دکتر محمد حسین نجفی

مشکلات قلبی در خانم های جوان یکی از عوامل مهم در ایجاد تنش های عصبی و روحی این افراد می باشد. بسیاری از مشکلات قلبی از جمله افتادگی دریچه میترال بیماری جدی محسوب نمی شود و با یک داروی ساده قابل درمان است. در ادامه تعدادی از سوالات شایع قلبی در خانم های جوان مطرح شده است.

جای قلب در بدن زن کجاست؟

قلب شما بین ریه ها در وسط قفسه سینه، پشت و کمی سمت چپ استخوان سینه (جنبه) قرار دارد. یک غشای دولایه به نام پریکارد قلب شما را مانند یک کیسه احاطه کرده است.

علت تپش قلب و یا تنگی نفس در دوران پریود 

تپش قلب و درد قلب در پریودی

سلام. اقای دکتر من در زمان پریودی و یا قبل از آن دچار تنگی نفس و یا تپش قلب و گاها تیر کشیدن قلب می شوم. ایا این علائم در دوران قاعدگی نشان دهنده بیماری یا کم خونی در بدن من است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

به طور کل در دوران پریود یا خونریزی ماهانه در خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده و به هم خوردن تعادل طبیعی هورمون ها و هم چنین حساس تر شدن گیرنده های درد ممکن است برخی تغییرات در بدن به وجود بیاید. از جمله ی این تغییرات می توان به بروز دردهای قفسه ی سینه یا افزایش شدت طپش قلب و هم چنین بالاتر رفتن فشارخون در افراد اشاره کرد. 

به طور کل بهتر است بدانیم بیماری وجود ندارد که فقط در این دوران خودش را نشان دهد ولی بروز  علائمی از جمله تپش و تیرکشیدن قلب و نیز تنگی نفس و تکرار آن، می تواند نشانه ی مهمی باشد و باید جدی گرفته شود و بهتر است حتما توسط متخصص قلب بررسی گردد.

 

گرفتگی عروق قلب در خانم های جوان

بیماری قلبی در زنان

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۳۶ساله هستم چند روز پیش که روز اول پریودم بود درحال استراحت درد شدیدی همراه باتیر کشیدن در قلبم داشتم که ۵ دقیقه طول کشید. شدت درد قلبی حدی بود که نمی تونستم تکون بخورم. بعد که درد تموم شد، بازوی چپم و نوک انگشتام درد می کرد و تیر می کشید با تکرر ادرار شدید. 

به متخصص قلب مراجعه کردم گفتن گرفتگی رگ قلبه. همسرم قبول نداشتن گفتن امکانش نیست تو این سن دچار گرفتگی رگ باشی. رفتم پیش یه پزشک قلب دیگه اونا گفتن از قلب نیست مشکل اعصابه. اما خودم از اونروز تنگی نفس دارم گاهی درد قفسه سینه خفیف دارم و نوک انگشتام تیر میکشه وهنوز تکرر ادرار دارم. خواستم تشخیص شما رو بدونم. باتشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. اینکه گرفتگی عروق قلب و مشکلات قلبی در خانم های جوان غیر ممکن باشد، صحیح نیست. بارها خانم های جوان دچار گرفتگی عروق قلب را ویزیت کرده ام اما این باعث نگرانی شما نشود. اگر نوار قلب نرمال است، توصیه به انجام تست ورزش می کنم. ممکن است از اسکن هسته ای قلب با سی تی آنژیو نیز استفاده کرد. با پزشک محترم قلب و عروق که به وی اطمینان و اعتماد دارید، مشورت کنید و توصیه های ایشان را بخوبی اجرا فرمایید.

به هر حال وظیفه  متخصص قلب و عروق  اینست که صراحتا به شما بگوید که رگ های قلب سالم است و یا اگر سالم نیست راه حل تشخیصی و درمانی کدام است؟ چرا که اگر دلیل مشکلات قلبی در خانم های جوان مشخص نشود، فقط بر اضطراب آن ها خواهد افزود.

تپش قلب در خانم های باردار

مصرف کاپتوپریل و بارداری

باسلام. من ۳۲ساله و باردار هستم یک ماه پیش دچار تپش قلب شدید شدم. به طوری که یک شب در سی سی یو بستری شدم. دکتر به من متورال ۵۰ هر۱۲ساعت نصف را داد. پیش دکتر قلب دیگه ای رفتم گفت: ممکن است روی جنین تاثیر بذاره، پس مصرفش را ادامه ندادم. بعد یک هفته دوباره دچار تپش قلب شدم دکتر قلب به من گفت قرصت ر و مصرف کن تا بارداریت تموم بشه بعد عمل کنیم. لطفا راهنماییم کنید من باید چیکار کنم؟ قرصم رو بخورم یا نه؟ در ضمن ماه دوم بارداریم هستم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. معمولا در خانم های جوان طی سیزده هفته اول بارداری که انداهای جنین در حال شکل گیری است، معمولا سعی می شود دارویی استفاده نشود.

فعلا متورال را مصرف نمایید ونگران نباشید. البته اتنولول به جهت عزم محلول بودن در چربی و عدم عبور از جفت ارجح است. پس از پایان بارداری این دارو را ادامه دهید چنانچه تپش قلب عود نکرد، نیازی به سوزاندن راه فرعی درون قلب نیست اما اگر این نوع مشکلات قلبی در خانم های جوان تکرار شونده بود، نیم نگاهی به سوزاندن راه فرعی خواهیم داشت.

نفس نفس زدن در دختر خانم های جوان

تنگی نفس قلبی و ریوی

سلام دختری ۱۹ ساله هستم چند وقتیه احساس میکنم ظرفیت تنفسیم کم شده و سطحی نفس می کشم و سرفه مکرر هم زیاد دارم انگار تو گلوم یه چیزی گیر کرده باشه. تو تمرینای تکواندومم موقع دویدن بعد از چند دقیقه کبود می شم و تند تند و سطحی نفس می کشم و موقع بازدم پشت قفسه سینم تیر می کشه و گاهی در حالت عادی هم حتی موقع خواب انگار قفسه سینم سنگین و سفت شده گاهی به خاطر خوب نفس نکشیدن از خواب می پرم. بیشتر وقتا هم بازو چپم تیر می کشه یا دست چپم سر می شه. 

البته چند سال پیش که به خاطر گرفتن گواهی سلامت واسه مسابقه شنا رفتم نزد پزشک عمومی گفت که قلبت خیلی نامنظم میزنه، اما بعد چند سال فکر می کنم یکم بدتر هم شده چون گاهی صدای ضربان قلبمو می شنوم. در حالت استراحت الان جوری شده که از چند تا پله هم بالا میرم به شدت عرق میکنم و نفس نفس می زنم و حالت تهوع می گیرم به نظرتون عادیه؟ تا حالا دکتر قلب هم نرفتم. دارم واسه کنکور پزشکی می خونم خیلی هم استرس دارم. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. بهتر است جهت تشخیص صحیح مشکلات قلبی در خانم های جوان به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. برای پاسخگویی احتمالا نوار قلب و شاید اکوی قلب لازم باشد. بعید است استرس، تنگی نفس هنگام خواب بوجود آورد.

نفس نفس زدن هنگام فعالیت به همراه تهوع در خانم های جوان عادی نیست. اگرچه ممکن است استرس باعث شرایط فوق بشود.  نامنظم زدن قلب هم علل متفاوت دارد. قبل از وارد شدن در عرصه کنکور تحت ویزیت متخصص قلب قرار گیرید.

تپش قلب در زنان جوان

با سلام. خانمی هستم ۲۸ ساله که پارسال به دلیل تپش قلب و درد قفسه سینه به پزشک مراجعه کردم که مشخص شد افتادگی خفیف دریچه میترال دارم. پزشک به من داروی متورال تجویز کرد و گفت باید همیشه مصرف کنم و من به خاطر پاره‌ای اعتقادات قصد نداشتم داروی مداوم مصرف کنم و قرص متورال رو استفاده نکردم. ولی اخیرا در چندماه گذشته به خاطر تپش قلب دچار اختلال خواب شدم و بعضی شب ها از احساس اضطراب و تپش قلب بیدار می شم و دیگه خوابم نمی بره. می‌خواستم اگر امکانش هست روش یا دارویی به من معرفی کنید که نیاز نباشه دائم و مداوم مصرف بشه و فقط وقتی دچار تپش قلب شدم بخورم، و عوارض زیادی هم نداشته باشه. درضمن قد و وزنم ۱۶۷ و ۵۰ کیلوگرمه و فشار خون بالا هم ندارم معمولا فشار خونم پایینه. متشکرم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. در هنگام اضطراب یا تپش قلب می توانید از پرانول ٢٠ میلی گرم روزانه استفاده کرده و پس از بر طرف شدن تپش با کم کردن میزان دارو طی یک هفته آن را قطع نمایید.

بیماری فنومن رینود در خانم های جوان

با سلام و عرض ادب خدمت دکتر قلب و عروق عزیز. خانمی ۳۰ ساله هستم. در حدود ۱۰ سال است که از سردی انگشتان دست و پا به علت فنومن رینود رنج می برم که البته امسال این مشکل برایم حاد تر بود و با دست زدن به یخ خشک با دستکش تمامی سر انگشتانم حالتی شبیه به سوختگی پیدا کرد. چند سال پیش مشکل تپش قلب نیز داشته ام که در نهایت با تنگی نفس رو به متوسط همراه بود.

به متخصص ریه مراجعه کردم، بررسی های اکو کاردیوگرافی جهت PAH منفی بود و همچنین بررسی های HRCT مشکل التهاب در ریه را نشان میداد که تحت درمان قرار گرفتم و مشکل تپش قلب و تنگی نفس برطرف شد. تست های روماتولوژی منفی بود، اما فنومن رینود همچنان پایدار است و متسع شدن مویرگ ها در ناحیه پایین پا کاملا قابل مشاهده می باشد. آیا این مورد نیاز به بررسی های قلبی و عروقی بیشتری دارد؟ ضمنا در حدود ۱۲ سال هاشیموتو دارم و در حال حاضر وضعیت هورمونی با مصرف دارو کاملا پایدار است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. در مجموع عارصه فنومن رینود بر روی قلب ناشی از درگیری ریوی و بالا رفتن فشار قلب راست است.
چنانچه فشار شریان ریوی نرمال باشد، توصیه می کنم که جهت کنترل و پیشگیری از مشکلات قلبی در خانم های جوان بطور سالیانه تحت ویزیت پزشک قلب و عروق قرار گیرید.

ضربان نامنظم قلب در خانم های جوان

علائم تنگی نفس قلبی

با سلام دختری ۳۰ ساله هستم. تقریبا ۵ ماهی هست که ( گاه گاهی) احساس ناخوشایندی بهم دست میده یعنی احساس ضربان قلب عجیبی توی گلوم پیش میاد و حالم رو بد می کنه انگار که یکهو همزمان قلبم میریزه … من قبلا تپش قلب رو تجربه کردم ولی این با اون متفاوته (این و هم بگم که مشکل استرس و ترس یه ۳ سالی میشه دارم و یه دوره تحت درمان بودم و الان استرسم کم تر شده. خیلی ولی ترس و گاهی استرس رو دارم. دارو ی پرانول و کلر دیاز پوکساید رو با تعدادی داروی افسردگی خفیف قبلا مصرف کردم ولی الان هیچ دارویی نم یخورم جز گیاهای دارویی مثل گل گاو زبان و سنبل الطیب و بابونه و رازیانه. 

نبضم رو یکی دو روز پیش که این حالتی که اشاره کردم بهم دست داد، گرفتم متوجه شدم ضربان قلبم در یک دقیقه اکثرش با یک ریتم منظم بود ولی دو سه مرتبه در همون یک دقیقه پیش اومد که انگارضربان یدونه قطع می شد و ضربان بعد از قطع شدن یک ضربان قوی می شد. گفتم شاید این ضربان نامنظم قلب آریتمی قلبی باشه. به شدتتتتتتت میترسم و نگرانم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید من کم خونی مینور هم دارم و مادرم مبتلا به کم کاری تیروئید هست و من هم چند ماه پیش که آزمایش دادم آنتی تی پی او بالایی داشتم ولی دکتر گفت احتمالا در آینده کم کاری تیروئید میگیری. تا حالا مشکل قلبی در خانواده نداشتیم و تا حالا من به دکتر قلب مراجعه نکرده ام.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. ضربان نابجا تحت عنوان PVCاحتمالا ایجاد کننده این حالت است. در صورت امکان رژیم غذایی مناسب داشته باشید از جمله: مصرف چای، قهوه، سوسیس وکالباس و مواد محرک را محدود نمایید. در صورت باقیماندن مشکل به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید.

تنگی نفس در خانم های جوان

تنگی نفس

با سلام. چند سال قبل تنگی نفس شدید و تپش قلب داشتم بعد از اکو گفتن پرولاپس خفیفه مشکلم مرتفع نشد. دکتر قلب دیگری گفتن پرولاپس نیست و از قرار مشکلی در ریتم بوده است و پروپرانولول دادن و گفتن اگه باز هم دردسر ساز شد جهت رفع آن مجدد به متخصص قلب و عروق مراجعه کنم. با گذشت سالها دوباره ناگهان دچار تنگی نفس شدید و تپش قلب می شم. حتی با خوردن و حرف زدن هم نفسم می گیره. این حالت چند دقیقه تا چند ساعت می مونه و در سایر اوقات هم نوعی حس تنگی نفس دارم. نمی دونم چکار کنم. در بالارفتن از سربالایی هم به شدت تنگی نفس می گیرم.

پاسخ دکتر نجفی

سلام. آنچه بسیار به تشخیص علت اصلی تنگی نفس و ربط آن با مشکلات قلبی در خانم های جوان کمک می کند گرفتن نوار قلب به هنگام احساس تپش قلب است.

پرسش از دکتر 

نوبت دهی اینترنتی

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

4.1/5 - (9 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر هوشیار جمعه ۱ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  من اکسیژن خون حدود ٩٥ و ضربان قلب در حال استراحت کامل ٩٠ و درد سمت چپ قفسه سینه و طبق آخرین مراجعه حدود ٥ سال پیش پرولاپس دارم جدیدا دچار گرفتگی عضلات پا هستم و بعضی اوقات فشار خون حدود ١٤ دارم با توجه به شرایط حاضر امکان مراجعه ندارم آیا وضعیت من در محدوده خطر قراردارد ٣٧ ساله هستم از حسن توجه شما کمال تشکر را دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام

   خیر

   بعد از برطرف شدن این شرایط جهت معاینه مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مهری جمعه ۱ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  مدتی هست ضربان شکم دارم انگار که باردار باشم و در اطراف بدم بغضی مواقع می چرخه دلیلش چی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

    سلام

   ممکنه  تکان های عضلانی شکم یا پرکاری تیروئید یا اضطراب و یا علل دیگر باشد باید معاینه شوید

 • تصویر کاربر یکتا شنبه ۲ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  سلام
  جناب دکتر یه متن از شما خوندم راجع به درد پشت کتف چپ
  من بر اثر تصادفی که داشتم خیلی درد میکشم از پشت کتف چپم
  زیر نظر یه دکتر فوق تخصص بودم ولی فقط برای من فیزیوتراپی مینوشت و اصلا افاقه نکرد
  میخواستم ببینم میتونم بیام پیش خود شما یا اینکه یه دکتر متخصص به من معرفی میکنید
  با سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام

   به روماتولوژیست یا ارتوپد مراجعه کنید در حوزه تخصص من نیست

 • تصویر کاربر ارمان یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  جناب دکتر من حدودا پارسال دجار یه حمله شدید نفس تنگی در حد خفگی شدم.منو بردن بیمارستان و نوار قلب گرفتن گفتن حمله عصبیه.فرداش یه فشار روی قفسه سینم بود و کوتاهی نفس.پیش متخصص رفتم نوار قلب و اکو و تست ورزش گرفتن گفتن عصبیه ده روز الپرازولام و متورول مصرف کردم خوب شدم.تا حدود سه ماه خیلی نرمال بودم و ورزش میکردم که دوباره احساس کردم کوتاهی نفسم سراغم امده.بازم دکتر رفتم ازمایش کم خونی دادم،تیرویید دادم،ارمایش میکروب معده دادم،تست ورزش و نهایتا سیتی انژیو ریه هم دادم که خوشبختانه سالم بود.الان چند ماهه اون کوتاهیی نفس رو دارم به علاوه فشار رو قفسه سینه و دردی که وقتی نفس عمیق میکشم قسمت انتهایی سمت راست سینم ابجاد میشه و به پشتمم میزنه.دوباره پیش متخصص رفتم تست اسپیرومتری گرفتن گفتن اسم ندادم ولی الرژی دارم و برگشتن اسید معده.خواستم بپرسم تشخیص شما چیه.خواهشا اجزانه تقاضا دارم جواب بدین چون واقعا زندگی برام سخت شده بخاطر این کوتاهی نفس.دائما افکار بیماریهای خطرناک و سرطان ابن چیزا تو مغزمه و الانم که کرونا امده...متشکرم از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام مشکل اصلی شما اضطرابی هست باید حتماً به روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر سمیه یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  سلام من حدود سه سال قرص متورال 50 میخورم این اواخر یک چهارم صبح یک چهارم شب ولی الان فهمیدم یک ماه ونیم باردارم با توجه به این وضعیت ویروس کرونا نتونستم به دکترم مراجعه کنم حالا میترسم روی جنین تاثیر بذاره دکترمم تا بعد عید نیستن خواهشا اگه میشه راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر سمیه شنبه ۲ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)
   لطفا پاسخ دهید
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام

   خوشبختانه این دارو اثر بدی روی جنین ندارد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نقوی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 159 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید آقای دکترممنون از راهنمایی های مفیدتون من قبلاً ام ازتون سوال پرسیدم میخواستم بدونم دردقفسه سینه بابالابودنesrمیتونه مرتبط باشه چون من هیچ علایم دیگه ای ندارم فقط دردقفسه سینم اذیتم میکنه 32سالمهesrامم 31ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام

   به دنبال سکته قلبی esr میتونه بالا بره

   و در میوکاردیت به دنبال عفونت هم esr میتونه بالا باشه

 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب خسته نباشید دکتر
  بنده زمانی که بهم استرس وارد میشه قفسه سینه ام برای چن دقیقه ای سوزش میکنه و آرامش پیدا میکنه دکتر قلب مراجعه کردم نوار قلب گرفتن و معاینه های.....که فرمودند که قلبت بهترین هست هیچ ایرادی مشاهده نکردن و گفتن که شما افسردگی گرفتین؟آقای دکتر برای چن ثانیه دستهام و پاهام عرق میکنند و سوزش در قفسه سینه به وجود میاد که حتی از خواب بیدارم میکنه؟پزشک عمومی گوارش و قلب رفتم همه گفتن که مشکلی ندارین ولی درلحضه استرس و ناراحتی احساس درددرقفسه سینه دارم و یکم سست وبی حال میشم چن دقیقه ممنون میشم که کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام برای درمان اضطراب به روانپزشک مراجعه کنید اگر بعد از درمان همچنان علائمتون ادامه داشت برای اطمینان برای تست ورزش مراجعه کنید

 • تصویر کاربر گلبرگ شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  خانمی ۳۳ ساله هستم مواقع که قراره عادت بشم چند روز قبل از پشت کتف چپ احساس سنگینی و از جلو طرف قلبم احساس درد خفیف و سوزن سوزن در ناحیه قلب دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام

   این درد احتمالا قلبی نیست ولی بهتر معاینه شوید

   حتماً از جهت احتمال وجود آندومتریوز با متخصص زنان مشورت کنید

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ی مدتی میشه تپش قلب و نامنظمی قلب میگریم به دکتر مراجعه کردم وتست ورزش دادم گفتن مشکلی نداشته وبرام ابلیشن گفتن انجام بدم ک احتمال داره یکی از رگای قلبم تحرک اضافی داره حالا باید انجام بدم خطری نداره برام؟؟ و یه قرص متوپرونول تجویز کردن ک مصرف میکنم فشارم اومده 9/6وسرگیجه میگیرم امکان داره برا دارو باشه یا عاملی دیگه داره؟ در ضمن از وقتی قرصو میخورم تپشم خیلی کم شده و هر از گاهی نامنظمی قلب میگیرم .باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام این احتمالاً عوارض دارو هست دوز دارو را نصف کنید

 • تصویر کاربر مهتا یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  Maryam abbasi:
  بعد از اکو و نوار قلب افتادگی دریچه میترال تشخیص داده شد و بعد از انجام ازمایشهای مربوط به قلب تشخیص کم خونی و فقر اهن داده شد تجویز پزشک قرص پرو پنانول و فرو گلوبین بود ولی بعد از اتمام قرصهای فرو گلوبین تپش شروع شد هنگام خوردن قرصها کمتر شده بود ولی کاملا قطع نشده بود اما الان چند شب هنگام خواب طپش قلب شروع میشود علت چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   مصرف یا عدم مصرف قرص فروس سولفات تاثیری بر تپش نداره

   ولی پروپرانولول تپش قلب رو کاهش میده

   ممکن علائمتون اضطرابی باشه با مدارک مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟