هزینه آنژیوگرافی قلب سال ۹۸ چقدر است؟

هزینه آنژیوگرافی و هزینه آنژیوپلاستی از جمله سوالات شایع بیماران است. در این مقاله ابتدا با تفاوت آنژیوگرافی با آنژیوپلاستی، سپس با مراکز درمانی و بیمارستان های مخصوص انجام آنژیوگرافی آشنا می شوید. همچنین در انتها چند مورد از بیمه های درمانی طرف قرارداد در عمل آنژیوگرافی و قیمت استنت قلب شرح داده می شود.

هزینه آنژیوگرافی قلب سال ۹۸

نرخ خدمات درمانی برای بیماری های قلب و عروق در کشورمان در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان بسیار ارزان تر است. البته مفهوم این سخن آن نیست که بیماران هزینه زیادی را متحمل نمی شوند بلکه صرفا در مقایسه با سایر کشورها به خصوص کشورهای همسایه، نرخ درمان بیماری های قلبی کمتر می باشد. از این رو، بیماران زیادی از کشورهای همسایه از جمله آذربایجان، عراق، امارات و افغانستان تمایل دارند تا با توجه به کیفیت عالی این خدمات و هزینه پایین آن، روند درمانی خود را در ایران انجام دهند. به همین جهت طی سالهای اخیر توریسم درمانی در ایران بخوبی فعال شده است.

سوال شایع بیماران محترم راجع به هزینه آنژیو قلب و هزینه آنژیوپلاستی است. بر اساس اینکه بیمار تحت پوشش کدام بیمه پایه است (بیمه تامین اجتماعی ، سلامت یا نیروهای مسلح)؟ آیا بیمه تکمیلی (آتیه سازان حافظ ، ایران، آسیا، پاسارگاد، بانک ملی و سایر بانک ها، هواپیمائی، میهن و…) دارد یا خیر؟ آیا آنژیوگرافی به تنهایی یا همراه آنژیوپلاستی انجام شود؟ از استنت داروئی و یا غیر داروئی استفاده شود و نیز در کدام بیمارستان قلب و عروق این کار انجام می گیرد، هزینه آنژیوگرافی و قیمت آنژیوپلاستی متفاوت است.

هزینه آنژیوگرافی و قیمت استنت قلبتعرفه آنژیوگرافی قلب سال ۹۸ در یک بیمارستان خصوصی در فردی که هیچکدام از بیمه های پایه را ندارد حدود ۶ میلیون تومان و هزینه آنژیوپلاستی ( قیمت بالون قلب ) اگر فقط روی یک رگ با استنت داروئی انجام گیرد حدود ۱۳ میلیون تومان و اگر روی دو رگ با استنت دارویی انجام گیرد هزینه آنژیوپلاستی یا همان قیمت بالن قلب حدود ۱۸ میلیون تومان است.

هزینه آنژیوگرافی با بیمه سلامت

در طیف دیگر اگر طرح سلامت فعلی ادامه یابد در بیمارستان های دولتی مانند حضرت رسول، مدرس، مرکز قلب تهران امیر آباد کارگر شمالی و بیمارستان قلب شهید رجائی هزینه ی آنژیوگرافی حدود پانصد هزار تومان و هزینه آنژیوپلاستی یا همان هزینه بالن قلب بطور متوسط ۱ تا ۳ میلیون تومان می باشد.

در بیمارستان شهید مصطفی خمینی نیز آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی تحت پوشش بیمه انجام می گیرد که در صورت داشتن بیمه تکمیلی هزینه آنژیوگرافی و نیز هزینه آنژیوپلاستی برای بیمار کاملا رایگان خواهد بود. در تصویر زیر بیمه های تحت پوشش بیمارستان شهید مصطفی خمینی ذکر شده است:

photo_2016-10-29_01-15-24

بیماران تامین اجتماعی می توانند با مراجعه به بیمارستان میلاد یا شهید لواسانی بطور رایگان تحت آنژیوگرافی قرار گیرند، این بیماران چنانچه لازم باشد که تحت آنژیوپلاستی قرار گیرند در شورای استنت مطرح شده و در صورت پذیرش بطور رایگان آنژیوپلاستی انجام خواهد گرفت.

بیمارانی که تحت پوشش بیمه های تکمیلی هستند اغلب به ۲ گونه هزینه هایشان پرداخت می شود یا بطور نقدی با بیمارستان حساب کرده و با مدارک جهت دریافت هزینه به بیمه خود مراجعه می نمایند؛ اما راحت تر است که یک معرفی نامه جهت انجام آنژیوگرافی یا آنژیوپلاستی و یا هر دو از بیمه تکمیلی خود گرفته و به بیمارستان تحویل دهند. اغلب بیمه های تکمیلی هزینه آنژیوگرافی را به طور کامل و بخشی یا تمام هزینه های آنژیوپلاستی را متقبل می شوند.

قیمت استنت قلب در ایران

تا قبل از اجرای طرح سلامت، هزنیه استنت های دارویی در ایران حدود ۶ میلیون تومان بود که به این قیمت، هزینه های تعبیه فنر نیز افزوده می شد. ولی طی سالهای اخیر قیمت استنت قلب بطور یکسان در سیستم دولتی و خصوصی حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان تعریف شده است.

سوالی که بسیاری از بیماران برایشان مطرح است این است که آیا کیفیت استنت های به کار رفته در ایران از آنچه که در بهترین مراکز درمانی دنیا معرفی می شود، پایین تر است یا خیر؟

انجام آنژیوگرافیدر پاسخ با قطعیت می گویم که کیفیت استنت یا فنر قلب که در ایران استفاده می شود کاملا به اندازه استنت هایی هست که در بهترین مراکز دنیا به کار می روند.

در روند درمان با استنت علاوه بر قیمت استنت قلب، دستمزد پزشک و وسایل مصرفی نیز به هزینه استنت قلب افزوده می شود. در مجموع حدود هشت تا نه میلیون تومان برای تعبیه یک استنت داخل رگ لازم است؛ اما نکته این است که بیمار بر اساس اینکه این درمان را در چه نوع بیمارستانی یعنی خصوصی، دولتی و یا هیات امنایی انجام دهد، موظف است بخشی یا تمام این هزینه را پرداخت نماید. بعنوان مثال در بیمارستان های دولتی بیمار حدود ده درصد این مبلغ را پرداخت کرده و مابقی توسط سیستم بیمه به بیمارستان پرداخت می شود ولی در بیمارستان های خصوصی این مبلغ تماما توسط بیمار پرداخت خواهد شد.

هزینه سی تی آنژیوگرافی قلب

یکی از راه های تشخیص سلامت و یا گرفتگی عروق قلب، سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر است. در مجموع از سی تی آنژیوگرافی جهت رویت تمام عروق بدن از جمله پاها، دست ها، عروق کلیه، عروق مغزی و غیره استفاده می شود. در سی تی آنژیو عروق کرونری بر اساس پروتکل های موجود یک ماده خاص به داخل ورید تزریق شده و از عروق (شریان) عضو هدف تصویربرداری می شود.

بر اساس مصوبات و دستورالعمل بیمه های پایه کشور، بیمه ها تعهدی برای پرداخت هزینه سی تی آنژیوگرافی قلب متقبل نمی شوند. حدود هزینه انجام یک سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر یک میلیون و پانصد هزار تومان می باشد که بر اساس مکان انجام آن گاهی تا بیست درصد بالاتر و یا پایین تر خواهد بود.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

هزینه آنژیوگرافی قلب سال ۹۸ چقدر است؟
3.8 (76.67%) 6 رایs

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمحمدرضا چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر دکتر
  ممنون از اینکه به سوالات جواب میدین و راهنمایی لازم رو انجام میدین. خواستم بدونم شما برای آنژیوگرافی کدام بیمارستان و یا مرکز این کار رو انجام میدین ؟ با بیمه آتیه سازان طرف قرارداد هستند؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیچهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 2 روز پیش)

   سلام

   لطفا با مطب تماس بگیرید

 • تصویر کاربرالناز چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام.جناب دکتر پدر بنده چند بار انژیو شدن و بار اخر برج ۸ سال ۹۷ بوده که فنر و استند گذاشتن.الان پولیپ روده دارن که دردهای اورزانسی دارن و دکتر قلب چون هنوز ۸ ماه بیشتر از استند و فنر نگذشته اجازه برداشتن پولیپ از طریق کلونوسکوپی نمیدن میگن احتمال مرگ و سکته هست.چکار باید کرد؟درد ها اکثرا اورژانس میاد زخم هم داره روده و معده.سپاس
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیچهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 2 روز پیش)

   سلام

   باید دید اقدام لازم چقدر ضروری و اورژانسی هست

   اگر ضرورت داره باید با قبول ریسک انجام بشه

 • تصویر کاربربهمن چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بچه نوزاد من حدود ٣ ماه دارد كه در تشخيص اسكن و غيره وجود گرفتگيه كليه تشخيص داده شد و گفته شد براي رفع مشكل كليه به بيمارستان نيكان در تهران مراجع كنيم اول اينكه ما يك خانواده از قشر متوسط هستيم و هزينه براي ما يك مقدارتايين كننده است كه چقدر ميباشد اگه مقدور است بگيد يا حدودا دوم اينكه چقدر زمان ميبرد و نحوه كار به صورت است از شهرستان مراجعه ميكنيم ممنون از زحماني كه ميكشيد
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیچهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸( 2 روز پیش)

   سلام

   من متاسفانه در این زمینه اطلاع ندارم

 • تصویر کاربرباران جمعه ۱۴ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت آقای دکترگرامی خانمی هستم ۴۲ساله که چندماهی به دکترمتخصص قلب مراجعه کردم وگفتنددریچه های قلبت مشکل داره وبایدآنژیوگرافی انجام بدی وتاچندماه دیگه سکته میکنه وضربان قلبت بالاست ومن گاهی قلبم ودست چپم تیرمیکشه واگرزیادفعالیت داشته باشم ساق وکف پام ورم میکنه گاهی وقندخون من۱۷۰می باشد وLVEF50 است ودرحال حاظر داروی لیپوفیکس۲۰.وکاردیوسپرین۸۰.نیتروکاردین۲/۶وکارودیلول۶/۲۵ومتوفورمین۵۰۰ونوتروبی مصرف میکنم آیاحتمابایدآنژیوگرافی انجام دهم خطری نداره؟آیاراه درمانی هست خیلی نگرانم واسترس دارم ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید.
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیجمعه ۱۴ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

   عکس اکو رابفرستید

 • تصویر کاربرمحمد سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من۵۴سالمه چهارده ماه پیش بعلت درد روی شانه هایم هنگام راه رفتن و مراجعه به بیمارستان تشخیص دادند که یکی از رگهایم را استنت گذاشتند بعلت مشکل توانایی جنسی دکتر ارولوژی قرص تیافیل به همراه ارکتا ویتال تجویز نموده است با توجه به اینکه بنده داروهای آسو ویکس متورال آسپرین آتروواستاتین مصرف میکنم آیا مصرف تیافیل تداخلی با این داروها دارد یا نه و اینکه مشکلی برایم ایجاد می کند یانه ؟متشکرم
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیسه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

   خیر.

   فقط به هیچ وجه با نیتروکانتین و ایزوسورباید مصرف نشه

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر