دکتر محمد حسین نجفی

درمان خانگی واریس پا چیست؟

واریس پا یا نارسایی مزمن وریدی (CVI) بیماریست که در آن دیواره وریدها یا دریچه ها در وریدهای پا به طور موثر کار نمی کنند؛ در نتیجه برگشت خون به قلب از پاها دشوار می شود. برای درمان واریس پا چه باید کرد؟

ورید چیست؟

ورید یک رگ خونی است که خون کم اکسیژن را از بدن به سمت قلب حمل می کند. وجود هموگلوبین فاقد اکسیژن در خون ورید آن را تیره می کند. وریدها بخشی از سیستم گردش خون هستند که خون را به قلب باز می گردانند. در مقابل، شریان رگی است که خون اکسیژن دار از قلب را به کل بدن حمل می کند.

بیماری وریدی به هر گونه بیماری گفته می شود که منجر به اختلال در ورید ها می شوند. یکی از این اختلالات وریدهای واریسی است.
ورید های واریسی می توانند به خصوص در موقع ایستادن برای مدت زمان طولانی باعث درد و تورم در پاها شوند و یا فرد را در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون قرار دهند.

بیماری واریس چیست؟

واریس باعث می شود خون در وریدها شناور و یا انباشته گردد که به این حالت گرفتگی پا یا سکون می گویند. واریس پا اغلب با رگهای واریسی که پیچیده خورده هستند (رگ های بزرگی نزدیک به سطح پوست) همراه است. آنها می توانند تقریبا در هر نقطه رخ دهند، اما اغلب در پاها ایجاد می شوند.

انواع وریدهای واریسی

۱. ورید های واریسی سافنوس بزرگ
۲. ورید های واریسی سافنوس کوچک
۳. ورید های واریسی نوع شبکه ای
۴. وریدهای واریسی ناحیه ی تناسلی
۵. ورید های واریسی نوع رتیکولار و نوع وب (ورید عنکبوت)

علت واریس پا چیست؟

رگ ها خون را از همه اعضای بدن به قلب بازمی گردانند. برای رسیدن به قلب، خون نیاز دارد تا از رگهای پا به سمت بالا جریان یابد. ماهیچه های ساق پا و عضلات پا نیاز به انقاض دارند تا در هر مرحله فشاری به رگ ها وارد آورده و خون را به سمت بالا هل دهند. برای نگه داشتن جریان خون و جلوگیری از برگشت آن به سمت عقب، رگ ها حاوی دریچه های یک طرفه می باشند.

علت واریس پا در واقع آسیب دیدن همین دریچه هاست که اجازه می دهد تا خون به سمت عقب نشت کند. آسیب دریچه ممکن است در نتیجه پیری، نشستن و یا ایستادن بیش از حد و یا ترکیبی از پیری و کاهش تحرک رخ دهد. وقتی رگ ها و دریچه ها به نقطه ای از تضعیف شدگی می رسند که برای خون، جریان یافتن به سمت قلب دشوار گردد؛ در نتیجه فشار خون برای مدت زمان طولانی تری در رگ ها باقی مانده و منجر به واریس می شود.

واریس پا اغلب به عنوان یک نتیجه از ایجاد لخته خون در رگ های عمیق پاها که به عنوان ترومبوز ورید عمقی (DVT) می باشد، رخ می دهد که گاهی به آن سندرم بعد ترومبوز نیز می گویند. واریس همچنین از تومورهای لگن و ناهنجاری های عروقی ناشی می شود. البته گاهی اوقات به دلایل ناشناخته نیز اتفاق می افتد. نارسایی دریچه در وریدهای پا، خون را برخلاف گرانش زمین نگه میدارد که منجر به حرکات کند خون از رگ ها شده و تورم پاها را به دنبال دارد.

علائم و نشانه های واریس پا چیست؟

شدت واریس پا همراه با پیچیدگی های درمان، پیشرفت بیماری را افزایش می دهد. علایم واریس پا عبارتند از:

– تورم در پایین پاها و مچ پا، به خصوص بعد از دوره های طولانی ایستادن

– درد یا خستگی در پاها

– رگهای واریسی جدید

– براق دیده شدن پوست پاها

– پوسته پوسته شدن و یا خارش پوست درساق پاها یا پا

– زخم استاز Stasis (یا زخم استاز وریدی)

– احساس سنگینی در پاها به ویژه پس از ورزش و یا در شب

– سفت شدن چربی زیر پوست بالای مچ پا و در نتیجه چروک شدن پوست

– تلانژکتازیا در پای آسیب دیده (ورید عنکبوتی)

اگر واریس پا درمان نشود، فشار و تورم تا ریزترین عروق خونی در پاها (مویرگ ها) افزایش می یابد و باعث ترکیدگی آنها می گردد. هنگامی که این اتفاق می افتد، پوست پوشاننده، رنگ قرمز مایل به قهوه ای به خود می گیرد و اگر تحت ضربه و یا خراشیده شدن قرار گیرد، بسیار حساس به شکسته شدن می شود.

درنهایت ترکیدگی مویرگ می تواند باعث التهاب بافت محلی و آسیب بافت داخلی شود. در بدترین حالت منجر به زخم هایی می گردد که همان زخم های باز بر روی سطح پوست هستند. این زخم استاز وریدی می توانند به سختی، درمان و یا عفونی شوند. زمانی که عفونت کنترل نشود، می تواند به بافت های اطراف پخش شود؛ به این حالت بیماری سلولیت گویند.

دکتر واریس پا

برای تشخیص و درمان واریس پا  به متخصص قلب و عروق و یا متخصص عروق مراجعه کنید. پزشک شرح حال کامل و معاینه فیزیکی انجام خواهد داد. در معاینه فیزیکی، پزشک با دقت پاهای شما را بررسی خواهد کرد. تستی به نام سونوگرافی عروقی یا دوبلکس ممکن است برای بررسی گردش خون در پاها مورد استفاده قرار گیرد. در طول سونوگرافی عروق، یک مبدل (دستگاه کوچک دستی) بر روی پوست روی ورید برای بررسی آن قرار می گیرد.

مبدل امواج صوتی را به رگ های شما ساطع می کند. این امواج صوتی ثبت شده  و یک تصویر از عروق ایجاد می کنند که بر روی مانیتور به نمایش در می آید.

درمان خانگی واریس پا چیست؟

۱- درمان واریس پا با سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان فوق العاده برای وریدهای واریسی است. این محصول پاک کننده ی طبیعی بدن است. همچنین گردش خون را بهبود می بخشد. سرکه ی سیب سرخ نشده را روی پوست بر روی ورید های واریسی بریزید و به آرامی ماساژ دهید. هر روز قبل از خواب و صبح پس از بیدار شدن این کار را انجام دهید. چند ماه این کار را تکرار کنید تا اندازه ورید های واریسی را کاهش دهید.

دو قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را بنوشید. این مخلوط را دو بار در روز برای حداقل یک ماه مصرف کنید تا نتایج آن در درمان وریدهای واریسی را مشاهده کنید.

۲- روغن برای درمان واریس

افزایش گردش خون در درمان ورید های واریسی ضروری است. ماساژ با روغن زیتون می تواند به افزایش گردش خون کمک کند و در نتیجه باعث کاهش درد و التهاب شود.

روغن زیتونمقادیری از روغن زیتون و روغن ویتامین E را با هم مخلوط و کمی آن را گرم کنید. با روغن گرم چند دقیقه ای ورید های واریسی را ماساژ دهید. این کار را دو بار در روز برای یک یا دو ماه انجام دهید.

۳- درمان واریس پا با سیر

سیر یک گیاه عالی برای کاهش التهاب و علائم وریدهای واریسی است. همچنین به دفع سموم مضر از عروق خونی و بهبود گردش خون نیز کمک می کند. برای کاهش درد پا سیر را ۶ تکه کنید و آنها را در یک شیشه ی تمیز بگذارید. عصاره ی سه پرتقال را بگیرید و به همراه دو قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید.

بگذارید تا این مخلوط به مدت ۱۲ ساعت بماند. سپس شیشه را تکان دهید و چند قطره بر روی انگشتان بریزید. ورید های واریسی را با یک حرکت دایره ای به مدت ۱۵ دقیقه ماساژ دهید. آن ناحیه را با یک پارچه بپوشانید و یک شب بگذارید بماند. این کار را تا چندین ماه تکرار کنید. فراموش نکنید که سیر تازه را در رژیم غذایی خود نیز قرار دهید.

۴- درمان واریس پا با جعفری

جعفری غنی از ویتامین C، یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث تولید کلاژن می شود و به بازسازی سلول ها کمک می کند. این سبزی حاوی روتن است که نقش مهمی در تقویت مویرگ ها ایفا می کند و از این رو در کاهش علائم ورید های واریسی بسیار مفید است.

چند عدد جعفری تازه ی خرد شده را در یک فنجان آب به مدت پنج دقیقه بجوشانید. سپس آن را خنک کنید و محلول را فشار دهید. چند قطره روغن گل همیشه بهار را به آب آن اضافه کنید. محلول را در یخچال قرار دهید تا چند دقیقه بمانید. با استفاده از یک پنبه، محلول را در ناحیه ی آسیب دیده اعمال کنید. برای مشاهده ی نتایج مثبت، چند ماه کار را انجام دهید. علاوه بر این سعی کنید تا آنجا که می توانید در رژیم غذایی خود جعفری خام بخورید.

۵- درمان واریس پا با فلفل هندی

فلفل هندی یک معجزه در درمان وریدهای واریسی است. به عنوان یک منبع غنی از ویتامین C و بیوفلاوونویدها، گردش خون را افزایش می دهد و درد وریدهای متورم را کاهش می دهد.


یک قاشق چای خوری پودر فلفل هندی را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و آن را خوب مخلوط کنید. این مخلوط را سه بار در روز به مدت یک یا دو ماه مصرف کنید.

۶- درمان واریس پا با گیاه کوله خاس

گیاه کوله خاس برای کاهش درد و ناراحتی ورید های واریسی بسیار مفید است. این گیاه شامل ترکیبات شناخته شده به عنوان روسوژنین است که به کاهش التهاب کمک می کند و رگ ها به علت فعالیت ضد التهابی و ضد الاستاز خود تحریک می کند.


سه بار در روز ۱۰۰ میلی گرم مکمل این گیاه را مصرف کنید که از ریشه ها و دانه های این گیاه ساخته شده است. مکمل این گیاه دارای ویتامین B و C همراه با کلسیم، کروم، منیزیم، منگنز، پتاسیم، سلنیوم، سیلیکون و روی است. این مواد مغذی سبب تقویت و کاهش التهاب در رگها و همچنین بهبود جریان خون در پاها می شود.

توجه: افراد مبتلا به فشار خون بالا یا هیپرپلازی خوش خیم پروستات نباید این گیاه را بدون مشورت با پزشک مصرف کنند.

۷- درمان واریس پا با عنبر سائل

عنبر سائل یک گیاه بسیار موثر برای تقویت عروق خونی است و از این رو می تواند علائم وریدهای واریسی را کاهش دهد. حاوی اسید گالیک و اسانس های مختلف است که می تواند به کاهش تورم و همچنین درد کمک کند. یک دستمال را با عنبر سائل بشویید و آن را در ناحیه ی آسیب دیده قرار دهید. این کار را دو یا سه بار در روز به مدت یک یا دو ماه انجام دهید.


وان را با آب پر کنید و ۱۰ تا ۲۰ قطره عنبر سائل در آن بریزید. پاهای خود را حداقل ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید. سپس پاها را با آب تمیز بشویید و آنها را خشک کنید. یک یا دو بار در روز این درمان را دنبال کنید.

۸- درمان واریس پا با دانه های شاه بلوط هندی

قرن هاست که از دانه های شاه بلوط هندی برای درمان وریدهای واریسی استفاده می کنند. دانه های شاه بلوط هنوی دارای خواص ضد التهاب و ضد تورم هستند که می توانند به طور موفقیت آمیز گردش در ورید ها را افزایش دهند و به نوبه ی خود باعث کاهش وریدهای واریسی می شوند.


دانه ی شاه بلوط دارای ترکیباتی به نام اژیین است که اسیدهای چرب اشباع شده را تقویت می کند و مانع آزاد شدن آنزیم هایی می شود که باعث آسیب به دیواره های مویرگی می شود.

شما می توانید ژل دانه ی شاه بلوط هندی را در بازار خریداری کنید. دو بار در روز به صورت ژل خارجی در ناحیه آسیب دیده استفاده کنید. هنگامی که به طور منظم استفاده شود، می تواند به طور قابل توجهی درد پا و تورم را کاهش دهد.

همچنین می توانید از مکمل های شاه بلوط هندی استفاده کنید. شایع ترین دوز مصرفی ۳۰۰ میلی گرم دو بار در روز است. تبصره: زنان باردار یا شیرده نباید از این درمان استفاده کنند.

۹- درمان واریس پا با برگ انگور

برگ های انگور حاوی فلاونوئیدها هستند که به حفظ سلامتی رگ ها کمک می کند. برگ های انگور همچنین دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدان و مرطوب کنندگی هستند که برای درمان ورید واریسی بسیار مفید هستند.


یک فنجان برگ انگور را در چهار فنجان آب به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشانید. چند دقیقه صبر کنید تا خنک شود. آن را در یک سطل بریزید و پای خود را ۵ دقیقه در آن خیس کنید. سپس پای خود را در یک سطل دیگر پر از آب سرد برای ۱۰ ثانیه قرار دهید.

این کار را سه یا چهار بار پشت سر هم انجام دهید تا محلول خنک شود. پس از آن پا را در جهت رو به بالا با روغن کرچک ماساژ دهید. با قرار دادن پاهای خود در یک موقعیت عالی برای چند دقیقه به درمان پایان دهید.

۱۰- درمان واریس پا با گل همیشه بهار

گل همیشه بهار یک گل زیبا و غنی از فلاونوئیدها و ویتامین C است که باعث تولید کلاژن و کمک به تعمیر و بازسازی سلول می شود. همچنین به بهبود گردش خون کمک می کند، در نتیجه به کاهش علائم وریدهای واریسی کمک می کند.


یک فنجان گلبرگ آن را در چهار فنجان آب با مدت پنج دقیقه بجوشانید. یک پارچه را در محلول خیس کنید و پارچه را در ناحیه ی آسیب دیده قرار دهید و تا زمانی که کاملا خنک شود ادامه دهید. چندین بار در روز چندین بار تکرار کنید تا بهبودی را متوجه شوید.

به نوشته سایت دکتر اقدسی اغلب به افرادی که از ورید های واریسی رنج می برند مصرف غذا های سرشار از فیبر توصیه می شود. این مواد غذایی به رفع یبوست کمک میکنند. یبوست یکی از عوامل اصلی ایجاد واریس است.

درمان واریس پا چیست؟

اگر بیمار علائم و یا ناراحتی نداشته باشد درمان واریس پا ضروری نیست. با این حال، اگر علائمی وجود دارد، درمان وریدهای وارسی برای کاهش درد یا ناراحتی مورد نیاز می باشد.

# مراقبت از واریس پا و بهبود آن در خانه

برای بهبود درد و رفع وریدهای واریسی می توان در خانه اقداماتی از جمله انجام ورزش، کاهش وزن، بالا بردن پاها و اجتناب از ایستادن یا نشستن طولانی مدت را انجام داد.

# کرم ضد واریس پا

بسیاری از درمان های طبیعی واریس پا نیز وجود دارد. معمولا به صورت کرم های موضعی و نرم کننده ها می باشند که می توانند درد وریدهای واریسی را تسکین دهند و  حتی گاهی بهبود بخشند. اگر به دنبال بهترین کرم واریس پا هستید می توانید با از طریق پرسش از دکتر با پزشک مشورت کنید.

# جوراب واریس پا

جوراب واریس به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند و گردش خون را بهبود می بخشند.

# عمل جراحی وریدهای واریسی

اگر وریدهای واریسی بزرگ باشند، ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند که معمولا تحت بیهوشی انجام می شود. در بیشتر موارد، بیمار همان روز مرخص می شود.

# درمان واریس با اسکلروتراپی

در  اسکلروتراپی روش یک ماده ی شیمیایی به ورید های واریسی کوچک و متوسط ​​تزریق می شود که آنها را می سوزاند. چند هفته بعد، آنها محو می شوند.

# درمان واریس پا با لیزر

درمان لیزری واریس پا اغلب برای بستن ورید های کوچکتر و همچنین ورید های عنکبوتی استفاده می شود.

# درمان لیزیک داخل وریدی

یک کاتتر به همراه یک لیزر کوچک از طریق کاتتر وارد می شود و در بالای ورید هدف قرار می گیرد و باعث گرم شدن ورید و بسته شدن آن می شود.

با کمک یک اسکن اولتراسوند، پزشک، لیزر را در کل ورید اعمال می کند و به تدریج آن را می سوزاند و تمام آن را آب بندی می کند. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود. ممکن است منجر به آسیب عصبی شود که معمولا کوتاه است.

عوارض واریس پا چیست؟

هر شرایطی که جریان خون طبیعی را تضعیف کند، خطر ایجاد عوارض را دارد. با این حال، در اکثر موارد، واریس هیچ عارضه ای ندارد. اگر عارضه ای رخ دهد، ممکن است به صورت خونریزی و یا لخته شدن خون در ورید پا خود را نشان دهد.

یکی از عوارض واریس، نارسایی مزمن وریدی است که در آن پوست، اکسیژن، مواد مغذی و مواد زائد را با خون به درستی مبادله نمی کند زیرا جریان خون ضعیف است. نارسایی مزمن وریدی ناشی از وریدهای واریسی نیست، اما این دو به شدت به هم وابسته هستند.

جدیدترین روش درمان واریس پا  و وریدهای عنکبوتی استفاده از اسکلروتراپی است که کلا نیم ساعت زمان می برد و تا ۸۰ درصد موثر است. برای تماشای تزریق اسکلروتراپی و آشنایی با آن روی لینک زیر کلیک کنید:

درمان واریس پا با اسکلروتراپی

واریس پا در دوران بارداری

زنان در دوران بارداری بیشتر مستعد ورید های واریسی هستند. زنان باردار خون بیشتری در بدن دارند که فشاری اضافه بر روی سیستم گردش خون وارد می کند.

علاوه بر این، تغییر در سطوح هورمون ها می تواند منجر به شل شدن دیواره های ورید های خونی شود. هر دو عامل خطر ابتلا به ورید های واریسی را افزایش می دهند.

همانطور که رحم رشد می کند، فشار بیشتری روی ورید ها در ناحیه لگن مادر وارد می شود. در اکثر موارد، واریس پس از دوران بارداری از بین می رود. برای اطلاعات بیشتر مقاله چند راه ساده برای درمان واریس در دوران بارداری را حتما بخوانید.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و و فوق تخصص آنژیوگرافی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

4/5 - (55 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر m1m2m3m4 یکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  سلام
  بیمار خانم 25 ساله از هفته قبل بنا به تشخیص پزشکان دچار لختگی خون در پای سمت راست است و همچنین باردار هستن در ماه سوم قراردارن و گفتن باید یک سال استراحت کنه البته یک شب در ای سی یو بستری بودن و دو شب در بخش واکنون در منزل و فعلا از نظر روحی شرایط خوبی نداره و از نظر جسمی هم شرایطش تقریبا خوب نیست دچار افت فشار و حالت سرگیجه میشه خواستم از اقای دکتر مارو راهنمایی کنه که چیکار باید کنیم باتوجه به شرایط ویژه این خانم (بارداربودنش)درضمن بنده از قزوین مزاحم میشم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   ايشون بايد ويزيت شوند
   به اين شكل نميشه اظهار نظر كرد
 • تصویر کاربر محبتی شنبه ۶ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  با سلام... من به هنگام پیاده روی دچار گرفتگی و‌کرامپ شدید در ساق پا میشوم برای بررسی علت باید به چه متخصصی مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۶ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   به متخصص قلب يا به جراح عروق
 • تصویر کاربر ناصر دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر فراوان از زحمات شما بزرگوار
  آقای دکتر من نزدیک سه ساله در رگ اصلی و lad خودم استنت دارم و برای چکاب به دکتر خودم هم میرم مرتب .
  فقط نگرانی دارم از بابت اینکه دوباره نگیرد و برام مشکل و یا خطری آیا دارد؟!
  چون شنیدم رگ خطرناکی هست، آیا استنت دوباره اونجا میگیره و خطر داره برام؟
  تا حالا که رعایت کردم ولی همش دلهره دارم که نگیره دوباره؟
  آیا اگر بگیره دوباره درمان میشه ؟
  ممنونم.?
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   امكان گرفتگي هر رگي هست ولي صرفا احتماله و نگران نباشيد
 • تصویر کاربر احترام دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  سلام. وقت بخیر.
  جناب آقای دکتر..
  مادر من دیابت دارن و انسولین مصرف میکنند و این دیابت در ارث شون هستش.. ایشون سوزش پا دارن.. منتهی از دیروز احساس میکنند کف پاشون یه چیزی مدام حرکت میکنه و تکون میخوره و شدیدا سوزش و خارش شدید دارن.. خیلی دارن اذیت میشند.. میخواستم شما راهنمایی بفرمایید که به شما میتونیم مراجعه کنیم و در کل به چه تخصصی باید مراجعه کنیم؟؟
  و اینکه در حال حاضر چه تمهیداتی انجام بدن تا کمی آروم بشن.
  بینهایت ممنونم. ? جناب دکتر مادرم احساس میکنه پاش داره سر باز میکنه.
  منتظر پاسخ و راهنمایی شما هستم.
  تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   نوروپاتي يا درگيري عصب در اثر ديابته
   به دكتر مغز و اعصاب مراجعه كتيد
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  راستش قبلا هم از شما سوال پرسیدم و جوابم را دادین راجب درد ساق پاهام
  گفتین به پیاده روی ادامه بدم و... الان نسبت به قبل بهتر شد پاهام ولی بازم یه موقعی درد میگیره حقیقتا من میخوام مثل چند سال پیش
  که فوتبال و مسابقه دو میرفتم دوباره ادامه بدم میخواستم بدونم راهی برای من دارید ینی میخوام یه جوری بشه که از خواب بلند میشم بدوم ینی هرچقد پاهامو بکوبم به زمین درد ساق پا حداقل کمتر احساس بشه یا اگه با عمل یا داروی گرون قیمت هم بر طرف میشه من حاظرم انجامش بدم فقط تو رو قران یه راهی پیش روم بزار دکتر یا اگه فکر میکنی واجبه بیام مطبتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   اول بايد علت درد مسخص بشه بنابراين شما بايد ويزيت و معاينه شويد
 • تصویر کاربر هاله62 سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  با سلام مدتی هست انگشت بزرگ پا سوزش داره کف پا هم میخاره لمس کردم یک چیزی کناره پام هست بیماری دیابت کم کاری تیروئید و کبد چرب دارم چاق هستم مشکل پا چیه درمانش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   ميتونه نقرس باشه
   البته نميشه دقيق گفت
   به روماتولوژيست مراجعه منيد
 • تصویر کاربر میرهاشمی شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  تقریبا 6 ماهی هست که دچار درد مزمن و شدید تو عضلات ساق پای خود شده ام و در کار های روزانه من اختلال ایجاد کرده به صورتی که حتی ده تا پله رو هم به زور میرم بالا و خیلی زود خسته میشم ازمایش تیروئید هم دادم که متخصص غدد گفت هیچ مشکلی ندارم خواستم بدونم برای درمان باید چکار کنم و پیش چه متخصصی برم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   بايد سونو داپلر شويد
   احتمال درگيري عروقي هست
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  من گرفتگی عروق دارم اسم مریضیم تاکایاسو هس وتحا درمان با کورتون هستم ولی احساس بهبودی در خودم نمیبینم حدود 5روزه که گلوم به طور شدیدی درد میکنه و طپش نبضگلوم رو خیلی شدید احساس میکنم درد به طوری که در ناحیه کل گلوم و پشت گوشام پخش میشه و سرگیجه هم دارم علتش چیه من کارتیدسمت چپ بالن زدم 1سالی هس دردام خوب نشدن بدترم شدم ودرد قفسه سینه دارم و تپش قلبم به طوره ناگهانی نامنظم میشه راستی درد گلوم همراه با فک درد شدید هس خیلی اذیت میشم خواهش میکنم کمکم کنین من از کورتون خسته شدم قبلن رمیکید به اندازه 5بار تزریق کردم ولی تاثیری نداشت مریضیم چقدر ادامه داره و داروی دیگه ای نداره به خوب شدنم نزدیکترم کنه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   شما بايد سريع ويزيت شويد
  2. تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۱۳ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام رفتم پیش دکتر قلب فکر کردن عفونت دارم سنوگرافی گردن نوشتن ولی اثری از عفونت تبود گفتن سیتی انژیو بشم بهتره نظر شما چیه چکار کنم الان یک هفته بیشتره خوب نشدم همش مسکن میخورم تب دارم احساس سفتی تو رگای گردنم دارم بخوصوص وقتی گردنمو میچرخونم رگاش بیشتر درد میگیرن با فک درد و گوش درد
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۵ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   خانم من بايد شما رو ويزيت كنم اينطور نميتونم علت رو متوجه بشم
  4. تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۵ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام خوب من راستش هزینه تهران بیام رو ندارم شما مشهد نمیاین من بیام ببینمتون راستش الان دیگه 7 ساله درگیر این مریضی هستم تا تشخیص دادن خیلی هزینه برد همین داروهای ماهانمم همش قرض بدبختی میگیرم اگه راهی برای دیدنتون هس بگین ثواب میکنین براتون دعا میکنم بازم شرمنده بخدا
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۵ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   همون مشهد به بيمارستان قلب مراجعه منيد
   مشهد پزشك هاي قلب خوبي داره
  6. تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام میدونم ولی خیلی تعریف شما رو شنیدم فقط مشکلم مالیه وگرنه خیلی دوس داشتم شما رو ببینم چون صحبتایی که کردین درباره گرفتگی عروقه قلبی واقعان همون چیزهایی بود که من احساس میکنم حالا شما مشهد بیمارستانی نیس که بیاین من ببینمتون یا تلفونب بتونم باهاتون صحبت کنم خیلی ممنون
  7. تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   خواهش میکنم کمکم کنین خودتون میدونین که تاکایاسو خیلی ازاردهنده هس من تحمل ندارم همش کورتون میخورم تمام بدنم پوک شده اگه دارویی هس بهم بگین من با دکتر رماتولوژی بگم شاید بهم بدن خواهش میکنم اگه توضیحی از مریضیم میخواین یا جواب سیتی انژیو که ساله 95گرفتم براتون بفرستم؟اصلن میخوام بدونم گرفتگی عروق با کورتون درمان میشه یا یک داروی فعلیه باعمل حل نمیشه یک بار عمل کنم خوب بشم
  8. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   من مشهد نيستم
   همونجا بيمارستان قلب مراجعه بفرماييد
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر پروانه یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  P H:
  دردی که در ناحیه زیر انگشتان سوم وچهارم پا وقتی که با کفش هستم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر [جهانیان یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام
  پدر بنده 91 سال دارد که طی ئو مرحله عمل جراحی روی پای سمت راست ایشان در بیمارستان صورت گرفته است ئر ابتدا یکی از انگشتان پا به علت کبودی قطع شد وبار دوم به علت کبودی یکی دیگر از انگشتان کل انگشتهای پا را قطع کردند و بع از چهل روز که از عمل گذشته است پوست انگشتان ترمیم نشده است و زخم ایشان هنوز بسته نشده است و کبودی روی پا زیاد شده است در ضمن ایشان قند خون ندارد سیگاری نیست و دکتر معالج ایشان گفته است که مویرگهای پا از بین رفته است حال با توجه به مطالب گفته شده در صورت صلاحدید شما به جهت معالجه خدمت برسیم و اگر محبت بفرمایید ما را ارشاد بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   سي دي انژيو بايد رويت بشه تا بشه اظهارنظر كرد
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر