دکتر محمد حسین نجفی

هر چیزی که تاکنون در مورد درمان صد در صد فشار خون بالا چه با دارو و چه درمان  قطعی فشار خون با قرص های فشار شنیده اید را کنار بگذارید، چرا که شایعه ای بیشتر نیستند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در پادکست صوتی زیر در این باره بیشتر توضیح می دهند:

 

آیا درمان صد درصد  فشار خون بالا حقیقت دارد؟

این سوال خیلی از بیماران بنده است که آیا به طور مثال آیا دارویی وجود دارد که بلافاصله بعد از تجویز و مصرف آن فشار خون شخص درمان شود؟ هیچگونه دارویی که درمان صد درصد فشار خون را نوید دهد وجود ندارد. پس برای پایین اوردن فشارخون بالا چه میتوان کرد؟

واقعیت این است که انتخاب داروی فشار خون اغلب بر اساس بیماری زمینه ای فرد و یا بر اساس سن انجام می گیرد. به عنوان مثال افراد بالای 55 سال یه گروه داروی فشار خون برای آن ها مناسب است و آن را شروع می کنیم. افراد کمتر از 55 سال گروه دیگری از دارو ها براشون مفید است که آن را شروع می کنیم. اگر شخصی همراه با فشار خون بالا به دیابت مبتلا باشد یا نارسایی کلیه و یا نارسایی قلبی داشته باشد؛ دارویی را تجویز می کنیم که هم برای کنترل فشار خون مناسب باشد و هم جلوگیری از عوارض آن بیماری زمینه ای را در بر داشته باشد.

یا به طور مثال اگر فردی هم فشار خون و هم آریتمی داشته باشد؛ باید دارویی تجویز شود که بر هر دوی این بیماری ها اثر داشته باشد. حتی گاهی اوقات از ابتدای امر با 2 داروی فشار خون درمان رو شروع میکنیم؛ به شرطی که فشار خون بیمار خیلی بالا باشد.

نکته ای که در درمان فشار خون وجود دارد و بیماران باید آن را رعایت کنند این است که باید مصرف نمک خود را محدود کنند؛ زیرا مصرف نمک، درمان فشار خون را با مشکل رو به رو می کند و کار ما را سخت تر کرده و به مصرف بیشتر دارو نیاز است.

تغییر در شیوه ی زندگی به پزشک کمک می کند راحت تر بتواند درمان فشار خون را انجام دهد. به این مفهوم که اگر شخص شروع به پیاده روی و ورزش روزانه کند؛ اگر وزنش کم شود که واقعا در درمان فشار خون مفید است و واقعا کمک کننده است و برای قلب مفید است. اما حتی اگر میزان وزن بیمار کاهش پیدا نکند باز هم در درمان فشار خون بیمار بسیار موثر است.

رژیم های حاوی غلات، سبزیجات و میوه کمک می کند که درمان فشار خون بهتر صورت گیرد.

نهایت امر این است که حتما با هر انگیزه ای که فشار خون بالا باشد – به طور مثال عده ای مراجعه می کنند و میگویند که فشار خون من استرسی است پس نیازی به درمان نیست که این عبارتی غلط است- می تواند آسیب های خودش رو به مغز، قلب، کلیه، چشم و اعضای دیگر بدن می زند؛ پس باید این بیماری هر چه زودتر درمان شود.

پس نهایت امر این است که درمان صد در صدی فشار خون که برای همه ی بیماران در دسترس باشد وجود ندارد و پزشکان بر اساس شرایط بیمار داروها را تجویز میکنند.

درمان فشار خون

علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون

فشار خون نیرویی است که در طی آن خون درشریان های شما جریان می یابد. عوامل مختلفی می تواند موجب افزایش ناگهانی فشار خون شما شود و هنگامی که فشار خون به طور مرتب افزایش می یابد خطر ابتلا به پرفشاری خون مزمن را نیز افزایش می دهد که می تواند منجر به مشکلات عروقی، بیماری قلبی و سکته مغزی شود.عوامل دیگری مانند استرس و اضطراب، مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و مصرف نمک نیز می توانند از عوامل موثر در افزایش ناگهانی فشار خون باشند.

یکی دیگراز عوامل موثر بر افزایش ناگهانی فشار خون، مصرف سیگار است. هنگامی که شما سیگار می کشید، نیکوتین، اثر فوری بر فشار خون شما  می گذارد. نیکوتین تغییرات زیادی درعملکرد مناسب رگ های خونی ایجاد می کند و درسیستم گردش خون  التهاب ایجاد کرده و در نهایت فشار خون را بالا می برد.

مصرف کاهو در فشار خون بالا

سبزیجات می توانند در بسیاری از موارد سبب کاهش فشار خون شوند. سبزیجات اغلب حاوی سطوح بالای نیترات و نیتریت هستند که منابع خوبی از اکسید نیتریک (NO) می باشند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلامت و الاستیک شریانی حمایت می کنند. سبزیجات کنسرو شده نیز تقریبا مانند سبزیجات تازه از میزان شکر، چربی یا نمک پایین برخوردار بوده و همان مزیت را دارند.

کاهش فشار خون با کاهوکاهو از جمله سبزیجاتی است که برای بدن انسان سرشار از مزایای سلامتی است! یک سالاد معمولی با کاهوی ترد و تازه می تواند یک میان وعده سالم و مغذی باشد. کاهو، منبع خوب پتاسیم است و مطالعات نشان داده است که به کاهش فشار خون کمک می کند.

آیا دارچین برای فشار خون ضرر دارد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مکمل های حاوی دارچین می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند، به خصوص برای  افرادی که داروهای استاتین را برای کاهش کلسترول و فشار خون مصرف می کنند. اما مصرف میزان مناسبی از پودر دارچین به عنوان یکی از طعم دهنده های خوشمزه، ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد. مصرف چوب دارچین به صورت روزانه ممکن است فشار خون افراد مبتلا به دیابت را نیز کاهش دهد. برای مصرف دارچین می توانید در رژیم غذایی خود آن را بر روی غلات صبحانه، تخم مرغ و حتی قهوه اضافه کنید.

کاهش قند و فشار خون با چای ترش

تحقیقات در مورد مصرف چای مخصوصا چای ترش نشان داده است که مصرف چای ترش در طی روز به صورت دم کرده تأثیر زیادی بر کاهش فشار خون دارد.

یوگا و فشار خون

مطالعات اخیر نشان می دهد که حفظ عضلات و انعطاف پذیری آن ها، نقش موثری بر سلامت بدن دارد. به عنوان مثال از طریق تمرینات یوگا به طور منظم، انعطاف پذیری شریان ها صورت گرفته و در نتیجه به طور طبیعی، باعث کاهش فشارخون می شود.

تاثیر یوگا در درمان فشار خونمطالعه ای در مجله فیزیولوژی نشان می دهد که  فشار خون افراد ۴۰ ساله و بالاتر، با انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیری شریان ها، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رازیانه برای کنترل فشار خون

رازیانه گیاهی است که در اکثر نقاط اروپا و دریای مدیترانه رشد می کند. دانه های این گیاه در قرون وسطی برای طعم دهی و به عنوان دارو استفاده می شد. امروزه، مصرف دانه رازیانه، نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته و گزینه مناسبی در درمان این بیماری به شمار می رود.

درمان فشار خون با دارچین و عسل

عسل حاوی حدود ۸۰ درصد قند و همچنین اثرات پروتئینی، مواد معدنی و آب است. بدن شما به راحتی می تواند عسل را جذب و استفاده کند و این باعث می شود که کربوهیدرات های مفید وارد بدن شوند. تاثیر گذاری دارچین نیز به عنوان ادویه ای بدون قند، در ترکیب با عسل سودمند است. اگر چه مطالعات اولیه نشان می دهد که عسل ممکن است نقش مهمی در کاهش فشارخون داشته باشد، اما هرگز بدون مشورت متخصص فشار خون این درمان را انجام ندهید. پیش از اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی خود برای کاهش فشار خون با پزشک خود  مشورت کنید، به خصوص اگر در حال  مصرف داروهایی برای کاهش فشار خون هستید.

بابونه و فشار خون

بابونه گیاهی با خواص فراوان است که می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. تاثیر مصرف آن با داروهای فشار خون بالا ، دارای اثر دهی بیشتری است.

کرفس و فشار خون

آب کرفس و فشار خونآب کرفس در درمان فشار خون بالا بسیار سودمند است. شما می توانید کمی آب به ساقه های کرفس اضافه کرده و آن را در درمان پرفشاری خون مصرف کنید.

خواص بهارنارنج بر فشار خون

بهار نارنج تلخ به صورت دم کرده و یا عصاره آن در درمان پرفشاری خون مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره بهار نارنج تلخ حاوی سونفریین است و اثرات سمپاتومیتی سینافین در این عصاره ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

تاثیر زالو درمانی بر فشار خون

تاثیر زالودرمانی بر فشار خونمطالعات مختلف نشان داده است که بزاق زالو حاوی آنزیم های مفیدی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنزیم های ضد انعقاد موجود در بزاق زالو سبب کاهش گرایش انعقادی خون می شود؛ بنابراین این آنزیم ها نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنند، بلکه باعث می شوند تا لخته ها ی خون از قسمت های دیگر بدن نیز حذف شده و منجر به کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک شود.

خواص کاسنی برای کاهش فشار خون

عصاره کاسنی که حاوی فروکتان و نوعی یونولین است، اثرات مطلوبی بر بدن دارد؛ از جمله اثرات آنتی هپرگلیسمی و ضد دردی لیپیدمی و بهبود حرکت روده. مطالعات نشان داده است که  عصاره ریشه کاسنی بر گلوکز خون، متابولیسم لیپید و کاهش فشار خون تاثیر گذار است.

تاثیر مکمل منیزیم بر کاهش فشار خون

مصرف منیزیم کافی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. توصیه می شود که افراد مبتلا به فشار خون بالا، مکمل های منیزیم را برای کاهش فشار خون خود مصرف کنند.

با توجه به ایمنی نسبی و هزینه پایین، مکمل های منیزیم می توانند گزینه مناسبی برای کاهش فشار خون در افراد با خطر بالا و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند. محققان دریافتند که مصرف ۳۶۸ میلی گرم مکمل منیزیم روزانه به مدت سه ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک افراد به میزان ۲ میلی متر جیوه (mmHg) و کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

هویج و فشار خون

هویچ و فشار خونآب هویج دارای آنتی اکسیدان هایی مانند بتا کاروتن و ویتامین A و C است. آنتی اکسیدان ها درعروق خونی باعث محافظت بدن از رادیکال های آزاد می شوند. محققان اعلام کرده اند که آنتی اکسیدان ها ممکن است در درمان فشار خون بسیار موثر باشند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا

روغن سیاه دانه در درمان برخی از شایع ترین شرایط خاص، از جمله فشار خون بالا و آسم، کاربرد دارد. سیاه دانه دارای خواص قوی ضد قارچی است که در درمان انواع عفونت ها نیز استفاده می شود. ازجمله مزایای عمده روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد.

عدس و فشار خون

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که مصرف عدس می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سطح خطرناک فشار خون داشته باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که عدس می تواند میزان انقباض رگ های خونی را کاهش دهد. مصرف چربی و نمک بالا می تواند رگ های خونی را مسدود یا منقبض کرده و در نتیجه فشار خون افزایش پیدا کند. اضافه کردن عدس به رژیم غذایی در رفع این مشکل کمک کننده است.

میوه به و فشار خون

میوه به و فشار خونمیوه” به” یک میوه معطر و متعلق به خانواده Rosaceae است که در خانواده سیب و گلابی نیز قرار می گیرد. این میوه، بومی مناطق گرم و معتدل جنوب غربی آسیا بوده و یک میوه فصلی است که از پاییز تا زمستان در دسترس است . میوه “به”، غنی از پتاسیم بوده و پتاسیم موجود در آن در کاهش فشار خون بالا موثر است.

اسفناج و فشار خون

در مورد مصرف اسفناج به عنوان کاهش دهنده فشار خون ،نظرات مختلفی مطرح است. اما تحقیقات نشان داده است که آب اسفناج به دلیل مواد معدنی و آهن بالا می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند. بهتر است در مصرف برگ اسفناج و اضافه کردن آن به رژیم غذایی برای درمان فشار خون ،با پزشک مشورت شود.

زنجبیل و فشار خون

مطالعات اولیه نشان می دهد که زنجبیل ممکن است کلسترول را کاهش دهد و به جلوگیری از لخته شدن خون نیز کمک کند. مصرف زنجبیل در درمان بیماری های قلبی و انسداد رگ های خونی که به فشار خون بالا و حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شود، موثر و سودمند است. زنجبیل ممکن است به بهبود کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثردهی زنجبیل برای بیماری های قلبی و دیابتی لازم است.

خواص عرق کاکوتی بر فشار خون

خواص عرق کاکوتیعرق کاکوتی به طور گسترده ای در طب سنتی برای درمان بیماری های پرفشاری خون در سین کیانگ، (منطقه مستقل چین) استفاده می شود.

آیا عرق آنیسون در کاهش فشار خون مفید است؟

آنیسون، بومی شرق مدیترانه و یکی از قدیمی ترین گیاهان ادویه ای شناخته شده است. عرق آنیسون در درمان دارویی و غذایی استفاده می شود. آنیسون از خانواده  Apiaceae است که شامل هویج، جعفری، کرفس، رازیانه، گشنیز، زیره سبز و سیلیس است. عرق آنیسون برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود اما توصیه می شود که بیماران با فشار خون بالا در مصرف عرق آنیسون احتیاط کرده و یا با پزشک خود مشورت کنند.

آیا درد و ورم معده باعث فشار خون بالا می شود؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

3.2/5 - (102 امتیاز)
Picture of دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید
[hamyar_qa] [hamyar_related_qa]

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حیدر سه شنبه ۲۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 198 مشاهده پرسش
  فشارخون بالای همسرم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   درمان دارويي
 • تصویر کاربر طاهره چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۶( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 293 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من حدود یکسال فشارم 13رو8و 14رو8می رود .بعضی اوقات هم طبیعی است تست ورزش و نوار قلبم سالم بود اما اکو من كفت عضله قلبم ضخیم شده ولی درناحیه قلب درد ندارم اما در بعضی اوقات به ندرت پشت جناغ سینه تا بالا کلو درد میکیرد و بادارو محلی مثل ختمی ارام میشود دکتر ب من قرص پروپرانول و لوزار25داد اما میخواهم دارو نخورم راه دیكری است ?لطفا راهنمایی کنید و اضافه وزن دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۶( 7 سال پیش)
   سلام
   كنترل اضافه وزن و محدود مردن مثرف نمك و ورزش منطم
 • تصویر کاربر مینارحیمی یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۶( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من در مدت سه رو تقریبا 4 بسته ترکیبی متورال وکاپتوپریل 50 مصرف کردم ولی نه فشارخون من تغییر کرد نه حتی علامتی میخواستم بپرسم امکان داره با این همه قرص بدن من واکنشی نشون نده؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۶( 7 سال پیش)
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  من تری گلیسیرید 271 دارم و قرص ونستات مصرف میکنم آیا نیازی هست که دارو تغییر بدم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶( 7 سال پیش)
   سلام
   خير
   مصرف گردو
   روغن زيتون و كنجد
   ماهي هفته اي دو بار
   و امگا ٣
 • تصویر کاربر ناهیدموسوی چهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  باسلام اقای دکتر
  من خانمی هستم 48ساله حدودیکماهه که دچارفشارخون شده وقرص متورتال مصرف می کنم .چون نگران واسترس داشتم از اینکه ناراحتی قلبی داشته باشم دیروز به دکترمتخضص قلب وعروق مراجعه کرده ونوارقلب واکو انجام دادم گفتن مشکلی نیست ولی وقتی داروهای ایشان را گرفتم ایشون برای من concor10وقرص تریامترن اچ تجویزکردندمگر قرصconcor برای بیماران دچار افتادگی دریچه میترال استفاده نمی شود.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶( 7 سال پیش)
   سلام
   خير براي قشار خون هم قابل استفاده است
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۹۶( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 386 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خواهشا جواب بدین...من 23 سالمه و 76 وزنمه دانشجو هستم و یه بار با اضطراب رفتم دکتر بهم گفت فشارت 16 هستش و من ترسیدم اخه من خیلی فشارمو میگرفتم شده بود عادت..گاهی اوغات 12 بود گاهی اوغات 15 16 پنجاه دفعه نوار قلب در اوج تپش قلب گرفتم گفتن سالمه و اکو گرفتم گفتن سالمه ازمایش چکاپ دادم همش سالم بود و یکم غلظت خون داشتم و ویتامین dمن پایین بود....سابقه فامیلی هم نداریم...من از نوجوانی اکثرا اضطراب داشتم...ولی اسم خفیف و الرژی دارم که تاحالا اذیتم نکرده...یک ساله داروهامو قطع کردم داروهای ضد حساسیت و اسپری میزدم....الان فشار خون شده برام یه کابوس که همیشه توفکرشم و تواینترنت همیشه دنبال جواب میگردم..عادت بد من این هرعلائمی توبدنم باشه میرم وب گردی میکنم...اقای دکتر من هروقت نزد پزشک واسه اندازه گیری فشار میرفتم خیلی میترسیدم که فشارم بالا باشه ک بالا میشد ولی هروقت نزدیک پزشک میشم حالم بد میشه دست خودم نیست..دیروزم یکم سرما خوردگی داشتم رفتم دکتر و گفت فشارت 12 هستش...درضمن من نمک نمیخورم و تحرکم زیاده...نفخ معده هم دارم و گاهی اوغات یبوثت...خواهشا کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۹۶( 7 سال پیش)
   سلام
   با دستگاه فشار خون روزانه فشارتان را بگيريد و بنويسيد و پس از يكماه براي من بفرستين
  2. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۹۶( 7 سال پیش)
   اقای دکتر فشار گرفتنی استرس منو میگیره و تپش قلب میگیرم..درحالت عادی حالم خوبه...یعنی هرروز برم دکتر فشار بگیرم از ترس و اضطراب 30 کیلو کم میکنم...اقای دکتر هولتر چی؟؟ایا اکو سالم نشان دادن اکو فشارخونو نقض نمیکنه؟
  3. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۹۶( 7 سال پیش)
   اقای دکتر فشار گرفتنی استرس منو میگیره و تپش قلب میگیرم..درحالت عادی حالم خوبه...یعنی هرروز برم دکتر فشار بگیرم از ترس و اضطراب 30 کیلو کم میکنم...اقای دکتر هولتر چی؟؟ایا اکو سالم نشان دادن اکو فشارخونو نقض نمیکنه؟
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۹۶( 7 سال پیش)
   نه دستگاه داخل منزل داشته باشين
   مارك امرون با كاف بازويي
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  با سلام من 33سال سن و 100 کیلو وزن دارم و الان حدود 3سال هست درگیر فشارخون بالا هستم در شهر خودمون به متخصص کلیه مراجعه کردم و بعد از انجام ازمایشات مختلف و سونوگرافی داپلر تشخیص به نرمال بودن شرایط داد و تنها قرص دیلتیازم120 را تجویز نمودند که فشارم کنترل شده بود بعد از حدود یکسال و یک وقفه در مصرف دارو با دستگاه فشار سنج داخل منزل چک کردم دیدم فشارم 16 روی 10 که با مصرف قرص دیلتیازم هم هیچ فرقی نمیکنم به دکتر مراجعه کردم بعد از انجام یک ازمایش که البته اونم نرمال بود قرص والسارتان 80 رو به دیلتیازم 120 اضافه کرد که حدود یکساله دارم استفاده میکنم ولی با وجود این الان باز فشارم به صورت متغیر گاها تا 15 روی ده و حتی بالاتر میره و فشتر مینمم همیشه بالا هست یعنی اگه فشار ماکزیمم پایین بیاد فشار مینیمم از 95 به ندرت پایینتر میشه لطفا راهنمایی بفرمایید و در صورت نیاز برای مراجعه به متخصص دکتری مجرب معرفی نمایید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵( 7 سال پیش)
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۱ بهمن ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 378 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر؛
  32 ساله هستم و دانشجو؛ به پزشک فوق تخصص قلب رجوع کردم(به علت پروپلاس دریچه میترال که هر چند سال اکو انجام میدم)؛ این بار دکتر فشار خون مرا 15 روی 9 گفته است و به من قرص متورال50 با مصرف نصف در صبح و شب به مدت سه ماه؛ سوال من این است که آیا مصرف این قرص بصورت دائمی خواهد بود یا امکان قطع آن هم هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۳۰ دی ۹۵( 7 سال پیش)
   سلام
   دارو را قطع نكنيد
   خطر سكته وجود خواهد داشت
  2. تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۳۰ دی ۹۵( 7 سال پیش)
   با عرض سلام و با تشکر از پاسخ شما؛
   لطفا به چند سوالم پاسخ دهید:
   1- عدم قطع دارو برای این سه ماه یا تا آخر(با توجه به نظر سه ماه ای که پزشک متخصص مراجعه شده گفتند)؟
   2- احتمال سکته استرس زا نشود؟
   3- بهترین ساعت مصرف قرص در صبح و شب(لطفا ساعت را مرقوم فرمایید)؟ باید حتما 12 ساعت باشد؟ قبل یا بعد از غذا؟
   4- درمان قطعی وجود ندارد؟
   با سپاس فراوان
   30 بهمن 95
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۳۰ دی ۹۵( 7 سال پیش)
   براي قطع اين دارو بايد تدريجي عمل كرد نه ناگهان
   نه الزاما راس ساعت
   ورزش
  4. تصویر کاربر حسین جمعه ۱ بهمن ۹۵( 7 سال پیش)
   سپاس فراوان از شما
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱ بهمن ۹۵( 7 سال پیش)
   ممنون
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر خانم پنجشنبه ۶ آبان ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 442 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  خانمی 32 ساله و مجرد هستم. هاشیموتو دارم و مدت چهارده سال لووتیروکسین مصرف می کنم و مدت هفت سال هم به توصیه متخصص غدد پروپرانول 10 همراه لووتیروکسین استفاده می کنم و در حال حاضر TSH هم کنترل شده است و دیابت ندارم و FBS و CBC همیشه نرمال بوده است.
  فشار خون معمول من حدود 10 یا 9 ماکزیمم و 8 یا 7 مینیمم می باشد. اما گاهی اوقات به 8 ماکزیمم و 6 مینیمم می رسد که دچار حال سبکی سر می شوم و احساس افت قند خون پیدا می کنم ومعمولا با مصرف نمک بیشتر علایم برطرف می شود. . لازم به ذکر است که صبح ها هم احساس کاهش فشار خون را دارم و به سختی از خواب بلند می شوم در حالی که تو انتهای دست و پاهام حالت ضعف و بی حالی دارم که به تدریج بهتر می شود. آیا این وضعیت نیاز به بررسی دارد ؟ و اینکه آیا مصرف نمک به این صورت برای افزایش فشار خون توصیه می شود؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۶ آبان ۹۵( 7 سال پیش)
   سلام
   بهتر است توسط متخصص قلب ويزيت شويد
 • تصویر کاربر مجتبی جمعه ۱۶ مهر ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام.فشاردومم همیشه۹،۱۰ میبشد ,قفسیه سینه ام هم درد میگیرد به طوریکه برروی سمت چپ نمیتوانم بخوابم.۴۳ سال دارم.مدت یک سال متوهگزال۵۰خوردم.دیگرقرص نمیخورم.درضمن تپش قلب هم دارم.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ مهر ۹۵( 7 سال پیش)
   سلام
   اينكه داروي خود را قطع كرده ايد كار صحيحي انجام نشده هر چه سريعتر براي بررسي علت زرد و كنترول فشار خون با پزشك قلب مشورت نماييد
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر