۸ علت درد دست چپ و معده که نمی دانید!

۸ علت درد دست چپ و معده که نمی دانید!

۸ علت درد دست چپ و معده که نمی دانید!

احساس درد دست چپ در حین ورزش می تواند ناشی از مشکلات مربوط به دست چپ و یا مشکلاتی در سایر اندام های بدن باشد. شدت درد در این ناحیه می تواند از یک احساس ناراحتی اندک تا حتی شرایطی که زندگی فرد را تهدید می کند گسترش یابد.

در صورت احساس درد دست چپ که با انجام فعالیت بدنی بیشتر می شود و بالعکس با استراحت تقلیل پیدا کرده و بهبود می یابد، می بایست سریعاً به پزشک مراجعه کرد؛ زیرا این درد می تواند نشانه بیماری قلبی باشد. به خصوص اگر احساس درد عمیق بوده و دست دچار بی حسی شده باشد.

احساس درد دست چپ در حالی که شما استراحت می کنید، مثلاً هنگام تماشای تلویزیون می تواند مرتبط با شرایطی چون تپش قلب باشد و در نهایت اگر درد دست چپ با علایمی چون درد در ناحیه قفسه سینه، تهوع، استفراغ، گیجی، از هوش رفتن، نفس نفس زدن، عرق کردن غیر طبیعی، نفخ شکم، سرفه و خس خس سینه همراه باشد، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

علت درد دست چپ چیست؟

عوامل متعددی از جمله گرفتگی عضله تا حمله شدید قلبی می تواند منجر به احساس درد دست چپ شوند. در اغلب موارد امکان تعیین اینکه آیا درد دست چپ به واسطه ی عوامل بی اهمیت است یا عامل جدی دیگر، کار ساده ای نیست. چندین ویژگی می تواند به ما در تشخیص تمییز دادن ارتباط درد دست چپ با بیماری قلبی کمک کند. اینک به این موضوع می پردازیم که دلایل درد در بازوی چپ چه مواردی می تواند باشد؟

۱- عضله

آسیب به بافت های عضله هنگام انجام فعالیت های ورزشی نیز می تواند علت احساس درد دست چپ باشد. دامنه درد در بافت های عضلانی از یک کشیدگی یا رگ به رگ شدن ساده تا حتی پارگی عضله گسترده باشد. علایم آسیب به عضله، درد، تورم و از دست دادن قدرت حرکت در نواحی آسیب دیده می باشد. گرفتگی عضله با استفاده از معاینه فیزیکی توسط پزشک، ام آر آر و اسکن ( عکسبرداری) تشخیص داده می شود. آسیب به عضلات با استراحت و جراحی درمان می گردد.

۲- درد مستمر

اگر احساس درد در دست چپ برای مدت طولانی تداوم داشته باشد، احتمال اینکه این درد ناشی از بیماری های قلبی باشد بسیار اندک است. شرایطی مانند التهاب تاندون های مچ دست ( ماهیچه های کلاهک چرخاننده) و آرتروز ( ورم مفاصل) می توانند برای ماه ها و حتی سال ها ادامه پیدا کند و همین امر احتمال اینکه دردی که برای مدت طولانی ادامه می یابد مرتبط با بیماری های قلبی باشد را بسیار کم می کند.

از طرف دیگر احتمال بسیار اندکی وجود دارد که دردهای شدیدی که به سرعت تقلیل و بهبود پیدا می کنند به بیماری های قلبی مرتبط باشند؛ به ویژه اگر فرد در اثر حرکت ناگهانی دست و گردن دچار این درد شده باشد.

۳- درد تکرار شونده در دست چپ

بیماری رینود

در موارد بسیار اندکی ، احساس درد دست چپ و یا تیر کشیدن دست چپ که در اثر حرکت و یا کشش نواحی دردناک بیشتر می شود، به بیماری های قلبی مرتبط است. فعالیت های ساده مانند بلند کردن وزنه و یا حرکت دادن مبلمان می تواند منجر به گرفتگی یا تورم در مفاصل و یا عضلات دست گردد.

درد مرتبط با این نوع از صدمات اغلب در اثر یک فشار ناگهانی و شدید توسط پزشک در نواحی مورد معاینه مجددا بروز می کند. به علاوه درد دست چپ گاها می تواند ناشی از تحت فشار بودن عصب گردن باشد که در اینصورت با چرخش گردن به چپ و راست درد مجددا بروز می یابد. احساس درد دست چپ که ناشی از بیماری های قلبی باشد، عموما با حرکت دست شدت نمی یابد.

۴- حمله قلبی

احساس درد دست چپ و زیر  بغل در حین انجام فعالیت بدنی و ورزش می تواند نشانه حمله قلبی باشد. در افراد در معرض خطر حملات قلبی، بالا رفتن فشار خون حین فعالیت بدنی می تواند منجر به حمله قلبی شود. احساس درد دست چپ که ناشی از حمله قلبی باشد، به ناحیه پشت قفسه سینه و نیز به فک انتشار می یابد. عرق کردن، نفس نفس زدن، درد در ناحیه قفسه سینه و استفراغ از دیگر علایمی هستند که هنگام بروز حملات قلبی اتفاق می افتد.

حمله قلبی با استفاده از نوار قلب، اکوی قلب ، آزمایش خون، سنجش میزان استرس، آنژیوگرام، آم آر آی، توموگرافی و اسکن (عکسبرداری) قفسه سینه تشخیص داده می شود. حملات قلبی می تواند با تجویز داروهایی مانند داروهای رقیق کننده خون، نیتروگلیسیرین و یا داروهایی که برای مهار تپش قلب و برطرف سازی آنژین صدری و فشار خون کاربرد دارند، درمان گردد. در برخی از موارد برای درمان فردی که دچار حله قلبی شده، انجام جراحی ضروری است.

۵- عصب

درد کتف و بازوی دست چپ عصبی می تواند ناشی از تحت فشار بودن اعصاب باشد. اغلب این نوع از مشکلات خود را از طریق بروز درد در نواحی نزدیک به عصب تحت فشار نشان می دهند و عموما درد در مسیر عصب، پخش و منتشر می شوند. ضعف عضله و بی حسی نیز در اثر تحت فشار بودن عصب روی می دهد.

با استفاده از MRI و الکترومیوگرافی می توان عصب تحت فشار در دست را مشخص کرد. تحت فشار بودن عصب را می توان از طریق تزریق داروهای کورتیکواستروئید ( هورمون هایی که از غده فوق کلیه ترشح میشوند) ، مسکن، فیزیوتراپی و در صورت لزوم جراحی درمان کرد.

۶- رباط

احساس درد کتف چپ در حین ورزش می تواند نشانه صدمه به رباط مچ دست، بازو و یا شانه باشد. در این شرایط کشیدن رباط در حین حرکت منجر به بروز درد می گردد و ممکن است تورم نیز در این نواحی مشاهده شود. پزشک از طریق معاینه بدنی، عکسبرداری (اسکن) و ام آر آی این مشکل را تشخیص می دهد. درمان آسیب به رباط، عدم تحرک، جراحی و یا تلفیقی از هر دو می باشد.

۷- احساس درد در دست چپ همراه با احساس درد در قفسه سینه

اگرچه همیشه این موضوع نگران کننده نیست اما در اغلب موارد درد در دست چپ همراه با احساس درد یا سنگینی در قفسه سینه نیازمند مراجعه فوری به پزشک است زیرا تشخیص اینکه آیا این علایم از نشانه های بروز مشکلات جدی قلبی است یا خیر کاری است دشوار.

در برخی نمونه ها احتمال اینکه درد ناشی از مشکلات قلبی باشد بسیار کم است مانند هنگامی که یک جوان ۲۱ ساله پس از یک بازی نفسگیر اسکواش به جلو سقوط میکند و دچار درد در ناحیه دست چپ می شود.

برای درمان درد دست چپ به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا پس از تشخیص دقیق علت درد دست و زیر بغل ، درمان لازم تجویز شود.

درد دست چپ و گردن

انجمن قلب آمریکا علائم هشدار دهنده حمله قلبی زیر را در زیر ارائه می دهد:

 • درد یا ناراحتی در قفسه سینه
 • سرگیجه ، حالت تهوع یا استفراغ
 • درد فک، گردن یا کمر
 • ناراحتی یا درد در بازو یا شانه
 • تنگی نفس

درد دست چپ عصبی

آیا عصبی شدن و همزمان آن درد دست چپ، می تواند ناشی از گرفتگی عروق قلب باشد؟ وقتی شخص عصبی می شود، به دلیل ترشح برخی از نوروهورمون ها، ضربان قلب بالا می رود. اگر گرفتگی در عروق قلبی وجود داشته باشد، خونرسانی به قلب افزایش پیدا نمی کند؛ در حالی که با بالارفتن ضربان قلب، میزان اکسیژن خواهی قلب بیشتر می شود. بله دردهای دست چپ هنگام عصبانی شدن اهمیت دارد و باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، فرد باید با متخصص قلب و عروق مشورت کند و این وضعیت را با نوار قلب و اکو بررسی کند. اگر مشکل قلبی نداشته باشد، فرد باید به متخصص ارتوپد و یا روماتولوژیست مراجعه کنند.

در حالت استرس، ترشح برخی هورمون ها سبب افزایش ضربان قلب می شود. گاهی اوقات افراد به دنبال استرس دچار درد دست چپ می شوند. هر گونه دردی که از فک تحتانی تا ناف چه در هنگام استرس و چه در حین فعالیت، اتفاق بیفتد می تواند به دلیل گرفتگی عروق قلبی باشد.

روش های کاهش استرس

حتما افرادی که چنین حالتی دارند، به خصوص اگر در هنگام راه رفتن این نوع درد وجود داشته باشد، برای معاینه به متخصص قلب و عروق مراجعه کنند،

ایا درد معده به دست چپ می زند ؟

یکی از مواردی که در تشخیص افتراقی در بیماری های قلبی قرار می گیرد دردهای مربوط به ناحیه معده و مری است. گاهی اوقات درد معده در نواحی سینه، محوطه قلب و شکم احساس شود.

حتی گاهی دردهای ناشی از مشکلات گوارشی در کتف و یا دست احساس می شود و می تواند علائمی مانند دردهای قلبی را ایجاد کند.

اما نکته ی مهم این است که اگر فرد استنباط کند که دردهایی مثل درد کتف چپ، درد دست چپ، درد کتف راست و درد دست راست ناشی از مشکلات معده است، باید این مساله را در نظر بگیرد که احتمال منشا درد قلبی در چنین شرایطی نیز وجود دارد.

پس اگر دچار چنین دردهایی شدید، در مرحله ی اول به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا خیالتان از این بابت راحت باشد.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و و فوق تخصص آنژیوگرافی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امید پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام دکتر چند وقته درد خیلی ضعیفی بعضی اوقات توسینه چپ دارم ودست چپم وسینه چپم احساس بی حسی دارم نوارقلب نرماله دکتر قلب معاینه کرد گفت استرس داری وقرص لگزاتال ۱۰،پروپرانولول ۱۰،وپوکساکیم ۱۰داده ولی بهترنشدم درد خیلی ضعیفی تو پشت دارم خیلی میترسم ۳۸ ساله متادون مصرف میکنم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   این علایم خیلی به درد قلبی شبیه نیست ولی اگر دردتان بهتر نشده یک بار تست ورزش هم بدهید
 • تصویر کاربر سامی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت شما آقای دکتر نجفی گل
  من ۳۰ساله هستم.سیگار میکشم.لاغرم.چربی و دیابت و کلسترول ندارم،ارثی هم نداریم
  قدم ۱۷۸،وزنمم ۷۰کیلو
  آقای دکتر من الان ۲سالی میشه که قفسه سینم درد میکنه،۹۹درصد دردها از سمت جلو،گاهی چپ گاهی راست،به ندرت پشت
  دردها از صبح بامن هستن تا شب که میخوام بخوابم،در زمان استراحت و بدون فعالیت هم درد دارم،شدید نیست ولی درد هست همیشه
  تو این دوسالی که گذشت،سال قبل نوار قلب و اکو و تست ورزش دادم که عالی بود و به خاطر تپش قلبم پرانول تجویز کردن...حتی اسکن ریه هم دادم و سالم بود ریه هام...
  ۳الی۴ماه پیشم مجدد نوار قلب و تست ورزش دادم که خداروشکر عالی بود قلبم...
  آقای دکتر اینم بگم که رفلاکس دارم،ینی مایعاتم بخورم رفلاکس میشه،چه برسه به غذا
  چند روزی خوب بودم ولی باز دردا شروع شدن،استرسی شدم اصن،میگم نکنه مشکل قلبی دارم،گرفتگی عروق دارم و خیلی مسائل دیگه
  آقای دکتر باتوجه به شرایط ممنوعیت و محدودیت کرونایی،یه راهنمایی بکنید که من پیش چه دکتری برم برای درمان؟؟واقعا زندگیم مختل شده و فکر و ذهنمم مشغول که چمه و چه مشکلی دارم...
  آیا نیاز هست باز پیش متخصص قلب و عروق برم؟؟
  یا دکتر داخلی یا روانپزشک؟؟
  آقای دکتر واقعا کمکم کنید که دگ خسته شدم از این وضع و شرایط
  واقعا به کمک و راهنماییتون نیاز دارم،چون زندگیم بدجور مختل شده و ذهنم خیلی خیلی خیلی خیلی شلوغ
  ممنون از شما آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   ببینید اگر بررسی های قلبی سالم بوده از این بابت خیالتان راحت باشد بهتر است با توجه به اینکه منشا علایم بیشتر اضطرابی به نظر می اید نزد یک متخصص روانپزشکی ویزیت شوبد و دستوراتشان را اجرا کنید هم چنین متخصص گوارش هم ببیند
  2. تصویر کاربر سامی چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   ینی آقای دکتر این دردهای قفسه سینه ی من هیچ ربطی به قلبی ندارن؟؟
   آیا با کمک روانپزشک به دوران سلامت خودم بازمیگردم؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   وقتی تست ورزش و اکوسالم بوده اندیعنی منشا مشکلات در قلب نیست روانپزشک می تواند در درمان مشکلات اضطرابی خیلی کمک کند
  4. تصویر کاربر سامی چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   ببخشید تست ورزش رو چند سال یکبار باید انجام داد؟
   ممنون از راهنمایی شما
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   معمولن سه تا چهارسال قابل اعتبار است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر عمر شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من مردی ۵۸ ساله هستم ۳ هفته پیش صبح ساعت ۸ از خواب بیدار شدم درد شدیدی قفسه سینه ام و بازوی چپم را گرفت پیگیری کردم تو بیمارستان انژوگرفتن وگفتن که ۳ تا از رگهای قلبت گشاد شده فقط با دارو قابل درمان است آقای دکتر من نه سیگاریم ونه اهل هیچی فردی فعال و کوهنورد هستم.
  آیا ناراحتیم قابل درمان نیست من باید چکار کنم.
  ممنون و سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   بله قطعن قابل درمان است و فعلن اگر شدید نباش. هیچ کاری جز درمان دارویی نیاز ندارد این موارد معمولن ژنتیکی هستند ولی خطر زیادی ندارند
  2. تصویر کاربر عمر جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   یک دنیا ممنون آقای دکتر مرا از نگرانی و اضطراب نجات دادی بیم گفتن که درمان نداره
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   درمانش دارو و رعایت موارد مراقبتی است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کمند شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  وقت بخیر آقای دکتر
  من 40سال سن دارم و سه روزه درد شدیدی در دست چپ تا انگشتانم دارم وانگشتم بی حس میشن چند بار هم دکتر رفتم نوار قلب و عکس چیزی رو نشون نداده و با مسکن هم دردش کم نمیشه.وقتی راه می رم دردش کمتره ولی وقتی می شنم دردش وحشتانکه.دلیلش چیه .احتمال داره کرونا باشه و هیچ علایم دیگری هم ندارم.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   فقط درد انگشتان به کرونا نمی خورد ولی بهتر است یک متخصص ارتوپدی معاینه کنن احتمالن درد عضلانی استخوانی است
 • تصویر کاربر کیمیانا دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت آقای دکتر نجفی خدمت شما عرض کنم چندروز پیش بعد یه نرمش کوتاه احساس درد استخوانی قفسه سینه همراه با تیرکشیدن شدید که با اورژانس تماس گرفتم و یا مراجعه به بیمارستان و انجام نوار قلب و آزمایش مورد قلبی مشاهده نشد ساعت 12ظهر شروع شد کم کم بهتر شد تا آخرشب رفع شد میخواستم نظر شما رو بدونم درضمن بنده اضطراب شدید دارم با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   اگر نوار و انزیم خوب بوده نگران نباشید اینها دردهای قلبی نیستند و ببشتر منشا عضلانی یا عصبی دارند
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۸ آذر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر خسته نباشین
  من چند وقتی هست که موقعی که دست چپم به بالای فرمان ماشین میگیریم یه دردی داخل دستم و کتفم و نواحی قلب میفته که با پایین گرفتن دستم یا بالا گرفتن پشت سرم آروم میشه علتش چیه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۸ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   ممکن است دردهای عضلانی باشد ولی یک نوارقلب محض اطمینان بگیرید
 • تصویر کاربر سمیره دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من ۲۰سالمه و قسمت زیرسینه چپ و کمی پایینتر از زیر بغل سمت چپم برای چندین دقیقه درد گرفت ک دردش یکم آروم میشد و دوباره شدت میگرفت،و اینکه درد ناحیه دست چپ و شانه و فک رو هم گاهی داشتم همراهش،البته گهگاهی اینطور میشه.بنظرشما درد قلبی می‌تونه باشه یا درد معده یا؟!
  1. تصویر کاربر سمیره یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   فراموش کردم بگم ک همراهش عرق سرد و حالت تهوع هم دارم
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   در سن شما بعید است قلبی باشد احتمالن بیشتر مسایل گوارشی و یا اضطرابی است ولی محض اطمینان یک نوارقلب بگیرید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر شهاب دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر نجفی بنده 33 سال سن دارم و چند روزی هست بازو و همچنین ساعد دست چپم درد میکنه. ساق پای چپ هم همین طور. آیا احتمال حمله قلبی وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   در این سن احتمالش کم است ولی محض اطمینان یک نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر یاس چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید اقای دکتر .پدرم62سالشونه چند روزی هست که نزدیکای صبح درد دست چپ و پای چپ دارن به قدری که نمیتونن بخوابن ایا ممکنه مشکلات قلبی باشه.?ازکتف شروع میشه تا پا درد داره چپ بدن . ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   دردی که به پا هم بزند بعید است قلبی باشد ولی با توجه به سنشان یک نوارقلب بگیرید تا خیالتان راحت شود
 • تصویر کاربر آزاد سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  یکی دوروزی هست در قسمت بازو دست چپ درد و بی حسی دارم و کوبیده شدن ضربان قلبم و سرگیجه و به دنبالش کمردرد و یک درد بسیار خفیف در ناحیه فک
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   بهتر است یک نوارقلب بگیرید و متخصص قلب بییند، اگر لازم بود اکو و تست ورزش هم بکنید
درحال دریافت اطلاعات
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر