دکتر محمد حسین نجفی

رابطه جنسی برای چه بیمارانی خطرناک است؟

بیماری های قلبی عروقی می توانند زندگی جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهند. آیا داشتن رابطه جنسی برای شما در همه حال بی خطر است؟

با توجه به بیانیه های علمی جدید صادر شده توسط انجمن قلب عروق آمریکا، اگر بیماری های قلبی عروقی شما تثبیت شده باشد، داشتن رابطه جنسی برای شما بی خطر خواهد بود.

فعالیت جنسی یکی از اصلی ترین مسائل زندگی برای مردان و زنان مبتلا به بیماری های قلبی عروقی و شریکان جنسی آنان می باشد. حوادث قلبی عروقی مانند: حمله قلبی یا درد قفسه سینه ناشی از بیماری های قلبی به ندرت در طول فعالیت جنسی رخ می دهند، به این دلیل که فعالیت جنسی معمولا برای یک زمان کوتاه می باشد. برخی از بیماران قلبی، تا زمانی که دوباره به  شرایط نسبتا مناسبی دست یابند، فعالیت جنسی خود را به تعویق می اندازند.

اگر شما مبتلا به بیماری های قلبی عروقی ناپایدار می باشید و یا اگر علائم شما شدید هستند، باید تحت درمان قرار گرفته و وضعیت با ثباتی قبل از رابطه جنسی داشته باشید.

از اینکه در مورد زندگی جنسی و بیماری قلبی خود با پزشکتان صحبت کنید، خجالت نکشید.

اختلالات جنسی و بیماری قلبیاگر شما مبتلا به بیماری های قلبی عروقی هستید، در ادامه مواردی آورده شده که می تواند به دانستنی های شما کمک کند:

۱- از پزشک خود بخواهید تا وضعیت قلب شما را قبل از اینکه فعالیت جنسی خود را مجددا از سر بگیرید، مورد ارزیابی قرار دهد.

۲- اگر شما مبتلا به نارسایی قلبی یا حمله قلبی می باشید، توانبخشی یا بازتوانی قلبی و فعالیت بدنی منظم می تواند خطر عوارض مرتبط با فعالیت جنسی را کاهش دهد.

۳- اگر شما یک خانم هستید که در مورد پیشگیری از بارداری و یا حاملگی در آینده فکر می کنید، حتما در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

۴- اگر شما اختلال عملکرد جنسی را تجربه می کنید، از پزشک خود بخواهید تا شما را از نظر بیماری های قلبی عروقی و یا اضطراب، افسردگی و یا عوامل دیگر مورد بررسی قرار دهد.

۵- اگر داروهای شما علائم بیماری های قلبی و عروقی تان را بهبود می بخشد، اما شما نگران این هستید که آنها میل جنسی یا عملکرد شما را تحت تاثیر قرار دهند، به هیچ وجه در خوردن دارو کوتاهی نکنید. سلامت قلب شما در وهله اول می باشد.

۶- داروهای درمان کننده اختلال نعوظ عموما بی خطر هستند، اگر چه آنها نباید در صورت دریافت نیترات برای درمان درد قفسه سینه ناشی از بیماری عروق کرونر مورد استفاده قرار گیرند. آنها همچنین نباید ۲۴-۴۸ ساعت پس از استفاده از یک داروی اختلال نعوظ (بسته به نوع دارو مورد استفاده) تجویز شوند.

۷- اگر شما یک زن یائسه با بیماری های قلبی عروقی هستید، به طور کلی استفاده از استروژن به صورت موضعی یا وارد شده در واژینال برای درمان مقاربت دردناک بی خطر است.

اختلال در نعوظ (ED)

اختلال در نعوظ (ED) یک مشکل شایع در مردان مبتلا به بیماری های قلبی می باشد. البته این ناتوانی لزوما نگران کننده نیست. اما این مشکل مداوم بطور قابل توجهی می تواند کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. حتی مهم تر، ED گاهی اوقات می تواند اولین نشانه از یک مشکل بهداشتی بزرگتر مانند بیماری قلبی یا دیابت باشد.

اختلال در نعوظ و بیماری قلبی

اختلال در نعوذ یک مشکل پیچیده است که مغز، هورمون ها، اعصاب، عضلات، عروق خونی و احساسات را درگیر می کند. هنگامی که شما به بیماری ایسکمیک قلب مبتلا می باشید، عوامل زیر می تواند در ایجاد مشکلات جنسی مشارکت نماید:

– ممکن است عروق خونی در آلت تناسلی مرد با پلاک مسدود شده باشد، یعنی چیزی بسیار شبیه به عروق در قلب شما. عدم وجود جریان خون کافی به آلت تناسلی مرد، به دست آوردن و حفظ نعوظ را مشکل می گرداند.

– هنگامی که شما مبتلا به دیابت باشید که بسیاری از مردم با بیماری های قلبی و نوروپاتی (آسیب بلند مدت به اعصاب شما به عنوان یک نتیجه ناشی از قند خون بالا) را تحت تاثیر قرار می دهد، اینحالت ممکن است توانایی شما را در به دست آوردن و حفظ نعوظ تحت تاثیر قرار دهد.

– داروهای قلبی خاص مانند بتابلوکرها ممکن است مراحل فیزیولوژیکی در تحریک جنسی را متاثر گردانند.

– اگر شما یک حادثه قلبی داشته اید، عوامل روحی و روانی ممکن است مانعی بر سر راه نعوظ باشند. شما ممکن است از داشتن رابطه جنسی از ترس اینکه بر قلب شما فشار وارد آورد، یا باعث مشکلات بیشتر قلبی و یا حتی باعث مرگ شود، خودداری کنید. این می تواند یکی از مصادیق سکس خطرناک باشد.

پس در مورد نگرانی های فعالیت جنسی مرتبط با شرایط قلبی خود با پزشکتان صحبت کنید و از او برای کاهش ترس خود، پیدا کردن علت مشکل و یافتن راه حل مناسب برای آن، کمک بخواهید.

دستورالعمل های عمومی برای بازگشت به فعالیت جنسی پس از یک صدمه قلبی

رابطه جنسی و بیماری قلبیدر زیر دستورالعمل های عمومی برای بازگشت به فعالیت جنسی بعد از اینکه شما تحت یک رویداد قلبی یا یک روش درمانی قلبی قرار گرفته اید، آورده شده است. این دستورالعمل به منظور اطلاع رسانی به شما توصیه شده، اما همیشه بهتر است با پزشک خود در مورد اینکه آیا برای وضعیت شما یا برای از سرگیری فعالیت جنسی تان زمان مناسبی است یا خیر، صحبت نمایید.

۱- رابطه جنسی پس از آنژیوپلاستی و استنت گذاری بدون حمله قلبی

اگر شما درد قفسه سینه (آنژین) با فعالیت جنسی قبل از روش آنژیوپلاستی و استنت گذاری داشته اید، ایده خوبی است که با متخصص قلب و عروق خود در مورد زمان مناسبی که از سر گیری فعالیت جنسی برای شما بی خطر است، صحبت نمایید. اگر شما درد قفسه سینه در هنگام فعالیت جنسی قبل از عمل خود نداشته اید، بنابراین معمولا توصیه می شود که حداقل ۵ روز پس از عمل خود و قبل از شروع دوباره  فعالیت جنسی (و یا دیگر فعالیت های شدید) صبر نمایید. اگر شما در حال تجربه هر گونه ناراحتی در ناحیه کشاله ران خود باشید، پزشکتان ممکن است به شما توصیه کند تا زمان بیشتری صبر نمایید.

۲- رابطه جنسی پس از حمله قلبی

داشتن رابطه جنسی در دو هفته اول پس از حمله قلبی می تواند به مشکلات قلبی منجر شود. این مهم است که با پزشک خود در مورد زمانی که شما می توانید فعالیت جنسی خود را از سر بگیرید، صحبت نمایید. اکثر مردم قادر به داشتن رابطه جنسی در کمتر از ۳ تا ۶ هفته پس از حمله قلبی می باشند. مدت زمان مورد نیاز برای بازیابی شما به اندازه حمله قلبی شما و اینکه شما چه مشکلاتی پس از حمله قلبی خود داشته اید (مانند درد قفسه سینه مکرر، آریتمی یا نارسایی قلبی) و اینکه آیا هنوز هم مشکل دارید یا خیر، بستگی خواهد داشت.

۳- رابطه جنسی پس از جراحی بای پس عروق کرونر

پس از جراحی قلب (مانند جراحی بای پس عروق کرونر که به عنوان عمل قلب باز یا عمل جراحی بای پس عروق کرونر یا CABG نیز شناخته می شود)، مهم است که برای از سرگیری فعالیت فیزیکی (از جمله فعالیت جنسی) تا زمانی که قفسه سینه تان به طور کامل بهبود یابد، صبر نمایید. معمولا این اتفاق بین ۶ تا ۸ هفته طول می کشد. بهتر است با پزشک خود در مورد زمان از سر گیری صحبت نمایید. برای اولین بار شروع رابطه جنسی، پوزیشن های جنسی ای را به گونه ای انتخاب کنید که فشاری بر روی جناغ سینه تان وارد نشود.

پوزیشن های سکس۴- رابطه جنسی با وجود نارسایی قلبی

اگر شما مبتلا به نارسایی قلبی و پس از آن خستگی (در اثر نارسایی قلب تان و معمولا حداکثر دوز داروهای بتابلوکر) می باشید، ممکن است محدود کننده ترین عامل پیشگیری از فعالیت جنسی باشد. نگرانی و مشکلات مربوط به رابطه جنسی تان را با پزشکتان در میان بگذارید، چرا که ممکن است قادر به رفع مشکل شما با تنظیم داروهایتان باشد.

۵- رابطه جنسی با وجود دفیبریلاتور قلبی

ICD یک دستگاه کوچک است که در قفسه سینه یا شکم قرار داده می شود و یک شوک الکتریکی را برای اصلاح ریتم نامنظم قلب به آن وارد می کند. این دستگاه در بیمارانی که دچار توقف ناگهانی تپش قلب می شوند، به جلوگیری از ایست ناگهانی قلبی کمک می کند.

بیماران زمانیکه از بیمارستان مرخص می شوند مجموعه ای از محدودیت های فعالیت های فیزیکی را برای التیام برش و اطمینان از عملکرد درست لیدهای الکتریکی ICD در قلب دریافت خواهند کرد. با این حال این محدودیت ها نبایستی از فعالیت جنسی بیماران جلوگیری کند. سطحی از فعالیت فیزیکی از قبیل بالا رفتن از چند پله، برای داشتن رابطه جنسی مورد نیاز است. به نظر می رسد اگر فرد بتواند بیش از چند پله را با احساس راحتی بالا برود، امکان داشتن ظرفیت عملکردی برای رابطه جنسی را خواهد داشت.

بنابراین رابطه جنسی برای بیماران قلبی با دفیبریلاتور بی خطر است. نگرانی در مورد رابطه جنسی می تواند پس از دریافت یک دفیبریلاتور کاشته شده قلبی برای بیمار دلهره آور باشد. اما، همسران این بیماران به احتمال زیاد نگرانی بیشتری خواهند داشت.

شریک جنسی اغلب نگران آن هست که بیمار در هنگام رابطه جنسی از ایست قلبی رنج ببرد و یا حتی دچار تپش قلب بعد از رابطه گردد. حتی برخی از آنان نگران هستند که اگر شریک زندگی آنان دارای دفبریلاتور باشد، نکند در هنگام رابطه جنسی ،شوک الکتریکی به بدن آنها منتقل شود! اما شوک الکتریکی نمی تواند به بدن شریک جنسی منتقل گردد.

خبر خوب این است که این نگرانی به تدریج در یک هفته بعد از جراحی کاشت دفیبربلاتور برطرف شده و سه ماه بعد هیچ یک از آنها معمولا در مورد داشتن رابطه جنسی نگران نخواهند بود.

دفیبریلاتور قلبیبا تیم مراقبت های بهداشتی تان صحبت نمایید.

وضعیت هر بیمار منحصر به فرد است و دستورالعمل های ساده در واقع توصیه های کلی را برای آنچه که برای برخی از مردم درست می باشد را ارائه می کند. همیشه بهتر است در مورد وضعیت سلامتی خود و دریافت توصیه های مخصوص شرایطتان با پزشک قلب صحبت نمایید.

روابط جنسی و بیماری قلبی: چرا این حالت در من ایجاد شده است؟

دلایل بسیاری ممکن است در خلق و خوی شما برای فعالیت جنسی با شریک زندگی تان تاثیر بگذارد. برخی از داروها برای ناراحتی های قلبی و یا شرایط قلب تان ممکن است میل جنسی، عملکرد جنسی و یا سطح انرژی شما را به طور کلی تحت تاثیر قرار دهند. و برخی از احساسات، مانند ترس یا افسردگی، می تواند در عدم علاقه به فعالیت جنسی منجر شود. هنگامی که قادر باشید این عواملی که ممکن است بر شما تاثیر گذارند را شناسایی نمایید، در این زمان شما قادر خواهید بود تا با پزشکتان در این رابطه صحبت کنید.

داروهای کاهش فشار خون بالا ممکن است بر رابطه جنسی تاثیر بگذارند و ناتوانی حفظ انزال را ایجاد نمایند. در چنین مواردی در صورت صلاحدید پزشک دارو تنظیم گردیده و یا تغییر داده می شود. به نظر می رسد بتابلوکرها و دیورتیک ها بیشترین عوارض جانبی و اختلالات جنسی را ایجاد می کنند.

در برخی موارد ممکن است پزشکتان قادر به تغییر داروهای شما نباشند، چرا که ممکن است هیچ جایگزینی برای یک داروی خاص که مصرف می کنید تا عملکرد درست قلب شما را درست نگه دارد، وجود نداشته باشد.

آیا رابطه جنسی برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی بی خطر است؟

پیشگیری از بیماری های قلبیبرای تعداد کمی از بیماران، رابطه جنسی می تواند به معنای واقعی تهدید کننده باشد. با توجه به گزارش مجله آمریکایی قلب و عروق، اگر شما هر یک از شرایط زیر را دارید ممکن است نیاز به پرهیز از رابطه جنسی حداقل به طور موقت داشته باشید:

# آنژین ناپایدار: پزشکان از این اصطلاح برای اشاره به آنژین صدری (درد قفسه سینه) یا شدید استفاده می کنند که بطور مکرر و یا در طول استراحت رخ می دهد.

# شروع آنژین صدری (درد قفسه سینه ناشی از مشکلات قلبی)

# فشار خون کنترل نشده (فشار خون بالا)

# نارسایی پیشرفته قلب (مشخص شده توسط تنگی نفس در حالت استراحت)

# حمله قلبی در دو هفته گذشته

# آریتمی خاص (ریتم غیر طبیعی قلب، به خصوص در بطن قلب)

# کاردیومیوپاتی (عضله قلب ضعیف)

همه ی این شرایط می توانند خطر حمله قلبی یا مرگ در هنگام رابطه جنسی را بالا ببرند، اما آنها لزوما به معنی پایان زندگی جنسی شما نیستند. با درمان مناسب، به عنوان مثال استفاده از داروهایی که برای درمان فشار خون و یا پیشگیری کننده از آنژین صدری هستند، شما بار دیگر سلامت لازم برای رابطه جنسی را به دست می آورید.

آیا داروهای قلبی می توانند در زندگی جنسی من تداخل ایجاد کنند؟

داروهایی که برای شرایط قلبی شما خوب هستند می توانند زندگی جنسی شما را سخت کنند. بسیاری از داروهای درمان فشار خون، از جمله دیورتیک (مانند هیدروکلروتیازید و کلرتالیدون) و مسدود کننده های بتا (مانند کارودیلول و پروپرانولول ) می توانند تمایل جنسی در هر دو جنس مرد و زن را تضعیف و باعث مشکلات نعوظ در مردان گردند. دیگوکسین نیز که برای درمان نارسایی قلبی و برخی آریتمی ها استفاده می شود، می تواند اثرات مشابه داشته باشد.

شما می توانید خطر عوارض جانبی رابطه جنسی با مصرف دارو را دقیقا مطابق با تجویز پزشک کاهش دهید. اگر شما هنوز هم مشکل دارید، با پزشک خود صحبت نمایید. او ممکن است قادر به کاهش میزان مصرف شما و یا جایگزینی با یک دارو که به احتمال زیاد کمتر به زندگی جنسی تان لطمه وارد می کند، باشد.

دیگوکسین و بیماری قلبیمهار کننده های ACE مانند کاپتوپریل (Capoten) و یا انالاپریل (Vasotec) می توانند فشار خون شما را کاهش داده ولی به ندرت سبب عوارض جانبی بر روی رابطه جنسی می گردند. والزارتان (Diovan)، یک داروی فشار خون مشابه با مهار کننده های  ACE می باشد که ممکن است گزینه خوبی به حساب بیاید. در یک مطالعه بر روی ۱۲۰ مرد در مجله آمریکایی منتشر شده است که این دارو  در واقع به نظر می رسد می تواند زندگی جنسی بیماران را در عرض چند ماه بهبود بخشد.

دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص قلب و عروق در تهران

برای پرسش از دکتر بر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

۲.۵/۵ - (۱۵ امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر باران جمعه ۱۷ مرداد ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام دکتر...
  من۱۷سالمه و چندوقت یکبار قلبم خیلی شدید تیر میکشه و با نفس کشیدنم دردش بیشتر میشه بطوریکه مجبور میشم نفسم رو حبس کنم تا دردش کمتر بشه خاستم ببینم علتش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنماییم کنید????????
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۷ مرداد ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام درد هايي كه با تنفس تشديد ميشن عضلاني هستن و قلبي نيستن
 • تصویر کاربر وحید پنجشنبه ۹ مرداد ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  با سلام ، وحید ۴۰ ساله، ۴۵ روز قبل به دکتر قلب مراجعه کردم اکو و نوار گرفتن فشار خون بالا بود ۱۳ به روی ۸ ، و همچنین تشخیص دادن یکی از دریچه ها برگشت خون ضعیفه ، والزومیکس ۵-۸۰ تجویز کردن ، بهمراه پروپرانول ۲۰ استفاده کردم ، در همین ضمن برای اضطراب و گاهأ بیخوابی شبانه قرص لوکسیم ۲۰ و آلپرازولام تجویز کردن

  سوال : صبح که بلند میشم ناحیه سینه و دستها سوزن سوزن دارم که تا ظهر خوب میشم ولی یکی دو روزه که کمی درد بهمراه سوزش در زیر بازوی چپم احساس میکنم ،
  به نظرتون داروها سازگار نیست یا مشکل دیگه ای دارم
  ممنون از پاسخگویی تان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۹ مرداد ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام فعلا دارو ها ات ادامه دهيد ، براي تصميم گيري فعلا زود است
 • تصویر کاربر بابک جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  شب ها سمت قلب تیر ضعیف میکشه از وسط سینه یک بند انگشت به چپ لای دو استخان سینه حالت رگی میگیره قلب رو به چهار قسمت کنیم جنوب غرب قلب میشود خاهشن اگه میشه بگید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   دردهاي نقطه اي هرگز درد قلبي و تهديد كندده حيات نيستند
 • تصویر کاربر بهزاد سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. من 31 ساله هستم 3 ماه پیش نوار قلب و اکو دادم خوب بودم.

  اما یه روز ظهر از خواب بیدار شدم تپش قلب داشتم با یه نفر بحث کردم عصبی شدم جوری که پوست سرم حس مورمور شدن کردم و بعدش یه دل درد گرفتم و ضربان قلبم خیلی تند شد و به نفس نفس افتادم. سریع رفتم بیرون نفس عمیق کشیدم و آب زدم به صورتم حالم بهتر شد.

  اما از اون روز بعضی شبا بیدار میشم خیلی تکرر ادار دارم شبا البته ازمایش دادم کراتینین خونم بالا بود یعنی 1.4 بود.

  حالم خوب نیس. یه حالت سوزش هم بالای کلیه چپم زیر دندم دارم. وقتی هم صحبت میکنم اصن جون ندارم و نفس کم میارم و حس میکنم به قلبم فشار میاد و یکم پشتم درد میگیره. یه مقدارم بعضی وقتا روی پوست قلبم میسوزه

  اصن نفس هم ندارم. البته ازمایش خونم دادم یه مقدار غلظت خون دارم.

  اصن توان بحث و استرس ندارم سریع حس میکنم میخاد حالم بد بشه باز.

  سوزش معده و اروغ هم دارم این چند روز. متاسفانه دکترای شهرمون رو هنوز پیدا نکردم. فقط موفق شدم نوار قلب بگیرم. ممنون میشم کمکم کنید ببینم آیا مشکلی پیدا کردم یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام احتمالاً علائمتون اضطرابی هست پروپرانولول ۱۰ هر ۱۲ ساعت و کلردیازپوکساید ۵ هر ۱۲ ساعت استفاده کنید بعدا به روانپزشک مراجعه کنید حتما آزمایش کراتینین و هموگلوبین تان را بعداً تکرار کنید

  2. تصویر کاربر بهزاد پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام آقای دکتر، اکوی قلب هم انجام دادم ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید.

   دکتر گفت اضطراب منتشر داری و قلبت سالمه. اما خب من وقتی راه میرم و همزمان حرف میزنم نفس نفس میزنم واقعا دارم میبینم قلبم واسش سخته. بعضی وقتام زیر بازوی دست چپم تا پایین دستم درد عمقی ضعیفی دارم.

   ممنون میشم نظرتون رو بدونم چرا قلبم حس میکنم ضعیفه پس.
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام علایم شما بیشتر عصبی است و فعلا پروپرانولول ده صبح و شب همراه کلیدینیوم سی استفاده کنید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر تینا یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  با سلام وخسته نباشید من پنیک شدید دارم. مخصوصا نسبت به کارهای پزشکی. بعضی وقتها قلبم تیر میکشه مخصوصا جدیدا موقع که استرس میگیرم نزدیک زیر بغلم. در یک سال دو بار اکو کردم به قول دکتر از سالم هم سالم تر بودم پشتم هم درد میگیره. همش ترسم از قلب آیا مجدد نیاز به اکو دارم خیلی خیلی ممنون وقتی بهش فکر میکنم بدتر میشه خیلی متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام خیر نیاز ندارید به روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر سینا جمعه ۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر ببخشید من الان پانزده ساله که دچار بیرونزدگی مخاط روده و یا پرولاپس هستم وهمچنین زودانزالی دارم میخواستم بدونم رابطه ای بین زودانزال و این بیماری وجود داره؟ بیرون زدگی رودم باعث زودانزالیم شده؟اوایل زودازالی نداشتم ولی در یه مدتی به کرات استمناع میکردم. همچنین من به طور مادرزادی افتادگی درچه میترال هم دارم.ولی به طور مرتب ورزش حرفه ای کار میکنم و عضلات کف لگنم هم بسیار قوی هستند. ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام

   در حوزه تخصص من نیست

   با جراح و اورولوژیست مشورت کنید

 • تصویر کاربر بابک پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام دکتر بنده مردی 46 ساله هستم که 2 سال پیش سکته شدیدی کردم که ef قلبم 25 درصد شد و نیاز به icd پیدا کردم ظرف 2 سال اصلا مشکل جنسی نداشتم ولی 2 ماه اخیر مشکل پیدا کردم لطفا بفرمایید دلیلش چیست ؟
  درضمن مصرف داروی کاروادیلول 6.25 روزی 2 عدد میخورم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   ممکنه به علت داروهاتون باشه

   بعد از برطرف شدن شرایط با مدارک و داروها مراجعه کنید

 • تصویر کاربر هیثم پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  احساس سوزش وتیر کشیدن قلب دارم
  1. تصویر کاربر هیثم چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)
   س
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   تیر کشیدن معمولا قلبی نیست

   اما باید معاینه شوید و در صور ت لزوم تست ورزش،شوید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر غلام پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  س دکترجان من ۴۵ سالمه جانباز هستم ازناحیه داخلی مندوسالپیش دربیمارستان رضوی مشهد هم آنژوکردم وهم بالن والعان هم مدت دوسال است هم پلاویکس وآسپرین وفشارخون میخورم ودرحال حاضررابطه جنسی من باهمسرم خیلی کم شده خوبه وسط کارمیخوابه شل میشه اگرداروویاگرا بخورم خوبه راسته الهان بخدا دکترفقط بخاطرهمین با همسرم دعوایممان افتاده شماراخدا راهنمایی ام کنید چه نوع داروبخورم تامنونکشه خداوندخیرتان بدهد منتظرخبرشمایم یا علی موسی ابن الرضا
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   ویاگرا رو با داروهای خانواده نیترات نمیشه مصرف کرد

   با پزشکتون حتما مشورت کنید

 • تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  هفته اول آبان آنژیوپلاستی کردم
  یکماه بعد برای چک آپ اول به بیمارستان مراجعه کردم.
  همه دارو ها رو برام تکرار کردند.
  چک آپ سه ماهه در اسفندماه بود که بخاطر کرونا گفتند نیایید.
  سوال اول اینکه همه داروهام رو تکرار کنم شامل سوستاک , پلاویکس، والسارتان، متورال، آلوکیم، پنتاپرازول، آسپرین و آتورواستاتین
  سوال دوم بعضا درد در ناحیه سمت چپ در پشت یا جلو دارم. بعضی وقتها هم تیرمیکشه یا سوزش داره. مشکل حادی هست یا نه طبیعیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام

   معمولا تیر کشیدن علت قلبی نداره

   بهتره فعلا داروهاتون رو مصرف کنید و بعدا با مدارک مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر