عوارض انواع قرص فشار خون

عوارض انواع قرص فشار خون

عوارض انواع قرص فشار خون

با عوارض قرص فشار خون آمیلودیپین، قرص فشار خون لوزارتان ، قرص فشار خون بالا والزارتان و داروهای جدید فشار خون آشنا شوید.

قرص فشار خون آملودیپین

آملودیپین

آملودیپین یک از قرص های کاهش فشار خون بالا است که عروق خونی را باز کرده و جریان خون را بهبود می بخشد. قرص فشار آمیلودیپین برای درمان درد قفسه سینه (آنژین) و سایر بیماری های ناشی از عروق کرونر تجویز و استفاده می شود. آملودیپین همچنین برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. تنظیم فشار خون ممکن است خطر ابتلا به سکته مغزی یا حمله قلبی را کاهش دهد. این دارو در بزرگسالان و کودکان حداقل بالای ۶ سال تجویز می شود.

آملودیپین در بارداری

آملودیپین در دوران بارداری برای کنترل فشار خون بارداری استفاده می شود و هیچ گونه آسیبی به جنین وارد نمی کند.

برخی عوارض قرص فشار خون آملودیپین عبارتند از:

⚠ تپش قلب و یا لرزش در قفسه سینه

⚠ خواب آلودگی شدید و یا سرگیجه

قرص فشار خون لوزارتان

یکی از قرص های پایین آوردن فشار خون ، لوزارتان (Cozaar) است که متعلق به گروهی از داروهای آنتاگونیست گیرنده آنژیوتانسین II می باشد. این دارو، تنگی رگ های خونی را بهبود بخشیده و با کاهش دادن فشار خون ،جریان خون را بهبود می بخشد. لوزارتان برای درمان فشار خون بالا تجویز شده و همچنین برای کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی در برخی از افراد مبتلا به بیماری های قلبی استفاده می شود. قرص فشار لوزارتان برای کاهش آسیب های درازمدت کلیه در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که فشار خون بالا نیز دارند، استفاده می شود.

برخی عوارض قرص فشار خون لوزارتان عبارتند از:

⚠ احساس سرگیجه یا تنگی نفس

⚠ خواب آلودگی، سردرگمی، افزایش تشنگی، از دست دادن اشتها، تهوع و استفراغ

 قرص فشار خون والزارتان

قرص فشار والزارتان

قرص فشار والزارتان یا والسارتان ،مسدود کننده گیرنده ی آنژیوتانسین (ARB) است که می تواند برای درمان انواع بیماری های قلبی، از جمله فشار خون بالا، نفروپاتی دیابتی و نارسایی قلبی استفاده شود. قرص فشار خون والزارتان باعث کاهش فشار خون توسط آنتاگونیستی سیستم رنین-آنژیوتانسین-آلدوسترون (RAAS) و همچنین مانع افزایش اثرات فشار خون آنژیوتانسین II می شود.

این داروی فشار خون اثرات نامطلوب سرفه خشک را ندارند و می تواند برای درمان هیپرتروفی بطن چپ، اختلال عملکرد سیستمیک، انفارکتوس میوکارد و بیماری های عروق کرونر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

برخی عوارض قرص فشار خون والزارتان عبارتند از:

⚠ خارش پوست، قرمزی و یا تورم پوست

⚠ ضربان قلب غیر طبیعی ؛ تغییر در خلق و خو؛ احساس ضعف و سرگیجه

قرص فشارخون هیدروکلروتیازید

قرص پایین آورنده فشار خون هیدروکلروتیازید یک نوع دیورتیک است که باعث کمک به ایجاد ادرار توسط کلیه ها می شود. این دارو به تنظیم سطح مایعات در بدن کمک خواهد کرد. هیدروکلروتیازید در درمان فشار خون بالا موثر است. با کنترل فشار خون بالا، خطر سکته مغزی و حمله قلبی کاهش می یابد. این دارو ممکن است برای کاهش تجمع مایعات در بدن ناشی از نارسایی قلبی، بیماری های کبدی یا بیماری کلیوی نیز تجویز شود.

برخی عوارض قرص فشار خون هیدروکلروتیازید عبارتند از:

⚠ بی خوابی، سرگیجه و خستگی

⚠ درد معده، اسهال و یا استفراغ

– هیدروکلروتیازید در بدنسازی

قرص هیدروکلروتیازید در بدنسازیهیدروکلروتیازید برای درمان ادم و فشار خون استفاده می شود. این دارو باعث کاهش باز جذب الکترولیت ها، افزایش دفع سدیم، پتاسیم، کلراید و در نتیجه آب می شود. استفاده از دیورتیک ها در تعدادی از رشته های ورزشی به طور فزاینده ای محبوب شده است. این داروها در بین بدنسازان نوپا بسیار محبوب هستند و براى جارى شدن آب زیر پوستى قبل از مسابقه استفاده می شوند. توانایی بردن جایزه ى فیزیک بهتر مى تواند با استفاده از دیورتیک ها رخ دهد.

امروزه در بدنسازی فوق العاده سخت و تقریبا غیرممکن است که بدون استفاده از این داروها به یک هیکل ایده آل مسابقاتی برسند. بسیاری از ورزشکاران که در ورزش هایى با دسته بندى وزنى هستند نیز از دیورتیک استفاده می کنند. برای مثال، کشتی گیران و بوکسورها ممکن است از داروهای دیورتیک استفاده کنند تا بتوانند با افزایش محسوس وزن در یک مسابقه ى سنگین وزن، رقابت کنند.

با توجه به این که آن افزایش وزن معمولا در یک روز (یا چند ساعت) قبل از رقابت انجام می شود، ورزشکار می تواند وزن آب بدن خود را با دیورتیک ها کاهش دهد و زمان کافی برای بازگرداندن مایعات و وزن بدن قبل از مسابقه داشته باشد. در نتیجه می تواند باهث تغییر یک یا چند دسته ى وزنى شود که می تواند مزیت بزرگی در این ورزش ها باشد.

قرص فشار خون فوروزماید

قرص فشار خون فوروزماید

فوروزماید که نام دیگر آن قرص لازیکس در بدن شما از جذب بیش از حد نمک جلوگیری می کند. این کار سبب می شود تا نمک به ادرار منتقل شود. فوروزماید برای تخلیه مایع زیرجلدی در افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، بیماری های کبدی یا اختلال کلیوی مانند سندرم نفروتیک استفاده می شود. قرص فوروزماید برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود.

برخی عوارض قرص فشار خون فوروزماید عبارتند از:

سردرگمی، خواب آلودگی، مشکلات حافظه و گفتار

⚠ خشکی دهان، درد یا ضعف عضلانی، کمبود انرژی، ضربان سریع قلب، میزان کم ادرار

قرص فشار خون کنکور یا بیزوپرولول

قرص کنکور که با نام بیزوپرولول یا بیسوپرولول نیز شناخته می شود یک بتابلاکر است که به صورت تک و یا در ترکیب با سایر داروهای پایین آورنده فشار خون، برای درمان تپش قلب شدید، کاهش فشار خون بالا و همچنین کاهش فشار قلبی تجویز می شود.

برخی عوارض قرص فشار خون کنکور عبارتند از:

⚠ خستگی، سردرد یا ضعف غیرمعمول

 اسهال و یا عفونت مجاری تنفسی فوقانی

قرص فشار خون انالاپریل

قرص فشار خون انالاپریل

انالاپریل برای درمان تنگی عروق قلب در بزرگسالان تجویز می شود. داروی انالاپریل همچنین برای درمان اختلال بطن ها (بخش هایی از قلب که اجازه می دهد خون از قلب خارج شود) نیز استفاده می شود. این اختلال می تواند توانایی قلب را برای انتقال خون به بدن کاهش دهد.

– مصرف انالاپریل در بارداری

انالاپریل در بارداری ممنوع است. آسیب های غیر قابل جبرانی را به جنین وارد می کن. اگر مادری قبل از بارداری از این دارو استفاده می کند، می بایست به متخصص قلب و عروق مراجعه کرده و از یک داروی جایگرین برای درمان فشار خون طی بارداری استفاده کند.

برخی عوارض قرص فشار خون انالاپریل عبارتند از:

احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش ودرد در دست یا پا

⚠ تهوع، ضعف، تنگی نفس، درد در قفسه سینه، ضربان قلب نامنظم

قرص فشار خون کاپتوپریل

داروی فشار خون کاپتوپریل همچنین به عنوان Capoten شناخته می شود. این دارو متعلق به گروهی از داروهای مهار کننده آنزیم های آنژیوتانسین تبدیل آنزیم است. مهار کننده های ACE باعث تولید هورمون آنژیوتانسین II می شود که باعث فشرده سازی عروق خونی می گردد، طوری که آنها آرام و مهار شده و فشار خون پایین می آید.

این دارو برای درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی مزمن تجویز می شود (در مواقعی که سرخرگ نمی تواند پمپ خون را به صورت مناسب انجام دهد). قرص فشار خون زیر زبانی کاپتوپریل بعنوان دارویی موثر و مطمئن برای کنترل فشارخون های بحرانی و تشدید یافته است.

برخی عوارض قرص فشار خون کاپتوپریل عبارتند از:

⚠ مشکلات خواب، سرگیجه و سردرد

⚠ خارش پوست  گاهی ریزش مو

قرص فشار خون هیدرالازین

قرص فشار خون هیدرالازین

هیدرالازین یک داروی ضد فشار خون است که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. این دارو،  یک واسازودیلاتور شریانی محیطی است که باعث رفع  تنگی عروق خونی می شود که خون را از قلب به سمت اندام و بافت ها هدایت می کند. مکانیسم دقیقی که هیدرالازین دارد، باعث آرامش عضلات صاف شریانی  می شود.

هیدرازین باعث حرکت کلسیم در رگ های خونی می شود. کلسیم برای انقباض عضله مورد نیاز است و بنابراین اختلالات در حرکت کلسیم ممکن است باعث آرامش عضلات صاف در عروق خونی شود. اثرات کلی درمانی این دارو، شامل کاهش فشار خون شریانی و مقاومت عروقی محیطی است.

– هیدرالازین در بارداری

هیدرالازین یکی از داروهای بسیار خوب برای کنترل فشار خون در بارداری است که عارضه ای ندارد. این دارو به صورت وریدی نیز تجویز می شود. هیدرازین تزریقی مخصوصا در افزایش ناگهانی فشار خون بارداری یا پره کلامپسی برای درمان سریع فشار خون بسیار مفید است.

برخی عوارض قرص فشار خون هیدرالازین عبارتند از:

⚠ سردرد، خواب آلودگی و سرگیجه

⚠ تورم پاها

داروی فشار خون وراپامیل

وراپامیل برای آرامش عضلات قلب و عروق خونی تجویز می شود. این دارو برای درمان فشار خون بالا ، آنژین (درد قفسه سینه) و برخی اختلالات ریتم قلب نیز بکار می رود. همچنین ممکن است اهداف درمانی دیگری در زمینه مشابه داشته باشد.

برخی عوارض قرص فشار خون وراپامیل عبارتند از:

⚠ اضطراب، عرق کردن، پوست رنگ پریده، خس خس سینه، تنگی نفس

⚠ از دست دادن اشتها، درد بیش از حد معده، خستگی، کبودی و یا خونریزی، ادرار تیره

داروی جدید فشار خون والزومیکسداروی جدید فشار خون

قرص فشار خون والزومیکس یک داروی تنظیم کننده فشار خون است که از  ترکیب دو داروی آملودیپین و والسارتان ساخته شده است. این قرص جدید فشار خون ساخت شرکت داروسازی عبیدی می باشد که از سال ۹۵ وارد بازار ایران شده است. این دارو برای استفاده در بیمارانی با سابقه دیابت و یا چاقی، قابل تجویز است.

قرص فشار خون دیلتیازم

دیلتیازم دارویی است که برای درمان درد قلب (آنژین صدری)، فشار خون بالا و ریتم های غیر طبیعی قلب استفاده می شود. قرص دیلتیازم متعلق به کلاس داروهای مسدود کننده کانال های کلسیم (CCB) است که شامل آملودیپین (Norvasc)، وراپامیل و نایفیدیپین است. قرص فشار خون دیلتیازم با مسدود کردن ورودی کلسیم،  نیروی انقباض قلب و میزان انقباض آن را کاهش می دهد. همچنین عضلات اطراف شریان ها را آرام کرده و اجازه می دهد تا شریان ها گسترش پیدا کنند.

برخی عوارض قرص فشار خون دیلتیازم عبارتند از:

⚠ درد در قفسه سینه و یا ضربان قلب سریع

⚠ درد و بی حسی، تهوع واستفراغ 

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوگرافی

برای مشاوره پزشکی بر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۸ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر.
  آقای دکتر مادر بنده فشار خون بالایی داشتن.اکثرا ۱۶ رو ۹ونیم ۱۰.
  رفتیم دکتر قرص آملوپرس و والزارتان تجویز کردن و بازم اثر نکرد.چون قبلا هم مصرف میکردن.
  دوباره رفتیم دکتر این سری دارو هاشونو عوض کردن و والزومیکس ۵/۱۶۰ و هیدروکلروتیازید تجویز کردن‌.که هر کدوم دو بار در روز مصرف میکنن.الان که این قرصهارو مصرف میکنن،فشارشون گاها ۱۰رو ۵ میشه.
  حالا سوال من اینه که هیدرو کلروتیازید رو کامل قطع کنیم یا دوتا قرص ها رو نصف کنیم؟ممنون میشم از پاسختون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۸ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام.هیدروکلرتیازید رو قطع کنید

 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۳ دی ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  با سلام ، جناب دکتر من یکماه هست روزانه یک عدد قرص متوهگزال 47.5 و 2 عدد والزومیکس 5.80 مصرف میکنم اما سمت شب معمولا هشت شب به بعد گوشهام داغ میشه سرم هم همینطور و دهانم خشک میشه و به شدت آب میخوام بعد از خوردن آب فشارم معمولا از 11 تبدیل میشه به 13 تا دوساعت این حالت رو دارم، احساس سبکی سر و ضعف هم پیش میاد ضمنا در این مدت مصرف قرصهای تجویز شده فشارم بین 10 روی 6.5 تا 13روی 9 متغییر بوده ، ضمنا کبد چرب گرید 2 دارم و قرص گلوکوفاژ هم مصرف میکنم ، قندم کنترل شده س ، آیا از عوارض قرصهاس یا احتمال بیماری دیگه ای هست؟ قرص متوهگزال رو مصرف نکنم یا عصر مصرف کنم موردی داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳ دی ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   قرص متوهگزال رو هر ۱۲ ساعت نصف مصرف کنبد

   و اگر اصطراب دارید درمان کنید

 • تصویر کاربر آرمان شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقت بخیر خسته نباشید بنده ۳۰ ساله و حدود ۶ ساله فشارخون بالا دارم البته تا پارسال برای کنترل فشار دکتر نرفتم پارسال بالا میرفت رفتم متخصص قلب برام والسارتان نوشت چند وقت بعد به تدصیه چتد نفر از اشناها پیش یه دکتر دیگه رفتم ایشون آتنولول ۵۰ برام نوشت تا دوماه پسش مصرف میکردم و مشکلی هم نداشتم و فشارخونم خوب بود ولی بعدا چندتا دکتر بهم گفتن آتنولول عوارضش زیاده و دیگه منسوخ شده نظر شما چیه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۹ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   خیر منسوخ نشده

   اما به عنوان قدم اول درمان شروع نمیشه

   اما اگر با دارو مشکلی ندارید مصرف بلامانع است

   با توجه به سن باید از نظر علل ثانویه بررسی شوید حتما

  2. تصویر کاربر آرمان شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 1 سال پیش)
   بسیار ممنون از شما جناب دکتر چتد بار چکاب دادم مشکلی نداشتم به این خاطر دکتر برام فلوکسیتین و آتنولول برام تجویز کرد
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   بله مناسبه

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام من روزی یک عدد قرصvalzomixبرای کنترل فشارخون استفاده می کنم سوالم این است۱-بهترین زمان ممکن مصرف این قرص چه زمانی از روز است؟۲-آیا می توانم نصف این قرص را صبح ونصف دیگر آن را شب مصف کنم؟باتشکر از پاسخ شما.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بستگی داره که چه زمانی اوج افزایش فشار هست ولی نصف هر ۱۲ ساعت کاملا بهتر و مناسب تر هست

 • تصویر کاربر Sead سه شنبه ۲۶ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام من مبتلا به آدیسون هستم و دارو نیز مصرف میکنم آیا میتوانم گینر بخورم ..داروهایی مثل پردیزولون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۶ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   باید با دکتر غدد مشورت کنید

   در حوزه تخصص من نیست

 • تصویر کاربر اشکان پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر . هفتاد ساله هستم ، فشارم ۱۰ روی ۱۵ هست . لطفاً برام قرص فشار خون تجویز کنید تا استفاده کنم سپاسگزارم٫
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   میتونید املودیپین ۵ روزی یک عدد مراجعه کنید اما باید مراجعه کنید

 • تصویر کاربر صمد جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام وعرض ارادت خدمت دکترخوش تیپ وبااخلال عزیزبنده 51سالم اهل ورزش هستم غلظت خون 17ونیم وتریگلسرید بین 260الی 309 امگا سه برای تریگلسرید مصرف میکنم آیا آسپرین بچه یرای غلظت خون وتوصیه به مصرف 50ساله ها شامل بنده میشود منم بخورم یا نه تشکروسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   اسپرین هیچ تاثیری ردی هموگلوبین نداره

   برای مصرف اسپرین باید به عوامل مختلفی توجه شود 

 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  مدت دو سال هست که بنده مبتلا به فشار خون بالا هستم و از قرص والزومیکس 5/160 استفاد میکنم و توانسته ام تا حدودی کنترل نمایم ولی ماهی دو تا سه بار شب ها فشار خون دیاستولی بنده تا ده و نیم و سیستولی به پانزده می رسد و همراه آن چندین بار در فواصل کم دستشویی رفته که مدفوع نیز آبکی بوده و البته عرق نیز می کنم خواهشمند است راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   هیدروکلرتیازید نصف مصرف کنید

   برای اسهال و تغییر اجابت مزاج باید حتما به فوق گوهرش مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Hosein پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  پدرم با 67 سال سن در سه سال گذشته 3بار سکته مغزی کردند و پلاویکس و asa80 مصرف می کنند آیا لازم است پلاویکس را قطع کنند یا باید ادامه بدهند
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بهتره که ادامه بدن

 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما دکتر نجفی عزیز بنده چند سالی هست هرازکاه سر درد شدیدی میگیرم به طوری که راه نمیتوانم بروم وپشت سرم درد میگیرد وبا دستکاه فشار سنج فشار خون خود را گرفتم 13ونیم یا 14 روی 9 هست نمدانم همیشه نیست کاهی هست ..چند روز خیار شور خوردم پشت سر هم فکر کنم از اون باشه یا به نطر شما خطر فشار خون دائمی مرا تهدید میکند احتیاج به دکتر دارم یا خیر .در صمن چند ماه پیش پیش دکتر قلب رفتم واکو ونوار قلب گرفتم .خدا رو شکر کفت مشگلی نیست خوب هست جواب اکو..نظر شما چیه دکتر با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   باید هولتر ببندید تا مشخص شود فشار خون دارید یا نه

   و اگر فشار داشتید باید دارو مصرف کنید

   و اگر سردرد اصلاح نشد جهت بررسی به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات
شاید شما هم در مورد داروی آمیودارون شنیده باشید، در این مقاله قصد داریم ببینم دارو برای چه بیماری هایی مصرف داشته و عوارض…
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
مشکلات قلبی یکی از رایج ترین عارضه ها در افراد (خصوصا افراد سالمند) به شمار می آید. بنابراین اهمیت فراوان رسیدگی به این مشکلات…
شاید شما هم در مورد داروی آمیودارون شنیده باشید، در این مقاله قصد داریم ببینم دارو برای چه بیماری هایی مصرف داشته و عوارض…
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر