دکتر محمد حسین نجفی

مشکلات قلبی در خانم های جوان یکی از عوامل مهم در ایجاد تنش های عصبی و روحی این افراد می باشد. بسیاری از مشکلات قلبی از جمله افتادگی دریچه میترال بیماری جدی محسوب نمی شود و با یک داروی ساده قابل درمان است. در ادامه تعدادی از سوالات شایع قلبی در خانم های جوان مطرح شده است.

جای قلب در بدن زن کجاست؟

قلب شما بین ریه ها در وسط قفسه سینه، پشت و کمی سمت چپ استخوان سینه (جنبه) قرار دارد. یک غشای دولایه به نام پریکارد قلب شما را مانند یک کیسه احاطه کرده است.

علت تپش قلب و یا تنگی نفس در دوران پریود 

تپش قلب و درد قلب در پریودی

سلام. اقای دکتر من در زمان پریودی و یا قبل از آن دچار تنگی نفس و یا تپش قلب و گاها تیر کشیدن قلب می شوم. ایا این علائم در دوران قاعدگی نشان دهنده بیماری یا کم خونی در بدن من است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

به طور کل در دوران پریود یا خونریزی ماهانه در خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده و به هم خوردن تعادل طبیعی هورمون ها و هم چنین حساس تر شدن گیرنده های درد ممکن است برخی تغییرات در بدن به وجود بیاید. از جمله ی این تغییرات می توان به بروز دردهای قفسه ی سینه یا افزایش شدت طپش قلب و هم چنین بالاتر رفتن فشارخون در افراد اشاره کرد. 

به طور کل بهتر است بدانیم بیماری وجود ندارد که فقط در این دوران خودش را نشان دهد ولی بروز  علائمی از جمله تپش و تیرکشیدن قلب و نیز تنگی نفس و تکرار آن، می تواند نشانه ی مهمی باشد و باید جدی گرفته شود و بهتر است حتما توسط متخصص قلب بررسی گردد.

 

گرفتگی عروق قلب در خانم های جوان

بیماری قلبی در زنان

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۳۶ساله هستم چند روز پیش که روز اول پریودم بود درحال استراحت درد شدیدی همراه باتیر کشیدن در قلبم داشتم که ۵ دقیقه طول کشید. شدت درد قلبی حدی بود که نمی تونستم تکون بخورم. بعد که درد تموم شد، بازوی چپم و نوک انگشتام درد می کرد و تیر می کشید با تکرر ادرار شدید. 

به متخصص قلب مراجعه کردم گفتن گرفتگی رگ قلبه. همسرم قبول نداشتن گفتن امکانش نیست تو این سن دچار گرفتگی رگ باشی. رفتم پیش یه پزشک قلب دیگه اونا گفتن از قلب نیست مشکل اعصابه. اما خودم از اونروز تنگی نفس دارم گاهی درد قفسه سینه خفیف دارم و نوک انگشتام تیر میکشه وهنوز تکرر ادرار دارم. خواستم تشخیص شما رو بدونم. باتشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. اینکه گرفتگی عروق قلب و مشکلات قلبی در خانم های جوان غیر ممکن باشد، صحیح نیست. بارها خانم های جوان دچار گرفتگی عروق قلب را ویزیت کرده ام اما این باعث نگرانی شما نشود. اگر نوار قلب نرمال است، توصیه به انجام تست ورزش می کنم. ممکن است از اسکن هسته ای قلب با سی تی آنژیو نیز استفاده کرد. با پزشک محترم قلب و عروق که به وی اطمینان و اعتماد دارید، مشورت کنید و توصیه های ایشان را بخوبی اجرا فرمایید.

به هر حال وظیفه  متخصص قلب و عروق  اینست که صراحتا به شما بگوید که رگ های قلب سالم است و یا اگر سالم نیست راه حل تشخیصی و درمانی کدام است؟ چرا که اگر دلیل مشکلات قلبی در خانم های جوان مشخص نشود، فقط بر اضطراب آن ها خواهد افزود.

تپش قلب در خانم های باردار

مصرف کاپتوپریل و بارداری

باسلام. من ۳۲ساله و باردار هستم یک ماه پیش دچار تپش قلب شدید شدم. به طوری که یک شب در سی سی یو بستری شدم. دکتر به من متورال ۵۰ هر۱۲ساعت نصف را داد. پیش دکتر قلب دیگه ای رفتم گفت: ممکن است روی جنین تاثیر بذاره، پس مصرفش را ادامه ندادم. بعد یک هفته دوباره دچار تپش قلب شدم دکتر قلب به من گفت قرصت ر و مصرف کن تا بارداریت تموم بشه بعد عمل کنیم. لطفا راهنماییم کنید من باید چیکار کنم؟ قرصم رو بخورم یا نه؟ در ضمن ماه دوم بارداریم هستم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. معمولا در خانم های جوان طی سیزده هفته اول بارداری که انداهای جنین در حال شکل گیری است، معمولا سعی می شود دارویی استفاده نشود.

فعلا متورال را مصرف نمایید ونگران نباشید. البته اتنولول به جهت عزم محلول بودن در چربی و عدم عبور از جفت ارجح است. پس از پایان بارداری این دارو را ادامه دهید چنانچه تپش قلب عود نکرد، نیازی به سوزاندن راه فرعی درون قلب نیست اما اگر این نوع مشکلات قلبی در خانم های جوان تکرار شونده بود، نیم نگاهی به سوزاندن راه فرعی خواهیم داشت.

نفس نفس زدن در دختر خانم های جوان

تنگی نفس قلبی و ریوی

سلام دختری ۱۹ ساله هستم چند وقتیه احساس میکنم ظرفیت تنفسیم کم شده و سطحی نفس می کشم و سرفه مکرر هم زیاد دارم انگار تو گلوم یه چیزی گیر کرده باشه. تو تمرینای تکواندومم موقع دویدن بعد از چند دقیقه کبود می شم و تند تند و سطحی نفس می کشم و موقع بازدم پشت قفسه سینم تیر می کشه و گاهی در حالت عادی هم حتی موقع خواب انگار قفسه سینم سنگین و سفت شده گاهی به خاطر خوب نفس نکشیدن از خواب می پرم. بیشتر وقتا هم بازو چپم تیر می کشه یا دست چپم سر می شه. 

البته چند سال پیش که به خاطر گرفتن گواهی سلامت واسه مسابقه شنا رفتم نزد پزشک عمومی گفت که قلبت خیلی نامنظم میزنه، اما بعد چند سال فکر می کنم یکم بدتر هم شده چون گاهی صدای ضربان قلبمو می شنوم. در حالت استراحت الان جوری شده که از چند تا پله هم بالا میرم به شدت عرق میکنم و نفس نفس می زنم و حالت تهوع می گیرم به نظرتون عادیه؟ تا حالا دکتر قلب هم نرفتم. دارم واسه کنکور پزشکی می خونم خیلی هم استرس دارم. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. بهتر است جهت تشخیص صحیح مشکلات قلبی در خانم های جوان به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. برای پاسخگویی احتمالا نوار قلب و شاید اکوی قلب لازم باشد. بعید است استرس، تنگی نفس هنگام خواب بوجود آورد.

نفس نفس زدن هنگام فعالیت به همراه تهوع در خانم های جوان عادی نیست. اگرچه ممکن است استرس باعث شرایط فوق بشود.  نامنظم زدن قلب هم علل متفاوت دارد. قبل از وارد شدن در عرصه کنکور تحت ویزیت متخصص قلب قرار گیرید.

تپش قلب در زنان جوان

با سلام. خانمی هستم ۲۸ ساله که پارسال به دلیل تپش قلب و درد قفسه سینه به پزشک مراجعه کردم که مشخص شد افتادگی خفیف دریچه میترال دارم. پزشک به من داروی متورال تجویز کرد و گفت باید همیشه مصرف کنم و من به خاطر پاره‌ای اعتقادات قصد نداشتم داروی مداوم مصرف کنم و قرص متورال رو استفاده نکردم. ولی اخیرا در چندماه گذشته به خاطر تپش قلب دچار اختلال خواب شدم و بعضی شب ها از احساس اضطراب و تپش قلب بیدار می شم و دیگه خوابم نمی بره. می‌خواستم اگر امکانش هست روش یا دارویی به من معرفی کنید که نیاز نباشه دائم و مداوم مصرف بشه و فقط وقتی دچار تپش قلب شدم بخورم، و عوارض زیادی هم نداشته باشه. درضمن قد و وزنم ۱۶۷ و ۵۰ کیلوگرمه و فشار خون بالا هم ندارم معمولا فشار خونم پایینه. متشکرم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. در هنگام اضطراب یا تپش قلب می توانید از پرانول ٢٠ میلی گرم روزانه استفاده کرده و پس از بر طرف شدن تپش با کم کردن میزان دارو طی یک هفته آن را قطع نمایید.

بیماری فنومن رینود در خانم های جوان

با سلام و عرض ادب خدمت دکتر قلب و عروق عزیز. خانمی ۳۰ ساله هستم. در حدود ۱۰ سال است که از سردی انگشتان دست و پا به علت فنومن رینود رنج می برم که البته امسال این مشکل برایم حاد تر بود و با دست زدن به یخ خشک با دستکش تمامی سر انگشتانم حالتی شبیه به سوختگی پیدا کرد. چند سال پیش مشکل تپش قلب نیز داشته ام که در نهایت با تنگی نفس رو به متوسط همراه بود.

به متخصص ریه مراجعه کردم، بررسی های اکو کاردیوگرافی جهت PAH منفی بود و همچنین بررسی های HRCT مشکل التهاب در ریه را نشان میداد که تحت درمان قرار گرفتم و مشکل تپش قلب و تنگی نفس برطرف شد. تست های روماتولوژی منفی بود، اما فنومن رینود همچنان پایدار است و متسع شدن مویرگ ها در ناحیه پایین پا کاملا قابل مشاهده می باشد. آیا این مورد نیاز به بررسی های قلبی و عروقی بیشتری دارد؟ ضمنا در حدود ۱۲ سال هاشیموتو دارم و در حال حاضر وضعیت هورمونی با مصرف دارو کاملا پایدار است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. در مجموع عارصه فنومن رینود بر روی قلب ناشی از درگیری ریوی و بالا رفتن فشار قلب راست است.
چنانچه فشار شریان ریوی نرمال باشد، توصیه می کنم که جهت کنترل و پیشگیری از مشکلات قلبی در خانم های جوان بطور سالیانه تحت ویزیت پزشک قلب و عروق قرار گیرید.

ضربان نامنظم قلب در خانم های جوان

علائم تنگی نفس قلبی

با سلام دختری ۳۰ ساله هستم. تقریبا ۵ ماهی هست که ( گاه گاهی) احساس ناخوشایندی بهم دست میده یعنی احساس ضربان قلب عجیبی توی گلوم پیش میاد و حالم رو بد می کنه انگار که یکهو همزمان قلبم میریزه … من قبلا تپش قلب رو تجربه کردم ولی این با اون متفاوته (این و هم بگم که مشکل استرس و ترس یه ۳ سالی میشه دارم و یه دوره تحت درمان بودم و الان استرسم کم تر شده. خیلی ولی ترس و گاهی استرس رو دارم. دارو ی پرانول و کلر دیاز پوکساید رو با تعدادی داروی افسردگی خفیف قبلا مصرف کردم ولی الان هیچ دارویی نم یخورم جز گیاهای دارویی مثل گل گاو زبان و سنبل الطیب و بابونه و رازیانه. 

نبضم رو یکی دو روز پیش که این حالتی که اشاره کردم بهم دست داد، گرفتم متوجه شدم ضربان قلبم در یک دقیقه اکثرش با یک ریتم منظم بود ولی دو سه مرتبه در همون یک دقیقه پیش اومد که انگارضربان یدونه قطع می شد و ضربان بعد از قطع شدن یک ضربان قوی می شد. گفتم شاید این ضربان نامنظم قلب آریتمی قلبی باشه. به شدتتتتتتت میترسم و نگرانم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید من کم خونی مینور هم دارم و مادرم مبتلا به کم کاری تیروئید هست و من هم چند ماه پیش که آزمایش دادم آنتی تی پی او بالایی داشتم ولی دکتر گفت احتمالا در آینده کم کاری تیروئید میگیری. تا حالا مشکل قلبی در خانواده نداشتیم و تا حالا من به دکتر قلب مراجعه نکرده ام.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. ضربان نابجا تحت عنوان PVCاحتمالا ایجاد کننده این حالت است. در صورت امکان رژیم غذایی مناسب داشته باشید از جمله: مصرف چای، قهوه، سوسیس وکالباس و مواد محرک را محدود نمایید. در صورت باقیماندن مشکل به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید.

تنگی نفس در خانم های جوان

تنگی نفس

با سلام. چند سال قبل تنگی نفس شدید و تپش قلب داشتم بعد از اکو گفتن پرولاپس خفیفه مشکلم مرتفع نشد. دکتر قلب دیگری گفتن پرولاپس نیست و از قرار مشکلی در ریتم بوده است و پروپرانولول دادن و گفتن اگه باز هم دردسر ساز شد جهت رفع آن مجدد به متخصص قلب و عروق مراجعه کنم. با گذشت سالها دوباره ناگهان دچار تنگی نفس شدید و تپش قلب می شم. حتی با خوردن و حرف زدن هم نفسم می گیره. این حالت چند دقیقه تا چند ساعت می مونه و در سایر اوقات هم نوعی حس تنگی نفس دارم. نمی دونم چکار کنم. در بالارفتن از سربالایی هم به شدت تنگی نفس می گیرم.

پاسخ دکتر نجفی

سلام. آنچه بسیار به تشخیص علت اصلی تنگی نفس و ربط آن با مشکلات قلبی در خانم های جوان کمک می کند گرفتن نوار قلب به هنگام احساس تپش قلب است.

پرسش از دکتر 

نوبت دهی اینترنتی

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

4.1/5 - (9 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رویا جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من دو بار از شما سوال کردم و هر بار کدی که برای من اومد جوابم رو ببینم میزدم میزد نامعتبره سوال من اینه ک من هر از گاهی دچار ضربان نابجا میشم البته این اتفاق بیشتر نزدیک عادت ماهانه و یا اگر استرس بشم میفته و تا چند روز درگیرشم دکتر هم رفتم اکو و تست ورزش سالم بود گفتن کمی افتادگی دریچه میترال دارم بهم قرص متازیرو دادن ک شب ها نصف میخورم یک دوره کاملا خوب شده بودم اما بعد از یک استرس دوباره این حالت بوجود اومده و کلافم کرده خمیازه نیمه کاره هم اصافه شده و یکی دو بار احساس سنگینی قفسه سینه البته شبها اصلا توی خواب مشکلی ندارم و اینم بگم ک اکثرا بعد از خوردن غذا این تپش و نامنظمی اتفاق میفته ممنون میشم ک جواب میدین انشالله سلامت باشین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر هاشم پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من قبل عید به علت تپش قلب بهتون مراجعه کردم
  اونجا متوجه فشار خون هم شدیم
  الان 1هفته ایی هست فشار و درد در قفسه سینه احساس میکنم و البته کمی گر گرفتی هم دارم
  میخواستم ببینم چیکار کنم ؟
  به دلیل شرایط فعلی نمیتونم ریسک کنم بیمارستانی جایی برم برای پیگیری
  1. تصویر کاربر هاشم دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام چه مدت زمان میبره پاسخ دادن؟
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خستع نباشید خدمت شما من ۱۸ ساله هستم و دردو سوزش نقطه ای در قفسه سینه دارم خودم احساس میکنم بخاطر اظطراب و شاید رفلاکس باشه ولی سرگیجه هم دارم و اشتهامم کور شده ولی اصلا نه تنگی نفس و تب و سرفه هیچکدام را ندارم و بزاغ دهنم هم پشت حلقم جمع میشه میخوام بدونم علت اصلیش چی میتونه باشه آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)
 • تصویر کاربر نیکان سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  سلام من از وقتی ویروس کرونا اومده خیلی ترسیدم طوری ک الان یک ماهه از خونه در نرفتم، دو شبه وقتی میخوام بخوابم تا میخواد خوابم ببره دلم یهویی می ریزه و از خواب می پرم در ضمن شبش من یه قرص آلپروزلام نیم و یه لوراپامید استفاده کردم
  با تشکر اگر زودتر جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام علائم اضطراب ای هست پروپرانولول ۱۰ و کلردیازپوکساید ۵ تا ۱۲ ساعت استفاده کنید

 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  سلام
  دوماه قبل mi شدم و یک استنت گذاشتم.
  دو سه هفته ای هست که دچار تنگی نفس مداوم هستم. این مشکل می تواند منشاء قلبی عروقی داشته باشد؟
  پیشنهاد شما برای این مشکل چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

    سلام بله ممکنه

   حتماً به پزشکتان اطلاع دهید

 • تصویر کاربر هستی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من۳۶سالمه،طی ۱،۲ماه تپش قلب لحظه ای داشتم
  دوروز پیش احساس کردم که تپش قلبم طولانی تر شد،الان ۲روز احساس ضعف و خستگی دارم،ضربان قلبم بیشتر شده وتو دست چپم درد خفیفی حس میکنم ،بعضی وقتام سردرد میگیرم دکتر برام متورال ۵۰میلی تجویز کرده ۱۲ ساعت نصف به نظر شما این علائم حمله ی قلبی میتونه باشه وه من باید حتما این دارو مصرف کنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام

   بعید هست این علائم قلبی باشه احتمالا علائم ناشی از اضطراب هست

   همین دارو را مصرف کنید اگر علائم ادامه داشت بعدا مراجعه کنید

 • تصویر کاربر ه پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید.. مدتیه درددقفسه سینه دارم.. از زیر گلو تا پایین قفسه سینه درد و گرفتگی دارم مخصوصا در ناحیه جناغ و گاها سمت چپ و این درد به گردن و کتف و دستم منتقل میشه و همچنین درد شدیدی در هر دو ساق پا دارم.. علت این درد چیه؟ علاوه بر این متوجه زخم باز دستم نبودم و بدون دستکش کلی میوه و سبزیجات که از بیرون آورده بودم شستم.. آیا خطر انتقال ویروس کردنا از این زخم وجود داره؟ بسیار نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   پاسخ شما داده شد

 • تصویر کاربر شکوه پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 171 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید اقای دکتر، من مجبورم یه سقط انجام بدم با قرص سایتونک ، به نظرتون امکان داره خطر داشته باشه تو این دوره ویروس کرونا؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   پاسخ شما داده شد

 • تصویر کاربر گل پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  سلام کودک دوازده ساله بیست روز تمام شبها سرفه شدید داره تا صبح از شدت بند اومدن‌نفس از خواب بیست بار بیدار میشه بهش اب میدن میخوابه عکس را یولوژی ساده کرونا نشون نداه وازمایشهای خون‌نرمال بودن ولی وایتکس تو خونه زیاد نصرف شده بوده هیچ‌شربتو دارویی سرفه رو بهتر نکرده حملات اسمی طور بهش دست نیده تو خواب چکار میشه برای این بیمار کرد اگر الرژی به وایتکسه چرا بیست روزه سرفه بعتر نشده توروخدا راهنمایی کنید چی مصرف کنه این بچه چکار کنن براش
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   متاسفانه بدون معاینه بیمار نمیشه نظر داد

   به متخصص اطفال مراجعه کنید

 • تصویر کاربر شهی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  سلام من ده روزه دنده سمت چپ سینه م دقیقا استخوان دنده م یه نقطه ش شروع کرد به درد گرفتن و الان که ده روزه خیلی دردش زیاد شده و مقدار بیشتری از دنده مو درگیر کرده که حرکات بالاتنه م برام با درد همراهه و سرفه وعطسه که میزنم از درد ميميرم لطفا راهنماييم بفرمائید علتش چیه ومن باید چيکار کنم ممنون میشم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   این نوع درد قلبی نیست و احتمالا عضلانی استخوانیه

   گاهی درد پلورتیک ناشی از التهاب پرده دور قلب یا ریه هم میتونه باسه

   مسکن استفاده کنید 

   اگر بهتر نشدید مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟