دکتر محمد حسین نجفی

مشکلات قلبی در خانم های جوان یکی از عوامل مهم در ایجاد تنش های عصبی و روحی این افراد می باشد. بسیاری از مشکلات قلبی از جمله افتادگی دریچه میترال بیماری جدی محسوب نمی شود و با یک داروی ساده قابل درمان است. در ادامه تعدادی از سوالات شایع قلبی در خانم های جوان مطرح شده است.

جای قلب در بدن زن کجاست؟

قلب شما بین ریه ها در وسط قفسه سینه، پشت و کمی سمت چپ استخوان سینه (جنبه) قرار دارد. یک غشای دولایه به نام پریکارد قلب شما را مانند یک کیسه احاطه کرده است.

علت تپش قلب و یا تنگی نفس در دوران پریود 

تپش قلب و درد قلب در پریودی

سلام. اقای دکتر من در زمان پریودی و یا قبل از آن دچار تنگی نفس و یا تپش قلب و گاها تیر کشیدن قلب می شوم. ایا این علائم در دوران قاعدگی نشان دهنده بیماری یا کم خونی در بدن من است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

به طور کل در دوران پریود یا خونریزی ماهانه در خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده و به هم خوردن تعادل طبیعی هورمون ها و هم چنین حساس تر شدن گیرنده های درد ممکن است برخی تغییرات در بدن به وجود بیاید. از جمله ی این تغییرات می توان به بروز دردهای قفسه ی سینه یا افزایش شدت طپش قلب و هم چنین بالاتر رفتن فشارخون در افراد اشاره کرد. 

به طور کل بهتر است بدانیم بیماری وجود ندارد که فقط در این دوران خودش را نشان دهد ولی بروز  علائمی از جمله تپش و تیرکشیدن قلب و نیز تنگی نفس و تکرار آن، می تواند نشانه ی مهمی باشد و باید جدی گرفته شود و بهتر است حتما توسط متخصص قلب بررسی گردد.

 

گرفتگی عروق قلب در خانم های جوان

بیماری قلبی در زنان

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۳۶ساله هستم چند روز پیش که روز اول پریودم بود درحال استراحت درد شدیدی همراه باتیر کشیدن در قلبم داشتم که ۵ دقیقه طول کشید. شدت درد قلبی حدی بود که نمی تونستم تکون بخورم. بعد که درد تموم شد، بازوی چپم و نوک انگشتام درد می کرد و تیر می کشید با تکرر ادرار شدید. 

به متخصص قلب مراجعه کردم گفتن گرفتگی رگ قلبه. همسرم قبول نداشتن گفتن امکانش نیست تو این سن دچار گرفتگی رگ باشی. رفتم پیش یه پزشک قلب دیگه اونا گفتن از قلب نیست مشکل اعصابه. اما خودم از اونروز تنگی نفس دارم گاهی درد قفسه سینه خفیف دارم و نوک انگشتام تیر میکشه وهنوز تکرر ادرار دارم. خواستم تشخیص شما رو بدونم. باتشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. اینکه گرفتگی عروق قلب و مشکلات قلبی در خانم های جوان غیر ممکن باشد، صحیح نیست. بارها خانم های جوان دچار گرفتگی عروق قلب را ویزیت کرده ام اما این باعث نگرانی شما نشود. اگر نوار قلب نرمال است، توصیه به انجام تست ورزش می کنم. ممکن است از اسکن هسته ای قلب با سی تی آنژیو نیز استفاده کرد. با پزشک محترم قلب و عروق که به وی اطمینان و اعتماد دارید، مشورت کنید و توصیه های ایشان را بخوبی اجرا فرمایید.

به هر حال وظیفه  متخصص قلب و عروق  اینست که صراحتا به شما بگوید که رگ های قلب سالم است و یا اگر سالم نیست راه حل تشخیصی و درمانی کدام است؟ چرا که اگر دلیل مشکلات قلبی در خانم های جوان مشخص نشود، فقط بر اضطراب آن ها خواهد افزود.

تپش قلب در خانم های باردار

مصرف کاپتوپریل و بارداری

باسلام. من ۳۲ساله و باردار هستم یک ماه پیش دچار تپش قلب شدید شدم. به طوری که یک شب در سی سی یو بستری شدم. دکتر به من متورال ۵۰ هر۱۲ساعت نصف را داد. پیش دکتر قلب دیگه ای رفتم گفت: ممکن است روی جنین تاثیر بذاره، پس مصرفش را ادامه ندادم. بعد یک هفته دوباره دچار تپش قلب شدم دکتر قلب به من گفت قرصت ر و مصرف کن تا بارداریت تموم بشه بعد عمل کنیم. لطفا راهنماییم کنید من باید چیکار کنم؟ قرصم رو بخورم یا نه؟ در ضمن ماه دوم بارداریم هستم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. معمولا در خانم های جوان طی سیزده هفته اول بارداری که انداهای جنین در حال شکل گیری است، معمولا سعی می شود دارویی استفاده نشود.

فعلا متورال را مصرف نمایید ونگران نباشید. البته اتنولول به جهت عزم محلول بودن در چربی و عدم عبور از جفت ارجح است. پس از پایان بارداری این دارو را ادامه دهید چنانچه تپش قلب عود نکرد، نیازی به سوزاندن راه فرعی درون قلب نیست اما اگر این نوع مشکلات قلبی در خانم های جوان تکرار شونده بود، نیم نگاهی به سوزاندن راه فرعی خواهیم داشت.

نفس نفس زدن در دختر خانم های جوان

تنگی نفس قلبی و ریوی

سلام دختری ۱۹ ساله هستم چند وقتیه احساس میکنم ظرفیت تنفسیم کم شده و سطحی نفس می کشم و سرفه مکرر هم زیاد دارم انگار تو گلوم یه چیزی گیر کرده باشه. تو تمرینای تکواندومم موقع دویدن بعد از چند دقیقه کبود می شم و تند تند و سطحی نفس می کشم و موقع بازدم پشت قفسه سینم تیر می کشه و گاهی در حالت عادی هم حتی موقع خواب انگار قفسه سینم سنگین و سفت شده گاهی به خاطر خوب نفس نکشیدن از خواب می پرم. بیشتر وقتا هم بازو چپم تیر می کشه یا دست چپم سر می شه. 

البته چند سال پیش که به خاطر گرفتن گواهی سلامت واسه مسابقه شنا رفتم نزد پزشک عمومی گفت که قلبت خیلی نامنظم میزنه، اما بعد چند سال فکر می کنم یکم بدتر هم شده چون گاهی صدای ضربان قلبمو می شنوم. در حالت استراحت الان جوری شده که از چند تا پله هم بالا میرم به شدت عرق میکنم و نفس نفس می زنم و حالت تهوع می گیرم به نظرتون عادیه؟ تا حالا دکتر قلب هم نرفتم. دارم واسه کنکور پزشکی می خونم خیلی هم استرس دارم. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. بهتر است جهت تشخیص صحیح مشکلات قلبی در خانم های جوان به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. برای پاسخگویی احتمالا نوار قلب و شاید اکوی قلب لازم باشد. بعید است استرس، تنگی نفس هنگام خواب بوجود آورد.

نفس نفس زدن هنگام فعالیت به همراه تهوع در خانم های جوان عادی نیست. اگرچه ممکن است استرس باعث شرایط فوق بشود.  نامنظم زدن قلب هم علل متفاوت دارد. قبل از وارد شدن در عرصه کنکور تحت ویزیت متخصص قلب قرار گیرید.

تپش قلب در زنان جوان

با سلام. خانمی هستم ۲۸ ساله که پارسال به دلیل تپش قلب و درد قفسه سینه به پزشک مراجعه کردم که مشخص شد افتادگی خفیف دریچه میترال دارم. پزشک به من داروی متورال تجویز کرد و گفت باید همیشه مصرف کنم و من به خاطر پاره‌ای اعتقادات قصد نداشتم داروی مداوم مصرف کنم و قرص متورال رو استفاده نکردم. ولی اخیرا در چندماه گذشته به خاطر تپش قلب دچار اختلال خواب شدم و بعضی شب ها از احساس اضطراب و تپش قلب بیدار می شم و دیگه خوابم نمی بره. می‌خواستم اگر امکانش هست روش یا دارویی به من معرفی کنید که نیاز نباشه دائم و مداوم مصرف بشه و فقط وقتی دچار تپش قلب شدم بخورم، و عوارض زیادی هم نداشته باشه. درضمن قد و وزنم ۱۶۷ و ۵۰ کیلوگرمه و فشار خون بالا هم ندارم معمولا فشار خونم پایینه. متشکرم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. در هنگام اضطراب یا تپش قلب می توانید از پرانول ٢٠ میلی گرم روزانه استفاده کرده و پس از بر طرف شدن تپش با کم کردن میزان دارو طی یک هفته آن را قطع نمایید.

بیماری فنومن رینود در خانم های جوان

با سلام و عرض ادب خدمت دکتر قلب و عروق عزیز. خانمی ۳۰ ساله هستم. در حدود ۱۰ سال است که از سردی انگشتان دست و پا به علت فنومن رینود رنج می برم که البته امسال این مشکل برایم حاد تر بود و با دست زدن به یخ خشک با دستکش تمامی سر انگشتانم حالتی شبیه به سوختگی پیدا کرد. چند سال پیش مشکل تپش قلب نیز داشته ام که در نهایت با تنگی نفس رو به متوسط همراه بود.

به متخصص ریه مراجعه کردم، بررسی های اکو کاردیوگرافی جهت PAH منفی بود و همچنین بررسی های HRCT مشکل التهاب در ریه را نشان میداد که تحت درمان قرار گرفتم و مشکل تپش قلب و تنگی نفس برطرف شد. تست های روماتولوژی منفی بود، اما فنومن رینود همچنان پایدار است و متسع شدن مویرگ ها در ناحیه پایین پا کاملا قابل مشاهده می باشد. آیا این مورد نیاز به بررسی های قلبی و عروقی بیشتری دارد؟ ضمنا در حدود ۱۲ سال هاشیموتو دارم و در حال حاضر وضعیت هورمونی با مصرف دارو کاملا پایدار است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. در مجموع عارصه فنومن رینود بر روی قلب ناشی از درگیری ریوی و بالا رفتن فشار قلب راست است.
چنانچه فشار شریان ریوی نرمال باشد، توصیه می کنم که جهت کنترل و پیشگیری از مشکلات قلبی در خانم های جوان بطور سالیانه تحت ویزیت پزشک قلب و عروق قرار گیرید.

ضربان نامنظم قلب در خانم های جوان

علائم تنگی نفس قلبی

با سلام دختری ۳۰ ساله هستم. تقریبا ۵ ماهی هست که ( گاه گاهی) احساس ناخوشایندی بهم دست میده یعنی احساس ضربان قلب عجیبی توی گلوم پیش میاد و حالم رو بد می کنه انگار که یکهو همزمان قلبم میریزه … من قبلا تپش قلب رو تجربه کردم ولی این با اون متفاوته (این و هم بگم که مشکل استرس و ترس یه ۳ سالی میشه دارم و یه دوره تحت درمان بودم و الان استرسم کم تر شده. خیلی ولی ترس و گاهی استرس رو دارم. دارو ی پرانول و کلر دیاز پوکساید رو با تعدادی داروی افسردگی خفیف قبلا مصرف کردم ولی الان هیچ دارویی نم یخورم جز گیاهای دارویی مثل گل گاو زبان و سنبل الطیب و بابونه و رازیانه. 

نبضم رو یکی دو روز پیش که این حالتی که اشاره کردم بهم دست داد، گرفتم متوجه شدم ضربان قلبم در یک دقیقه اکثرش با یک ریتم منظم بود ولی دو سه مرتبه در همون یک دقیقه پیش اومد که انگارضربان یدونه قطع می شد و ضربان بعد از قطع شدن یک ضربان قوی می شد. گفتم شاید این ضربان نامنظم قلب آریتمی قلبی باشه. به شدتتتتتتت میترسم و نگرانم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید من کم خونی مینور هم دارم و مادرم مبتلا به کم کاری تیروئید هست و من هم چند ماه پیش که آزمایش دادم آنتی تی پی او بالایی داشتم ولی دکتر گفت احتمالا در آینده کم کاری تیروئید میگیری. تا حالا مشکل قلبی در خانواده نداشتیم و تا حالا من به دکتر قلب مراجعه نکرده ام.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. ضربان نابجا تحت عنوان PVCاحتمالا ایجاد کننده این حالت است. در صورت امکان رژیم غذایی مناسب داشته باشید از جمله: مصرف چای، قهوه، سوسیس وکالباس و مواد محرک را محدود نمایید. در صورت باقیماندن مشکل به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید.

تنگی نفس در خانم های جوان

تنگی نفس

با سلام. چند سال قبل تنگی نفس شدید و تپش قلب داشتم بعد از اکو گفتن پرولاپس خفیفه مشکلم مرتفع نشد. دکتر قلب دیگری گفتن پرولاپس نیست و از قرار مشکلی در ریتم بوده است و پروپرانولول دادن و گفتن اگه باز هم دردسر ساز شد جهت رفع آن مجدد به متخصص قلب و عروق مراجعه کنم. با گذشت سالها دوباره ناگهان دچار تنگی نفس شدید و تپش قلب می شم. حتی با خوردن و حرف زدن هم نفسم می گیره. این حالت چند دقیقه تا چند ساعت می مونه و در سایر اوقات هم نوعی حس تنگی نفس دارم. نمی دونم چکار کنم. در بالارفتن از سربالایی هم به شدت تنگی نفس می گیرم.

پاسخ دکتر نجفی

سلام. آنچه بسیار به تشخیص علت اصلی تنگی نفس و ربط آن با مشکلات قلبی در خانم های جوان کمک می کند گرفتن نوار قلب به هنگام احساس تپش قلب است.

پرسش از دکتر 

نوبت دهی اینترنتی

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

4.1/5 - (9 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زینت پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  سلام من مریض شما هستم دو هفته پیش مطب بودم ستی آنژ کرده بودم گرفتید هیچ مشکلی نداره دارد استفاده میکردم متورال ۵۰ شب یکی صبح هم یکی خیلی حالم بهتر ه بود این دفعه قرص متورال ۵۰ رو گرفتید روزی دوبار نصف صبح نصف شب هیچ مشکلی هم نداشتم با تپش قلب مراجعه کردم الان دو روز کمی ارزش قلب دارم گرفتگی رگ هم نداشتم امکان داره از دارد کم کردم باشه شماره پرونده هم۱۰۵ ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   ممکن است بخاطر تغییر دوز دارو باشد، چند روز صبر کنید احتمال بسیار زیاد بهبود می یابد اگر بهتر نشد لازم است دوز قبلی را مصرف کنید و مرتبه ی بعدی با سرعت کمتری دوز دارو را کاهش بدهیم
 • تصویر کاربر عاطفه یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام 30 سالمه و اضافه وزن دارم چند ماه درد قفسه سینه و دست چپ دارم و ی حس دل اشوبی و ترس خیلی استرس و اضطراب دارم و دست چپم انگار برق ازش رد میشه و یخ میکنه نوار و اکو ازمایش خون نرمال بوده تست ورزش و اسکن دادم ک عکسشو براتون پیوست میکنم ممنون میشم راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام اسکن کاملا نرمال است و قلب سالم است
 • تصویر کاربر احمدرضا سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 198 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر امیدوارم سلامت باشین
  آقای دکتر آیا دتپش قلب توی سینه و شریان کارا تیروئید گردن هنگام فعالیت ورزشی نسبتاً شدید خطرناکه؟من وقتی ورزش و فعالیت بدنی شدید مثل طناب زدن با سرعت۱۰۰عدد در دقیقه یا دوچرخه ثابت با قدرت بالا و دونده گی میکنم ضربانم رو احساس میکنم در نقاط مذکور که گفتن موقع ورزش با شدت تقریبا بالا طبیعیه،ولی اکتفا نکردم و سعی کردم با توجه به گفته های شما نوار قلب هنگام تپش بگیرم که خداروشکر موقع نوار استرس و اظطراب موقع نوار باعث تپش شد و ثبت شد با ضربان۱۰۳ و وقتی رفتم خونه ۷۰بود تو حالت استراحت،میخوام نوار رو بفرستم که شما نظر بدید چون نوار موقع تپش گرفته شده،البته آقای دکتر موقع استرس تپش میگریم و یا وقتی شبا نوشابه مشکی میخورم یا دود سیگار اطرافیان هم باعثش میشه،ولی بیشتر وقتی استرس دارم هم تپش میگیرم هم پلک چشمم میپره اما وقتی ریلکس هستم عادیه همه چی ،گفتن موقع استرس پروپرانولول یا کونکور بخور ولی با توجه به نوار که موقع تپش ثبت شده آیا حتما باید بخورم چون موقع استرس فقط تپش دارم و نمی‌خوام قرصی بشم تو سن ۲۰سالگی همش وسواسه که نکنه مریض شم،دکتر گفت اصلا بیماری قلبی نداری
  در ضمن ورزش همیشه دارم که هیچ ناراحتی موقع ورزش ندارم فقط ضربان رو تو ورزش شدید حس میکنم
  ببخشید طولانی شد مچکرم از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام انچه گفتين و نوار قلب نرماله و كاري لازم نيست . ورزش رو ادامه بدين
 • تصویر کاربر فرهاد پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  درود فراوان جناب دکتر نجفی
  سوال داشتم برای ورزش بدنسازی (کار با وزنه)(بدون مصرف هیچ مکمل و ...) آیا این ورزش اصلا برای بدن و قلب خوب هست ؟ و اگر هست
  به نظر شما زدن وزنه سنگین با تعداد کم یا زدن وزنه سبک با تعداد زیاد به سلامتی کلی بدن کمک میکنه ؟ و چند روز در هفته و هر جلسه چند دقیقه باشد؟ سن ۴۰ ، با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام اساسا وزنه زدن هیچ اثر خوبی برای قلب ندارد. ورزشهای هوازی مانند پیاده روی برای سلامت قلب کمک کننده است
 • تصویر کاربر Poorgachi جمعه ۲۰ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 227 مشاهده پرسش
  سلام من خانم ۴۴ ساله هستم که پارسال برج ۴ نیمه شب ضربان قلبم بالا رفت ودکترگفت بایدابلیشن انجام بدهم وانجام دادم.تا مدتی حدود۴ ماه دردقفسه سینه داشتم.بعدبه مرورخوب شد.الان دوشب پیش ضربانم روحس میکردم وبرای ۵ دقیقه عرق کردم ودست وپام بی حس شد.ازشب واهمه دارم.همش میترسم دوباره همون مشکل پارسال پیش بیاد.کمی دردسینه وپشت کمردارم وهمینطورپشت گردنم..البته بگم که روزانه ناراحت وعصبی میشم.استرس دارم.لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۰ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام اگر تپش داشتین که بهتره زمان تپش مجدد نوار قلب کرفته بشه ، ولی اگر فقط اضطرابه که همکاران روانپزشک شما رو ببینند
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۲۶ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  باسلام. 4 ماه قبل اسنتت گذاشتم و قرصهای پلاویکس ،آ اس آ ، متورال ، لوزاتن25 ، نیتروگلیسرین و آتورواستاتین مصرف می کنم. آیا می تونم دندان عقل که درد می کنه رو بکشم؟ در صورت مثبت بودن ، دندانپزشک چه آمپول بی حسی رو باید تزریق کنه.
  اگه جواب منفی است چه راهکاری وجود داره
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۶ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام بدون قطع پلاویکس و آسپرین بله از داروی فاقد آدرنالین برای بیحسی استفاده شود
 • تصویر کاربر E.p جمعه ۹ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  باسلام،خانمی هستم 23 ساله با مشکل نارسایی قلبی و گرفتگی دریچه قلب بدنیا اومدم و در 6ماهگی و 4سالگی عمل باز شدم تا کنون هیچ مشکلی نداشتم سه سال پیش بارداری ناموفق داشتم جنین مرده بدنیا اومد در 37 هفتگی بارداری آیا بخاطر مشکلی که در بچگی داشتم این اتفاق افتاد؟ قصد بارداری مجدد دارم بخاطر تپش قلب و درد قفسه سینه اکو شدم و تشخیص داده شده نارسایی قلبی با ef35%،میخواستم بدونم آیا میتونم باردار بشم یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۹ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام ، با Ef ۳۵ در صد حاملگی خطرناک و پر ریسکه.
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  سلام من ۵۶ ساله هستم دارای فشارخون قرص متورال ۵۰ ولوزارتان۵۰مصرف میکردم اکنون قرص کنکور ۲۵ ولوزار ۲۵ استفاده میکنم فشارم ۱۲روی ۸ هست ولی بعضی مواقع تپش قلب تا ۱۲۰ دارم همراه با سرفه و حالت تهوع خصوصا بعداز غذا وترش کردن معده اکو وتست ورزش چند سال قبل گرفتم سالم بود لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام هنگام تپش نوار قلب ميتونه كنكمون كنه ببينيم چه اريتمي هست
 • تصویر کاربر شیما چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  من جراحی تعویض دریچه قلب انجام دادم از نوع بیولوژیکی چند روز پیش اکوی قلب شدم EF:80 هستش ایا این تنگی بیش تر هم میشه نگرانم برای EF باید تا چه عددی برسه تا تعویض بشه جواب اکو :mild functional و follow uP برای EF نگرانم کامل راهنمایی کنید روزی دوتا متورال مصرف میکنم هولتر بهم وصل کردن نامنظمی تپش قلب داشتم و ضربان های قلبم 175 بوده و تپش قلب دارم که متورال میخورم میشه برای اکو و هولتر کامل راهنمایی کنید از بس گریه کردم افسرده شدم باید چیکار کنم متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام اعدادي كه گفتين غلطه حداكثر كاركرد قلب ٦٥ درصده اگر تهران هستين ببينمتون
 • تصویر کاربر وجدانی دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  با سلام
  یه چند وقتی هست که دردهای نقطه و تیزی در ناحیه جناغ سینه و همزمان پشت جناخ سینه احساس می کنم گاها این درد ها به بازوی دست چپ و حتی گردنم هم سرایت می کند مدت این دردها در طول روز متناوب است و مدام زیاد و کم می شود معمولا نیز در زمان استراحت این دردها اتفاق می افتد حتی در زمانی هم که کاملا در حالت ریلکس هستم و هیچگونه حالت استرسی ندارم این دردها به سراغم می آید که خودش باعث استرسم می شود در ضمن به پزشک قلب هم مراجعه کرده ام که مورد اکو و تست ورزش قرار گرفتم و مورد خاصی مشاهده نشد
  لطفا راهنمایی بفرمایید چون این دردهای ناگهانی کاملا تمرکزم را برهم زده مدام منتظر یه اتفاق غیرمنتظره هستم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام دردهای نقطه ای و دردهای تیرکشنده لحظه ای بخصوص برای فردی که تست ورزش نرمال داشته به هیچ عنوان قلبی نیست

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟