصرف چربی و نمک بالا می تواند رگ های خونی را مسدود یا منقبض کرده و در نتیجه فشار خون افزایش پیدا کند. اضافه کردن عدس به رژیم غذایی در رفع این مشکل کمک کننده است.

میوه به و فشار خون

میوه به و فشار خونمیوه” به” یک میوه معطر و متعلق به خانواده Rosaceae است که در خانواده سیب و گلابی نیز قرار می گیرد. این میوه، بومی مناطق گرم و معتدل جنوب غربی آسیا بوده و یک میوه فصلی است که از پاییز تا زمستان در دسترس است . میوه “به”، غنی از پتاسیم بوده و پتاسیم موجود در آن در کاهش فشار خون بالا موثر است.

اسفناج و فشار خون

در مورد مصرف اسفناج به عنوان کاهش دهنده فشار خون ،نظرات مختلفی مطرح است. اما تحقیقات نشان داده است که آب اسفناج به دلیل مواد معدنی و آهن بالا می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند. بهتر است در مصرف برگ اسفناج و اضافه کردن آن به رژیم غذایی برای درمان فشار خون ،با پزشک مشورت شود.

زنجبیل و فشار خون

مطالعات اولیه نشان می دهد که زنجبیل ممکن است کلسترول را کاهش دهد و به جلوگیری از لخته شدن خون نیز کمک کند. مصرف زنجبیل در درمان بیماری های قلبی و انسداد رگ های خونی که به فشار خون بالا و حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شود، موثر و سودمند است. زنجبیل ممکن است به بهبود کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثردهی زنجبیل برای بیماری های قلبی و دیابتی لازم است.

خواص عرق کاکوتی بر فشار خون

خواص عرق کاکوتیعرق کاکوتی به طور گسترده ای در طب سنتی برای درمان بیماری های پرفشاری خون در سین کیانگ، (منطقه مستقل چین) استفاده می شود.

آیا عرق آنیسون در کاهش فشار خون مفید است؟

آنیسون، بومی شرق مدیترانه و یکی از قدیمی ترین گیاهان ادویه ای شناخته شده است. عرق آنیسون در درمان دارویی و غذایی استفاده می شود. آنیسون از خانواده  Apiaceae است که شامل هویج، جعفری، کرفس، رازیانه، گشنیز، زیره سبز و سیلیس است. عرق آنیسون برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود اما توصیه می شود که بیماران با فشار خون بالا در مصرف عرق آنیسون احتیاط کرده و یا با پزشک خود مشورت کنند.

آیا درد و ورم معده باعث فشار خون بالا می شود؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

3.2/5 - (102 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پوری دوشنبه ۱ مهر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر بنده ۵۴سالدارم وحدود ۱۸سال است بعد از ابتلا به یک بیماری عصبی دچارفشارخون شده ام حدود۱۲سال قرص آتنونول۱۰۰مصرف کردم واینک حدود۶سال است صبح وشب لوزارتان ۲۵ وگاهی ظهرها آملوپرس ۵ استفاده میکنم اما مدتی است هرچه فشارم را کنترل میکنم مابین ۱۴/۵تا۱۷ومینیمم فشارم اغلب بین ۹و۱۰است آیا لازم به تعویض دارو هست . واینکه خدمت شمامیشودحضوری رسید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ مهر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   املودیپین رو هر ۱۲ ساعت مصرف کنید و اگر بهتر نشدید مزاجعه کنید

 • تصویر کاربر رمضان جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  من بیماری فشارخون دارم دارای۵۱سال سن هستم تقریبا ۹۰درصدفشارخونم درشب اتفاق میافتدوبرای درمان دکترداروی والازومیکس۵/۸۰برایم تجویزکرده که الان چندماهه استفاده میکنم ولی تاثیری نکرده وبعضی وقتهاصدای ضربان قلبم راحس میکنم لطفا راهنمایی فرمایید باتشکررمضان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   ممکنه ریفلاکس یا اپنه خواب داشته باشید باید جهت معاینه و تنظیم دارو و بستن هولتر مزاجعه کنید

 • تصویر کاربر نیک جمعه ۱ شهریور ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 173 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر نجفی
  با احترام
  اینجانب بیمار فشار خونی بوده و هر روز صبح والسارتان 80 یک عدد مصرف نموده و تقریبا فشارم کنترل شده هست
  مشکل من افتادگی 6 درصدی دریچه قلب بوده که متخصص قلب در شهرم آسپرین 80 و مترال یک چهارم نوع پنجاه و شب نیز یک عدد آسترواستین 20 توصیه کردند. بعد از دوهفته مصرف فشارم به 11 روی 6 در شب شد
  آقای دکتر اینجانب همه موارد خون و چربی و .... خوب بوده و تصاویر آخرین آزمایش ارسال می گردد. با توجه به جواب آزمایش نیاز به مصرف آسپرین و متورال و آترواستاتین هست؟
  درود
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱ شهریور ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   تنگی خفیف رگ هست بعتره اسپزین و قرص چربی رو استفااده کنید

   میتونید متورال رو قطع کنید

 • تصویر کاربر سارا یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  سلام دکتر

  پدرم مخالفت میکنه ببرمش دکتر، خواهش میکنم کمکم کنید. چند ساله آملودیپین5 میخوره هر شب یکی، فشارش 15 روی 9.3 هست گاهی بالاتر هم میره. دو هفته با مشاوره با دکتر داخلی بهش لوزارتان50 دادم منتهی دو روز در میان با آملودیپین5 بخاطر رنگ رنگ پریدگی و عوارض جانبیش.
  فشارش اومد روی 13.5 روی 8.5

  بنظر حالش خیلی خوب بود

  آیا ادامه بدم؟ بخاطر رنگ پریدگی زیادش و خلط گلوش.. بعد دو هفته دوباره همون آملودیپین5 میدم فشارش مثل اول شد

  چکار کنم؟ دکتر نمیاد. لجبازه. 73 سالشه.

  به چه میزان و چه شکلی لوزارتان50 بدم و با آملودیپین چطور هندلش کنم، دو روز درمیان خوبه؟ حساسیت داره و دیابت نوع دو و چربی خون که با قرص چربی کنترل میشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   لوزار ۲۵ هر دوازده یاعت نصف و هیدروکلرتیازید نصف اضافه کنید

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  با سلام بنده آقای ۲۹ ساله که چند وقت یه بار سرم درد میگیره امروز که درد گرفت رفتم فشار خون گرفتم ۱۴بر۹ بود والان که پیامو میفرستم ۷ساعت بعد اون موقع فشار ۱۲ بر۸شده ولی سر دردم پابرجاست.خواستم راهنمایی ازتون بگیرم که دلیل اینکه هر از چند گاهی فشارم میره بالا چی میتونه باشه.لازم به ذکره کلسترول ارثی داریم ولی اخرین آزمایشم دوماه پیش نرمال بود وکراتینین ۱.۴ واوریک اسید۶.۶دارم آیا مال اونا نیست(لازم به ذکره امروز خامه۳۰ درصد خوردم).باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   باید هولتر فشار ببندید تا مشخص سود فشار خون داربد یا نه و اگر فشار بالا بود باید از نظر علت ثانویه بررسی شوید

 • تصویر کاربر حسینی شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 242 مشاهده پرسش
  سلام من داروی فشار خون مصرف میکنم.شب یک قرص لوزارفارم و هر دوازده ساعت نصف قرص متورال 50.ولی با این وجود فشارم بالا میره.میتونه تداخل دارویی باشه؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   لوزارتان رو هر دوازده ساعت مصرف کنید و اگر بهتر نشدید مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مرتضی چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  ابجی من قند عصبی بالای۴۷۰هستش الانم بیمارستان بستری هستش انسولین میزن تاثیری نداره
  چیکار باید بکنیم
  ممنون میشم جوابمو بدین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   ایشان دیابت دارند و باید مادامالعمر دارو مصرف کنند

 • تصویر کاربر رحیم شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 171 مشاهده پرسش
  با سلام و سپاس مردی پنجاه ساله با وزن مناسب پنج سالی است که دچار فشار خون شده ام مراحل تشخیصی را در دوره ی متفاوت انجام داده ام در نهایت گفتند بدون دلیل است یا بخاطر موج انفجارهای زمان جنگ است ، معمولا فشارم سیزده روی ده یا نه و نیم میباشد وقتی دچار اختلال شود به شانزده روی یازده میرسد در این وسط ضربان قلبم 65 تا هفتاد است ،فعلا لوزار 25 مصرف میکنم ولی با مشکل مواجه هستم چون گاه و بیگاه بهم میخورد و از زندگی عادی خارج میشوم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   دوز دهرو را کمی بیشتر کنید و به پزشک مراجعه کنید

   اگر اضطراب دارید هم به روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر عباس دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر نجفی گرانقدر با سلام و عرض ادب و احترام و با آرزوی بهترین ها برای جنابعالی بنده جوانی 24 ساله هستم با قد 175و وزن 90 و به دلیل افسردگی و اضطراب تحت نظر روانپزشک هستم فشارم 14 روی 8 و گاهی 13.5 روی 7 میشه و ضربان قلبم 85 و همچنین اکو انجام دادم همه چیز عالی بود و مشکلی نداشتم می خواهم شروع به ورزش کنم با توجه به اعداد فشار خونم مشکلی ندارد که ورزش کنم همان طور که مستحضرید ورزش باعث افزایش فشار خون و تپش قلب می شود برام خطرناک نیست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   میت نید ورزش کنید

   ورزش در دراز مدت به کاهش فشار کمک میکنه

 • تصویر کاربر نادری یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 320 مشاهده پرسش
  سلام.جهت کنترل فشاردکتربهم لوزارتان و پرانول داده ولی باخوردن آنها دچارسرگیجه و داغی میشوم چه راهکاری ارائه میفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   دوز داروی لوزارتان رو نصف کنید و اگر بهتر نشدید مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟