دکتر محمد حسین نجفی

درمان صد در صد فشار خون بالا

هر چیزی که تاکنون در مورد درمان صد در صد فشار خون بالا چه با دارو و چه درمان  قطعی فشار خون با قرص های فشار شنیده اید را کنار بگذارید، چرا که شایعه ای بیشتر نیستند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در پادکست صوتی زیر در این باره بیشتر توضیح می دهند:


متن صحبت آقای دکتر محمد حسین نجفی

آیا درمان صد درصد  فشار خون بالا حقیقت دارد؟؟

این سوال خیلی از بیماران بنده است که آیا به طور مثال آیا دارویی وجود دارد که بلافاصله بعد از تجویز و مصرف آن فشار خون شخص درمان شود؟ هیچگونه دارویی که درمان صد درصد فشار خون را نوید دهد وجود ندارد.

واقعیت این است که انتخاب داروی فشار خون اغلب بر اساس بیماری زمینه ای فرد و یا بر اساس سن انجام می گیرد. به عنوان مثال افراد بالای 55 سال یه گروه داروی فشار خون برای آن ها مناسب است و آن را شروع می کنیم. افراد کمتر از 55 سال گروه دیگری از دارو ها براشون مفید است که آن را شروع می کنیم. اگر شخصی همراه با فشار خون بالا به دیابت مبتلا باشد یا نارسایی کلیه و یا نارسایی قلبی داشته باشد؛ دارویی را تجویز می کنیم که هم برای کنترل فشار خون مناسب باشد و هم جلوگیری از عوارض آن بیماری زمینه ای را در بر داشته باشد.

یا به طور مثال اگر فردی هم فشار خون و هم آریتمی داشته باشد؛ باید دارویی تجویز شود که بر هر دوی این بیماری ها اثر داشته باشد. حتی گاهی اوقات از ابتدای امر با 2 داروی فشار خون درمان رو شروع میکنیم؛ به شرطی که فشار خون بیمار خیلی بالا باشد.

نمگ و تاثیرش بر فشار خون

نکته ای که در درمان فشار خون وجود دارد و بیماران باید آن را رعایت کنند این است که باید مصرف نمک خود را محدود کنند؛ زیرا مصرف نمک، درمان فشار خون را با مشکل رو به رو می کند و کار ما را سخت تر کرده و به مصرف بیشتر دارو نیاز است.

تغییر در شیوه ی زندگی به پزشک کمک می کند راحت تر بتواند درمان فشار خون را انجام دهد. به این مفهوم که اگر شخص شروع به پیاده روی و ورزش روزانه کند؛ اگر وزنش کم شود که واقعا در درمان فشار خون مفید است و واقعا کمک کننده است و برای قلب مفید است. اما حتی اگر میزان وزن بیمار کاهش پیدا نکند باز هم در درمان فشار خون بیمار بسیار موثر است.

رژیم های حاوی غلات، سبزیجات و میوه کمک می کند که درمان فشار خون بهتر صورت گیرد.

نهایت امر این است که حتما با هر انگیزه ای که فشار خون بالا باشد – به طور مثال عده ای مراجعه می کنند و میگویند که فشار خون من استرسی است پس نیازی به درمان نیست که این عبارتی غلط است- می تواند آسیب های خودش رو به مغز، قلب، کلیه، چشم و اعضای دیگر بدن می زند؛ پس باید این بیماری هر چه زودتر درمان شود.

پس نهایت امر این است که درمان صد در صدی فشار خون که برای همه ی بیماران در دسترس باشد وجود ندارد و پزشکان بر اساس شرایط بیمار داروها را تجویز میکنند.

درمان فشار خون

علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون

فشار خون نیرویی است که در طی آن خون درشریان های شما جریان می یابد. عوامل مختلفی می تواند موجب افزایش ناگهانی فشار خون شما شود و هنگامی که فشار خون به طور مرتب افزایش می یابد خطر ابتلا به پرفشاری خون مزمن را نیز افزایش می دهد که می تواند منجر به مشکلات عروقی، بیماری قلبی و سکته مغزی شود.عوامل دیگری مانند استرس و اضطراب، مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و مصرف نمک نیز می توانند از عوامل موثر در افزایش ناگهانی فشار خون باشند.

یکی دیگراز عوامل موثر بر افزایش ناگهانی فشار خون، مصرف سیگار است. هنگامی که شما سیگار می کشید، نیکوتین، اثر فوری بر فشار خون شما  می گذارد. نیکوتین تغییرات زیادی درعملکرد مناسب رگ های خونی ایجاد می کند و درسیستم گردش خون  التهاب ایجاد کرده و در نهایت فشار خون را بالا می برد.

مصرف کاهو در فشار خون بالا

سبزیجات می توانند در بسیاری از موارد سبب کاهش فشار خون شوند. سبزیجات اغلب حاوی سطوح بالای نیترات و نیتریت هستند که منابع خوبی از اکسید نیتریک (NO) می باشند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلامت و الاستیک شریانی حمایت می کنند. سبزیجات کنسرو شده نیز تقریبا مانند سبزیجات تازه از میزان شکر، چربی یا نمک پایین برخوردار بوده و همان مزیت را دارند.

کاهش فشار خون با کاهوکاهو از جمله سبزیجاتی است که برای بدن انسان سرشار از مزایای سلامتی است! یک سالاد معمولی با کاهوی ترد و تازه می تواند یک میان وعده سالم و مغذی باشد. کاهو، منبع خوب پتاسیم است و مطالعات نشان داده است که به کاهش فشار خون کمک می کند.

آیا دارچین برای فشار خون ضرر دارد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مکمل های حاوی دارچین می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند، به خصوص برای  افرادی که داروهای استاتین را برای کاهش کلسترول و فشار خون مصرف می کنند. اما مصرف میزان مناسبی از پودر دارچین به عنوان یکی از طعم دهنده های خوشمزه، ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد. مصرف چوب دارچین به صورت روزانه ممکن است فشار خون افراد مبتلا به دیابت را نیز کاهش دهد. برای مصرف دارچین می توانید در رژیم غذایی خود آن را بر روی غلات صبحانه، تخم مرغ و حتی قهوه اضافه کنید.

کاهش قند و فشار خون با چای ترش

تحقیقات در مورد مصرف چای مخصوصا چای ترش نشان داده است که مصرف چای ترش در طی روز به صورت دم کرده تأثیر زیادی بر کاهش فشار خون دارد.

یوگا و فشار خون

مطالعات اخیر نشان می دهد که حفظ عضلات و انعطاف پذیری آن ها، نقش موثری بر سلامت بدن دارد. به عنوان مثال از طریق تمرینات یوگا به طور منظم، انعطاف پذیری شریان ها صورت گرفته و در نتیجه به طور طبیعی، باعث کاهش فشارخون می شود.

تاثیر یوگا در درمان فشار خونمطالعه ای در مجله فیزیولوژی نشان می دهد که  فشار خون افراد ۴۰ ساله و بالاتر، با انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیری شریان ها، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رازیانه برای کنترل فشار خون

رازیانه گیاهی است که در اکثر نقاط اروپا و دریای مدیترانه رشد می کند. دانه های این گیاه در قرون وسطی برای طعم دهی و به عنوان دارو استفاده می شد. امروزه، مصرف دانه رازیانه، نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته و گزینه مناسبی در درمان این بیماری به شمار می رود.

درمان فشار خون با دارچین و عسل

عسل حاوی حدود ۸۰ درصد قند و همچنین اثرات پروتئینی، مواد معدنی و آب است. بدن شما به راحتی می تواند عسل را جذب و استفاده کند و این باعث می شود که کربوهیدرات های مفید وارد بدن شوند. تاثیر گذاری دارچین نیز به عنوان ادویه ای بدون قند، در ترکیب با عسل سودمند است. اگر چه مطالعات اولیه نشان می دهد که عسل ممکن است نقش مهمی در کاهش فشارخون داشته باشد، اما هرگز بدون مشورت متخصص فشار خون این درمان را انجام ندهید. پیش از اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی خود برای کاهش فشار خون با پزشک خود  مشورت کنید، به خصوص اگر در حال  مصرف داروهایی برای کاهش فشار خون هستید.

بابونه و فشار خون

بابونه گیاهی با خواص فراوان است که می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. تاثیر مصرف آن با داروهای فشار خون بالا ، دارای اثر دهی بیشتری است.

کرفس و فشار خون

آب کرفس و فشار خونآب کرفس در درمان فشار خون بالا بسیار سودمند است. شما می توانید کمی آب به ساقه های کرفس اضافه کرده و آن را در درمان پرفشاری خون مصرف کنید.

خواص بهارنارنج بر فشار خون

بهار نارنج تلخ به صورت دم کرده و یا عصاره آن در درمان پرفشاری خون مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره بهار نارنج تلخ حاوی سونفریین است و اثرات سمپاتومیتی سینافین در این عصاره ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

تاثیر زالو درمانی بر فشار خون

تاثیر زالودرمانی بر فشار خونمطالعات مختلف نشان داده است که بزاق زالو حاوی آنزیم های مفیدی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنزیم های ضد انعقاد موجود در بزاق زالو سبب کاهش گرایش انعقادی خون می شود؛ بنابراین این آنزیم ها نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنند، بلکه باعث می شوند تا لخته ها ی خون از قسمت های دیگر بدن نیز حذف شده و منجر به کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک شود.

خواص کاسنی برای کاهش فشار خون

عصاره کاسنی که حاوی فروکتان و نوعی یونولین است، اثرات مطلوبی بر بدن دارد؛ از جمله اثرات آنتی هپرگلیسمی و ضد دردی لیپیدمی و بهبود حرکت روده. مطالعات نشان داده است که  عصاره ریشه کاسنی بر گلوکز خون، متابولیسم لیپید و کاهش فشار خون تاثیر گذار است.

تاثیر مکمل منیزیم بر کاهش فشار خون

مصرف منیزیم کافی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. توصیه می شود که افراد مبتلا به فشار خون بالا، مکمل های منیزیم را برای کاهش فشار خون خود مصرف کنند.

با توجه به ایمنی نسبی و هزینه پایین، مکمل های منیزیم می توانند گزینه مناسبی برای کاهش فشار خون در افراد با خطر بالا و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند. محققان دریافتند که مصرف ۳۶۸ میلی گرم مکمل منیزیم روزانه به مدت سه ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک افراد به میزان ۲ میلی متر جیوه (mmHg) و کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

هویج و فشار خون

هویچ و فشار خونآب هویج دارای آنتی اکسیدان هایی مانند بتا کاروتن و ویتامین A و C است. آنتی اکسیدان ها درعروق خونی باعث محافظت بدن از رادیکال های آزاد می شوند. محققان اعلام کرده اند که آنتی اکسیدان ها ممکن است در درمان فشار خون بسیار موثر باشند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا

روغن سیاه دانه در درمان برخی از شایع ترین شرایط خاص، از جمله فشار خون بالا و آسم، کاربرد دارد. سیاه دانه دارای خواص قوی ضد قارچی است که در درمان انواع عفونت ها نیز استفاده می شود. ازجمله مزایای عمده روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد.

عدس و فشار خون

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که مصرف عدس می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سطح خطرناک فشار خون داشته باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که عدس می تواند میزان انقباض رگ های خونی را کاهش دهد. مصرف چربی و نمک بالا می تواند رگ های خونی را مسدود یا منقبض کرده و در نتیجه فشار خون افزایش پیدا کند. اضافه کردن عدس به رژیم غذایی در رفع این مشکل کمک کننده است.

میوه به و فشار خون

میوه به و فشار خونمیوه” به” یک میوه معطر و متعلق به خانواده Rosaceae است که در خانواده سیب و گلابی نیز قرار می گیرد. این میوه، بومی مناطق گرم و معتدل جنوب غربی آسیا بوده و یک میوه فصلی است که از پاییز تا زمستان در دسترس است . میوه “به”، غنی از پتاسیم بوده و پتاسیم موجود در آن در کاهش فشار خون بالا موثر است.

اسفناج و فشار خون

در مورد مصرف اسفناج به عنوان کاهش دهنده فشار خون ،نظرات مختلفی مطرح است. اما تحقیقات نشان داده است که آب اسفناج به دلیل مواد معدنی و آهن بالا می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند. بهتر است در مصرف برگ اسفناج و اضافه کردن آن به رژیم غذایی برای درمان فشار خون ،با پزشک مشورت شود.

زنجبیل و فشار خون

مطالعات اولیه نشان می دهد که زنجبیل ممکن است کلسترول را کاهش دهد و به جلوگیری از لخته شدن خون نیز کمک کند. مصرف زنجبیل در درمان بیماری های قلبی و انسداد رگ های خونی که به فشار خون بالا و حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شود، موثر و سودمند است. زنجبیل ممکن است به بهبود کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثردهی زنجبیل برای بیماری های قلبی و دیابتی لازم است.

خواص عرق کاکوتی بر فشار خون

خواص عرق کاکوتیعرق کاکوتی به طور گسترده ای در طب سنتی برای درمان بیماری های پرفشاری خون در سین کیانگ، (منطقه مستقل چین) استفاده می شود.

آیا عرق آنیسون در کاهش فشار خون مفید است؟

آنیسون، بومی شرق مدیترانه و یکی از قدیمی ترین گیاهان ادویه ای شناخته شده است. عرق آنیسون در درمان دارویی و غذایی استفاده می شود. آنیسون از خانواده  Apiaceae است که شامل هویج، جعفری، کرفس، رازیانه، گشنیز، زیره سبز و سیلیس است. عرق آنیسون برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود اما توصیه می شود که بیماران با فشار خون بالا در مصرف عرق آنیسون احتیاط کرده و یا با پزشک خود مشورت کنند.

آیا درد و ورم معده باعث فشار خون بالا می شود؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

3/5 - (80 امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ش جمعه ۶ بهمن ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  با سلام ممنون از اینکه راهنماییهای لازم را ارایه می فرمایید من خانم 46ساله هستم خانواده مون سابقه ی فشار خون داره ، و4 سال پیش در پاهای بنده ادم ایجاد شد و الان نیز پاهایم تورم در حد متوسط داره علاقه ای به مصرف داروی فشار خون ندارم اما با فشار سنج دیجیتالی فشارم 13ویا بیشتر روی 8 و8.5 است .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۶ بهمن ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۶ بهمن ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر جعفر پنجشنبه ۱۶ آذر ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پدرمن مبتلا به فشار خون هست که داروهایی فشار خون مصرف میکند نام داروها لوازمیکس 50 متورال می باشد البته خودش لوازمی رو نصف میکنه ومیخورد یه مدتی فشارش تنظیم بود ولی الان مدتی که هی مینیموم فشار ش هی بالا میره وا بوسیله قرص زیر زبانی فشار خونش رو پایین میآریم مثلا امروز مینیموم از 10 ماکزیمم 18بودکه بوسیله قرص زیر زبانی پایین آوردیمش به نظرتان چکار کنیم تا فشارش تنظیم بشه البته آزمایش نیز رفته فشار خون رو از جوان داشته
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۶ آذر ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۶ آذر ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر فتح یکشنبه ۲۸ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام همسر بنده از آمپول انوکساپارین 4000 طبق تجویز پزشک متخصص استفاده میکنند. با توجه به تولید این دارو در شرکت های دارویی مختلف مثل اسوه، البرز، روناک دارو، زهراوی و... کدام شرکت از نظر حضرتعالی ارجحیت دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم شدم.من همون بیماریم که دارای دریچه دولتی ائورت هستم.آقای دکتر من الان 3ماهه که فشارم بالا و پایین و بهتون گفته بودم .الان 3روز پیش رفتم هولتر فشارخون و جوابشو امروز دادن که دکتر بهم گفت میانگین فشارخونت خفیف بالاست که بهم گفت نصف قرص لوزارتان 25 نوشتن و گفتن روزی یکبار مصرف کنید .آقای دکتر میشه بدون قرص پایین نگه داشت و آیا فشارخونم درمان میشه.لطفا راهنماییم کنین و آیا عوارضی داره این دارو و اگر صلاح میدانید مصرف کنم چقدر این دارو را مصرف کنم و ضمن اینکه من فوتبال بازی میکنم برا اونم اشکال داره .ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  با سلام من مدتی از آملودیپین 5 استفاد میکردم بعد فکر کردم علت بی اشتهایی وسر گیجه وکاهش وزن از این قرص باشه با مراجعه به دکتر واسرار من به دکتر لوزارتان برایم تجویز کرد بعد از مصرف یک بسته لوزارتان دوباره اشتباهی یک آملودپین خوردم وسردرد گرفتم سرگیجه بیشتر شده وبی حال هستم خواهش میکنم کمکم کنید آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر استکی دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  قرار بود مطلبی را درباره ی یک بیماری برای شما ارسال کنم مراحل ویرایش و تایپ مطلبم کاملا انجام شده ولی متاسفانه شماره همراه شما و خانم فرشته از مخاطبین تلفن همراهم حذف شدن...برای همین امکان ارتباط با خانم فرشته را نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۶ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  با سلام
  آیا فشار خون بالا در سن حدود 30 سالگی درمان قطعی دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۶ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۶ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر میثم جمعه ۱۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  Meysam Azarkamand, [26.10.17 07:19]
  سلام من 36 سالمه و متاسفانه چند سالی هست درگیر مصرف شیشه هستم.فشار خونم معمولا 140100 هست و ضربان قلبم 110 هموگلبینم 18 لطفا راهنمایی کنید چه قرصهایی میتونه این ارقامو پایین تر بیاره؟با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۲ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نرگس سه شنبه ۹ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  با سلام من 35 سال سن دارم و تقریبا از هفته 31 بارداری با مراجعه به مرکز بهداشت متوجه فشار خون بالا شدم که این فشار خون نوسانیست که همان جا با فشار17 به بیمارستان مراجعه کردم و ازمایشات 24 ساعت مسمومیت حاملگی را انجام دادم و منفی بود در بیمارستان فشارم نرمال بود و بعد از برگشت به خانه باز هم نوسان فشار داشتم که با نظر پزشک قرص متیل دوپا هر روز سه عدد مصرف شد اما جواب نداد و همچنان نوسان داشتم تا در هفته 35 بارداری دکتر ختم حاملگی داد و بعد از ترخیص مجددا نوسان فشار پیدا کردم الان روزانه دو عدد قرص انالاپریل 5 مصرف میکنم اما همچنان سردرد تاری دید و چشم درد دارم ونوسان فشار خون روزانه اتفاق می افت و ساعت مشخصی هم ندارد لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۹ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۹ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱ آبان ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  سلام و احترام من امروز با سایتتون آشنا شدم و مطالعه کردم مطالب و کلیپهای بسیار خوبی توش هست ممنونم ازاینکه چنین سایتی رو راه انداختید- تشکر- اسمم محمد از مازندران ممنون میشم البته در مورد سرگیجه که میتونی ناشی از عملکرد نامطلوب قلب و بالابودن فشار خون هستش هم مطلبی بزارید تو سایتتون- خیلی سپاسگزارم= ضمنا من چند روزی فشارم به 16 روی10 الی 11 میرسه و سرگیجه دارم- داروی متورال 50نصف صبح و نصف شب می خورم وهمینطورلورازتان 25 نصف صبح و نصف شب- سرگیجه دارم - سال گذشته بیارستان شهید رجایی سیتی انژیوکردم پزشکم گفت مورد خاصی نداری - فقط باید این دارو هارو بخوری که البته گاهی می خورم گاهی نمی خورم- تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ آبان ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر