ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

دریچه میترال قلب میان دهلیز چپ و بطن چپ قرار گرفته‌ و شامل دو لت است. این دریچه به صورت مادرزادی و یا در اثر وارد شدن آسیب به ساختار آن دچار اختلالاتی از جمله: افتادگی (پرولاپس) دریچه میترال قلب ، تنگی دریچه میترال قلب ، شلی دریچه میترال قلب و یا دیگر بیماری های دریچه میترال قلب می شود. در ادامه سوالات بیماران عزیز پیرامون دریچه میترال و خطرات گشادی دریچه قلب مطرح شده است.

گشادی دریچه میترال قلب

باعرض سلام و خسته نباشید. پسری ۲۱ ساله هستم که از بچگی یه مقدار که استرس بهم وارد می شد، تپش قلب شدیدی می گرفتم. چند وقت پیش اکو از قلبم گرفتم معلوم شد که پرولاپس قلبم مادرزادی گشاد بوده و دچار گشادی دریچه میترال قلب هستم. دکتر قلب گفت که این مشکل شما تا آخر عمر باقی هست. پزشک قلب پرانول تجویز کرد وگفت به مدت سه الی چهار ماه روزی دو بار مصرف کن. آقای دکتر نجفی من به خاطر این تپش قلب اعتماد به نفسم رو تو زندگی از دست دادم چون یه ذره که استرس بهم وارد میشه تپش قلب می گیرم. آیا تپش قلب من قابل درمان است؟ اگه من این پرانول ها رو مصرف کنم بعد سه چهار ماه خوب میشم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی دارم اذیت میشم ضمنا وزنم ۵۳کیلو هستش و قدم ۱۷۰ آزمایش چکاپ کامل دادم هیچ مشکلی نداشتم. با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. نگران نباشید .مایلم اکوی شما را ببینم بخصوص تصاویر را برای من ارسال فرمایید تا میزان گشادی دریچه میترال قلب را مشاهده کنم.  توصیه می کنم فعلا مداوما پروپرانولول بیست م. گ. صبح و شب میل بفرمایید که هم در کنترل تپش و هم اضطراب شما موثر است. پرولاپس دریچه میترال قلب اغلب پیش آگهی خوبی دارد و بخوبی با ورزش و دارو می توان علایم آن را کنترل کرد.

توصیه های پزشکی در بیماری گشادی دریچه میترال قلب

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. خانمی هستم ۲۱ ساله حدود سه ماه قبل درد قفسه سینه ام شروع شده است بعلاوه گاهی دست چپم بخصوص انگشت کوچک و حلقه درد می کند. این دردها هم گاهی درد پشت و احساس درد در بازو همراه است. بعضی وقت ها هم نفسم تنگ می شود و تپش های بلندی مثل تالاپ بزرگ احساس می کنم که ناخوشایند است. بعد از مراجعه به پزشک قلب و انجام اکوکاردیوگرافی گشاد شدن دریچه میترال قلب و سه لتی را در بنده تشخیص دادند والان یک ماهه قرص پروپرانولول۱۰ مصرف می کنم ولی بازهم همین علایم را دارم دکتر قلب گفت این دردها منشا قلبی ندارد و بخاطر گشادی نیست. نوار قلبم خوب است. لطفا اگه می شه توضیح بدید. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نوع درد سینه ای رو که بیان کرده اید بعید است مرتبط با گرفتگی عروق قلبی باشد. در مورد ضربان های شدید به احتمال زیاد ضربان های نابجا با منشا بطنی هستند برای درمان اول اینکه:

– از مصرف ادویه جات و سوسیس و کالباس اجتناب کنید.
– مصرف چای با قهوه را محدود کنید.
– میزان مصرف پروپرانولول رو به بیست میلی گرم صبح و شب افزایش بدهید.
– در صورت عدم بهبود طی یک هفته با منشی بنده تماس بگیرید.

نارسایی دریچه میترال قلب

با سلام و خدا قوت جناب آقای دکتر نجفی مادرم ۶۲ ساله دارای نارسایی دریچه میترال قلب می باشند و باید جراحی شوند و دریچه فلزی بگذارند. خانه ما ۳ طبقه است و آسانسور هم نداریم. آیا ایشان بعد از ترخیص از بیمارستان می توانند آهسته آهسته از پله ها بالا و پایین روند؟ با توجه به اینکه باید یک روز درمیان پی تی خون ایشان تعیین شود. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. بله می توانند فعالیت معمول زندگی را داشته باشند. حتی میزان فعالیت بیستری نسبت به قبل عمل، بدون ایجاد تنگی نفس خواهند داشت.
چک روزانه ای ان ار لازم نیست در ابتدا به صورت هفته ای یکبار این کار انجام شود پس از رسیدن به محدوده نرمال ماهی یکبار کافی است. برخی ازمایشگاه ها پرسنل خود را برای گرفتن نمونه به منزل می فرستند.

افتادگی دریچه میترال قلب و تپش قلب

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۲۶ ساله هستم از چند سال پیش تا کنون سالی چند مرتبه دچار تپش قلب شدید می شوم. اوایل به من گفتند که افتادگی دریچه میترال قلب دارم. اخیرا مجددا برای چکاپ مراجعه کردم و گفتند طبق تعاریف جدید افتادگی دریچه میترال قلب ندارم ولی باز هم در ماه یکی دو بار تپش قلب پیدا می کنم و گاهی علاوه بر این قلبم درد می کند. لازم به ذکر است که نوار قلب و اکو من کاملا سالم بود. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. با توجه به اینکه افتادگی دریچه میترال وجود ندارد، تنها درمان علامتی تپش قلب توصیه می شود.
از داروی پروپرانولول به میزان ۱۰ میلی گرم صبح و شب به مدت سه روز استفاده نمایید. سپس دارو را کنار گذاشته و اگر مجددا دچار تپش قلب شدید، دارو را برای مدت طولانی تر مصرف نمایید.
آگاه باشید که اضطراب و مصرف برخی خوراکی ها می تواند باعث تشدید تپش قلب گردد.

مشکلات دریچه میترال قلب

خسته نباشید. مدتی پیش برای مشکل قلبی که داشتم به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم. اول فکر می کردم که دچار رماتیسم قلبی هستم ولی بعد از تشخیص گفتن مشکل دریچه میترال داری و جای نگرانی نیست و باید از فعالیت های سنگین دوری کنی و ۲ عدد قرص تجویز کردن یکی پروپرانولول بود. معمولا بعد از خواب دچار تپش قلب میشم و یا بعد از مدتی راه رفتن یا دویدن بدنم یه سرعت عرق میکنه و بعضی وقت ها در سمت چپ قفسه سینه درد احساس میکنم، میخواستم بدونم با وجود مشکل دریچه میترال قلب، درصد احتمال ایست قلبی هستش؟ و یا اینکه حتما باید مراجعه حضوری به پزشک قلب داشته باشم؟
بعضی مواقع یه حالت پریدگی رو در جاهای مختلف بدنم احساس میکنم این واسه چیه؟ آیا این بیماری مشکل آفرین هست یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مشکلات دریچه ای متنوع هستند در صورت امکان تصاویر و گزارش اکوکاردیوگرافی را برای من ارسال فرمایید.

اگر کبودی رخ می دهد یک آزمایش خون بدهید. اگر رنگ پریدگی است، اهمیت ندارد.

اکوی قلب در پرولاپس دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. من ۲۲ سالمه وبعضی اوقات دچار تپش قلب می شدم وبعضی اوقات هم درد قفسه سینه داشتم که به دکتر قلب مراجعه کردم وبد از اکو گفتند پرولاپس دریچه میترال قلب داری. باشدت ۲ و نارسایی دریچه هم نداشتم. الان حدودا ۲ماه از زمان اکو می گذره میخواستم بدونم با توجه به این که تو این مدت عملکرد خوبی نداشتم و توصیه های پزشک قلب رو گوش نکردم و با استرس وعصبانیت وفشار عصبی زندگی کردم که در برخی موارد با درد و تپش قلب هم همراه بوده، ممکنه تو این مدت شدتش بالا رفته باشه ونیاز باشه دوباره به این زودی برم اکو؟ یا این که همون سالی یک بار که دکتر قلب گفته بود رو اکو بدم؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نیاز به اکو مجدد نیست. اگر همکاران دارو داده اند همان را مصرف نمایید. سالی یکبار برای اکو کافی است.

عمل دریچه قلب خطرناک است؟

باسلام. پدر من الان در بیمارستان شهید رجایی تهران حدود هفت روز است که تعویض دریچه میترال شده است. من چون ایران نیستم خیلی نگران عوارض بعد عمل هستم. تو اکثر سایت ها خطر سکته مغزی نوشته شده است. این خطر برای همیشه است یا فقط به دوران عمل مربوطه؟ اگه اینجا یا تلگرامتون راهنماییم کنین ممنون میشم. پدرم متولد ١٣۴٢ هستش و الان هم احساس رضایت از عملش داره.

البته تا حالا هیچ علایمی نداشت از یک چکاب ساده متوجه تب رماتیسمی شدیم که دکتر قلب ترجیح داد عمل بشن. خیلی ممنون از وقت با ارزشتون.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. در صورت مصرف منظم و صحیح وارفارین خطری وجود ندارد.

انتقال بیمار پس از تعویض دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی گرامی. برای انتقال بیماری که تعویض دریچه میترال شده از تهران به ارومیه چه باید کرد؟ هواپیما یا آمبولانس یا ماشین شخصی کدوم میتونه گزینه مناسبی باشه؟
با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

هیچ منعی از نظر سفر چه با هواپیما یا سایر وسایل نقلیه وجود ندارد.

آندوسکوپی و افتادگی دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. دکتر گوارش برام آندوسکوپی تجویز کرده من به ایشون در مورد افتادگی دریچه میترال قلبم گفتم و ایشون گفتن هیچ مشکلی نداره میخواستم مطمئن بشم آیا اگر مشکلات قلبی داشته باشم آندوسکوپی می تونه تاثیر بدی بذاره و آیا انجامش برام خطر داره؟ ممنون

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. انجام آندوسکوپی مانعی ندارد.

افتادگی دریچه میترال و ورزش

سلام. چند روز پیش تست ورزش دادم و دکتر قلب گفت تست خوبه.
بعضی مواقع دست چپ من سرد میشه و یه گرفتگی خفیف و بی حسی کمی داره. می خواستم بدونم که به خاطر پرولاپس دریچه میترال قلب است یا نه؟
واسه قلبم از پروپرانول۲۰وملوکسیکام ۱۵ونورتریپتیلین۱۰استفاده میکنم. واسه میکروب معده هم ازتاوانکس، آموکسی سیلین۵۰۰ولانزو۳۰استفاده میکنم.
آیا مصرف قرص های معده همزمان با قرص های قلب اشکالی نداره و آیا پرولاپس دریچه میترال قلب رژیم غذایی و ورزشی خاصی داره؟ ضمنا گرفتگی خفیف دست چپ و احساس سردی طبیعی هست یا نه و برنامه غذایی واسه پرولاپس وجود داره یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مصرف همزمان این قرص ها مشکلی ایجاد نمی کند. برنامه غذایی خاصی وجود ندارد ولی توصیه اکید برای همه افراد مصرف محدود نمک و غذای سرخ شده است. ورزش های هوازی مثل پیاده روی برای پرولاپس قابل سفارش است.

مصرف دارو در نارسایی دریچه میترال قلب

سلام دکتر قلب عزیز. مادرم برای نارسایی دریچه میترال قلب نصف قرص فروزماید ۴۰ را هر روز صبح می خورد. چند روز است که عضلات کمرشان دچار گرفتگی و اسپاسم شده آیا باید مصرف قرص را قطع کرد؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. خیر فورزماید را قطع نکنید دچار تشدید تنگی نفس خواهند شد. احتمالا علت اسپاسم ها کم شدن پتاسیم خون است. در ابتدا از میوه جات حاوی پتاسیم بیشتر استفاده نمایند مانند موز و گوجه فرنگی، اگر بهبود حاصل نشد برخی داروهای مدرن هستند که با افزایش جذب پتاسیم نیز می توانند عارضه فوق را درمان نمایند(مثل تریامترتن و امیلورایدواسپیرونولاکتون)

در نهایت بهتر است برای تغییر دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پریسا جمعه ۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید آیا برای بیماری کرونا گشادی دریچه میترال قلب خیلی خطرناکه؟ واحتمال بهبودی فرد با این عارضه وجود نداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   اگر فرد دچار نارسایی قلبی نباشه خطری متفاوت با دیگران وجود نداره

 • تصویر کاربر nfs_yonesi جمعه ۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  با عرض سلام‌وخسته نباشید اقای دکتر،عموی من تپش قلب شدید داشت و بردن دکتر و تشخیص ایشون این هست که دریچه قلبش مادرزادی گشادهستش و در بخش CCUبستریش کردن..از نظر شما نیاز به عمل جراحی داره؟خطری برای بیمار نداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   به این شکل نمیشه نظر داد باید بیمار و مدارک دیده شوند

 • تصویر کاربر بهار سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام..دخترم که 45روزداره دکتر گفته یه گوشه ازقلبش هم گشاده که خفیف هست آیا این گشادی درست میشه؟خطری برای بچه ام نداره اگه خدایی نکرده تنگ نشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   شرح حالتون دقیق نیست

   عکس مدارک رو بفرستید

 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام من 23سال سن دارم سال 97به دکتر قلب مراجعه کردم برای ازمایشات بیهوشی و مشخص که دریچه قلبم باز ولی خفیف که دکتر چند نکته برای مصرف غذای گرم .مصرف نکردن غذای سرد گفتن چهار ماه پیش دوباره مراجعه کردم و مشخص شد نسبت به سال قبل بهتر شده دریچه قلب .میخاستم ببینم برای تنفس مشکل پیش میاد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام
   گشادی خفیف دریچه با هیچ نوع غذایی بدتر یا بهتر نمیشه

   نارسایی خفیف باعث ایجاد تنگی نفس نمیشه مگه اینکه شدید باشه و نارسایی قلب ایجاد کنه

 • تصویر کاربر Hadi سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خوبین
  ببخشید من چند وقت پیش رفتم دکتر قلبم درد میکرد
  دکتر گفت که ضربان قلبم پایینه و اکو نوشت نتیجش این شد که یکی از دریچه هام مادر زاد گشاده
  میخواستم ببینم مشکلی داره یا نه
  عکسشم بهتون فرستادم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   عکس اکویی که فرستادید کامل نیست اما گشادی خفیف دریچه چیز مهمی نیست و جای نگرانی نداره

  2. تصویر کاربر Hadi سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)
   اقای دکتر به من گفتن که فقط تنها راهش عمل باز هستش
   گاهی درد میکنه و همیشه هم ضربان قلبم پایینه
  3. تصویر کاربر Hadi سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)
   اقای دکتر به من گفتن که تنها راهش عمل باز هستش و دارو و چیز خاصی ندادن
   گاها هم درد میکنه
   و ضربان قلبمم داعم پایینه حدودا رو ۴۰ الی ۴۵ هستش
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   باید جهت معاینه و انجام یک اکو دقیق مراجعه کنید

   بر اساس این اکو نمیشه نظر داد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر پریسا دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام.وقت شما بخیر.چهل. هفت ساله هستم.دقیقا از عید نود و هشت ،له واسطه اینکه مضطرب یا عصبانی پبشدم طپشی غیرعادی پیدا کردم.به مروز چنان وحشتناک شده که آرام و فرار ندارم نسبت به کوچکترین محرک،حتی وبره موبابل،شروع میشه این طپش.دکتر رفتم ،اکو،تست ورزش،اکو مری انجام دادم.اکو تا آخرین مرحله رفتم.قلبم هیچگونه مشکل نداره‌دکتر گفتن چون من کیکی بوکسینگ کار مبکنم ،باید ادامه بدم و گاها نرفتن و ورزش نکردن موجب تشدید این موضوع میشه و اینکه گفتن اضطراب باید خیلی دید و عمیق باشه که منجر به این طپش ها بشه.با اینکه ایشون قطعا از این دست موارد کم ندیدن ولی خیلی تعجب میکنن از این همه طپش های وحشتناک من.الان دارم پروپرانولول،پاروگسین و بوسپیرون استفاده میکنم.ورزش دیگه نمیتونم برم.ولی همچنان طپش های وحشتناک دارم.میشه لطفا راهنمایی کنید.ضمنا وقتی عصبی میشم دردهای وحشتناک در ناحیه گلو دارم و سمت چپ گردنم سفت و محکم میشه.بعد از چند دقیقه خوب میشه.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   این علائم اضطراب هست حتماً باید اضطراب درمان بشه ممکنه دوز داروهای ضد اضطراب کم باشه مجدداً به روانپزشک مراجعه کنید پروپرانولول ۴۰ میلی گرم هر ۸ ساعت یک عدد استفاده کنید از نظر پرکاری تیروئید هم بررسی شود

  2. تصویر کاربر پریسا دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)
   چشم.بسیار سپاسگزارم.سالم باشید.
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۵ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   خواهش میکنم


    

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر بهار جمعه ۲ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  دخترم چهل روزش هست دکتر گفته دوتاسوراخ روقلبش هست و یه گوشه از قلب هم گشاده قرص فلورزماید40بهش داده بعد سه ماه دوباره بایدببرمش آیا این دوتا مشکل که قلب داره خطرناکه برای بچه اگه خدایی ناکرده درست نشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   معمولا سوراخ های اوایل تولد بسته میشه مگر اینکه بزرگ باشه

 • تصویر کاربر معظم سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خانم 38ساله هستم مدتی تپش قلب شدیدوهمراه آن دست چپم درد می گرفت به دکتر مراجعه کردم بعد از گرفتن اکو گفتن دریچه میترال قلبت یه مقدار گشاد شده..به من قرص پرانول ۱۰و قرص پوکساکیم۵ دادن تازه شروع به خوردن قرصا کردم ..سوالم اینه که قرص پوکساکیم۵ عوارض خطرناکی نداره چون من اسمش رو زدم برای اطلاعات خیلی عوارض داشت می ترسم بیشترسر این قرص جاهای دیگه ای از بدنم مریض بشه..ممنون به سوالم جواب بدین🙏
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   پاسخ شما داده شد

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر برای خواهرم تشخیص گشادی دریچه میترال دادن آیا این بیماری قابل درمان با دارو هست لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

    سلام

   اگر نارسایی خفیف باشد نیاز به هیچ داروویی نداره عکس گزارش اکو را بفرستید

 • تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید مادرم الان ۴۶ سالش هست و ازمایش روماتیسم و اینا رو داده مشکلی نداره ولی دست هاش و زانو ب پایین ورم میکنن چن وقت پیش دکتر قلب هم رفته گفتن ک دریچه میترال گشاد شده و اکسیژن به قلب نمیرسه خواستم بدونم دارویی چیزی هست ک استفاده کنه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بیمار باید معاینه بشه

   ممکنه نارسایی قلبی یا کلیوی باشه

   ممکنه نارسایی وریدی یا کم کاری تیرویید و یا علل دیگر باشه

   برای افتراق بینار باید معاینه شود

درحال دریافت اطلاعات
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
ذات الریه یا سینه پهلو عفونتی ست که کیسه های هوایی ریه ها (آلوئول ها) را ملتهب می کند. کیسه های هوا ممکن است…
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر