۸ علت درد دست چپ و معده که نمی دانید!

۸ علت درد دست چپ و معده که نمی دانید!

۸ علت درد دست چپ و معده که نمی دانید!

احساس درد دست چپ در حین ورزش می تواند ناشی از مشکلات مربوط به دست چپ و یا مشکلاتی در سایر اندام های بدن باشد. شدت درد در این ناحیه می تواند از یک احساس ناراحتی اندک تا حتی شرایطی که زندگی فرد را تهدید می کند گسترش یابد.

در صورت احساس درد دست چپ که با انجام فعالیت بدنی بیشتر می شود و بالعکس با استراحت تقلیل پیدا کرده و بهبود می یابد، می بایست سریعاً به پزشک مراجعه کرد؛ زیرا این درد می تواند نشانه بیماری قلبی باشد. به خصوص اگر احساس درد عمیق بوده و دست دچار بی حسی شده باشد.

احساس درد دست چپ در حالی که شما استراحت می کنید، مثلاً هنگام تماشای تلویزیون می تواند مرتبط با شرایطی چون تپش قلب باشد و در نهایت اگر درد دست چپ با علایمی چون درد در ناحیه قفسه سینه، تهوع، استفراغ، گیجی، از هوش رفتن، نفس نفس زدن، عرق کردن غیر طبیعی، نفخ شکم، سرفه و خس خس سینه همراه باشد، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

علت درد دست چپ چیست؟

عوامل متعددی از جمله گرفتگی عضله تا حمله شدید قلبی می تواند منجر به احساس درد دست چپ شوند. در اغلب موارد امکان تعیین اینکه آیا درد دست چپ به واسطه ی عوامل بی اهمیت است یا عامل جدی دیگر، کار ساده ای نیست. چندین ویژگی می تواند به ما در تشخیص تمییز دادن ارتباط درد دست چپ با بیماری قلبی کمک کند. اینک به این موضوع می پردازیم که دلایل درد در بازوی چپ چه مواردی می تواند باشد؟

۱- عضله

آسیب به بافت های عضله هنگام انجام فعالیت های ورزشی نیز می تواند علت احساس درد دست چپ باشد. دامنه درد در بافت های عضلانی از یک کشیدگی یا رگ به رگ شدن ساده تا حتی پارگی عضله گسترده باشد. علایم آسیب به عضله، درد، تورم و از دست دادن قدرت حرکت در نواحی آسیب دیده می باشد. گرفتگی عضله با استفاده از معاینه فیزیکی توسط پزشک، ام آر آر و اسکن ( عکسبرداری) تشخیص داده می شود. آسیب به عضلات با استراحت و جراحی درمان می گردد.

۲- درد مستمر

اگر احساس درد در دست چپ برای مدت طولانی تداوم داشته باشد، احتمال اینکه این درد ناشی از بیماری های قلبی باشد بسیار اندک است. شرایطی مانند التهاب تاندون های مچ دست ( ماهیچه های کلاهک چرخاننده) و آرتروز ( ورم مفاصل) می توانند برای ماه ها و حتی سال ها ادامه پیدا کند و همین امر احتمال اینکه دردی که برای مدت طولانی ادامه می یابد مرتبط با بیماری های قلبی باشد را بسیار کم می کند.

از طرف دیگر احتمال بسیار اندکی وجود دارد که دردهای شدیدی که به سرعت تقلیل و بهبود پیدا می کنند به بیماری های قلبی مرتبط باشند؛ به ویژه اگر فرد در اثر حرکت ناگهانی دست و گردن دچار این درد شده باشد.

۳- درد تکرار شونده در دست چپ

بیماری رینود

در موارد بسیار اندکی ، احساس درد دست چپ و یا تیر کشیدن دست چپ که در اثر حرکت و یا کشش نواحی دردناک بیشتر می شود، به بیماری های قلبی مرتبط است. فعالیت های ساده مانند بلند کردن وزنه و یا حرکت دادن مبلمان می تواند منجر به گرفتگی یا تورم در مفاصل و یا عضلات دست گردد.

درد مرتبط با این نوع از صدمات اغلب در اثر یک فشار ناگهانی و شدید توسط پزشک در نواحی مورد معاینه مجددا بروز می کند. به علاوه درد دست چپ گاها می تواند ناشی از تحت فشار بودن عصب گردن باشد که در اینصورت با چرخش گردن به چپ و راست درد مجددا بروز می یابد. احساس درد دست چپ که ناشی از بیماری های قلبی باشد، عموما با حرکت دست شدت نمی یابد.

۴- حمله قلبی

احساس درد دست چپ و زیر  بغل در حین انجام فعالیت بدنی و ورزش می تواند نشانه حمله قلبی باشد. در افراد در معرض خطر حملات قلبی، بالا رفتن فشار خون حین فعالیت بدنی می تواند منجر به حمله قلبی شود. احساس درد دست چپ که ناشی از حمله قلبی باشد، به ناحیه پشت قفسه سینه و نیز به فک انتشار می یابد. عرق کردن، نفس نفس زدن، درد در ناحیه قفسه سینه و استفراغ از دیگر علایمی هستند که هنگام بروز حملات قلبی اتفاق می افتد.

حمله قلبی با استفاده از نوار قلب، اکوی قلب ، آزمایش خون، سنجش میزان استرس، آنژیوگرام، آم آر آی، توموگرافی و اسکن (عکسبرداری) قفسه سینه تشخیص داده می شود. حملات قلبی می تواند با تجویز داروهایی مانند داروهای رقیق کننده خون، نیتروگلیسیرین و یا داروهایی که برای مهار تپش قلب و برطرف سازی آنژین صدری و فشار خون کاربرد دارند، درمان گردد. در برخی از موارد برای درمان فردی که دچار حله قلبی شده، انجام جراحی ضروری است.

۵- عصب

درد کتف و بازوی دست چپ عصبی می تواند ناشی از تحت فشار بودن اعصاب باشد. اغلب این نوع از مشکلات خود را از طریق بروز درد در نواحی نزدیک به عصب تحت فشار نشان می دهند و عموما درد در مسیر عصب، پخش و منتشر می شوند. ضعف عضله و بی حسی نیز در اثر تحت فشار بودن عصب روی می دهد.

با استفاده از MRI و الکترومیوگرافی می توان عصب تحت فشار در دست را مشخص کرد. تحت فشار بودن عصب را می توان از طریق تزریق داروهای کورتیکواستروئید ( هورمون هایی که از غده فوق کلیه ترشح میشوند) ، مسکن، فیزیوتراپی و در صورت لزوم جراحی درمان کرد.

۶- رباط

احساس درد کتف چپ در حین ورزش می تواند نشانه صدمه به رباط مچ دست، بازو و یا شانه باشد. در این شرایط کشیدن رباط در حین حرکت منجر به بروز درد می گردد و ممکن است تورم نیز در این نواحی مشاهده شود. پزشک از طریق معاینه بدنی، عکسبرداری (اسکن) و ام آر آی این مشکل را تشخیص می دهد. درمان آسیب به رباط، عدم تحرک، جراحی و یا تلفیقی از هر دو می باشد.

۷- احساس درد در دست چپ همراه با احساس درد در قفسه سینه

اگرچه همیشه این موضوع نگران کننده نیست اما در اغلب موارد درد در دست چپ همراه با احساس درد یا سنگینی در قفسه سینه نیازمند مراجعه فوری به پزشک است زیرا تشخیص اینکه آیا این علایم از نشانه های بروز مشکلات جدی قلبی است یا خیر کاری است دشوار.

در برخی نمونه ها احتمال اینکه درد ناشی از مشکلات قلبی باشد بسیار کم است مانند هنگامی که یک جوان ۲۱ ساله پس از یک بازی نفسگیر اسکواش به جلو سقوط میکند و دچار درد در ناحیه دست چپ می شود.

برای درمان درد دست چپ به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا پس از تشخیص دقیق علت درد دست و زیر بغل ، درمان لازم تجویز شود.

درد دست چپ و گردن

انجمن قلب آمریکا علائم هشدار دهنده حمله قلبی زیر را در زیر ارائه می دهد:

 • درد یا ناراحتی در قفسه سینه
 • سرگیجه ، حالت تهوع یا استفراغ
 • درد فک، گردن یا کمر
 • ناراحتی یا درد در بازو یا شانه
 • تنگی نفس

درد دست چپ عصبی

آیا عصبی شدن و همزمان آن درد دست چپ، می تواند ناشی از گرفتگی عروق قلب باشد؟ وقتی شخص عصبی می شود، به دلیل ترشح برخی از نوروهورمون ها، ضربان قلب بالا می رود. اگر گرفتگی در عروق قلبی وجود داشته باشد، خونرسانی به قلب افزایش پیدا نمی کند؛ در حالی که با بالارفتن ضربان قلب، میزان اکسیژن خواهی قلب بیشتر می شود. بله دردهای دست چپ هنگام عصبانی شدن اهمیت دارد و باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، فرد باید با متخصص قلب و عروق مشورت کند و این وضعیت را با نوار قلب و اکو بررسی کند. اگر مشکل قلبی نداشته باشد، فرد باید به متخصص ارتوپد و یا روماتولوژیست مراجعه کنند.

در حالت استرس، ترشح برخی هورمون ها سبب افزایش ضربان قلب می شود. گاهی اوقات افراد به دنبال استرس دچار درد دست چپ می شوند. هر گونه دردی که از فک تحتانی تا ناف چه در هنگام استرس و چه در حین فعالیت، اتفاق بیفتد می تواند به دلیل گرفتگی عروق قلبی باشد.

روش های کاهش استرس

حتما افرادی که چنین حالتی دارند، به خصوص اگر در هنگام راه رفتن این نوع درد وجود داشته باشد، برای معاینه به متخصص قلب و عروق مراجعه کنند،

ایا درد معده به دست چپ می زند ؟

یکی از مواردی که در تشخیص افتراقی در بیماری های قلبی قرار می گیرد دردهای مربوط به ناحیه معده و مری است. گاهی اوقات درد معده در نواحی سینه، محوطه قلب و شکم احساس شود.

حتی گاهی دردهای ناشی از مشکلات گوارشی در کتف و یا دست احساس می شود و می تواند علائمی مانند دردهای قلبی را ایجاد کند.

اما نکته ی مهم این است که اگر فرد استنباط کند که دردهایی مثل درد کتف چپ، درد دست چپ، درد کتف راست و درد دست راست ناشی از مشکلات معده است، باید این مساله را در نظر بگیرد که احتمال منشا درد قلبی در چنین شرایطی نیز وجود دارد.

پس اگر دچار چنین دردهایی شدید، در مرحله ی اول به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا خیالتان از این بابت راحت باشد.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و و فوق تخصص آنژیوگرافی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ثریا دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام همسر من قفس سینه اش کمی متمایل به سمت چپ احساس درد کرده وپشت دست چپش درد داره میشه کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مینا پنجشنبه ۲۵ آبان ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  درود ۲۷سالمه چندروزی ورزش میکنم تازه ازمایش خون دادم فقط عفونت دیده شده چربی و قند ندارم اکثرا دست چپم بی حس میشه و پشت کتف و شونم بسیار درد میکنه ولی چندروزیش این اتفاق نیوفتاده حالا درد در قفسه سینم شروع شده درحالت کارروزانه یهو درد در حد مچاله شدن حس میکنم نمیتوانم تکان بخورم بعداز ۱۰ثانیه ول میکنه روز اول تعداد دفعات کم بود الان هی بیشتر میشود ممنونم میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهسان دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  درد قفسه سینه آقای دکتر قبلا ازتون پرسیدم که با توجه به اینکه نوار قلب تست ورزش و اکوی قلب من کاملا نرمال بوده، من همچنان درد دارم و همینطور که گفتم با فعالیت بیشتر و با استراحت کمتر میشه، همش احساس ضعف دارم و دست چپ و شونم درد میگیره... با توجه به تست های که دادم بازم ممکنه مشکل از قلب باشه؟
  یک بار به خاطر درد ازم تست دی دایمر گرفتن، بالا بود سیتی آنژیو کردن البته فکر میکنم برای ریه، گفتن خطر آمبولی نیست، مرخصم کردن، اورژانس بودم و دیگه جوابو بهم ندادن، یعنی سیتی آنژیو قلب انجام ندادم، به نظرتون لازمه؟ یا سه تا تست نوار اکو تست ورزش مشخص کنندس؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام من 21 سالمه و تقریبا یک هفته هست که در زیر سینه سمت چپم احساس درد خفیف میکنم و در پشت سمت چپم دست چپم و بعضی وقت ها زیر دنده سمت چپ هم درد را احساس میکنم و بعضی وقت ها هم دو تا سینه ام با هم درد میگیره و تپش قلب هم یه کوچو دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر عطیه جمعه ۱۲ آبان ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام،من دخترم 18سالمه،کنکوریم و شدیدا مضطرب،یک ماهی میشه هرروز تنگی نفس دارم،یه هفتس سمت چپ قفسه سینم درد میکنه خفیفه و حدودا10 ثانیه طول میکشه،چندباریم تپش قلب داشتم،چندبار تو حموم حس خفگی شدید داشتم، یه شبم احساس سنگینی رو قفسه سینم و حالت تهوع تپش قلب تنگی نفس داشتم چشمام سیاهی میرفت دستام می‌لرزیدوعرق کرده بودم که حدودا 3دقیقه طول کشید،باید به دکتر مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۲ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۲ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر بهمن یکشنبه ۷ آبان ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار
  آقای دکتر پدر بنده اخیرا عمل قلب باز که دومین عملش بود با موفقیت انجام دادند و بصورت ارثی برادرانشون داشتند این ناراحتی قلبی را .
  عمل دومشون خیلی پرریسک و از لحاظ روحی و استرس و اضطراب خیلی ما را اذیت داد .
  اگه خاطرتون باشه در مورد تنگی نفس به شما هم چند بار زحمت دادم .
  عمل دومشون حدود 20 روز پیش انجام دادند .
  من کارم نقشه کشی هست و کمی استرسی هست و روزی حدود 9 ساعت مدام با 1 ساعت استراحت نهارو ووصبونه مدام پشت سیستم میشینم .
  حالا 4-5 روزی میشه از قسمت کتفم و روی قلب احساس سنگینی میکنم قسمت کتف از دوسه ماه پیش بود که نوبتی با همکارم همدیگه رو ماساژ میدادیم ولی این حالت سنگینی مانند خود قلب چند روزی هست که دیده میشه
  من از دیروز غذای شرکت که پرچرب هست کاملا گذاشتم کنار و از امروز صب نیم ساعت از ساعت 4 تا 4.5 صبح کار پیاده روی و دویدن را استارت زدم . چون سرکار و در رفت و آمد ازشرکت به خونه هیچ فعالیتی ندارم . حدود مسافت 3.5 کیلومتر را میدوم و پیاده روی کمی تند را انجام میدم از امروز .
  اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید این گرفتگی رگ هست یا مربوط به اعصاب میشه بابت عمل دوم پدرم . یا اینکه چی میتونه بشه . ممنونم آقای دکتر ببخشید که طولانی شد .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۷ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۷ آبان ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. من در انگلستان زندگی میکنم و چند ماه پیش در گیر یک بیماری شدم که مثل سکته قلبی بود و بالای 10 بار با امبولانس به بیمارستان رفتم و همیشه بهم میگفتنند که پنیک اتک هست و من حرفشان را باور نداشتم که 2 ماه پیش ایران اومدم و پیش متخصص قلب رفتم و ایشان تست ورزش و یک اسکن که مثل سونوگرافی هست از من گرفتند و گفتند که قلبه من هیچ مشکلی ندارد. و الان حدودا 3،4 هفته هست که گاهی اوقات سینه درد دارم و تیر میکشد برای مثال امروز 2 تا عطسه کردم بعدش الان که نفس عمیق میکشم بدجور سینم تیر میکشد و موقع راه رفتن هم چون دستم تکون میخورد باز هم درد دارم. به نظر شما ایا این درد قلبی است یا نه؟ و چه پیشنهادی برای من دارید. ممنونم اگر کمکم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ا دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  چند روزی است دردی خفیف ولی مزمن در سمت چپ سینه ام حس میکنم که به صورت متناوب ایجاد میشود.به پزشک عمومی مراجعه کردم و نوار قلبی گرفت و گفت نرمال است.ولی باز نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۱ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۱ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. تصویر کاربر ا جمعه ۲۱ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
   با تشکر قبلا چندین بار مرکز قلب تهران رفتم اکو و تست ورزشم اردیبهشت امسال بود و گفتند مشکلی نبست ولی درد به تازگی پیدا شده.در ضمن اختلال پانیک هم دارم و پرانول با اسنترا مصرف میکنم
  4. تصویر کاربر ا جمعه ۲۱ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
   با تشکر قبلا چندین بار مرکز قلب تهران رفتم اکو و تست ورزشم اردیبهشت امسال بود و گفتند مشکلی نبست ولی درد به تازگی پیدا شده.در ضمن اختلال پانیک هم دارم و پرانول با اسنترا مصرف میکنم
  5. تصویر کاربر ا جمعه ۲۱ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
   با تشکر قبلا چندین بار مرکز قلب تهران رفتم اکو و تست ورزشم اردیبهشت امسال بود و گفتند مشکلی نبست ولی درد به تازگی پیدا شده.در ضمن اختلال پانیک هم دارم و پرانول با اسنترا مصرف میکنم
  6. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  7. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر ارمان پنجشنبه ۲۰ مهر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام٫دکتر ۵ روزه در بیشتر قسمت چپ و گاهی سمت راست قفسه سینه احساس درد خفیفی دارم که در هنگام خوابیده بیشتر احساس میکنم
  در ضمن ماه پیش اکو‌و‌نوار دادم تشخیص گشادی دریچه میترال بوده
  در هنگام ورزش اذیت نمیشم
  ۲۱ ساله
  آیا درد قلبی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۰ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۰ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر جواد چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  دو سال است قفسه سینه و دست چپم درد می کند تست ورزشی و اکو رفتم تشخیص دکتر افتادگی دریچه بود پروپرانولول وکلردیازپوکساید برام تجویز کردند درحال حاضر درد به سمت راست وپشت گردنم کشیده شده وبعضی وقتها پای چپم کرخت میشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام
   درد پا ربطي به قلب ندارد
   درد گردن بهتر است نوار گرفته شود و توسط متخصص قلب ويزيت شويد
درحال دریافت اطلاعات
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
مشکلات قلبی یکی از رایج ترین عارضه ها در افراد (خصوصا افراد سالمند) به شمار می آید. بنابراین اهمیت فراوان رسیدگی به این مشکلات…
شاید شما هم تا به حال در مورد سوفل قلبی یا صدای اضافه ی قلبی شنیده باشید. اما این اصطلاح به چه معنی است؟…
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
مشکلات قلبی یکی از رایج ترین عارضه ها در افراد (خصوصا افراد سالمند) به شمار می آید. بنابراین اهمیت فراوان رسیدگی به این مشکلات…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر