ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

دریچه میترال قلب میان دهلیز چپ و بطن چپ قرار گرفته‌ و شامل دو لت است. این دریچه به صورت مادرزادی و یا در اثر وارد شدن آسیب به ساختار آن دچار اختلالاتی از جمله: افتادگی (پرولاپس) دریچه میترال قلب ، تنگی دریچه میترال قلب ، شلی دریچه میترال قلب و یا دیگر بیماری های دریچه میترال قلب می شود. در ادامه سوالات بیماران عزیز پیرامون دریچه میترال و خطرات گشادی دریچه قلب مطرح شده است.

گشادی دریچه میترال قلب

باعرض سلام و خسته نباشید. پسری ۲۱ ساله هستم که از بچگی یه مقدار که استرس بهم وارد می شد، تپش قلب شدیدی می گرفتم. چند وقت پیش اکو از قلبم گرفتم معلوم شد که پرولاپس قلبم مادرزادی گشاد بوده و دچار گشادی دریچه میترال قلب هستم. دکتر قلب گفت که این مشکل شما تا آخر عمر باقی هست. پزشک قلب پرانول تجویز کرد وگفت به مدت سه الی چهار ماه روزی دو بار مصرف کن. آقای دکتر نجفی من به خاطر این تپش قلب اعتماد به نفسم رو تو زندگی از دست دادم چون یه ذره که استرس بهم وارد میشه تپش قلب می گیرم. آیا تپش قلب من قابل درمان است؟ اگه من این پرانول ها رو مصرف کنم بعد سه چهار ماه خوب میشم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی دارم اذیت میشم ضمنا وزنم ۵۳کیلو هستش و قدم ۱۷۰ آزمایش چکاپ کامل دادم هیچ مشکلی نداشتم. با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. نگران نباشید .مایلم اکوی شما را ببینم بخصوص تصاویر را برای من ارسال فرمایید تا میزان گشادی دریچه میترال قلب را مشاهده کنم.  توصیه می کنم فعلا مداوما پروپرانولول بیست م. گ. صبح و شب میل بفرمایید که هم در کنترل تپش و هم اضطراب شما موثر است. پرولاپس دریچه میترال قلب اغلب پیش آگهی خوبی دارد و بخوبی با ورزش و دارو می توان علایم آن را کنترل کرد.

توصیه های پزشکی در بیماری گشادی دریچه میترال قلب

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. خانمی هستم ۲۱ ساله حدود سه ماه قبل درد قفسه سینه ام شروع شده است بعلاوه گاهی دست چپم بخصوص انگشت کوچک و حلقه درد می کند. این دردها هم گاهی درد پشت و احساس درد در بازو همراه است. بعضی وقت ها هم نفسم تنگ می شود و تپش های بلندی مثل تالاپ بزرگ احساس می کنم که ناخوشایند است. بعد از مراجعه به پزشک قلب و انجام اکوکاردیوگرافی گشاد شدن دریچه میترال قلب و سه لتی را در بنده تشخیص دادند والان یک ماهه قرص پروپرانولول۱۰ مصرف می کنم ولی بازهم همین علایم را دارم دکتر قلب گفت این دردها منشا قلبی ندارد و بخاطر گشادی نیست. نوار قلبم خوب است. لطفا اگه می شه توضیح بدید. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نوع درد سینه ای رو که بیان کرده اید بعید است مرتبط با گرفتگی عروق قلبی باشد. در مورد ضربان های شدید به احتمال زیاد ضربان های نابجا با منشا بطنی هستند برای درمان اول اینکه:

– از مصرف ادویه جات و سوسیس و کالباس اجتناب کنید.
– مصرف چای با قهوه را محدود کنید.
– میزان مصرف پروپرانولول رو به بیست میلی گرم صبح و شب افزایش بدهید.
– در صورت عدم بهبود طی یک هفته با منشی بنده تماس بگیرید.

نارسایی دریچه میترال قلب

با سلام و خدا قوت جناب آقای دکتر نجفی مادرم ۶۲ ساله دارای نارسایی دریچه میترال قلب می باشند و باید جراحی شوند و دریچه فلزی بگذارند. خانه ما ۳ طبقه است و آسانسور هم نداریم. آیا ایشان بعد از ترخیص از بیمارستان می توانند آهسته آهسته از پله ها بالا و پایین روند؟ با توجه به اینکه باید یک روز درمیان پی تی خون ایشان تعیین شود. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. بله می توانند فعالیت معمول زندگی را داشته باشند. حتی میزان فعالیت بیستری نسبت به قبل عمل، بدون ایجاد تنگی نفس خواهند داشت.
چک روزانه ای ان ار لازم نیست در ابتدا به صورت هفته ای یکبار این کار انجام شود پس از رسیدن به محدوده نرمال ماهی یکبار کافی است. برخی ازمایشگاه ها پرسنل خود را برای گرفتن نمونه به منزل می فرستند.

افتادگی دریچه میترال قلب و تپش قلب

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۲۶ ساله هستم از چند سال پیش تا کنون سالی چند مرتبه دچار تپش قلب شدید می شوم. اوایل به من گفتند که افتادگی دریچه میترال قلب دارم. اخیرا مجددا برای چکاپ مراجعه کردم و گفتند طبق تعاریف جدید افتادگی دریچه میترال قلب ندارم ولی باز هم در ماه یکی دو بار تپش قلب پیدا می کنم و گاهی علاوه بر این قلبم درد می کند. لازم به ذکر است که نوار قلب و اکو من کاملا سالم بود. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. با توجه به اینکه افتادگی دریچه میترال وجود ندارد، تنها درمان علامتی تپش قلب توصیه می شود.
از داروی پروپرانولول به میزان ۱۰ میلی گرم صبح و شب به مدت سه روز استفاده نمایید. سپس دارو را کنار گذاشته و اگر مجددا دچار تپش قلب شدید، دارو را برای مدت طولانی تر مصرف نمایید.
آگاه باشید که اضطراب و مصرف برخی خوراکی ها می تواند باعث تشدید تپش قلب گردد.

مشکلات دریچه میترال قلب

خسته نباشید. مدتی پیش برای مشکل قلبی که داشتم به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم. اول فکر می کردم که دچار رماتیسم قلبی هستم ولی بعد از تشخیص گفتن مشکل دریچه میترال داری و جای نگرانی نیست و باید از فعالیت های سنگین دوری کنی و ۲ عدد قرص تجویز کردن یکی پروپرانولول بود. معمولا بعد از خواب دچار تپش قلب میشم و یا بعد از مدتی راه رفتن یا دویدن بدنم یه سرعت عرق میکنه و بعضی وقت ها در سمت چپ قفسه سینه درد احساس میکنم، میخواستم بدونم با وجود مشکل دریچه میترال قلب، درصد احتمال ایست قلبی هستش؟ و یا اینکه حتما باید مراجعه حضوری به پزشک قلب داشته باشم؟
بعضی مواقع یه حالت پریدگی رو در جاهای مختلف بدنم احساس میکنم این واسه چیه؟ آیا این بیماری مشکل آفرین هست یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مشکلات دریچه ای متنوع هستند در صورت امکان تصاویر و گزارش اکوکاردیوگرافی را برای من ارسال فرمایید.

اگر کبودی رخ می دهد یک آزمایش خون بدهید. اگر رنگ پریدگی است، اهمیت ندارد.

اکوی قلب در پرولاپس دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. من ۲۲ سالمه وبعضی اوقات دچار تپش قلب می شدم وبعضی اوقات هم درد قفسه سینه داشتم که به دکتر قلب مراجعه کردم وبد از اکو گفتند پرولاپس دریچه میترال قلب داری. باشدت ۲ و نارسایی دریچه هم نداشتم. الان حدودا ۲ماه از زمان اکو می گذره میخواستم بدونم با توجه به این که تو این مدت عملکرد خوبی نداشتم و توصیه های پزشک قلب رو گوش نکردم و با استرس وعصبانیت وفشار عصبی زندگی کردم که در برخی موارد با درد و تپش قلب هم همراه بوده، ممکنه تو این مدت شدتش بالا رفته باشه ونیاز باشه دوباره به این زودی برم اکو؟ یا این که همون سالی یک بار که دکتر قلب گفته بود رو اکو بدم؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نیاز به اکو مجدد نیست. اگر همکاران دارو داده اند همان را مصرف نمایید. سالی یکبار برای اکو کافی است.

عمل دریچه قلب خطرناک است؟

باسلام. پدر من الان در بیمارستان شهید رجایی تهران حدود هفت روز است که تعویض دریچه میترال شده است. من چون ایران نیستم خیلی نگران عوارض بعد عمل هستم. تو اکثر سایت ها خطر سکته مغزی نوشته شده است. این خطر برای همیشه است یا فقط به دوران عمل مربوطه؟ اگه اینجا یا تلگرامتون راهنماییم کنین ممنون میشم. پدرم متولد ١٣۴٢ هستش و الان هم احساس رضایت از عملش داره.

البته تا حالا هیچ علایمی نداشت از یک چکاب ساده متوجه تب رماتیسمی شدیم که دکتر قلب ترجیح داد عمل بشن. خیلی ممنون از وقت با ارزشتون.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. در صورت مصرف منظم و صحیح وارفارین خطری وجود ندارد.

انتقال بیمار پس از تعویض دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی گرامی. برای انتقال بیماری که تعویض دریچه میترال شده از تهران به ارومیه چه باید کرد؟ هواپیما یا آمبولانس یا ماشین شخصی کدوم میتونه گزینه مناسبی باشه؟
با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

هیچ منعی از نظر سفر چه با هواپیما یا سایر وسایل نقلیه وجود ندارد.

آندوسکوپی و افتادگی دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. دکتر گوارش برام آندوسکوپی تجویز کرده من به ایشون در مورد افتادگی دریچه میترال قلبم گفتم و ایشون گفتن هیچ مشکلی نداره میخواستم مطمئن بشم آیا اگر مشکلات قلبی داشته باشم آندوسکوپی می تونه تاثیر بدی بذاره و آیا انجامش برام خطر داره؟ ممنون

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. انجام آندوسکوپی مانعی ندارد.

افتادگی دریچه میترال و ورزش

سلام. چند روز پیش تست ورزش دادم و دکتر قلب گفت تست خوبه.
بعضی مواقع دست چپ من سرد میشه و یه گرفتگی خفیف و بی حسی کمی داره. می خواستم بدونم که به خاطر پرولاپس دریچه میترال قلب است یا نه؟
واسه قلبم از پروپرانول۲۰وملوکسیکام ۱۵ونورتریپتیلین۱۰استفاده میکنم. واسه میکروب معده هم ازتاوانکس، آموکسی سیلین۵۰۰ولانزو۳۰استفاده میکنم.
آیا مصرف قرص های معده همزمان با قرص های قلب اشکالی نداره و آیا پرولاپس دریچه میترال قلب رژیم غذایی و ورزشی خاصی داره؟ ضمنا گرفتگی خفیف دست چپ و احساس سردی طبیعی هست یا نه و برنامه غذایی واسه پرولاپس وجود داره یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مصرف همزمان این قرص ها مشکلی ایجاد نمی کند. برنامه غذایی خاصی وجود ندارد ولی توصیه اکید برای همه افراد مصرف محدود نمک و غذای سرخ شده است. ورزش های هوازی مثل پیاده روی برای پرولاپس قابل سفارش است.

مصرف دارو در نارسایی دریچه میترال قلب

سلام دکتر قلب عزیز. مادرم برای نارسایی دریچه میترال قلب نصف قرص فروزماید ۴۰ را هر روز صبح می خورد. چند روز است که عضلات کمرشان دچار گرفتگی و اسپاسم شده آیا باید مصرف قرص را قطع کرد؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. خیر فورزماید را قطع نکنید دچار تشدید تنگی نفس خواهند شد. احتمالا علت اسپاسم ها کم شدن پتاسیم خون است. در ابتدا از میوه جات حاوی پتاسیم بیشتر استفاده نمایند مانند موز و گوجه فرنگی، اگر بهبود حاصل نشد برخی داروهای مدرن هستند که با افزایش جذب پتاسیم نیز می توانند عارضه فوق را درمان نمایند(مثل تریامترتن و امیلورایدواسپیرونولاکتون)

در نهایت بهتر است برای تغییر دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بردیا شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.
  خانوم هستم۲۳ساله،۱سال هست ک شکم اولم رو زایمان کردم و قبل دوبار سقت داشتم.
  ۶ماهی هشت ک قلبم دردمسکنه رفتم دکتر نوارقلب خوب بود ما در اکو فوق تخصصی ک گرفتن گفتن قلب یک حداقل نرمال داره و یک حداکثرنرمال ک من نزدیک شدم ب حداکثرنرمال و اینکه قلبم عینه یک ادم۵۰ساله داره کارمیکنه.
  و گفتند ک در معرض هیچ دودی نباید قراربگیرم،استرس نباید بهم واردبشه،و هیچ چیز سنگینی رو نباسد بلند کنم و دوتا قرص دادن ک یکیش رو روزی¼و اون یکی رو هم صبح و شب¼بایدبخورم تادوماه بعد برسی کنن دوباره.
  میخاستم بدونم خطرناک هستش یان؟و اینکه سایقه بیماری قلبی خانوادگی هم داریم.
  ممنون میشم واضح و راحت برام توضیح بدید.
  (و اینکه شرمنده الان قرصم همراهم نیست ک اسمش رو بگم،و علائمم این هست ک قلبم کل روز از پشت سینه دردمیکنه و ول میکنه)
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 8 ماه پیش)
   سلام لازمه اكو و ساير مدارك رو ببينم
 • تصویر کاربر Lida دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من ۲۴ سالمه و گاهی اوقات تپش قلب دارم و احساس سنگینی در قفسه سینه ام رفتم دکتر اکو و نوار قلب گرفت گفت گشادی میترال هست که مادرزادیه.. برام قرص بیسوتا۵(بیزوپرولول) تجویز کردن هر روز یک عدد.. از نظر شما مشکلی نداره مصرف کنم چون تو اینترنت نوشته شده که برای فشار بالا تجویز میشه من فشارم نرمال بود
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام خیر ایرادی ندارد
 • تصویر کاربر سلاطی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  من حدود دوماه است که درد سینه وتنگی نفس دارم رفتم دکتر عمومی گفت برونشیت داری. رفتم پیش متخصص قلب تست ورزش،اکو و نوار قلب وسایر تست ها را انجام دادم گفت همه سالمن فقط کمی دریچه قلبت گشاده . قرص پروپرانولول وقرص چربی نوشت . بنظرشما علت دردسینه وتنگی نفسم ربطی به گشادی دریچه قلب داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 10 ماه پیش)
 • تصویر کاربر فاطمه سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  پسری دارم 13 ساله در هر رشته ورزشی که شرکت میکنه با تحرک زیاد تپش قلب میگرفت و تنگی نفس پیدا میکرد دکتر قلب که بردم اکو انجام داد گفت دریچه میترال گشاده وامکان داره مادرزادی باشه وچیزه خاصی نیس و میتونه به ورزشش ادامه بده ولی نباید استرس بهش وارد شه و گفتن سالی یه بار برای چکاپ اکو قلب انجام بدم نظرتون چیه به نظره شما جای نگرانی وجود داره یا نه ؟؟؟نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 11 ماه پیش)

   سلام

   اگر گشادی یا نارسایی دریچه خفیف باشه مشکلی نیست

    باید مدارک دیده شود

 • تصویر کاربر زینت پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  خانومی هستم ۶۲ ساله نزدیک ۲ سال است تنگی نفس در حین کار کردن و راه رفتن دارم و سینه ام خس خس میکند و بعضی اوقات پاهایم ورم میکند و خصوصا تپش قلب شدید در موقع خوابیدن
  با توجه به این مشکلات چه باید کرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   باید حتما اکو و تست ورزش انجام دهید

   علایمتون میتونه قلبی باشه

 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. بنده به علت درد قفسه سینه مراجعه به دمتر قلب مردم و ایشون منو اکو کردن و گفتن رگ قلبت گشاد شده.
  ایا خطرناکه؟ چون ایشون دارویی ندادن. اما من گاهی احساس درد ناخوشایندی دارم.چه درمانی داره این موضوع؟ ممونم از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   به این شکل نمیشه نظر داد 

   باید بیمار و مدارک دیده شوند تا بشه نظر داد

   عکس گزارش اکو رو بفرستید

 • تصویر کاربر Zahra پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین.من دردقفسه سینه داشتم و دستم دردمیکردو گردنم.رفتم دکترعمومی فکرمیکردم معدمه دکتر گفتش اکوقلب بده انجام دادم گفتن قلبت سرماخورده گشادشده 20روزقرص تقویتی بهم داد خوردم بازمراجعه کردم بدلیل تپش قلب دکترگف پرانول20صبح وشب بخور.ازمایش تیروئیدهم بده بازبیا پیشم.میخواستم بدونم ایاتیروئیدپرکارباعث دردقلب و تپش قلب میشه؟اگه تیروئید نباش پس چیه؟یعنی خوب میشه قلبم؟خواهش میکنم ج بدین خیلی ناراحتم 😔
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   درد ممکنه قلبی یا مثلا اضطرابی،یا گوارشی باشه

   پرکاری تپش میده ولی معمولا درد نه

   بعدا جهت بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر موسی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  دکتر ببخشید بخاطر گشادیه دریچه قلب تا چه موقع نمیتوان کار سنگین کرد🤔
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 11 ماه پیش)

   سلام

   بستگی داره گشادی در جه حد باشه و نارسایی قلب ایجاد کرده یا نه

 • تصویر کاربر عباس یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۶ سالمه و چند سالی میشه که دکتر گفته افتادگی دریچه میترال دارم.
  این سال ها به خاطر استرس و فشار کاری زیاد درد قلبم به شدت زیاد شده و تقریبا همه عوارض مثل سیاهی رفتن چشم، درد دست چپ، درد قفسه سینه و ... رو دارم.
  نوار قلبم هم نا منظم هست.
  اون اوایل با خوردن پروپرانونول دردم تسکین پیدا می کرد ولی اواخر تاثیرش کم شده.
  حالا به نظر شما حتما نیاز به عمل هست یا هنوز هم میشه با خوردن قرص های دیگه ای جلوش رو گرفت.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 11 ماه پیش)

   سلام در درجه اول جهت درمان اضطراب به روانپزشک مراجعه کنید و اگر علائم تان همچنان ادامه داشته جهت ر معاینه و بررسی بیشتر مراجعه کنید

 • تصویر کاربر شایان شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر از یه هفته پیش نفسم بالا نمیومد شبا هم کلا نخوابیدم به مدت سه روز بعدش رفتم نوار قلب متخصص قلب دید اکو ننوشت ولی دارو داد گفت دوماه دیگ بیا اکو
  اسامی دارو متورال و تری فلویوپرازین هست
  سوالم این اگ خطری هست چرا اکو نگرف و اگ خطری نیست چرا سه شب صب و روز نخوابیدم بنظرتون برم متخصص دیگ ممنون اگ جواب بدین و اینک قرص ها اثر کرده فقط وقت هایی ک هیجانی میشم میگیره نفسم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام

   احتمالا بر اساس شرح حال و معینتون  به اضطراب شک کردند که این دارو را تجویز کردند

   دارو استفاده کنید و اگر بهتر نشدید جهت معاینه و بررسی بیشتر مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
ذات الریه یا سینه پهلو عفونتی ست که کیسه های هوایی ریه ها (آلوئول ها) را ملتهب می کند. کیسه های هوا ممکن است…
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر