دکتر محمد حسین نجفی

آنژیوگرافی یا عمل آنژیو قلب برای بررسی دقیق وضعیت عروق کرونر به کار می رود. در طی چند دهه گذشته این عمل از طریق کشانه ران انجام می شد اما امروزه روش جدیدی به نام آنژیوگرافی از طریق دست جهت آنژیوگرافی از طریق شریان دست ابداع شده است.

در آنژیوگرافی از راه دست در آن بجای ورود کاتترها از ناحیه کشانه ران از طریق شریانی در مچ دست وارد سیستم شریانی می شوند. در ادامه با سوالات شایع آنژیوگرافی قلب که توسط بیماران مطرح شده اند بیشتر آشنا شوید.

اگر آنژیو نکنیم چه می شود؟

پاسخ دقیق به این سوال بستگی به علائم بیمار و میزان گرفتگی عروق قلب دارد. بنابراین به تعویق انداختن آنژیوگرافی در عین حال که ممکن است مشکل جدی نداشته باشد، می تواند منجر به یک حادثه قلبی ناگهانی مانند حمله قلبی و یا حتی مرگ، آن هم قبل از رسیدن به بیمارستان شد.

فراموش نکنید که پیشگیری بهتر از درمان است آنژیوگرافی نیز نوعی روش تشخیصی برای بررسی سلامت عروق قلب، پیش از ایجاد حادثه می باشد!

آنژیو قلب بیهوشی دارد؟

توجه داشته باشید که عمل آنژیوگرافی بدون بیهوشی انجام می شود.

تنگی نفس بعد از آنژیوپلاستی

گاهی اوقات بیماران پس از آنژیوپلاستی دچار تنگی نفس می شوند. دلیل این اتفاق این است که بالون هایی داخل رگ های قلب به مدت ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه باد می شود. طبیعتا پس از این اتفاق، خون رسانی به قلب کاهش می یابد. در اصل مانند این است که یک سکته یا کمبود اکسیژن برای بیمار اتفاق بیفتد.

پس از خارج شدن بالن از قلب تا رسیدن به حالت نرمال، اگر تنگی نفس برای بیمار طولانی شود، باید هر چه سریعتر به پزشک اطلاع داده شود. گاهی نیز بیماران، دچار درد قفسه سینه بعد از آنژیوپلاستی می گردند که این امر نشان می دهد شریان های قلب دچار گرفتگی مجدد شده است.

درد دست بعد از آنژیوگرافی

درد قفسه سینه بعد از آژیو

 علت درد قفسه سینه بدون مشاهده گرفتگی عروق در نتیجه آنژیوگرافی قلب چیست؟

سوال بیمار: جناب دکتر قلب سلام. من در تیرماه امسال با توجه به عارضه درد قفسه سینه و دست چپ به پزشک در اراک مراجعه کردم که با فشار خون ۱۹ به سی سی یو منتقل شدم ولیکن درد داشتم که گاها درد چند دقیقه طول می کشید تا با توجه به نظر دکتر قلب  و عروق، آنژیو شدم ولی گرفتگی رویت نشد. البته چربی من ۴۷۰ و قند هم ۱۱۵ بود و پری دیابت هستم.

بعد از مدتی احساس درد داشته و به دکتر متخصص قلب و عروق مراجعه کردم ایشان پس از اسکن هسته ای  و تست ورزش گفتند گرفتگی عروق رویت نشده و ناشی از استرس است ولی الان مدتی هست که همچنان درد قفسه سینه امانم را بریده و گاها فشار بالا هم هستم و قرص سراتین هم بهم دادند که فکر مریضی از پا مرا نیندازد. خواهشمندم توصیه های لازم را به من بفرمایید.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. با این حالت عروق قلب، رگ ها آنوریسنال می گویند که نوعی از تظاهر تصلب شرایین است. فشار خون خود را مرتب کنترل کنید و روزانه یکساعت پیاده روی نمایید. اگر با راه رفتن دچار درد قفسه سینه می شوید، با افزودن دارو میتوان درد را کاهش داد. با ورزش روزانه فشار، قند و تری گلیسرید شما بهتر کنترل خواهد شد. در صورت تشریف آوردن به تهران در مطب ویزیتتان می نمایم.

درد قفسه سینه بعد از آنژیوگرافی

آنژیوگرافی و اسکن هسته ای قلب

آیا بیماری با اسکن هسته ای قلب نرمال نیازی به آنژیوگرافی قلب دارد؟

سوال بیمار: سلام. مادر من بعد ازچند دقیقه پیاده روی تنگی نفس پیدا می کند. طبق خواسته دکتر قلب نوار قلبی، اکوی قلب ،تست ورزش و اسکن قلب انجام گرفت و خداروشکر هیچ مشکلی از بابت تنگی عروق قلب دیده نشد ولی مشکل اصلی مادرم یعنی تنگی نفس بعد از پیاده روی کماکان پا برجاست.

اخیرا دکتر قلب مادرم گفته چون همیشه ضریب خطایی در آزمایشات انجام شده وجود دارد، آنژیوگرافی قلب به نظرم مفید می رسد و در این آزمایش اگر تنگی عروقی وجود داشته باشد مشخص خواهد بود. آیا چنین چیزی می تونه صحیح باشه که با آزمایشات انجام شده و منفی بودن تنگی عروق هنوز تنگی عروقی وجود داشته باشه که با آنژیو مشخص بشه؟

لازم به ذکر است متخصصین ریه مشکلی رو تشخیص ندادند.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. اگر اسکن نرمال است به هیچ وجه توصیه به انجام آنژیوگرافی نمی کنم.

چنانچه ریه مشکل نداشته باشد ممکن است نارسایی دیاستولیک قلب باشد که اغلب با اکو مشخص می شود. اکیدا توصیه به پیاده روی روزانه می کنم و با این کار دامنه فعالیت ایشان حتما افزایش پیدا خواهد کرد.

مشکل تنگی نفس بخصوص در میانسالی و خاص در خانم ها بسیار شایع است. مهمترین توصیه پیاده روی روزانه چهل و پنج دقیقه می باشد.

آنژیوگرافی و اسکن هسته ای

ورم پا بعد از آنژیوگرافی

برای درمان ورم و درد ناحیه آنژیو در کشاله ران چه باید کرد؟

سوال بیمار: با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. ۶ روز پیش آنژیوگرافی قلب انجام دادم. در محل آنژیو که کشاله ران اینجانب بوده، درد دارم و کمی انداره یک بند انگشت ورم کرده و سفت شده طوری که نمی توانم صاف راه بروم. البته سونوگرافی هم رفتم و جواب نرمال بود. خواهش می کنم بفرمایید که برای درد و ورم جای آنژیو چه کنم؟ ممنون

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. لطفا محل درد را کمپرس گرم کنید و از ضد درد مثل استامینوفن استفاده نمایید.

تنگی نفس بعد از آنژیوگرافی

آیا افت فشار خون و کم آوردن نفس بعد از استنت گذاری از طریق آنژیوگرافی قلب طبیعی است؟

سوال بیمار: من مردی ۴۷ ساله هستم که آنژیو شدم ودوتا استنت در رگم گذاشتن. در حال حاضر داروی پلاویکس و آسپیرین روزی یک عدد و متورال یک دوم و کاپتوپریل یک چهارم هر هشت ساعت استفاده می کنم. مشکلم افت فشار خون و کم آوردن نفسه. بعضی اوقات هم درد در زیر بغل دست چپ دارم. آیا این طبیعی است یا نه؟

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. کاپتوپریل فقط یک چهارم صبح میل کنید .راجع به تنگی نفستان باید از میزان کارکرد قلب مطلع شوم.

سعی کنید روزانه چهل و پنح دقیقه ورزش نمایید.

تنگی نفس بعد از آنژیوگرافی

ترشحات بعد از آنژیوگرافی

برای درمان ترشحات زرد رنگ محل آنژیوگرافی چه باید کرد؟

سوال بیمار: سلام آقای دکتر نجفی عزیز. من دوماه قبل آنژیو از کشاله ران شدم. ولی از دوماه پیش ترشحات زرد رنگ و بدون بو وبدون اینکه محل آن قرمزی داشته باشد، خارج می شود. دراین مدت تب ندارم و کشت عفونت هم شده که عفونت نیست. تست ادرارهم شد که منفی بود. گفتن باید صبرکنی تا خود به خود قطع شود.

الان دوماه هست هرروز چند بار لباس عوض می کنم. خواهشمندم علاج این ترشحات را بفرمایید؟

پاسخ دکتر نجفی متخصص فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. احتمالا ترشحات لنفاوی است. با یک جراح زبر دست مشورت کنید.

درد پا بعد از آنژیوگرافی

آیا درد و گرفتگی پا بعد از آنژیوگرافی قلب خطرناک است؟

سوال بیمار: با سلام مادر من آنژیوگرافی قلب انجام دادن دو روز پیش, الان پاش کمی درد می کنه و گرفتگی و احساس سنگینی داره آیا این میتونه خطر ناک باشه؟؟؟؟چه اقدامی باید انجام بدیم…ممنون از راهنمایی تون

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. حتما در اسرع وقت توسط پزشکی که آنژیو شده اند، ویزیت شوند.

درد پا بعد از آنژیوگرافی

آیا استنت در همه ی رگ ها جوابگو است؟

آیا قرار دادن استنت از طریق آنژیو برای رگ های کوچک قلب امکان پذیر است؟

سوال بیمار: سلام آقای دکتر قلب ارجمند وگرامی.عموی بنده ۵۵سالشه. سی درصد قلبش کارمی کنه. عمل باز هم دکترای قلب اهواز گفتن زوده براش. بعدش آنژیوگرافی قلب و گاما انجام داده. خواستن استنت بذارن، اما سایز استنت گفتن نیست چون رگش می گن کوچیکه آیا این حرف صحیحه؟

اگر اینطوره پس عموی من باید چکار کنه؟ اگربیاد پیش شما می تونید کاری واسش انجام بدید؟ چون هر چند باری از هوش میره و میبرنش بیمارستان اکسیژن و اینا بش میزنن تا یکم حالش جا بیاد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. سپاس فراوان

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. کوچکتریت قطر برای استنت یا فنر دو و بیست و پنج میلیمتر است.

احتمالا قطر رگ کوچکتر از این بوده است. مایلم فیلم آنژیوگرافی قلب ایشون رو ببینم و بعد تصمیم گیری نمایم.

آیا استفاده از استنت کوچک تر از رگ گرفته شده در آنژیو مشکلی برای بیمار ایجاد می کند؟

سوال بیمار: سلام دکتر قلب عزیز خسته نباشید. همسر من که آقایی ۳۱ ساله هستن حدود ۴ ماه پیش برای بار دوم مورد آنژیوگرافی قلب قرارگرفتن. دفعه اول که فقط بالون زدن؛ اما این بار دکتر متخصص قلب و عروق گفتن رگ های قلبت گشاد شده و براشون استنت گذاشتن اما مشکل اینجاست که این استنت اندازه رگ همسرم نبوده و استنت کوچیکتر از اندازه رگش براش گذاشتن.

الان داره مرتب قرصاشو می خوره اما با ۵ دقیقه پیاده روی دست چپشون درد می گیره.

به یک دکتر قلب تو تهران مراجعه کردیم ایشون گفتن باید تست ورزش بدی تا شرایطت کاملا مشخص بشه. تست انجام شد، اما تو تست نه دردی داشتن نه چیز دیگه ای و دکتر قلب تایید کردن و گفتن خیلی خوبه. حالا مشکلی که همچنان دارن همون درد دست چپشون موقع پیاده روی هست گرچه رو تردمیل درد ندارن.

قرص هایی هم که استفاده می کنن پلاویکس ، آسپرین ، نیکوراندیل ، کارویدال ، لوزارتان و آتورواستاتین هستن.
ممنون می شم شما هم نظر یا راه حلتون رو درمورد مشکل همسرم بگید. اون سنش واسه این بیماری کمه و من خیلی نگرانش هستم.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. ایشون در سن خیلی پایینی مبتلا به بیماری های قلبی شده اند. اگر همکار عزیزمان پزشک قلب فرمودند خوب انجام شده که عالیست. حتما ریسک فاکتورهای بیماری قلبی رو کنترل کنند. یعنی اگر سیگاری هستند ترک سیگار کنند. اگر قند یا چربی بالا یا فشار خون بالا دارند، آن ها را کنترل نمایند.

اگر درد هنگام راه رفتن باقی ماند، تشریف بیاورید تا ویزیتشان کنم.

آنژیوپلاستی عروق کرونری

مسافرت بعد از آنژیوگرافی

آیا سفر رفتن و مسافرت بعد از آنژیوگرافی قلب امکان پذیر است؟

سوال بیمار: با سلام. ایام بر شما خوش باد .مامان من سه روز پیش آنژیو انجام دادند و چند تا از رگ ها که گرفتگی داشت رو پزشک متخصص قلب باز کردند. بیست روز دیگر انشاالله عازم کربلا هستیم. می توانیم ایشان را هم با ویلچر و بصورت هوایی به کربلا ببریم؟ ممنون. لطف جنابعالی متعالی

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. بله می توانند مشرف شوند.
التماس دعا

ضایعه بعد از آنژیوگرافی

ضایعه استخوانی به جا مانده بعد از آنژیوگرافی قلب چیست؟

با سلام خدمت آقای دکتر نجفی دکتر قلب و عروق. میشه توضیح بدین اون ضایعه ی استخوانی به جا مانده بعد از آنژیو چیه؟ وتا چه مدت هست؟ آیا ممکنه از بین نرود؟

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. خون جمع شده در این منطقه باعث سفتی ناحیه کشاله ران می شود که به تدریج جذب خواهد شد.

آنژیو قلب

آسیب قفسه سینه بعد از آنژیو

آیا بعد از عمل آنژیوگرافی به قلب یا قفسه سینه آسیب می رسد؟

باسلام. آقای دکتر نجفی من ۳۵سالمه، از دوماهه پیش درد قلبی سراغم آمده، نوار قلب و اکو موردی نداشت؛ اما جواب اسکن مشکوک به گرفتگی بود. آنژیوگرافی قلب کردم و گفتن جوابش خوبه ومشکلی ندارد. حالا از بعد آنژیو دردای واضحتر توی قفسه سینه که به گردنم میزنه و یا دو روز اول بعد آنژیو درد میزد توی دست و کتف راستم که ازهمون دست آنژیوگرافی قلب شدم. آقای دکتر با خوردن غذا تپش قلب ، حالت تهوع و درد دارم. نمیدونم چیکار کنم؟ دردم خیلی واضحه قلبی هست ولی دکتر قلب میگه ماله معدس. درد قفسه سینه به زیره بغلم هم میزنه و همراه با تنگی نفس هست. امکانش هست بعد آنژیوگرافی قلب به قلبم آسیب رسیده باشه؟ توروخدا راهنمایی کنید حالم خوب نیست.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. اگر ممکن است فیلم آنژیوگرافی قلب خود را جهت بررسی به من بدهید و برای معاینه به مطب تشریف بیاورید.

استنت گذاری قلب

باز کردن گرفتگی رگ با آنژیوگرافی

آیا گرفتگی عروق بعد از عمل قلب باز با آنژیوگرافی قلب رفع می شود؟

سوال بیمار: باعرض سلام وخسته نباشید خدمت متخصص قلب و عروق. پدرمن حدود ۸ سال پیش عمل قلب باز انجام دادن وحدود یک سال پیش دکتر قلب دوباره گفتن درحال گرفتگی عروق قلب هستند. الان ۵۸ سال سن دارن. به نظرتون گرفتگی عروق بعد از عمل قلب باز با آنژیو رفع می شودیا نه؟

البته ایشان ۸ سال پیش به آنژیوگرافی قلب حساسیت نشون دادن و ۴شب بستری شدن و دوباره آنژیوگرافی قلب شدند.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. با آنژیوگرافی قلب گرفتگی رگ بر طرف نمی شود. آنژیوپلاستی ممکن است بتواند رگ را باز کند که به خصوصیات گرفتگی رگ قلب بستگی دارد. در مورد حساسیت به مواد استفاده شده جهت آنژیو راه هایی وجود دارد. چنانچه پزشک قلب از سابقه حساسیت بیمار به مواد آگاه باشد، این امر در کنترل وضعیت او بسیار کمک کننده است.

نکته قابل تذکر برای بیمارانی که آنژیوپلاستی انجام داده اند و در مورد درد قفسه سینه بعد از آنژیوپلاستی سوال می پرسند باید بگوییم درد قلب بعد از استنت گذاری می تواند نشانگر انسداد مجدد شریان هایی که تحت جراحی قرار گرفته، باشد.

آیا باز کردن تنگی عروق LCX از طریق آنژیوگرافی قلب ضروری است؟

سوال بیمار: دکتر قلب و عروق گرامی سلام. پدر من ۶۰ سال دارد و هیچ بیماری زمینه ای ندارند. ایشان اکوی قلب نرمال دارد. با انجام آنژیوگرافی قلب متوجه تنگی ۸۰% LAD و تنگی کامل در LCX شدند. LAD با استنت باز شد، ولی پزشک قلب موفق به باز کردن LCX نشدند، شما چه توصیه ای دارید؟ آیا این رگ نیاز به CABG دارد یا مجدد برای باز کردن LCX تلاش شود؟ با تشکر

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. اگر تریتوری یا منطقه ای که توسط LCX خون رسانی می شده است، بافت زنده دارد و یا از طرق سایر رگ ها کرونر خون رسانی می شود، از باز کردن رگ و تلاش مجدد برای اینکار سود می برند.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

4.4/5 - (25 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Fatemeh پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  LDlC پایینه علتش چیه و ایا خطرناکه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 سال پیش)
   کلسترول بد خونتان کم است که نه تنها جای نگرانی ندارد که مایه ی خوشحالی هم هست
 • تصویر کاربر سندیسی سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  سلام مدت 10روزه رگ اصلیم استنت گذاشتم بعداز استنت درد داشته که دکروز بستری شدم سیتی آنژیو شوم گفتن عمل استنت گذاری مشکلی نداشته اما الان بازهم درهمان نقطه درد دارم راحت نفس مبکشم فشارم تنظیمه فقط درد دارم نمیدونم این جای نگرانی داره چطوری باید بفهمم که باید چکارکنم دکتر خودم که دیگه چیزی نداره بهم بگه لطفا راهنمایی کنیید گاهی درد به ناحیه زیربغلم هم میزنه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   ببینید این دردها بعد استنت گذاری تا مدتی طبیعی است و جای نگرانی هم ندارد بهترین کار این است داروهایتان را سر فرصت استفاده کنید و اگر درد به سراغتان امد یک نوارقلب بگیرید اگر سالم بود جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  سلام ممنون دکتر ببخشید يعني نظر شما این هست که من انجام بدم آنژیوگرافی رو
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   شرح حالتان اینجا نیست یک توضیح مختصر بدهید که چرا پزشک انژیو خواسته است
 • تصویر کاربر مرضیه پنجشنبه ۸ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید همسرم چند روز پیش انژیو کردن قرار شد دکتر برای ایشون استند بزاره که دکتر گفتند نمیشه چون نزدیک رگ اصلی هست و باید عمل قلب باز انجام بده و امروز ۹۹/۸/۷به پزشک دیگه مراجعه کردیم که گفتند میشه ومن انجام میدم .سوالم اینه که چقدر ممکنه این آنژیوگرافی دوم برای ایشون خطر داشته باشه با فاصله کوتاه اگر نیاز بود سی دی عمل آنژیوگرافی رو میفرستم که شما هم برسی کنید و ممنون میشم که سریع جوابم رو بدید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۸ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   ببینید انژیوگرافی پروسه ی بیخطری نیست، ولی در بسیاری از بیماران این تعبیه ی استنت با فواصل زمانی کم از انژیوی اول انجام می شود و مشکلی پیش نمیاید، یعنی صرف کم بودن فاصله بین دو انژیو عامل خطر نیست، پزشکی که گفته می توانند استنت بگذارند تلاشان را می کنند و انشاالله نتیجه بخش باشد
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 2582 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب

  جناب آقای دکتر
  پدر بنده بدلیل دیابت و گرفتگی عروق سال ۹۴ و ۹۵ آنژیوپلاستی کرده اند که تا قبل از سال ۹۴ هیچ دارویی مصرف نمیکرد ولی پس از این که سال ۹۴ سکته قلبی کرد و مشخص شد گرفتگی عروق کرونری داره از آن زمان تا حالا داروی قلبی و دیابتی مصرف میکنه ولی دو سالی میشه هر کاری میکنم دیگه پیش پزشک متخصص قلب نمیره و فقط پیش متخصص غدد میرن و پزشک غدد داروهای لوزار ۲۵ و متورال ۵۰ رو تجویز کردن
  میخواستم بدونم نرفتن به چکاپ چقدر خطرناکه
  آیا وضعیت قلبی ایشون خوبه کخ نیازی به پیگیری نداره؟

  جواب آنژیوگرافیسال سالهای ۹۴ و ۹۵ رو براتون میفرستم

  داروهای مصرفی
  پیوگلیتازون
  متورال ۵۰، نصف صبح و شب
  لوزار ۲۵ روزی سه عدد
  آسپرین
  دیابزید ۸۰
  گلی کلازید ۸۰
  پیوگلیتازون ۳۰
  سینوریپا ۵/۱۰۰۰ روزی دو عدد

  که البته الان سه ماهه بجای پیوگلیتازون،گلی کلازید، دیابزید و اتورواستاتین داروهای گیاهی مصرف میکنه(نتل و سنسولین)

  ممنون میشم شرح مختصری از وضعیت قلبشون بنویسید

  پیشاپیش از این که مجالی برای پرسش و پاسخ فراهم کردید،سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   ببینید ان موقع که خطرناک بوده و دارو تجویز شده برایشان، تنگی داشته اند که استنت گذاشته اند و برطرف شده. در حال حاضر ایشان باید حتما زیر نظر متخصص قلب حداقل سالی یم بار وبزیت شود. اگر قفسه ی سینه شان درد نمیکند و حین فعالیت مشکلی ندارند در کل خیلی مورد حادی نیست و ویزیت فوری نمی خواهد، اسپرین و اتورواستاتین را باید تا اخر عمر استفاده کنند. بقیه ی داروها هم خوب هستند. فشارشان هم اگر زیر چهارده است جای نگرانی ندارد همان لوزارتان را ادامه بدهند
  2. تصویر کاربر حسن سه شنبه ۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   درود دکتر جان

   میخواستم از محل دقیق گرفتگی عروق و ناحیه یا نواحی انفارکته از این داده‌های موجود مطلع بشم و اینکه پدرم سکته دوم را کرده یا نه؛ چون تو مطالب جنابعالی خوندم که گرفتگی LAD خطرناکه و در ریپورت آنژیو به گرفتگی تو چند قسمت لد اشاره

   ممکنه راهنماییم کنید؟
   با سپاس
  3. تصویر کاربر حسن سه شنبه ۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   در ضمن درصدِ گرفتگی دوباره عروق بالون زده شده چقدر است و چه زمانی ممکنه دوباره گرفته شود؟
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   تنگی های LAD در سال 95 بین 70 تا 90 درصد بوده که برایشان به درستی استنت تعبیه شده، و استنت قبلی که روی رگ قبلی بوده باز بوده، بعد استنت گذاری عروق کاملل باز می شوند و اینکه چه زمانی گرفته می شوند قابل پیش بینی نیست ولی معمولا با مصرف سر موقع اسپرین و پلاویکس و داروهای استاتین معمولا مشکل خاصی رخ نمی دهد به خصوص اگر عروق خوب باز شده باشند که در مورد ایشان همین طور بوده
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  باسلام ۴سال پیش جهت چکاب به دکتر قلب مراجعه کردم با تست ورزش گفت انژیو انجام بده هیچ علامتی نداشتم بعداز انژیو دکتر گفت ۶۰ درصد گرفتگی داری بادارو رفع میشه با اصرار خودم استنت زدم الان هم هیچ مشکلی ندارم روزی یک ساعت پیاده روی دارم هفته پیش دکتر ویزیت کرد گفت تست ورزش مثبت هست یه انژیو انجام بده هیچ علامتی الان ندارم دارو ASAورزوواستاتین مصرف میکنم ایا با وجود اینکه هیچ مشکلی ندارم انژیو انجام بدم باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   تصاویر صفحه های بعدی تست ورزش را نیز لطفا ارسال کنید
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام آقای دکتر
   تصویر تست ورزش
   بابازاده
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   با این تست ورزش انجام آنژیو به نظر اقدام درستی است و بهتر است طبق دستور پزشک خود آنژیو را انجام دهید. ممکن است احتمال گرفتگی مجدد وجود داشته باشد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احمدی شنبه ۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 199 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر آقای دکتر ممنون میشم نظرتون رو درباره سی تی آنژیو پدرم بفرمایید.سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام کرفتکی های خفیف وجود دارد ولی نیازمند انژیوکرافی نیستن
 • تصویر کاربر ع دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام اقایی ۳۸ساله هستم با ef35که چندروز پیش بخاطر تنگی عروق یه فنر گذاشتن برام الان وقتی رو دست راست میخوابم سینه م درد می گیره ،لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام این درد قلبی نیست
 • تصویر کاربر ثانی یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  سلام دکتر.پای راست شوهر خواهرم کلا ورم کرده وپیش ارتوپد.قلب وعروق.متخصص داخلی... هرجا میره میگن کار ما نیست.لطفا راهنمایی کنید وبگین اگه ممکنه خدمت شما نوبت رزرو کنن
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام اقای دکتر بابایی تلاش کرده اند که ورید را باز کنن اما متاسفانه نشده و درمان فقط دارویی است
 • تصویر کاربر یاسین جمعه ۳ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 258 مشاهده پرسش
  باسلام دکتر بعداز استنت که دوماه کذاشتم زیر سینه ام همراه دندهام بعصی وقتها که روش میخوابم بی حس میشود،علتش چیه؟ایا قرص کلوپیدکس بجای پلاویکس مصرف کنم مشکلی نداره؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۳ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام علت این درد قلب نیست. بله میشود
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر