ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

دریچه میترال قلب میان دهلیز چپ و بطن چپ قرار گرفته‌ و شامل دو لت است. این دریچه به صورت مادرزادی و یا در اثر وارد شدن آسیب به ساختار آن دچار اختلالاتی از جمله: افتادگی (پرولاپس) دریچه میترال قلب ، تنگی دریچه میترال قلب ، شلی دریچه میترال قلب و یا دیگر بیماری های دریچه میترال قلب می شود. در ادامه سوالات بیماران عزیز پیرامون دریچه میترال و خطرات گشادی دریچه قلب مطرح شده است.

گشادی دریچه میترال قلب

باعرض سلام و خسته نباشید. پسری ۲۱ ساله هستم که از بچگی یه مقدار که استرس بهم وارد می شد، تپش قلب شدیدی می گرفتم. چند وقت پیش اکو از قلبم گرفتم معلوم شد که پرولاپس قلبم مادرزادی گشاد بوده و دچار گشادی دریچه میترال قلب هستم. دکتر قلب گفت که این مشکل شما تا آخر عمر باقی هست. پزشک قلب پرانول تجویز کرد وگفت به مدت سه الی چهار ماه روزی دو بار مصرف کن. آقای دکتر نجفی من به خاطر این تپش قلب اعتماد به نفسم رو تو زندگی از دست دادم چون یه ذره که استرس بهم وارد میشه تپش قلب می گیرم. آیا تپش قلب من قابل درمان است؟ اگه من این پرانول ها رو مصرف کنم بعد سه چهار ماه خوب میشم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی دارم اذیت میشم ضمنا وزنم ۵۳کیلو هستش و قدم ۱۷۰ آزمایش چکاپ کامل دادم هیچ مشکلی نداشتم. با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. نگران نباشید .مایلم اکوی شما را ببینم بخصوص تصاویر را برای من ارسال فرمایید تا میزان گشادی دریچه میترال قلب را مشاهده کنم.  توصیه می کنم فعلا مداوما پروپرانولول بیست م. گ. صبح و شب میل بفرمایید که هم در کنترل تپش و هم اضطراب شما موثر است. پرولاپس دریچه میترال قلب اغلب پیش آگهی خوبی دارد و بخوبی با ورزش و دارو می توان علایم آن را کنترل کرد.

توصیه های پزشکی در بیماری گشادی دریچه میترال قلب

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. خانمی هستم ۲۱ ساله حدود سه ماه قبل درد قفسه سینه ام شروع شده است بعلاوه گاهی دست چپم بخصوص انگشت کوچک و حلقه درد می کند. این دردها هم گاهی درد پشت و احساس درد در بازو همراه است. بعضی وقت ها هم نفسم تنگ می شود و تپش های بلندی مثل تالاپ بزرگ احساس می کنم که ناخوشایند است. بعد از مراجعه به پزشک قلب و انجام اکوکاردیوگرافی گشاد شدن دریچه میترال قلب و سه لتی را در بنده تشخیص دادند والان یک ماهه قرص پروپرانولول۱۰ مصرف می کنم ولی بازهم همین علایم را دارم دکتر قلب گفت این دردها منشا قلبی ندارد و بخاطر گشادی نیست. نوار قلبم خوب است. لطفا اگه می شه توضیح بدید. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نوع درد سینه ای رو که بیان کرده اید بعید است مرتبط با گرفتگی عروق قلبی باشد. در مورد ضربان های شدید به احتمال زیاد ضربان های نابجا با منشا بطنی هستند برای درمان اول اینکه:

– از مصرف ادویه جات و سوسیس و کالباس اجتناب کنید.
– مصرف چای با قهوه را محدود کنید.
– میزان مصرف پروپرانولول رو به بیست میلی گرم صبح و شب افزایش بدهید.
– در صورت عدم بهبود طی یک هفته با منشی بنده تماس بگیرید.

نارسایی دریچه میترال قلب

با سلام و خدا قوت جناب آقای دکتر نجفی مادرم ۶۲ ساله دارای نارسایی دریچه میترال قلب می باشند و باید جراحی شوند و دریچه فلزی بگذارند. خانه ما ۳ طبقه است و آسانسور هم نداریم. آیا ایشان بعد از ترخیص از بیمارستان می توانند آهسته آهسته از پله ها بالا و پایین روند؟ با توجه به اینکه باید یک روز درمیان پی تی خون ایشان تعیین شود. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. بله می توانند فعالیت معمول زندگی را داشته باشند. حتی میزان فعالیت بیستری نسبت به قبل عمل، بدون ایجاد تنگی نفس خواهند داشت.
چک روزانه ای ان ار لازم نیست در ابتدا به صورت هفته ای یکبار این کار انجام شود پس از رسیدن به محدوده نرمال ماهی یکبار کافی است. برخی ازمایشگاه ها پرسنل خود را برای گرفتن نمونه به منزل می فرستند.

افتادگی دریچه میترال قلب و تپش قلب

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۲۶ ساله هستم از چند سال پیش تا کنون سالی چند مرتبه دچار تپش قلب شدید می شوم. اوایل به من گفتند که افتادگی دریچه میترال قلب دارم. اخیرا مجددا برای چکاپ مراجعه کردم و گفتند طبق تعاریف جدید افتادگی دریچه میترال قلب ندارم ولی باز هم در ماه یکی دو بار تپش قلب پیدا می کنم و گاهی علاوه بر این قلبم درد می کند. لازم به ذکر است که نوار قلب و اکو من کاملا سالم بود. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. با توجه به اینکه افتادگی دریچه میترال وجود ندارد، تنها درمان علامتی تپش قلب توصیه می شود.
از داروی پروپرانولول به میزان ۱۰ میلی گرم صبح و شب به مدت سه روز استفاده نمایید. سپس دارو را کنار گذاشته و اگر مجددا دچار تپش قلب شدید، دارو را برای مدت طولانی تر مصرف نمایید.
آگاه باشید که اضطراب و مصرف برخی خوراکی ها می تواند باعث تشدید تپش قلب گردد.

مشکلات دریچه میترال قلب

خسته نباشید. مدتی پیش برای مشکل قلبی که داشتم به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم. اول فکر می کردم که دچار رماتیسم قلبی هستم ولی بعد از تشخیص گفتن مشکل دریچه میترال داری و جای نگرانی نیست و باید از فعالیت های سنگین دوری کنی و ۲ عدد قرص تجویز کردن یکی پروپرانولول بود. معمولا بعد از خواب دچار تپش قلب میشم و یا بعد از مدتی راه رفتن یا دویدن بدنم یه سرعت عرق میکنه و بعضی وقت ها در سمت چپ قفسه سینه درد احساس میکنم، میخواستم بدونم با وجود مشکل دریچه میترال قلب، درصد احتمال ایست قلبی هستش؟ و یا اینکه حتما باید مراجعه حضوری به پزشک قلب داشته باشم؟
بعضی مواقع یه حالت پریدگی رو در جاهای مختلف بدنم احساس میکنم این واسه چیه؟ آیا این بیماری مشکل آفرین هست یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مشکلات دریچه ای متنوع هستند در صورت امکان تصاویر و گزارش اکوکاردیوگرافی را برای من ارسال فرمایید.

اگر کبودی رخ می دهد یک آزمایش خون بدهید. اگر رنگ پریدگی است، اهمیت ندارد.

اکوی قلب در پرولاپس دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. من ۲۲ سالمه وبعضی اوقات دچار تپش قلب می شدم وبعضی اوقات هم درد قفسه سینه داشتم که به دکتر قلب مراجعه کردم وبد از اکو گفتند پرولاپس دریچه میترال قلب داری. باشدت ۲ و نارسایی دریچه هم نداشتم. الان حدودا ۲ماه از زمان اکو می گذره میخواستم بدونم با توجه به این که تو این مدت عملکرد خوبی نداشتم و توصیه های پزشک قلب رو گوش نکردم و با استرس وعصبانیت وفشار عصبی زندگی کردم که در برخی موارد با درد و تپش قلب هم همراه بوده، ممکنه تو این مدت شدتش بالا رفته باشه ونیاز باشه دوباره به این زودی برم اکو؟ یا این که همون سالی یک بار که دکتر قلب گفته بود رو اکو بدم؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نیاز به اکو مجدد نیست. اگر همکاران دارو داده اند همان را مصرف نمایید. سالی یکبار برای اکو کافی است.

عمل دریچه قلب خطرناک است؟

باسلام. پدر من الان در بیمارستان شهید رجایی تهران حدود هفت روز است که تعویض دریچه میترال شده است. من چون ایران نیستم خیلی نگران عوارض بعد عمل هستم. تو اکثر سایت ها خطر سکته مغزی نوشته شده است. این خطر برای همیشه است یا فقط به دوران عمل مربوطه؟ اگه اینجا یا تلگرامتون راهنماییم کنین ممنون میشم. پدرم متولد ١٣۴٢ هستش و الان هم احساس رضایت از عملش داره.

البته تا حالا هیچ علایمی نداشت از یک چکاب ساده متوجه تب رماتیسمی شدیم که دکتر قلب ترجیح داد عمل بشن. خیلی ممنون از وقت با ارزشتون.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. در صورت مصرف منظم و صحیح وارفارین خطری وجود ندارد.

انتقال بیمار پس از تعویض دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی گرامی. برای انتقال بیماری که تعویض دریچه میترال شده از تهران به ارومیه چه باید کرد؟ هواپیما یا آمبولانس یا ماشین شخصی کدوم میتونه گزینه مناسبی باشه؟
با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

هیچ منعی از نظر سفر چه با هواپیما یا سایر وسایل نقلیه وجود ندارد.

آندوسکوپی و افتادگی دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. دکتر گوارش برام آندوسکوپی تجویز کرده من به ایشون در مورد افتادگی دریچه میترال قلبم گفتم و ایشون گفتن هیچ مشکلی نداره میخواستم مطمئن بشم آیا اگر مشکلات قلبی داشته باشم آندوسکوپی می تونه تاثیر بدی بذاره و آیا انجامش برام خطر داره؟ ممنون

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. انجام آندوسکوپی مانعی ندارد.

افتادگی دریچه میترال و ورزش

سلام. چند روز پیش تست ورزش دادم و دکتر قلب گفت تست خوبه.
بعضی مواقع دست چپ من سرد میشه و یه گرفتگی خفیف و بی حسی کمی داره. می خواستم بدونم که به خاطر پرولاپس دریچه میترال قلب است یا نه؟
واسه قلبم از پروپرانول۲۰وملوکسیکام ۱۵ونورتریپتیلین۱۰استفاده میکنم. واسه میکروب معده هم ازتاوانکس، آموکسی سیلین۵۰۰ولانزو۳۰استفاده میکنم.
آیا مصرف قرص های معده همزمان با قرص های قلب اشکالی نداره و آیا پرولاپس دریچه میترال قلب رژیم غذایی و ورزشی خاصی داره؟ ضمنا گرفتگی خفیف دست چپ و احساس سردی طبیعی هست یا نه و برنامه غذایی واسه پرولاپس وجود داره یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مصرف همزمان این قرص ها مشکلی ایجاد نمی کند. برنامه غذایی خاصی وجود ندارد ولی توصیه اکید برای همه افراد مصرف محدود نمک و غذای سرخ شده است. ورزش های هوازی مثل پیاده روی برای پرولاپس قابل سفارش است.

مصرف دارو در نارسایی دریچه میترال قلب

سلام دکتر قلب عزیز. مادرم برای نارسایی دریچه میترال قلب نصف قرص فروزماید ۴۰ را هر روز صبح می خورد. چند روز است که عضلات کمرشان دچار گرفتگی و اسپاسم شده آیا باید مصرف قرص را قطع کرد؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. خیر فورزماید را قطع نکنید دچار تشدید تنگی نفس خواهند شد. احتمالا علت اسپاسم ها کم شدن پتاسیم خون است. در ابتدا از میوه جات حاوی پتاسیم بیشتر استفاده نمایند مانند موز و گوجه فرنگی، اگر بهبود حاصل نشد برخی داروهای مدرن هستند که با افزایش جذب پتاسیم نیز می توانند عارضه فوق را درمان نمایند(مثل تریامترتن و امیلورایدواسپیرونولاکتون)

در نهایت بهتر است برای تغییر دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اتابك شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب.
  بنده ٢٧ سال سن دارم. از زمان ٧ سالگى انواع ورزشها را انجام دادم و حال بمدت تقريبا ١٠ سال هست كه ورزش قدرتى سنگين انجام ميدم. در سن ٢١ سالگى بدليل درد خفيف در قلبم به دكتر مراجعه كردم و مشخص شد به دليل ژنتيك و ساختار بدنيم بصورت مادر زادى گشادى دريچه ميترال دارم. بنده تا به امروز ورزش سنگين رو ادامه دادم. ولى جديدا يك درد نقطه اى در قلبم بوجود اومده كه بيشتر موقع عمل دم حسش ميكنم. لازم به ذكر هست كه اين اولين بار هست كه دردى در قلبم هست كه جلب توجه كرده براى من! خواستم از خدمتتون بپرسم آيا خطرى وجود داره يا نه و آيا نياز هست دارو مصرف كنم و نظر شما در مورد ورزش قدرتى كه بنده انجام ميدم چيست؟
  باتشكر از دكتر نجفى عزيز
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام درد نقطه ای در قفسه سینه معمولاً علت قلبی ندارد و عصبی عضلانی است

 • تصویر کاربر Mahla یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  خستع نباشید
  من 18سالمه قلبم درد میکرد رفتم دکتر اکو نوشتن بعد از اکو گفتن یکی از دریچه های قلبت گشاده و پروپرانولول دادن ک اطرافیان گفتن وابستگی میاره مصرف نکردم
  بعد چن نفر بهم گفتن مچ پاهات تغییر کرده انگار ورم کرده اما اصلا زیاد و واضح نیست،و اینکه بعضی شبا موقع خاب نفس ک میکشم انگار اکسیژن کامل ب ته شش هام نمیرسه
  میخام ببینم شرایطم خطرنامه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

    سلام پاسخ شما داده شد

 • تصویر کاربر Mahla یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  عذر میخام اما هرچقد کد رهگیری رو میزنم پاسختون برام نمیاد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   دوباره مطرح کنید

  2. تصویر کاربر Mahla یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)
   خسته نباشید
   من 18سالمه قلبم گاهی درد میکنه رفتم دکتر اکو نوشتن بعد دکتر گفتن یکی از دریچه های قلبت گشاده و پروپرانولول دادن ک اطرافیان گفتن وابستگی میاره منم نخوردم
   چن نفر بهم گفتن مچ پات انگار تغییر کرده و یکم ورم داره اما خیلی کم
   و اینکه نفسم گاهی اوقات کم میارم نفس عمیق ک میکشم تا ته شش هام اکسیژن نمیرسه انگار
   میخاستم ببینم خطرناکه شرایطم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   گشادی دریچه خفیف معمولاً خطرناک نیست

   اما اگر گشادی شدید باشه باعث نارسایی قلب و گاهیدو ورم میشه

   با توجه به شرح حال تون و همچنین تنگی نفس باید با مدارک مراجعه کنید 

  4. تصویر کاربر Mahla یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)
   ی تعدادی میگن واس کشیدن دندون نوع بی حسی و ... فرق داره و واس بارداری مشکل سازه درسته اقای دکتر؟؟
   اگ شدید باشه واس بارداری مشکله؟
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   اگر خفیف باشه خیر

   اگر شدید باشه بله

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Mahla یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام
  من دختر۱۸ساله ام،قلبم یک مدت درد میکرد رفتم دکتر برام اکو نوشت بعد از انجام اکو گفت یکی از دریچه های قلبت گشاده و به من قرص پروپرانولول داد ک من اونا رو مصرف نکردم اخه اطرافیان میگفتن وابسته میشی و....
  تا الان دوسه نفر بهم گفتن مچ پاهات تغیر کرده انگار ورم کرده ولی انقدی زیاد نیس و شبا هم نفس عمیق ک میکشم انگار تا ته شش هام اکسیژن نمیرسه و صبح ک از خاب پا میشم قلبم درد میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   گشادی خفیف دریچه معمولاً بی‌خطره

    گشادی اگر شدید باشد و باعث نارسایی قلب بشه میتونه ورم بده

   باید با توجه به علائمتون و همچنین تنگی نفس با مدارک جهت معاینه مراجعه کنید

 • تصویر کاربر 35ساله یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خیلی خیلی بهش فکر می کنم سرگیجه دارم خطر ناکه یا نیست 2تا بچه دارم زندگی م فلج شده چه نوع ورزش هایی انجام بدم راهنمایی کنید ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   گشادی دریچه در موارد خفیف کاملاً بی‌خطر هست و جای نگرانی نیست

 • تصویر کاربر راحیل جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چند روز پیش دختر سه سالم رو بردم نزد متخصص قلب واکو انجام دادن گفتن افتادگی دریچه میترال داره و یک رگ خون برمیگردونه من چون حال خوبی نداشتم نتونستم سوال بپرسم ازشون و گفتن برو دوسال دیگه بیا آیا باید عمل باز بشه ؟و میشه مدارا کرد وعمل نشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   خیر

   افتادگی‌دریچه معمولاً چیز مهمی نیست اما میتونید عکس اکوتون رو بفرستید

 • تصویر کاربر ندا جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام من۱۶ سالمه دوسه ماهی هست که قفسه سینم به طور مداوم درد میکنه همراه با تپش قلب و سردرد و معده درد وبدنم بی حس میشود به دکتر مراجعه کردم گفتن به خاطر فشار عصبی و قرص پرانول۱۰ دادن اما تا الان که می خورم فایده نداشته واز قفسه سینم عکس گرفتم اما مشکلی نداشت در نوار قلبم هم گفت فشار عصبی دوتا آزمایش خون دادم در اولی گفت یکی از آنزیم های قلبت بالاست اما در بار دوم چیزی نبود الان یک ماه بیشتر من قرص پرانول ۱۰ می خورم ولی فایده نداره میشه لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   علائمتون اضطرابیه

   باید حتما جهت درمان به روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر asma.mz جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام دکتر مادر من چند روزه درد شدید قفسه سینه و بی حسی دست چپ و درد کتف داره قبلا مشکل گشادی دریچه داشته ولی الان بعد از اکو گفتن که مشکل خاصی وجود نداره ولی هنوز درد قفسه سینه داره
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   علت درد با اکو  مشخص نمیشه

   برای اینکه مشخص بشه درد قلبی هست یا نه باید تست ورزش یا اسکن انجام بشه

   گاهی هم درد ممکنه گوارشی یا عضلانی باشه و قلبی نباشه

 • تصویر کاربر سیدمحمد جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام مادرم گشادی دریچه قلب دارد در حال حاضر داروهای املوپرس 5 روزی یکی عصر - فروزماید 40 روزی نصف عصر - کنکورد 5 صبح یک - پلاویکس صبح 1 مصرف می کند ولی کماکان تنگی نفس وی کم نشده است و ناراحت تنگی نفس دارد دکتر محترم، چه دارویی را تجویز و پیشنهاد می کنید که هم مشکل تنفسیش حل و هم تا زمانی که عمل انجام شود بهتر شود با تشکر از سایت خوب شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

    سلام

   داروها مناسبه

   ممکن علت تنگی نفس قلبی نباشه

   ولی می‌توانند فعلا دوز فوروزماید را دو برابر کنند

   البته بهتره  هر چه سریعتر به پزشکتون مراجعه کنید

 • تصویر کاربر سیدرسول جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام همسر 57 ساله من حدود 8 سال است مشکل گشادی دریچه قلب داد و داروی لوزارتان مصرف میکند . اخیرا متوجه شدیم یکی از کلیه های ایشان کوچک و کم کار شده است آیا گشادی دریچه قلب میتواند باعث نارسایی کلیه شود؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربر سیدرسول یکشنبه ۱۱ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)
   لازم به توضیح است همسر من فشار خون ندارند و به گفته دکتر متخصص قلب قرص لوزارتان فقط برای کنترل پیشرفت گشادی دریچه تجویز شده
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

    سلام

   اگر باعث نارسایی قلبی شده باشه بله

   ولی اگر نارسایی قلب نداده باشه خیر

   داروی لوزارتان بعضی در حضور تنگی شریان کلیه میتونه باعث آسیب به کلیه بشه

   با پزشکتون مشورت کنید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
ذات الریه یا سینه پهلو عفونتی ست که کیسه های هوایی ریه ها (آلوئول ها) را ملتهب می کند. کیسه های هوا ممکن است…
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر