دکتر محمد حسین نجفی

آنژیوگرافی یا عمل آنژیو قلب برای بررسی دقیق وضعیت عروق کرونر به کار می رود. در طی چند دهه گذشته این عمل از طریق کشانه ران انجام می شد اما امروزه روش جدیدی به نام آنژیوگرافی از طریق دست جهت آنژیوگرافی از طریق شریان دست ابداع شده است.

در آنژیوگرافی از راه دست در آن بجای ورود کاتترها از ناحیه کشانه ران از طریق شریانی در مچ دست وارد سیستم شریانی می شوند. در ادامه با سوالات شایع آنژیوگرافی قلب که توسط بیماران مطرح شده اند بیشتر آشنا شوید.

اگر آنژیو نکنیم چه می شود؟

پاسخ دقیق به این سوال بستگی به علائم بیمار و میزان گرفتگی عروق قلب دارد. بنابراین به تعویق انداختن آنژیوگرافی در عین حال که ممکن است مشکل جدی نداشته باشد، می تواند منجر به یک حادثه قلبی ناگهانی مانند حمله قلبی و یا حتی مرگ، آن هم قبل از رسیدن به بیمارستان شد.

فراموش نکنید که پیشگیری بهتر از درمان است آنژیوگرافی نیز نوعی روش تشخیصی برای بررسی سلامت عروق قلب، پیش از ایجاد حادثه می باشد!

آنژیو قلب بیهوشی دارد؟

توجه داشته باشید که عمل آنژیوگرافی بدون بیهوشی انجام می شود.

تنگی نفس بعد از آنژیوپلاستی

گاهی اوقات بیماران پس از آنژیوپلاستی دچار تنگی نفس می شوند. دلیل این اتفاق این است که بالون هایی داخل رگ های قلب به مدت ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه باد می شود. طبیعتا پس از این اتفاق، خون رسانی به قلب کاهش می یابد. در اصل مانند این است که یک سکته یا کمبود اکسیژن برای بیمار اتفاق بیفتد.

پس از خارج شدن بالن از قلب تا رسیدن به حالت نرمال، اگر تنگی نفس برای بیمار طولانی شود، باید هر چه سریعتر به پزشک اطلاع داده شود. گاهی نیز بیماران، دچار درد قفسه سینه بعد از آنژیوپلاستی می گردند که این امر نشان می دهد شریان های قلب دچار گرفتگی مجدد شده است.

درد دست بعد از آنژیوگرافی

درد قفسه سینه بعد از آژیو

 علت درد قفسه سینه بدون مشاهده گرفتگی عروق در نتیجه آنژیوگرافی قلب چیست؟

سوال بیمار: جناب دکتر قلب سلام. من در تیرماه امسال با توجه به عارضه درد قفسه سینه و دست چپ به پزشک در اراک مراجعه کردم که با فشار خون ۱۹ به سی سی یو منتقل شدم ولیکن درد داشتم که گاها درد چند دقیقه طول می کشید تا با توجه به نظر دکتر قلب  و عروق، آنژیو شدم ولی گرفتگی رویت نشد. البته چربی من ۴۷۰ و قند هم ۱۱۵ بود و پری دیابت هستم.

بعد از مدتی احساس درد داشته و به دکتر متخصص قلب و عروق مراجعه کردم ایشان پس از اسکن هسته ای  و تست ورزش گفتند گرفتگی عروق رویت نشده و ناشی از استرس است ولی الان مدتی هست که همچنان درد قفسه سینه امانم را بریده و گاها فشار بالا هم هستم و قرص سراتین هم بهم دادند که فکر مریضی از پا مرا نیندازد. خواهشمندم توصیه های لازم را به من بفرمایید.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. با این حالت عروق قلب، رگ ها آنوریسنال می گویند که نوعی از تظاهر تصلب شرایین است. فشار خون خود را مرتب کنترل کنید و روزانه یکساعت پیاده روی نمایید. اگر با راه رفتن دچار درد قفسه سینه می شوید، با افزودن دارو میتوان درد را کاهش داد. با ورزش روزانه فشار، قند و تری گلیسرید شما بهتر کنترل خواهد شد. در صورت تشریف آوردن به تهران در مطب ویزیتتان می نمایم.

درد قفسه سینه بعد از آنژیوگرافی

آنژیوگرافی و اسکن هسته ای قلب

آیا بیماری با اسکن هسته ای قلب نرمال نیازی به آنژیوگرافی قلب دارد؟

سوال بیمار: سلام. مادر من بعد ازچند دقیقه پیاده روی تنگی نفس پیدا می کند. طبق خواسته دکتر قلب نوار قلبی، اکوی قلب ،تست ورزش و اسکن قلب انجام گرفت و خداروشکر هیچ مشکلی از بابت تنگی عروق قلب دیده نشد ولی مشکل اصلی مادرم یعنی تنگی نفس بعد از پیاده روی کماکان پا برجاست.

اخیرا دکتر قلب مادرم گفته چون همیشه ضریب خطایی در آزمایشات انجام شده وجود دارد، آنژیوگرافی قلب به نظرم مفید می رسد و در این آزمایش اگر تنگی عروقی وجود داشته باشد مشخص خواهد بود. آیا چنین چیزی می تونه صحیح باشه که با آزمایشات انجام شده و منفی بودن تنگی عروق هنوز تنگی عروقی وجود داشته باشه که با آنژیو مشخص بشه؟

لازم به ذکر است متخصصین ریه مشکلی رو تشخیص ندادند.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. اگر اسکن نرمال است به هیچ وجه توصیه به انجام آنژیوگرافی نمی کنم.

چنانچه ریه مشکل نداشته باشد ممکن است نارسایی دیاستولیک قلب باشد که اغلب با اکو مشخص می شود. اکیدا توصیه به پیاده روی روزانه می کنم و با این کار دامنه فعالیت ایشان حتما افزایش پیدا خواهد کرد.

مشکل تنگی نفس بخصوص در میانسالی و خاص در خانم ها بسیار شایع است. مهمترین توصیه پیاده روی روزانه چهل و پنج دقیقه می باشد.

آنژیوگرافی و اسکن هسته ای

ورم پا بعد از آنژیوگرافی

برای درمان ورم و درد ناحیه آنژیو در کشاله ران چه باید کرد؟

سوال بیمار: با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. ۶ روز پیش آنژیوگرافی قلب انجام دادم. در محل آنژیو که کشاله ران اینجانب بوده، درد دارم و کمی انداره یک بند انگشت ورم کرده و سفت شده طوری که نمی توانم صاف راه بروم. البته سونوگرافی هم رفتم و جواب نرمال بود. خواهش می کنم بفرمایید که برای درد و ورم جای آنژیو چه کنم؟ ممنون

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. لطفا محل درد را کمپرس گرم کنید و از ضد درد مثل استامینوفن استفاده نمایید.

تنگی نفس بعد از آنژیوگرافی

آیا افت فشار خون و کم آوردن نفس بعد از استنت گذاری از طریق آنژیوگرافی قلب طبیعی است؟

سوال بیمار: من مردی ۴۷ ساله هستم که آنژیو شدم ودوتا استنت در رگم گذاشتن. در حال حاضر داروی پلاویکس و آسپیرین روزی یک عدد و متورال یک دوم و کاپتوپریل یک چهارم هر هشت ساعت استفاده می کنم. مشکلم افت فشار خون و کم آوردن نفسه. بعضی اوقات هم درد در زیر بغل دست چپ دارم. آیا این طبیعی است یا نه؟

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. کاپتوپریل فقط یک چهارم صبح میل کنید .راجع به تنگی نفستان باید از میزان کارکرد قلب مطلع شوم.

سعی کنید روزانه چهل و پنح دقیقه ورزش نمایید.

تنگی نفس بعد از آنژیوگرافی

ترشحات بعد از آنژیوگرافی

برای درمان ترشحات زرد رنگ محل آنژیوگرافی چه باید کرد؟

سوال بیمار: سلام آقای دکتر نجفی عزیز. من دوماه قبل آنژیو از کشاله ران شدم. ولی از دوماه پیش ترشحات زرد رنگ و بدون بو وبدون اینکه محل آن قرمزی داشته باشد، خارج می شود. دراین مدت تب ندارم و کشت عفونت هم شده که عفونت نیست. تست ادرارهم شد که منفی بود. گفتن باید صبرکنی تا خود به خود قطع شود.

الان دوماه هست هرروز چند بار لباس عوض می کنم. خواهشمندم علاج این ترشحات را بفرمایید؟

پاسخ دکتر نجفی متخصص فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. احتمالا ترشحات لنفاوی است. با یک جراح زبر دست مشورت کنید.

درد پا بعد از آنژیوگرافی

آیا درد و گرفتگی پا بعد از آنژیوگرافی قلب خطرناک است؟

سوال بیمار: با سلام مادر من آنژیوگرافی قلب انجام دادن دو روز پیش, الان پاش کمی درد می کنه و گرفتگی و احساس سنگینی داره آیا این میتونه خطر ناک باشه؟؟؟؟چه اقدامی باید انجام بدیم…ممنون از راهنمایی تون

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. حتما در اسرع وقت توسط پزشکی که آنژیو شده اند، ویزیت شوند.

درد پا بعد از آنژیوگرافی

آیا استنت در همه ی رگ ها جوابگو است؟

آیا قرار دادن استنت از طریق آنژیو برای رگ های کوچک قلب امکان پذیر است؟

سوال بیمار: سلام آقای دکتر قلب ارجمند وگرامی.عموی بنده ۵۵سالشه. سی درصد قلبش کارمی کنه. عمل باز هم دکترای قلب اهواز گفتن زوده براش. بعدش آنژیوگرافی قلب و گاما انجام داده. خواستن استنت بذارن، اما سایز استنت گفتن نیست چون رگش می گن کوچیکه آیا این حرف صحیحه؟

اگر اینطوره پس عموی من باید چکار کنه؟ اگربیاد پیش شما می تونید کاری واسش انجام بدید؟ چون هر چند باری از هوش میره و میبرنش بیمارستان اکسیژن و اینا بش میزنن تا یکم حالش جا بیاد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. سپاس فراوان

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. کوچکتریت قطر برای استنت یا فنر دو و بیست و پنج میلیمتر است.

احتمالا قطر رگ کوچکتر از این بوده است. مایلم فیلم آنژیوگرافی قلب ایشون رو ببینم و بعد تصمیم گیری نمایم.

آیا استفاده از استنت کوچک تر از رگ گرفته شده در آنژیو مشکلی برای بیمار ایجاد می کند؟

سوال بیمار: سلام دکتر قلب عزیز خسته نباشید. همسر من که آقایی ۳۱ ساله هستن حدود ۴ ماه پیش برای بار دوم مورد آنژیوگرافی قلب قرارگرفتن. دفعه اول که فقط بالون زدن؛ اما این بار دکتر متخصص قلب و عروق گفتن رگ های قلبت گشاد شده و براشون استنت گذاشتن اما مشکل اینجاست که این استنت اندازه رگ همسرم نبوده و استنت کوچیکتر از اندازه رگش براش گذاشتن.

الان داره مرتب قرصاشو می خوره اما با ۵ دقیقه پیاده روی دست چپشون درد می گیره.

به یک دکتر قلب تو تهران مراجعه کردیم ایشون گفتن باید تست ورزش بدی تا شرایطت کاملا مشخص بشه. تست انجام شد، اما تو تست نه دردی داشتن نه چیز دیگه ای و دکتر قلب تایید کردن و گفتن خیلی خوبه. حالا مشکلی که همچنان دارن همون درد دست چپشون موقع پیاده روی هست گرچه رو تردمیل درد ندارن.

قرص هایی هم که استفاده می کنن پلاویکس ، آسپرین ، نیکوراندیل ، کارویدال ، لوزارتان و آتورواستاتین هستن.
ممنون می شم شما هم نظر یا راه حلتون رو درمورد مشکل همسرم بگید. اون سنش واسه این بیماری کمه و من خیلی نگرانش هستم.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. ایشون در سن خیلی پایینی مبتلا به بیماری های قلبی شده اند. اگر همکار عزیزمان پزشک قلب فرمودند خوب انجام شده که عالیست. حتما ریسک فاکتورهای بیماری قلبی رو کنترل کنند. یعنی اگر سیگاری هستند ترک سیگار کنند. اگر قند یا چربی بالا یا فشار خون بالا دارند، آن ها را کنترل نمایند.

اگر درد هنگام راه رفتن باقی ماند، تشریف بیاورید تا ویزیتشان کنم.

آنژیوپلاستی عروق کرونری

مسافرت بعد از آنژیوگرافی

آیا سفر رفتن و مسافرت بعد از آنژیوگرافی قلب امکان پذیر است؟

سوال بیمار: با سلام. ایام بر شما خوش باد .مامان من سه روز پیش آنژیو انجام دادند و چند تا از رگ ها که گرفتگی داشت رو پزشک متخصص قلب باز کردند. بیست روز دیگر انشاالله عازم کربلا هستیم. می توانیم ایشان را هم با ویلچر و بصورت هوایی به کربلا ببریم؟ ممنون. لطف جنابعالی متعالی

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. بله می توانند مشرف شوند.
التماس دعا

ضایعه بعد از آنژیوگرافی

ضایعه استخوانی به جا مانده بعد از آنژیوگرافی قلب چیست؟

با سلام خدمت آقای دکتر نجفی دکتر قلب و عروق. میشه توضیح بدین اون ضایعه ی استخوانی به جا مانده بعد از آنژیو چیه؟ وتا چه مدت هست؟ آیا ممکنه از بین نرود؟

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. خون جمع شده در این منطقه باعث سفتی ناحیه کشاله ران می شود که به تدریج جذب خواهد شد.

آنژیو قلب

آسیب قفسه سینه بعد از آنژیو

آیا بعد از عمل آنژیوگرافی به قلب یا قفسه سینه آسیب می رسد؟

باسلام. آقای دکتر نجفی من ۳۵سالمه، از دوماهه پیش درد قلبی سراغم آمده، نوار قلب و اکو موردی نداشت؛ اما جواب اسکن مشکوک به گرفتگی بود. آنژیوگرافی قلب کردم و گفتن جوابش خوبه ومشکلی ندارد. حالا از بعد آنژیو دردای واضحتر توی قفسه سینه که به گردنم میزنه و یا دو روز اول بعد آنژیو درد میزد توی دست و کتف راستم که ازهمون دست آنژیوگرافی قلب شدم. آقای دکتر با خوردن غذا تپش قلب ، حالت تهوع و درد دارم. نمیدونم چیکار کنم؟ دردم خیلی واضحه قلبی هست ولی دکتر قلب میگه ماله معدس. درد قفسه سینه به زیره بغلم هم میزنه و همراه با تنگی نفس هست. امکانش هست بعد آنژیوگرافی قلب به قلبم آسیب رسیده باشه؟ توروخدا راهنمایی کنید حالم خوب نیست.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. اگر ممکن است فیلم آنژیوگرافی قلب خود را جهت بررسی به من بدهید و برای معاینه به مطب تشریف بیاورید.

استنت گذاری قلب

باز کردن گرفتگی رگ با آنژیوگرافی

آیا گرفتگی عروق بعد از عمل قلب باز با آنژیوگرافی قلب رفع می شود؟

سوال بیمار: باعرض سلام وخسته نباشید خدمت متخصص قلب و عروق. پدرمن حدود ۸ سال پیش عمل قلب باز انجام دادن وحدود یک سال پیش دکتر قلب دوباره گفتن درحال گرفتگی عروق قلب هستند. الان ۵۸ سال سن دارن. به نظرتون گرفتگی عروق بعد از عمل قلب باز با آنژیو رفع می شودیا نه؟

البته ایشان ۸ سال پیش به آنژیوگرافی قلب حساسیت نشون دادن و ۴شب بستری شدن و دوباره آنژیوگرافی قلب شدند.

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. با آنژیوگرافی قلب گرفتگی رگ بر طرف نمی شود. آنژیوپلاستی ممکن است بتواند رگ را باز کند که به خصوصیات گرفتگی رگ قلب بستگی دارد. در مورد حساسیت به مواد استفاده شده جهت آنژیو راه هایی وجود دارد. چنانچه پزشک قلب از سابقه حساسیت بیمار به مواد آگاه باشد، این امر در کنترل وضعیت او بسیار کمک کننده است.

نکته قابل تذکر برای بیمارانی که آنژیوپلاستی انجام داده اند و در مورد درد قفسه سینه بعد از آنژیوپلاستی سوال می پرسند باید بگوییم درد قلب بعد از استنت گذاری می تواند نشانگر انسداد مجدد شریان هایی که تحت جراحی قرار گرفته، باشد.

آیا باز کردن تنگی عروق LCX از طریق آنژیوگرافی قلب ضروری است؟

سوال بیمار: دکتر قلب و عروق گرامی سلام. پدر من ۶۰ سال دارد و هیچ بیماری زمینه ای ندارند. ایشان اکوی قلب نرمال دارد. با انجام آنژیوگرافی قلب متوجه تنگی ۸۰% LAD و تنگی کامل در LCX شدند. LAD با استنت باز شد، ولی پزشک قلب موفق به باز کردن LCX نشدند، شما چه توصیه ای دارید؟ آیا این رگ نیاز به CABG دارد یا مجدد برای باز کردن LCX تلاش شود؟ با تشکر

پاسخ دکتر نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. اگر تریتوری یا منطقه ای که توسط LCX خون رسانی می شده است، بافت زنده دارد و یا از طرق سایر رگ ها کرونر خون رسانی می شود، از باز کردن رگ و تلاش مجدد برای اینکار سود می برند.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

4.4/5 - (25 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Hosyn دوشنبه ۱ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 292 مشاهده پرسش
  سلام دكتر پدر بنده ٥٤ ساله حدود ٤٠ روز پيش آنژيو كردن و تا الان دو يا سه بار در روز دچار درد در قفسه سينه ميشن و دردش حدود سه دقيقه هستش و بعد از درد آروق ميزنن وبيشتر دردش حدود ساعات٥و٦ صبح هستش اين درد رو در زمان پياده روي ندارن ميانگين فشار خون هم از ٩روي٦ تا ١١هستش چند روز پيش هم ب دكترشون مراجعه كردن معاينه شدن ولي چون فاصله دويست كيلومتري با دكترشون داريم ممنون ميشم كمكم كنيد قرص تيكاگرلوور ٢ عدد در روز نيتروكاردين ٢ عدد لوزارتان ٢ عدد پنتو پرازول ٢ عدد آ اس آ هشتاد هم ١ عدد متوپرالول ١ عدد آتورواستاتين ١ عدد،تصاويرآنژيو و اكو كه چند روز پيش گرفتيم رو براتون ارسال كردم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   باید سی دی انژیوگرافی را ببینیم تا بتوانیم بهتر نظر بدهیم ولی دوز نیتروکانتین را می توانید بیشتر کنید
  2. تصویر کاربر Hosyn چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   ممنون دكتر سي دي آنژيو رو چطور بفرستم براتون چون شهرستاني هستيم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   یک نفر اگر بتواند بیاورد مطب می بینیم اگر اشنایی دوستی دارید برایش سی دی را پست کنید بیاورد مطب
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ملای پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 272 مشاهده پرسش
  با سلام ، حدود یک ماه پیش پدرم عمل قلب باز انجام دادن و ۴ تا از رگ ها بسته شده بودن ، عمل با موفقیت انجام شد
  اما الان حدود ۲ ۳ روزی هست که درد در قفسه سینه پیدا کرده و زمان نفس کشیدن درد حس میکنه
  دکتر مراجعه کردیم نوار قلب کمی مشکوک بنظر اومده
  گفتن آنژیو باید انجام بشه
  خواستم بدونم دلیل این کار چی میتونه باشه؟ و ایا آنژیوگرافی الان مشکل ساز نمیشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۴ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   اگر پزشک خودشان گفته اند انجام بدهید هر چند خیلی بعید است با این فاصله ی کوتاه رگها گرفته شده باشد
 • تصویر کاربر لیانا یکشنبه ۱۰ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام مادر من ۲۵ روز که یکی از رگهای اصلی استنت گذاشته ولی گاهی درد در قفسه سینه قسمت روی قلب و پشت کتف ودست چپ احساس می کنه و وقتی زیاد حرف مس زنه و حتی نماز می خونه احساس مس کنه نفس کم میاره دکار متخصص گفتند که مشکلی نیست وبرای استرس خواستم راهنمایی کتید آیا احتیاج به اسکح دوباره نیست یا مورد خطر ناکی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   نه نیازی نیست با این علایم کاری کنند نگران نباشید این دردها بعد استنت گذاری طبیعی هستند
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب خسته نباشید .پدرمن سنش ۵۹ ساله با علائم درد قفسه سینه به بیمارستان رجایی اقدام کردیم آزمایشهای اولیه رو همرو انجام دادن گفتن مشکلی نداره همچنان درد داره و با تجویز دکتر کیانی عمل انژیو انجام دادن به گفته ایشان یک رگ مسدود دارن ک با انژیو و بالن باز نشدن الان بهشون وقت دادن برای عمل قلب باز . ایا امکان تکرار انژیو دارن یا باید عمل بشن .درضمن از ناحیه دست انژیو شدن
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 سال پیش)
   باید سی دی انژیو را ببینیم ولی معمولا اگر رگ باز نشود انژیو مجدد هم کمکی نمی کند
 • تصویر کاربر مهتاب یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 238 مشاهده پرسش
  با سلام .مادرم ۱۰ روز هست آنژیوپلاستی انجام دادهو رگهاش باز شده ولی موقع خواب شب و ظهر و بعضی مواقع وسط روز دچار تنگی نفس میشه براش اکسیژن میزنیم ...میشه لطف کنید دلیلش رو بفرمایید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 سال پیش)
   دارو چه میخورند اکویشان را هم بفرستید
 • تصویر کاربر بهرام جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکترعزیز سوالم این است بیمار ما یکبار قلبش رو آنژیو کرده وفنر گذاشته بعد از یک سال با نخوردن دارو دوباره رگهای قلبش گرفته شده اگر آنژیو جواب نداد همان لحظه میشود عمل باز کرد خطرناکه یه مشاوره بدین ممنون میشم از استرس داریم ازبین میریم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 سال پیش)
   بستگی به خیلی چیزها دارد ولی اگر در انژیو گرفتگی مجدد تشخیص داده شود می شود با فنر زدن باز کرد
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من در تاریخ 1400/4/8 در مطب دکتر نجفی استرس اکو انجام دادم که پیوست براتون میفرستم، میخواستم ببینم جواب این تست به چه صورت هست؟ و اینکه ایا استرس اکو من بعد از تزریق دارو متوقف شده؟ تایمی که برای استرس اکو من گذاشته شد ماکزیمم به 5 دقیق نرسید ایا تایم نرمالش این هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   استرس اکو به درستی انجام شده است و نشان می دهد که عروق قلبی سالم هستند
 • تصویر کاربر م شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب آقای دکتر بنده خانمی ۴۰ ساله هستم از ۳۳ سالگی قرص فشار میخورم بعد از زایمان دومم حدود ۴ سال پیش دچار دردهایی در قسمت چپ سینه شدم که در مدت ای ۴ سال شدت دردها رفته رفته زیاد میشود ۲ سال پیش آنژیو شدم که نرمال بود اما الان حدود ۶ ماهه که ای دردها خیلی شدید شده وتغییرات نواری بصورت اس تی دپریشن و تی اینورت شده وهم دردها زیاد به سراغم میایند طوری که حدود یک هفته پیش در محل کار از شدت درد تقریبا داشتم از حال میرفتم بعد دچار استفراغ شدید شدم قبل از آن اسکن هسته ای تجویز شده بود که دکتر بادیدن نوار قلبم گفتند صد در صد مثبت میشه بهتره آنژیو گرافی بشی و اگر آنژیو نرمال باشه احتمال زیاد اسپاسم عروق هست که باید رگی که دچار اسپاسم میشه باید پیدا بشه تا عمل بای پس بشه آیا همچین چیزی میشه میخواستم راهنماییم کنید چون این درده با این شدت و بالا رفتن فشار و دفعات گرفتن درد خیلی اذیتم میکنه لازم به ذکر است که دارو هم زیاد مصرف میکنم و یک سال و نیم پیش سابقه دی وی تی پای راست داشتم خیلی استرس دارم لطفا کمکم کنید ببخشید طولانی شد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   یک بار سی تی انژیگرافی انجام بدهید به نظرم برای انژیوگرافی زود است
 • تصویر کاربر مرادی جمعه ۷ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  سلام مادرم یک هفته پیش انژیو از کشاله ران انجام داده الان بعد از یک هفته جای انژیو اندازه یک لوبیا باد کرده و کمی درد داره باید ب پزشک مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۷ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   فعلا نه در این حد طبیعی است تا یک هفته بعد خوب نشد مراجعه کنند
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۵ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  سلام من49 سالمه مهر 98 انژیوگرافی شدم دوتا استنت گذاشتم ولی مشگلم حل نشد یک رگ باقی مانده بود شهریور 99 دوباره انژیوپلاستی شدم ورگ مانده بازشد ولی باز بعد 8 ماه امروز دوباره دچار درد هنگام پیاده روی شدم که مثل دردهای سال اول بود و تغییراتی در نوار داشتم داروها را هم مصذف میکنم علت چیست ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۵ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   باید سی دی انژیوگرافی و استنت گذاری را ببینیم لیست داروها و مدارکتان را اینجا بفرستید ببینیم
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟