دکتر محمد حسین نجفی

مشکلات قلبی در خانم های جوان یکی از عوامل مهم در ایجاد تنش های عصبی و روحی این افراد می باشد. بسیاری از مشکلات قلبی از جمله افتادگی دریچه میترال بیماری جدی محسوب نمی شود و با یک داروی ساده قابل درمان است. در ادامه تعدادی از سوالات شایع قلبی در خانم های جوان مطرح شده است.

جای قلب در بدن زن کجاست؟

قلب شما بین ریه ها در وسط قفسه سینه، پشت و کمی سمت چپ استخوان سینه (جنبه) قرار دارد. یک غشای دولایه به نام پریکارد قلب شما را مانند یک کیسه احاطه کرده است.

علت تپش قلب و یا تنگی نفس در دوران پریود 

تپش قلب و درد قلب در پریودی

سلام. اقای دکتر من در زمان پریودی و یا قبل از آن دچار تنگی نفس و یا تپش قلب و گاها تیر کشیدن قلب می شوم. ایا این علائم در دوران قاعدگی نشان دهنده بیماری یا کم خونی در بدن من است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

به طور کل در دوران پریود یا خونریزی ماهانه در خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده و به هم خوردن تعادل طبیعی هورمون ها و هم چنین حساس تر شدن گیرنده های درد ممکن است برخی تغییرات در بدن به وجود بیاید. از جمله ی این تغییرات می توان به بروز دردهای قفسه ی سینه یا افزایش شدت طپش قلب و هم چنین بالاتر رفتن فشارخون در افراد اشاره کرد. 

به طور کل بهتر است بدانیم بیماری وجود ندارد که فقط در این دوران خودش را نشان دهد ولی بروز  علائمی از جمله تپش و تیرکشیدن قلب و نیز تنگی نفس و تکرار آن، می تواند نشانه ی مهمی باشد و باید جدی گرفته شود و بهتر است حتما توسط متخصص قلب بررسی گردد.

 

گرفتگی عروق قلب در خانم های جوان

بیماری قلبی در زنان

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۳۶ساله هستم چند روز پیش که روز اول پریودم بود درحال استراحت درد شدیدی همراه باتیر کشیدن در قلبم داشتم که ۵ دقیقه طول کشید. شدت درد قلبی حدی بود که نمی تونستم تکون بخورم. بعد که درد تموم شد، بازوی چپم و نوک انگشتام درد می کرد و تیر می کشید با تکرر ادرار شدید. 

به متخصص قلب مراجعه کردم گفتن گرفتگی رگ قلبه. همسرم قبول نداشتن گفتن امکانش نیست تو این سن دچار گرفتگی رگ باشی. رفتم پیش یه پزشک قلب دیگه اونا گفتن از قلب نیست مشکل اعصابه. اما خودم از اونروز تنگی نفس دارم گاهی درد قفسه سینه خفیف دارم و نوک انگشتام تیر میکشه وهنوز تکرر ادرار دارم. خواستم تشخیص شما رو بدونم. باتشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. اینکه گرفتگی عروق قلب و مشکلات قلبی در خانم های جوان غیر ممکن باشد، صحیح نیست. بارها خانم های جوان دچار گرفتگی عروق قلب را ویزیت کرده ام اما این باعث نگرانی شما نشود. اگر نوار قلب نرمال است، توصیه به انجام تست ورزش می کنم. ممکن است از اسکن هسته ای قلب با سی تی آنژیو نیز استفاده کرد. با پزشک محترم قلب و عروق که به وی اطمینان و اعتماد دارید، مشورت کنید و توصیه های ایشان را بخوبی اجرا فرمایید.

به هر حال وظیفه  متخصص قلب و عروق  اینست که صراحتا به شما بگوید که رگ های قلب سالم است و یا اگر سالم نیست راه حل تشخیصی و درمانی کدام است؟ چرا که اگر دلیل مشکلات قلبی در خانم های جوان مشخص نشود، فقط بر اضطراب آن ها خواهد افزود.

تپش قلب در خانم های باردار

مصرف کاپتوپریل و بارداری

باسلام. من ۳۲ساله و باردار هستم یک ماه پیش دچار تپش قلب شدید شدم. به طوری که یک شب در سی سی یو بستری شدم. دکتر به من متورال ۵۰ هر۱۲ساعت نصف را داد. پیش دکتر قلب دیگه ای رفتم گفت: ممکن است روی جنین تاثیر بذاره، پس مصرفش را ادامه ندادم. بعد یک هفته دوباره دچار تپش قلب شدم دکتر قلب به من گفت قرصت ر و مصرف کن تا بارداریت تموم بشه بعد عمل کنیم. لطفا راهنماییم کنید من باید چیکار کنم؟ قرصم رو بخورم یا نه؟ در ضمن ماه دوم بارداریم هستم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. معمولا در خانم های جوان طی سیزده هفته اول بارداری که انداهای جنین در حال شکل گیری است، معمولا سعی می شود دارویی استفاده نشود.

فعلا متورال را مصرف نمایید ونگران نباشید. البته اتنولول به جهت عزم محلول بودن در چربی و عدم عبور از جفت ارجح است. پس از پایان بارداری این دارو را ادامه دهید چنانچه تپش قلب عود نکرد، نیازی به سوزاندن راه فرعی درون قلب نیست اما اگر این نوع مشکلات قلبی در خانم های جوان تکرار شونده بود، نیم نگاهی به سوزاندن راه فرعی خواهیم داشت.

نفس نفس زدن در دختر خانم های جوان

تنگی نفس قلبی و ریوی

سلام دختری ۱۹ ساله هستم چند وقتیه احساس میکنم ظرفیت تنفسیم کم شده و سطحی نفس می کشم و سرفه مکرر هم زیاد دارم انگار تو گلوم یه چیزی گیر کرده باشه. تو تمرینای تکواندومم موقع دویدن بعد از چند دقیقه کبود می شم و تند تند و سطحی نفس می کشم و موقع بازدم پشت قفسه سینم تیر می کشه و گاهی در حالت عادی هم حتی موقع خواب انگار قفسه سینم سنگین و سفت شده گاهی به خاطر خوب نفس نکشیدن از خواب می پرم. بیشتر وقتا هم بازو چپم تیر می کشه یا دست چپم سر می شه. 

البته چند سال پیش که به خاطر گرفتن گواهی سلامت واسه مسابقه شنا رفتم نزد پزشک عمومی گفت که قلبت خیلی نامنظم میزنه، اما بعد چند سال فکر می کنم یکم بدتر هم شده چون گاهی صدای ضربان قلبمو می شنوم. در حالت استراحت الان جوری شده که از چند تا پله هم بالا میرم به شدت عرق میکنم و نفس نفس می زنم و حالت تهوع می گیرم به نظرتون عادیه؟ تا حالا دکتر قلب هم نرفتم. دارم واسه کنکور پزشکی می خونم خیلی هم استرس دارم. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. بهتر است جهت تشخیص صحیح مشکلات قلبی در خانم های جوان به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. برای پاسخگویی احتمالا نوار قلب و شاید اکوی قلب لازم باشد. بعید است استرس، تنگی نفس هنگام خواب بوجود آورد.

نفس نفس زدن هنگام فعالیت به همراه تهوع در خانم های جوان عادی نیست. اگرچه ممکن است استرس باعث شرایط فوق بشود.  نامنظم زدن قلب هم علل متفاوت دارد. قبل از وارد شدن در عرصه کنکور تحت ویزیت متخصص قلب قرار گیرید.

تپش قلب در زنان جوان

با سلام. خانمی هستم ۲۸ ساله که پارسال به دلیل تپش قلب و درد قفسه سینه به پزشک مراجعه کردم که مشخص شد افتادگی خفیف دریچه میترال دارم. پزشک به من داروی متورال تجویز کرد و گفت باید همیشه مصرف کنم و من به خاطر پاره‌ای اعتقادات قصد نداشتم داروی مداوم مصرف کنم و قرص متورال رو استفاده نکردم. ولی اخیرا در چندماه گذشته به خاطر تپش قلب دچار اختلال خواب شدم و بعضی شب ها از احساس اضطراب و تپش قلب بیدار می شم و دیگه خوابم نمی بره. می‌خواستم اگر امکانش هست روش یا دارویی به من معرفی کنید که نیاز نباشه دائم و مداوم مصرف بشه و فقط وقتی دچار تپش قلب شدم بخورم، و عوارض زیادی هم نداشته باشه. درضمن قد و وزنم ۱۶۷ و ۵۰ کیلوگرمه و فشار خون بالا هم ندارم معمولا فشار خونم پایینه. متشکرم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. در هنگام اضطراب یا تپش قلب می توانید از پرانول ٢٠ میلی گرم روزانه استفاده کرده و پس از بر طرف شدن تپش با کم کردن میزان دارو طی یک هفته آن را قطع نمایید.

بیماری فنومن رینود در خانم های جوان

با سلام و عرض ادب خدمت دکتر قلب و عروق عزیز. خانمی ۳۰ ساله هستم. در حدود ۱۰ سال است که از سردی انگشتان دست و پا به علت فنومن رینود رنج می برم که البته امسال این مشکل برایم حاد تر بود و با دست زدن به یخ خشک با دستکش تمامی سر انگشتانم حالتی شبیه به سوختگی پیدا کرد. چند سال پیش مشکل تپش قلب نیز داشته ام که در نهایت با تنگی نفس رو به متوسط همراه بود.

به متخصص ریه مراجعه کردم، بررسی های اکو کاردیوگرافی جهت PAH منفی بود و همچنین بررسی های HRCT مشکل التهاب در ریه را نشان میداد که تحت درمان قرار گرفتم و مشکل تپش قلب و تنگی نفس برطرف شد. تست های روماتولوژی منفی بود، اما فنومن رینود همچنان پایدار است و متسع شدن مویرگ ها در ناحیه پایین پا کاملا قابل مشاهده می باشد. آیا این مورد نیاز به بررسی های قلبی و عروقی بیشتری دارد؟ ضمنا در حدود ۱۲ سال هاشیموتو دارم و در حال حاضر وضعیت هورمونی با مصرف دارو کاملا پایدار است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. در مجموع عارصه فنومن رینود بر روی قلب ناشی از درگیری ریوی و بالا رفتن فشار قلب راست است.
چنانچه فشار شریان ریوی نرمال باشد، توصیه می کنم که جهت کنترل و پیشگیری از مشکلات قلبی در خانم های جوان بطور سالیانه تحت ویزیت پزشک قلب و عروق قرار گیرید.

ضربان نامنظم قلب در خانم های جوان

علائم تنگی نفس قلبی

با سلام دختری ۳۰ ساله هستم. تقریبا ۵ ماهی هست که ( گاه گاهی) احساس ناخوشایندی بهم دست میده یعنی احساس ضربان قلب عجیبی توی گلوم پیش میاد و حالم رو بد می کنه انگار که یکهو همزمان قلبم میریزه … من قبلا تپش قلب رو تجربه کردم ولی این با اون متفاوته (این و هم بگم که مشکل استرس و ترس یه ۳ سالی میشه دارم و یه دوره تحت درمان بودم و الان استرسم کم تر شده. خیلی ولی ترس و گاهی استرس رو دارم. دارو ی پرانول و کلر دیاز پوکساید رو با تعدادی داروی افسردگی خفیف قبلا مصرف کردم ولی الان هیچ دارویی نم یخورم جز گیاهای دارویی مثل گل گاو زبان و سنبل الطیب و بابونه و رازیانه. 

نبضم رو یکی دو روز پیش که این حالتی که اشاره کردم بهم دست داد، گرفتم متوجه شدم ضربان قلبم در یک دقیقه اکثرش با یک ریتم منظم بود ولی دو سه مرتبه در همون یک دقیقه پیش اومد که انگارضربان یدونه قطع می شد و ضربان بعد از قطع شدن یک ضربان قوی می شد. گفتم شاید این ضربان نامنظم قلب آریتمی قلبی باشه. به شدتتتتتتت میترسم و نگرانم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید من کم خونی مینور هم دارم و مادرم مبتلا به کم کاری تیروئید هست و من هم چند ماه پیش که آزمایش دادم آنتی تی پی او بالایی داشتم ولی دکتر گفت احتمالا در آینده کم کاری تیروئید میگیری. تا حالا مشکل قلبی در خانواده نداشتیم و تا حالا من به دکتر قلب مراجعه نکرده ام.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. ضربان نابجا تحت عنوان PVCاحتمالا ایجاد کننده این حالت است. در صورت امکان رژیم غذایی مناسب داشته باشید از جمله: مصرف چای، قهوه، سوسیس وکالباس و مواد محرک را محدود نمایید. در صورت باقیماندن مشکل به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید.

تنگی نفس در خانم های جوان

تنگی نفس

با سلام. چند سال قبل تنگی نفس شدید و تپش قلب داشتم بعد از اکو گفتن پرولاپس خفیفه مشکلم مرتفع نشد. دکتر قلب دیگری گفتن پرولاپس نیست و از قرار مشکلی در ریتم بوده است و پروپرانولول دادن و گفتن اگه باز هم دردسر ساز شد جهت رفع آن مجدد به متخصص قلب و عروق مراجعه کنم. با گذشت سالها دوباره ناگهان دچار تنگی نفس شدید و تپش قلب می شم. حتی با خوردن و حرف زدن هم نفسم می گیره. این حالت چند دقیقه تا چند ساعت می مونه و در سایر اوقات هم نوعی حس تنگی نفس دارم. نمی دونم چکار کنم. در بالارفتن از سربالایی هم به شدت تنگی نفس می گیرم.

پاسخ دکتر نجفی

سلام. آنچه بسیار به تشخیص علت اصلی تنگی نفس و ربط آن با مشکلات قلبی در خانم های جوان کمک می کند گرفتن نوار قلب به هنگام احساس تپش قلب است.

پرسش از دکتر 

نوبت دهی اینترنتی

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

4.1/5 - (9 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۲۵ سالم هست و ۳سال هست که به خاطر افتادگی میترال پروپرانول ۲۰ روزی ۱ عدد میخورم اگه نخورم تپش قلبم کوبنده میشه و اینم بگم استرسی و عصبی هستم خواستم بپرسم ایرادی نداره این قرص و میخورم این همه مدت ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   خیر مشکلی نداره و میتونید دارو به مدت طولانی و دراز مدت مصرف کنید

 • تصویر کاربر الی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر پسر ۹ ساله دارم که جدیدا گاهی اوقات دچار تپش قلب میشه و اینکه میگه اکثر اوقات یک حس خاصی در دست و پام دارم مثل کمی لرزش وکمی مور مور شدن ، تا این سن پسرم بیماری خاصی نداشته فقط کم خونی سیکل داره لطفا منو راهنمایی کنید ، با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   ممکنه علائم اضطرابی باشه ولی به هر حال بهتره به  متخصص قلب اطفال مراجعه کنید

 • تصویر کاربر آرزو پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 171 مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید.من تنگی نفس شدید دارم همراه با درد و تپش قلب طوری که هیچ تحرکی نمیتونم بکنم الان سه روزه اینطوری شدم به پزشک مراجعه کردم اونم فقط بهم چندتاقرص و شربت داد بااسپری آسم ولی خوب نشدم حالم خوب نیست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

    سلام

   تنگی نفس علت‌های بسیار مختلف و متنوعی داره

   میتونه قلبی یا  ریوی یا اضطرابی و سایر علل باشه

   باید معاینه و اکو شوید  تا بشه اظهار نظر دقیق کرد

 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  یکی دو شب میشه که تپش قلب شدید پیدا کردم بطوری که موقع درازکشیدن خیلی بیشتر میشه و نمیتونم بخوابم البته سال قبل هم اینطور شدم که رفتم پیش دکتر قلب معاینه کرد و گفت مشکلی ندارم سه مدل قرص برام نوشت که دوتاشون مربوط به مغز و اعصاب بود بخاطر همین مصرف نکردم .
  الان مدت دو هفته میشه که بخاطر این بیماری کرونا از منزل هم بیرون نمیرم و دیشب خیلی تپشم زیاد بود و یه قرص پروپرانولول که برام نوشته بود و خورد که یه خورده بهتر شدم امروز صبح هم یه دانه خوردم ، الان باز دراز کشیدم تپش و احساس میکنم . راستش بخاطر این شرایط کرونا میترسم برم بیمارستان قلب دکتر قلبی که سال قبل رفتم فقط با گوشی ضربانم و چک کرد و گفت مشکلی نداری اما این ضربانی که من دارم خودم احساس میکنم طبیعی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   پروپرانولول ۲۰ را هر ۱۲ ساعت مصرف کنید بعد از برطرف شدن این شرایط جهت بررسی از نظر علت مراجعه کنید

 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 171 مشاهده پرسش
  سلام من الان دو روزه که در قسمت قفسه سینه احساس فشار و درد میکنم.و این درد به دست چپ من هم زده و انگار رگ دستم را می کشند.و در کتف پشت هم گرفتگی دارم.
  دیشب قرص لیپوفیکس مصرف کردم.کمی آروم شدم.امروز صبح آ اس آ خوردم
  الان باز هم دردم شروع شد. چه کنم?
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   برای بررسی علت درد حتماً باید معاینه بشید و نوار قلب بگیرید اگر درد ادامه داشت به پزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر حسن جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر بنده 39 سال سن دارم و آقا هستم در دوران نوجوانی هر از گاهی احساس میکردم قلبم تیر میکشد تا اینکه در سن 29سالگی با اون قلب گفتند افتادگی دریچه میترال داری از حدود 10 سال پیش بخاطر مشکلات خانوادگی دچار استرس و اضطراب شدم و در این دو سال آخر در اوج استرس و اضطراب هستم به طوری که بیشتر وقتها زیر قلبم احساس درد دارم و الان چت روزی هست که درد به بین کتفم از پشت میزند چند روز پیش با درد از خواب بیدار شدم و اورژانس زنگ زدم چون نفس کشیدن برایم سخت بود و قرص زیر زبانی داد درد قلبم آرام شد ولی حالم خوب نشد همش نفس عمیق می کشم وقتی عصبانی میشم درد بیشتر میشود حالم بد می سود دکتر در اسکن قلب گفته کمی گرفتگی داری اما اونقدری نیست که انژین نیاز باشه پراپرانول داد که خوردم حالم بد شد دیگه نخوردم دو هفته پیش حجامت کردم درد از زیر قلبم به بالای قلبم انتقال پیدا کرده حدودا دور قلبم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   این دردها معمولا قلبی نیست و اضطرابیه

   در درجه اول به روانپزشک مراجعه کنید

   اگر علائمتون ادامه داشت برای اطمینان خاطر می توانید تست ورزش هم انجام بدید

 • تصویر کاربر Fatemeh یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  سلام خانومی هستم 30ساله چند ماهی میشه یک هفته به پریود شدن و تا زمان تموم شدن پریودی دل درد و سمت چپ قلبم در قسمت پایین قلب درد شدیدی دارم، از اخرین ازمایش خونم یک سال میگذره، به پزشک مراجعه نکردم، دل درد پریودی شدیدی هم دارم، آیا ممکنه مشکل قلبی داشته باشم یا ناشی از درد و فشار پریودی هست ?
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   بعید است

   اما باید معاینه و بررسی شوید تا امکان اظهارنظر دقیق وجود داشته باشه

 • تصویر کاربر تاجی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  چند سال پیش تپش گرفتم هولتر بستم گفتن چیزی نیست
  دوباره برای اطمینان بستم گفتن یه چیزی ثبت شده ولی احتمالا نویز بوده دوباره بستم گفتن چیزی ثبت نشده بعد اون سالی یبار بستم حتی تپش هم هنگام بستن گرفتم ولی گفتن نرمال بوده

  رفتم پیش اقای علیزاده دکتر اریتمی گفتن چیزی نیست ولی رزیدنتش گفت فقط یه راه داری بفهمی اون اریتمی بوده یا نویز اونم تست(Eps)است

  ولی دکتر گفت نه مطمینا هیچیت نیست و نیاز نیست
  نظر شما چیه ایا برای اینکه خیالم راحت بشه این کارو انحام بدم؟
  البته تاحالا سابق بیهوش شدن نداشتم فقط تپش شدید داشتم که تو هولتر ثبت شده و گفتم نرمال بوده

  خواستم بپرسم ایا تستEps تهاجمی و خطرناکه،چند درصد احتمال ایجاد مشکل است؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام

   بدون دیدن مدارک نمیشه نظر داد

   باید بیمار و مدارک دیده شوند

 • تصویر کاربر معصومه دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترخسته نباشیدمن خانم 34هستم تقریبا 6ماه پیش اسکن قلب انجام دادم وگفتن سالمه ولی خودمم استرس زیاد دارم وگاهی وقتا سمت چپ پشت سینه یه کم پایین تر درد میکنه وبه دستم میزنه ودکتربرام قرص بیسوتا تجویزکردن میخوام بدونم قلبم واقعا سالمه اکو هم دادم اونم سالمه لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   به نظر من مشکل اصلی شما اضطراب و وسواس هست

   جهت درمان به روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر امیرحسین جمعه ۲ اسفند ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  دکتر سلام. تو رو‌خدا جواب بدین.دانشجو هستم پایان نامه دارم ذهنم خیلی درگیره.بنده چند روز پیش به دکتر کلینیک آریتمی تهران پیش دکتر اورعی ویزیت شدم اکو سالم بوده و هولتر ۴۸ ساعته حدود ۵ هزار پی وی سی یعنی دو درصد ثبت شده که دکتر فرمودن تمرکز روی ورزش هوازی باشه و بدنسازی هم سبک کار کن به جای سنگین.خواستم بدونم که من اگه باشگاه یه کم سنگین کار کنم حین ورزش ممکنه ریتم قلبم بهم بریزه بمیرم؟ اخه وقتی بدنسازی که میرم انگار تخلیه روحی میشم روحیه ام خیلی بهتره.من هیچی هم مصرف نمیکنم حتی یه قرص ویتامین ساده. مخالف این چیزام
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲ اسفند ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   این اریتمی ها معمولا بی خطره

   اگر علایم دارید میتونید دارو مصرف کنید

   اگر اضطراب دارید به روانپزشک مراجعه کنید

   برای اطمینان میتونید تست ورزش انجام دهید

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟