ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

دریچه میترال قلب میان دهلیز چپ و بطن چپ قرار گرفته‌ و شامل دو لت است. این دریچه به صورت مادرزادی و یا در اثر وارد شدن آسیب به ساختار آن دچار اختلالاتی از جمله: افتادگی (پرولاپس) دریچه میترال قلب ، تنگی دریچه میترال قلب ، شلی دریچه میترال قلب و یا دیگر بیماری های دریچه میترال قلب می شود. در ادامه سوالات بیماران عزیز پیرامون دریچه میترال و خطرات گشادی دریچه قلب مطرح شده است.

گشادی دریچه میترال قلب

باعرض سلام و خسته نباشید. پسری ۲۱ ساله هستم که از بچگی یه مقدار که استرس بهم وارد می شد، تپش قلب شدیدی می گرفتم. چند وقت پیش اکو از قلبم گرفتم معلوم شد که پرولاپس قلبم مادرزادی گشاد بوده و دچار گشادی دریچه میترال قلب هستم. دکتر قلب گفت که این مشکل شما تا آخر عمر باقی هست. پزشک قلب پرانول تجویز کرد وگفت به مدت سه الی چهار ماه روزی دو بار مصرف کن. آقای دکتر نجفی من به خاطر این تپش قلب اعتماد به نفسم رو تو زندگی از دست دادم چون یه ذره که استرس بهم وارد میشه تپش قلب می گیرم. آیا تپش قلب من قابل درمان است؟ اگه من این پرانول ها رو مصرف کنم بعد سه چهار ماه خوب میشم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی دارم اذیت میشم ضمنا وزنم ۵۳کیلو هستش و قدم ۱۷۰ آزمایش چکاپ کامل دادم هیچ مشکلی نداشتم. با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. نگران نباشید .مایلم اکوی شما را ببینم بخصوص تصاویر را برای من ارسال فرمایید تا میزان گشادی دریچه میترال قلب را مشاهده کنم.  توصیه می کنم فعلا مداوما پروپرانولول بیست م. گ. صبح و شب میل بفرمایید که هم در کنترل تپش و هم اضطراب شما موثر است. پرولاپس دریچه میترال قلب اغلب پیش آگهی خوبی دارد و بخوبی با ورزش و دارو می توان علایم آن را کنترل کرد.

توصیه های پزشکی در بیماری گشادی دریچه میترال قلب

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. خانمی هستم ۲۱ ساله حدود سه ماه قبل درد قفسه سینه ام شروع شده است بعلاوه گاهی دست چپم بخصوص انگشت کوچک و حلقه درد می کند. این دردها هم گاهی درد پشت و احساس درد در بازو همراه است. بعضی وقت ها هم نفسم تنگ می شود و تپش های بلندی مثل تالاپ بزرگ احساس می کنم که ناخوشایند است. بعد از مراجعه به پزشک قلب و انجام اکوکاردیوگرافی گشاد شدن دریچه میترال قلب و سه لتی را در بنده تشخیص دادند والان یک ماهه قرص پروپرانولول۱۰ مصرف می کنم ولی بازهم همین علایم را دارم دکتر قلب گفت این دردها منشا قلبی ندارد و بخاطر گشادی نیست. نوار قلبم خوب است. لطفا اگه می شه توضیح بدید. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نوع درد سینه ای رو که بیان کرده اید بعید است مرتبط با گرفتگی عروق قلبی باشد. در مورد ضربان های شدید به احتمال زیاد ضربان های نابجا با منشا بطنی هستند برای درمان اول اینکه:

– از مصرف ادویه جات و سوسیس و کالباس اجتناب کنید.
– مصرف چای با قهوه را محدود کنید.
– میزان مصرف پروپرانولول رو به بیست میلی گرم صبح و شب افزایش بدهید.
– در صورت عدم بهبود طی یک هفته با منشی بنده تماس بگیرید.

نارسایی دریچه میترال قلب

با سلام و خدا قوت جناب آقای دکتر نجفی مادرم ۶۲ ساله دارای نارسایی دریچه میترال قلب می باشند و باید جراحی شوند و دریچه فلزی بگذارند. خانه ما ۳ طبقه است و آسانسور هم نداریم. آیا ایشان بعد از ترخیص از بیمارستان می توانند آهسته آهسته از پله ها بالا و پایین روند؟ با توجه به اینکه باید یک روز درمیان پی تی خون ایشان تعیین شود. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. بله می توانند فعالیت معمول زندگی را داشته باشند. حتی میزان فعالیت بیستری نسبت به قبل عمل، بدون ایجاد تنگی نفس خواهند داشت.
چک روزانه ای ان ار لازم نیست در ابتدا به صورت هفته ای یکبار این کار انجام شود پس از رسیدن به محدوده نرمال ماهی یکبار کافی است. برخی ازمایشگاه ها پرسنل خود را برای گرفتن نمونه به منزل می فرستند.

افتادگی دریچه میترال قلب و تپش قلب

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۲۶ ساله هستم از چند سال پیش تا کنون سالی چند مرتبه دچار تپش قلب شدید می شوم. اوایل به من گفتند که افتادگی دریچه میترال قلب دارم. اخیرا مجددا برای چکاپ مراجعه کردم و گفتند طبق تعاریف جدید افتادگی دریچه میترال قلب ندارم ولی باز هم در ماه یکی دو بار تپش قلب پیدا می کنم و گاهی علاوه بر این قلبم درد می کند. لازم به ذکر است که نوار قلب و اکو من کاملا سالم بود. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. با توجه به اینکه افتادگی دریچه میترال وجود ندارد، تنها درمان علامتی تپش قلب توصیه می شود.
از داروی پروپرانولول به میزان ۱۰ میلی گرم صبح و شب به مدت سه روز استفاده نمایید. سپس دارو را کنار گذاشته و اگر مجددا دچار تپش قلب شدید، دارو را برای مدت طولانی تر مصرف نمایید.
آگاه باشید که اضطراب و مصرف برخی خوراکی ها می تواند باعث تشدید تپش قلب گردد.

مشکلات دریچه میترال قلب

خسته نباشید. مدتی پیش برای مشکل قلبی که داشتم به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم. اول فکر می کردم که دچار رماتیسم قلبی هستم ولی بعد از تشخیص گفتن مشکل دریچه میترال داری و جای نگرانی نیست و باید از فعالیت های سنگین دوری کنی و ۲ عدد قرص تجویز کردن یکی پروپرانولول بود. معمولا بعد از خواب دچار تپش قلب میشم و یا بعد از مدتی راه رفتن یا دویدن بدنم یه سرعت عرق میکنه و بعضی وقت ها در سمت چپ قفسه سینه درد احساس میکنم، میخواستم بدونم با وجود مشکل دریچه میترال قلب، درصد احتمال ایست قلبی هستش؟ و یا اینکه حتما باید مراجعه حضوری به پزشک قلب داشته باشم؟
بعضی مواقع یه حالت پریدگی رو در جاهای مختلف بدنم احساس میکنم این واسه چیه؟ آیا این بیماری مشکل آفرین هست یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مشکلات دریچه ای متنوع هستند در صورت امکان تصاویر و گزارش اکوکاردیوگرافی را برای من ارسال فرمایید.

اگر کبودی رخ می دهد یک آزمایش خون بدهید. اگر رنگ پریدگی است، اهمیت ندارد.

اکوی قلب در پرولاپس دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. من ۲۲ سالمه وبعضی اوقات دچار تپش قلب می شدم وبعضی اوقات هم درد قفسه سینه داشتم که به دکتر قلب مراجعه کردم وبد از اکو گفتند پرولاپس دریچه میترال قلب داری. باشدت ۲ و نارسایی دریچه هم نداشتم. الان حدودا ۲ماه از زمان اکو می گذره میخواستم بدونم با توجه به این که تو این مدت عملکرد خوبی نداشتم و توصیه های پزشک قلب رو گوش نکردم و با استرس وعصبانیت وفشار عصبی زندگی کردم که در برخی موارد با درد و تپش قلب هم همراه بوده، ممکنه تو این مدت شدتش بالا رفته باشه ونیاز باشه دوباره به این زودی برم اکو؟ یا این که همون سالی یک بار که دکتر قلب گفته بود رو اکو بدم؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نیاز به اکو مجدد نیست. اگر همکاران دارو داده اند همان را مصرف نمایید. سالی یکبار برای اکو کافی است.

عمل دریچه قلب خطرناک است؟

باسلام. پدر من الان در بیمارستان شهید رجایی تهران حدود هفت روز است که تعویض دریچه میترال شده است. من چون ایران نیستم خیلی نگران عوارض بعد عمل هستم. تو اکثر سایت ها خطر سکته مغزی نوشته شده است. این خطر برای همیشه است یا فقط به دوران عمل مربوطه؟ اگه اینجا یا تلگرامتون راهنماییم کنین ممنون میشم. پدرم متولد ١٣۴٢ هستش و الان هم احساس رضایت از عملش داره.

البته تا حالا هیچ علایمی نداشت از یک چکاب ساده متوجه تب رماتیسمی شدیم که دکتر قلب ترجیح داد عمل بشن. خیلی ممنون از وقت با ارزشتون.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. در صورت مصرف منظم و صحیح وارفارین خطری وجود ندارد.

انتقال بیمار پس از تعویض دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی گرامی. برای انتقال بیماری که تعویض دریچه میترال شده از تهران به ارومیه چه باید کرد؟ هواپیما یا آمبولانس یا ماشین شخصی کدوم میتونه گزینه مناسبی باشه؟
با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

هیچ منعی از نظر سفر چه با هواپیما یا سایر وسایل نقلیه وجود ندارد.

آندوسکوپی و افتادگی دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. دکتر گوارش برام آندوسکوپی تجویز کرده من به ایشون در مورد افتادگی دریچه میترال قلبم گفتم و ایشون گفتن هیچ مشکلی نداره میخواستم مطمئن بشم آیا اگر مشکلات قلبی داشته باشم آندوسکوپی می تونه تاثیر بدی بذاره و آیا انجامش برام خطر داره؟ ممنون

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. انجام آندوسکوپی مانعی ندارد.

افتادگی دریچه میترال و ورزش

سلام. چند روز پیش تست ورزش دادم و دکتر قلب گفت تست خوبه.
بعضی مواقع دست چپ من سرد میشه و یه گرفتگی خفیف و بی حسی کمی داره. می خواستم بدونم که به خاطر پرولاپس دریچه میترال قلب است یا نه؟
واسه قلبم از پروپرانول۲۰وملوکسیکام ۱۵ونورتریپتیلین۱۰استفاده میکنم. واسه میکروب معده هم ازتاوانکس، آموکسی سیلین۵۰۰ولانزو۳۰استفاده میکنم.
آیا مصرف قرص های معده همزمان با قرص های قلب اشکالی نداره و آیا پرولاپس دریچه میترال قلب رژیم غذایی و ورزشی خاصی داره؟ ضمنا گرفتگی خفیف دست چپ و احساس سردی طبیعی هست یا نه و برنامه غذایی واسه پرولاپس وجود داره یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مصرف همزمان این قرص ها مشکلی ایجاد نمی کند. برنامه غذایی خاصی وجود ندارد ولی توصیه اکید برای همه افراد مصرف محدود نمک و غذای سرخ شده است. ورزش های هوازی مثل پیاده روی برای پرولاپس قابل سفارش است.

مصرف دارو در نارسایی دریچه میترال قلب

سلام دکتر قلب عزیز. مادرم برای نارسایی دریچه میترال قلب نصف قرص فروزماید ۴۰ را هر روز صبح می خورد. چند روز است که عضلات کمرشان دچار گرفتگی و اسپاسم شده آیا باید مصرف قرص را قطع کرد؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. خیر فورزماید را قطع نکنید دچار تشدید تنگی نفس خواهند شد. احتمالا علت اسپاسم ها کم شدن پتاسیم خون است. در ابتدا از میوه جات حاوی پتاسیم بیشتر استفاده نمایند مانند موز و گوجه فرنگی، اگر بهبود حاصل نشد برخی داروهای مدرن هستند که با افزایش جذب پتاسیم نیز می توانند عارضه فوق را درمان نمایند(مثل تریامترتن و امیلورایدواسپیرونولاکتون)

در نهایت بهتر است برای تغییر دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقایی دکتر، 42ساله و مد هستم. وزن58 قد 170 ، گاهی اوقات با توجه به استرس های شغلی تپش قلب و ضربانم بالا می رود و احساس غش و ضعف به من دست می دهد و دلشوره می گیرم و فکر می کنم نفسم تنگ می شود. گاهی درد خفیفی روی قلب هم حس می کنم. یک نفر از افرادی که با طب سنتی سرو کار داشت با گرفتن نبض من گفت گشادی دریچه قلب داری.تاکنون اکو و نوار قلب هم نداده ام. تکلیف من چیست؟ راهنمایی بفرمایید .ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   ببینید با نبض هیچ تشخیصی نمی توان داد. علایم شما خیلی به نظر علایم حدی بیماری قلبی نمی رسد و بیشتر به علایم اضطرابی شبیه است ولی محض اطمینان یک نوارقلب و اکو بگیرید. اگر هم دریچه ای واقعا مشکل داشته باشد روش تشخیصش با اکوست
 • تصویر کاربر masii چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت اقای دکتر نجفی
  ایا مشکل گشادی دریچه میترال با عمل تعویض دریچه بهبود می یابد ؟ و امکان برگشت وجود ندارد؟
  ممکن است با توجه به این مشکل فرد با مرگ رو به رو شود؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( 4 ماه پیش)
   گشادی دریچه خودش عامل مرگ نیست ولی به مرور اگر درمان نشود قلب را ضعیف و گشاد میکند که این میتواند عامل مرگ و میر شود درمان اصلی گشادی عمل جراحی است. احتمال بازگشت همیشه وجود دارد و هیچ وقت صفر نیست ولی به ندرت نیاز به عمل مجدد پیدا میکند، عموم کسانی که هم عمل می کنند بدون مشکل خاصی به زندگی شان ادامه می دهند و راحت هستند
 • تصویر کاربر شقایق جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام من۲۲ سالمه دوسال پیش دچار تنگی نفس شدید همراه باتپش قلب و سرگیجه شدم اکو ک انجام دادم دکترگفتن که افتادگی دریچه میترال دارم ولی زیادنیست پارسال ک انجام دادم گفتن افتادگی دریچه میترال بیشترشده.
  من الان نزدیک به۲سال هستش ک دچارتپش قلب و تنگی نفس میشم و حتی ضربان قبلم هم بالا میره الان چندماهی هستش که بیشتر شده یهوموقع نفس کشیدن میگیره سمت چپ من هم دچار درد شدید میشه تاجایی که فلج میشه حتی بدون اینکه فعالیتی داشته باشم یااسترس این اتفاق میوفته جدیداهم همراه تپش قلب تهوع و سرگیجه هم میگیرم.
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام یک اکوی فوق تخصصی کمک کننده است، چنانچه تهران هستین باذمطبرجهت اکو‌توسط خانم دکتر خسروی وقت بگیرین، بر اساس شدت مشکلات قلبی اقدام بعدی توصیه میشود
 • تصویر کاربر ali سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من 26سالمه و 6.7سالی میشه که فهمیدم فشارم بالاست معمولا ۱۴روی۸،سال قبل دچار تپش قلب شدم بعد از مراجعه به پزشک و معاینه، برام هولتر قلب نوشت بعد از مشاهده گفت که یسری ضربانات اظافه میبینم، گفت مشکلی نیست و قرص متورال 50موقت تجویز کرد برای فشار بالاهم هولتر فشار نوشت که من انجام ندادم و قرص متورال مصرف میکنم. ازمایشات و سونوگرافی هم انجام دادم مشکلی نبوده. میخاستم بدونم ضربانات اظافه میتونه گشادی دریچه قلب باشه؟ ایا گشادی قلب باعث فشار خون بالا میشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام نه ضربان بالا باعو گشادی قلب نمیشود و کشادی هم باعث فشار بالا نمیشود
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۵ مهر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر سلام بنده 50 سالم هستش و بدون اینکه اطلاع داشته باشم فشار خونم تا 21 و فشار پائین تا 14 بود. رفتم دکتر و اکو کردند و گفتند خیلی وقت است فشار داشتید و بی خبر بودید و دریچه میترال گشاد شده. داروی والسارتان و آملودیپین نوشتند. الان بعد از 4 روز فشارم 12 تا 14 و فشار پائین حداکثر 10.5 میباشد. ولی یک خواب رفتگی جزئی در پای چپم احساس میکنم و همچنین بازوو های دستم و ماهیچه پایم سریع خسته میشود. نظر شما چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۵ مهر ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام این تغییرات اغلب با ماهش فشار مشاهده میشه و فعلا در این حد مهم نیست
 • تصویر کاربر رضوان دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده چندسالی تپش شدید قلب دارم وقتی فعالیت های روزانه م زیاد باشن به نفس نفس می افتم وشبا نفسم شدید تنگ میشه طوری که وقتی خواب باشم ازخواب میپرم وحس میکنم قلبم ایست کرده ناراحت باشم دست چپم ازکتف تا بازو تیرمیکشه
  وقتی مراجعه کردم دکتر گفت گشادی دریچه وقرص پرانول ۴۰تجویز کرد الان چندسال که استفاده کردم نتیجه نگرفتم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام یک اکوی فوق متخصص انجام بشه و ببینم
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۷ شهریور ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام.من ۳۱ سالمه.بخاطر فشار روحی به مدت زیاد دچار تپش و اضطراب شدم.شبا خواب نداشتم.۵ بار اکو دادم گفتن چیزی نیس و پرانول مصرف کن.تا حالا هیچ علایم دیگه ای نداشتم فقط تپش به صورت جا افتادگی یا کوبیدن به سینه رخ میده.بسیار آزاردهندس.رفتم طب سنتی و جواب داد و به مدت سه چهار ماه تپش نداشتم تا اینکه دوباره به خاطر اضطراب تپش گرفتم.قبلا ماهی دوسه بار بود ولی الان هفته ای دو سه بار جا افتادگی اتفاق میوفته.نامنظمی ضربان هم گاهی اوقات پیش میاد که دکتر گفت تنش عصبیه.ممنون میشم راهنمایی بکنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۷ شهریور ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام ابتدا هولتر ریتم ۲۴ ساعته وصل بشه تا نوع و تعداد اریتمی مشخص بشه
 • تصویر کاربر ابولفضل دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید پسرم 14 سالش امروز اکو انجام داد و مشخص شد دریچه قلبش گشاد شده خیلی نگرانم البته گفتن مادرزادیه اما الان متوجه شدیم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام بهتر بود جواب امو را برای من میفرستادین و حتما توسط فوق ماخصق اکو اینکار انجام بشه
  2. تصویر کاربر ابولفضل یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 6 ماه پیش)
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 6 ماه پیش)
   در این حد نارسایی مهم نیست . بهتر هست فوق اکو اینکار رو انجام بده
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ف پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام من درد قفسه سینه درد شانه سمت چپ تا نوک انگشتان تیر کشیدن زیر سینه چپ وگاهی انقباض رگها و سیاهی رفتن چشم در لحظه بلند شدن و گاهی اوقات احساس ریتم تند تپش قلب دارم و در اکو نیز تشخیص گشادی دریچه داده شده آیا ربطی به اعصاب دارد در حالی که مادر ناراحتی قلبی دارد وعمل باز شدن .با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام بله ممکنه اضطراب باشه ولی بهتره تست ورزش بدهید
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۲ تیر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام و احترام
  ۳۰سال سن دارم و از یک و نیم سال قبل درد در قفسه سینه دارم که اوایل با سرگیجه شروع شده . و همیشه فکرهایی بد میاد تو ذهنم که این مریضی عوارض بدی داره و همیشه میترسم . استرسی هم هستم تپش قلب هم دارم بعضی موقع صدایی تپش قلبم رو میشنوم . وقتی استرس میگیرم و ناراحت میشم دردم بیشتر میشه به این درد به بازو سمت چپ هم.میزنه انگشت کوچک هم بعضی وقتا درد میکنه درد متغییر هست بعضی وقتا سمت راست هم میره ناراحتی عصبی هم دارم . دکتر رفتم اندوسکپی . نوار قلب . اکو . تست ورزش . تست تنفس . عکس سینه دادم ولی هیچ مشکلی نبوده ولی این درد هنوز تموم نشده . اگه میشه راهنمایم کنید ممنون میشم .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۲ تیر ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام اگر نست ورزش نرمال بوده اصلا دیگر مساله قلبی مطرح نیست
درحال دریافت اطلاعات
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
ذات الریه یا سینه پهلو عفونتی ست که کیسه های هوایی ریه ها (آلوئول ها) را ملتهب می کند. کیسه های هوا ممکن است…
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر