ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

دریچه میترال قلب میان دهلیز چپ و بطن چپ قرار گرفته‌ و شامل دو لت است. این دریچه به صورت مادرزادی و یا در اثر وارد شدن آسیب به ساختار آن دچار اختلالاتی از جمله: افتادگی (پرولاپس) دریچه میترال قلب ، تنگی دریچه میترال قلب ، شلی دریچه میترال قلب و یا دیگر بیماری های دریچه میترال قلب می شود. در ادامه سوالات بیماران عزیز پیرامون دریچه میترال و خطرات گشادی دریچه قلب مطرح شده است.

گشادی دریچه میترال قلب

باعرض سلام و خسته نباشید. پسری ۲۱ ساله هستم که از بچگی یه مقدار که استرس بهم وارد می شد، تپش قلب شدیدی می گرفتم. چند وقت پیش اکو از قلبم گرفتم معلوم شد که پرولاپس قلبم مادرزادی گشاد بوده و دچار گشادی دریچه میترال قلب هستم. دکتر قلب گفت که این مشکل شما تا آخر عمر باقی هست. پزشک قلب پرانول تجویز کرد وگفت به مدت سه الی چهار ماه روزی دو بار مصرف کن. آقای دکتر نجفی من به خاطر این تپش قلب اعتماد به نفسم رو تو زندگی از دست دادم چون یه ذره که استرس بهم وارد میشه تپش قلب می گیرم. آیا تپش قلب من قابل درمان است؟ اگه من این پرانول ها رو مصرف کنم بعد سه چهار ماه خوب میشم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی دارم اذیت میشم ضمنا وزنم ۵۳کیلو هستش و قدم ۱۷۰ آزمایش چکاپ کامل دادم هیچ مشکلی نداشتم. با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. نگران نباشید .مایلم اکوی شما را ببینم بخصوص تصاویر را برای من ارسال فرمایید تا میزان گشادی دریچه میترال قلب را مشاهده کنم.  توصیه می کنم فعلا مداوما پروپرانولول بیست م. گ. صبح و شب میل بفرمایید که هم در کنترل تپش و هم اضطراب شما موثر است. پرولاپس دریچه میترال قلب اغلب پیش آگهی خوبی دارد و بخوبی با ورزش و دارو می توان علایم آن را کنترل کرد.

توصیه های پزشکی در بیماری گشادی دریچه میترال قلب

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. خانمی هستم ۲۱ ساله حدود سه ماه قبل درد قفسه سینه ام شروع شده است بعلاوه گاهی دست چپم بخصوص انگشت کوچک و حلقه درد می کند. این دردها هم گاهی درد پشت و احساس درد در بازو همراه است. بعضی وقت ها هم نفسم تنگ می شود و تپش های بلندی مثل تالاپ بزرگ احساس می کنم که ناخوشایند است. بعد از مراجعه به پزشک قلب و انجام اکوکاردیوگرافی گشاد شدن دریچه میترال قلب و سه لتی را در بنده تشخیص دادند والان یک ماهه قرص پروپرانولول۱۰ مصرف می کنم ولی بازهم همین علایم را دارم دکتر قلب گفت این دردها منشا قلبی ندارد و بخاطر گشادی نیست. نوار قلبم خوب است. لطفا اگه می شه توضیح بدید. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نوع درد سینه ای رو که بیان کرده اید بعید است مرتبط با گرفتگی عروق قلبی باشد. در مورد ضربان های شدید به احتمال زیاد ضربان های نابجا با منشا بطنی هستند برای درمان اول اینکه:

– از مصرف ادویه جات و سوسیس و کالباس اجتناب کنید.
– مصرف چای با قهوه را محدود کنید.
– میزان مصرف پروپرانولول رو به بیست میلی گرم صبح و شب افزایش بدهید.
– در صورت عدم بهبود طی یک هفته با منشی بنده تماس بگیرید.

نارسایی دریچه میترال قلب

با سلام و خدا قوت جناب آقای دکتر نجفی مادرم ۶۲ ساله دارای نارسایی دریچه میترال قلب می باشند و باید جراحی شوند و دریچه فلزی بگذارند. خانه ما ۳ طبقه است و آسانسور هم نداریم. آیا ایشان بعد از ترخیص از بیمارستان می توانند آهسته آهسته از پله ها بالا و پایین روند؟ با توجه به اینکه باید یک روز درمیان پی تی خون ایشان تعیین شود. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. بله می توانند فعالیت معمول زندگی را داشته باشند. حتی میزان فعالیت بیستری نسبت به قبل عمل، بدون ایجاد تنگی نفس خواهند داشت.
چک روزانه ای ان ار لازم نیست در ابتدا به صورت هفته ای یکبار این کار انجام شود پس از رسیدن به محدوده نرمال ماهی یکبار کافی است. برخی ازمایشگاه ها پرسنل خود را برای گرفتن نمونه به منزل می فرستند.

افتادگی دریچه میترال قلب و تپش قلب

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۲۶ ساله هستم از چند سال پیش تا کنون سالی چند مرتبه دچار تپش قلب شدید می شوم. اوایل به من گفتند که افتادگی دریچه میترال قلب دارم. اخیرا مجددا برای چکاپ مراجعه کردم و گفتند طبق تعاریف جدید افتادگی دریچه میترال قلب ندارم ولی باز هم در ماه یکی دو بار تپش قلب پیدا می کنم و گاهی علاوه بر این قلبم درد می کند. لازم به ذکر است که نوار قلب و اکو من کاملا سالم بود. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

با سلام. با توجه به اینکه افتادگی دریچه میترال وجود ندارد، تنها درمان علامتی تپش قلب توصیه می شود.
از داروی پروپرانولول به میزان ۱۰ میلی گرم صبح و شب به مدت سه روز استفاده نمایید. سپس دارو را کنار گذاشته و اگر مجددا دچار تپش قلب شدید، دارو را برای مدت طولانی تر مصرف نمایید.
آگاه باشید که اضطراب و مصرف برخی خوراکی ها می تواند باعث تشدید تپش قلب گردد.

مشکلات دریچه میترال قلب

خسته نباشید. مدتی پیش برای مشکل قلبی که داشتم به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم. اول فکر می کردم که دچار رماتیسم قلبی هستم ولی بعد از تشخیص گفتن مشکل دریچه میترال داری و جای نگرانی نیست و باید از فعالیت های سنگین دوری کنی و ۲ عدد قرص تجویز کردن یکی پروپرانولول بود. معمولا بعد از خواب دچار تپش قلب میشم و یا بعد از مدتی راه رفتن یا دویدن بدنم یه سرعت عرق میکنه و بعضی وقت ها در سمت چپ قفسه سینه درد احساس میکنم، میخواستم بدونم با وجود مشکل دریچه میترال قلب، درصد احتمال ایست قلبی هستش؟ و یا اینکه حتما باید مراجعه حضوری به پزشک قلب داشته باشم؟
بعضی مواقع یه حالت پریدگی رو در جاهای مختلف بدنم احساس میکنم این واسه چیه؟ آیا این بیماری مشکل آفرین هست یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مشکلات دریچه ای متنوع هستند در صورت امکان تصاویر و گزارش اکوکاردیوگرافی را برای من ارسال فرمایید.

اگر کبودی رخ می دهد یک آزمایش خون بدهید. اگر رنگ پریدگی است، اهمیت ندارد.

اکوی قلب در پرولاپس دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. من ۲۲ سالمه وبعضی اوقات دچار تپش قلب می شدم وبعضی اوقات هم درد قفسه سینه داشتم که به دکتر قلب مراجعه کردم وبد از اکو گفتند پرولاپس دریچه میترال قلب داری. باشدت ۲ و نارسایی دریچه هم نداشتم. الان حدودا ۲ماه از زمان اکو می گذره میخواستم بدونم با توجه به این که تو این مدت عملکرد خوبی نداشتم و توصیه های پزشک قلب رو گوش نکردم و با استرس وعصبانیت وفشار عصبی زندگی کردم که در برخی موارد با درد و تپش قلب هم همراه بوده، ممکنه تو این مدت شدتش بالا رفته باشه ونیاز باشه دوباره به این زودی برم اکو؟ یا این که همون سالی یک بار که دکتر قلب گفته بود رو اکو بدم؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. نیاز به اکو مجدد نیست. اگر همکاران دارو داده اند همان را مصرف نمایید. سالی یکبار برای اکو کافی است.

عمل دریچه قلب خطرناک است؟

باسلام. پدر من الان در بیمارستان شهید رجایی تهران حدود هفت روز است که تعویض دریچه میترال شده است. من چون ایران نیستم خیلی نگران عوارض بعد عمل هستم. تو اکثر سایت ها خطر سکته مغزی نوشته شده است. این خطر برای همیشه است یا فقط به دوران عمل مربوطه؟ اگه اینجا یا تلگرامتون راهنماییم کنین ممنون میشم. پدرم متولد ١٣۴٢ هستش و الان هم احساس رضایت از عملش داره.

البته تا حالا هیچ علایمی نداشت از یک چکاب ساده متوجه تب رماتیسمی شدیم که دکتر قلب ترجیح داد عمل بشن. خیلی ممنون از وقت با ارزشتون.

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. در صورت مصرف منظم و صحیح وارفارین خطری وجود ندارد.

انتقال بیمار پس از تعویض دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی گرامی. برای انتقال بیماری که تعویض دریچه میترال شده از تهران به ارومیه چه باید کرد؟ هواپیما یا آمبولانس یا ماشین شخصی کدوم میتونه گزینه مناسبی باشه؟
با تشکر

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

هیچ منعی از نظر سفر چه با هواپیما یا سایر وسایل نقلیه وجود ندارد.

آندوسکوپی و افتادگی دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. دکتر گوارش برام آندوسکوپی تجویز کرده من به ایشون در مورد افتادگی دریچه میترال قلبم گفتم و ایشون گفتن هیچ مشکلی نداره میخواستم مطمئن بشم آیا اگر مشکلات قلبی داشته باشم آندوسکوپی می تونه تاثیر بدی بذاره و آیا انجامش برام خطر داره؟ ممنون

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. انجام آندوسکوپی مانعی ندارد.

افتادگی دریچه میترال و ورزش

سلام. چند روز پیش تست ورزش دادم و دکتر قلب گفت تست خوبه.
بعضی مواقع دست چپ من سرد میشه و یه گرفتگی خفیف و بی حسی کمی داره. می خواستم بدونم که به خاطر پرولاپس دریچه میترال قلب است یا نه؟
واسه قلبم از پروپرانول۲۰وملوکسیکام ۱۵ونورتریپتیلین۱۰استفاده میکنم. واسه میکروب معده هم ازتاوانکس، آموکسی سیلین۵۰۰ولانزو۳۰استفاده میکنم.
آیا مصرف قرص های معده همزمان با قرص های قلب اشکالی نداره و آیا پرولاپس دریچه میترال قلب رژیم غذایی و ورزشی خاصی داره؟ ضمنا گرفتگی خفیف دست چپ و احساس سردی طبیعی هست یا نه و برنامه غذایی واسه پرولاپس وجود داره یا نه؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. مصرف همزمان این قرص ها مشکلی ایجاد نمی کند. برنامه غذایی خاصی وجود ندارد ولی توصیه اکید برای همه افراد مصرف محدود نمک و غذای سرخ شده است. ورزش های هوازی مثل پیاده روی برای پرولاپس قابل سفارش است.

مصرف دارو در نارسایی دریچه میترال قلب

سلام دکتر قلب عزیز. مادرم برای نارسایی دریچه میترال قلب نصف قرص فروزماید ۴۰ را هر روز صبح می خورد. چند روز است که عضلات کمرشان دچار گرفتگی و اسپاسم شده آیا باید مصرف قرص را قطع کرد؟

پاسخ دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

سلام. خیر فورزماید را قطع نکنید دچار تشدید تنگی نفس خواهند شد. احتمالا علت اسپاسم ها کم شدن پتاسیم خون است. در ابتدا از میوه جات حاوی پتاسیم بیشتر استفاده نمایند مانند موز و گوجه فرنگی، اگر بهبود حاصل نشد برخی داروهای مدرن هستند که با افزایش جذب پتاسیم نیز می توانند عارضه فوق را درمان نمایند(مثل تریامترتن و امیلورایدواسپیرونولاکتون)

در نهایت بهتر است برای تغییر دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ستایش پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  خانمی ۳۴ ساله هستم‌مدتیه که قفسه سینه ام و پشت شانه چپم درد میکنه و پاهام مخصوصا پای چپم خیلی سرد میشه نوار قلب هم انجام دادم بهم گفتن احتمالا گشادی دریجه میترال داری ممنون میشم راهنماییم کنین در ضمن قرص پروپرونالول هم مصرف میکنم ولی بهتر نشدم بعد ببخشید مصرف این قرص در زمان شیردهی اشکالی ندارد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   یک بار اکو کنید و نگران نباشید منشا این علایم بیشتر اضطرابی است
 • تصویر کاربر قاسمی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر عذر میخام من چن ساله طپش قلب دارم .وقلبما چن دفعه اکو کردم .یدکتر بنام بابک گوشه گفتن نارسایی داره ولی چن جای دیگه اکو کردم گفتن سالمه.دیگه دنبالشا نگرفتم فقط ۱۰ سال پروپرانول خوردم الان قلبما اکو کردم دکتر گفتن دریچه میترالت ی مقدار گشاد شده و فشار ریه هات بالاس.و قرص متو پرالول نوشتن صبها یک دوم بخورم.ولی همیچنان طپش دارم چکار کنم ایا مشکلی هس و ۴۶ سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   یک عکس از گزارش اکو بفرستید چیزی که نوشته اند
 • تصویر کاربر سالاری یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر مادرم ۴۹سال دارن که دوهفته تپش قلب داشتن رفتن دکتر بعد از اکو گفتن که دریچه قلبشان گشاده پروپرانول دادن گفتن بعد از۲۰روز بیان،ولی با مصرف دارو هنوز هم تپش و سوزش قلب دارن باید چکار کنن
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   پروپرانولول چقدر میخورند؟ اکویشان را هم بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر سالاری شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام روزی دوتا مصرف میکنن
  3. تصویر کاربر سالاری شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام روزی دوتا قرص مصرف میکنن
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   گزارش اکو را بفرستید انکه نوشته دارد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر رضایی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من یه دختر ۲۳ ساله هستم که به مدت ۱ ماهه قلب درد داشتم گه به پشتم و دست چپم میزد امروز اکو و نوارقلبی رفتم گفتن که دریچه میترالت شله ولی هیچ اطلاع دقیقی ندادن ممنون میشم اگ من نوار قلب و اکو رو براتون ارسال کنم تا از نگرانی دربیام
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   بله بفرمایید همینجا بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر رضایی پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   ممنونم‌بابت پاسخگوییتون و اینکه قلب دردهام طبیعی هست آقای دکتر با این اکو و نوار قلب هراز گاهی دردش میگیره (هرروز در زمان های مختلف) و دکتر گفت ریشه در بچگی داره من اصلا زمینه بیماری قلبی نداشتم دکتر خیلی نگرانم کرد
  3. تصویر کاربر رضایی پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر ممنون بابت پاسخگوییتون
   آا با این مدارک قلب دردهام طبیعی هست؟( هر روز در زمان های مختلف) و اینکه دکتر گفت از بچگی هست ولی من زمینه بیماری قلبی نداشتم اصلا
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   اکویتان کاملن سالم است نگران نباشید این دردها قلبی نیستند و منشا اضطرابی دارند
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر S. سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام
  خسته نباشید
  من مادرم 50 سال سن داره، متاسفانه از یک ماه پیش تاهمین امروز سه بار افت فشارخون به همراه تپش شدید قلب داشته و لرزش بدن)(طوریکه احساس سرما اصلا نمیکرد، فقط بدنش خود به خود میلرزید و میگفت دست خودم نیست)، به گفته خودش انگار از قفسه سینه اش میخواد بزنه بیرون قلبش، همین یک هفته پیش هم نوار قلب گرفتیم بسیار خوب بود...
  ناگفته نمونه که از پارسال پیش دکتر متخصص قلب رفته که تپش قلب داشته اکو گرفته و دکتر گفته دریچه قلبت مقداری بازه
  بابت این موضوع خیلی نگرانم من،ممکنه از همین مشکل قلبی که داره باشه یا نه علتش قلبی نیست؟ لطف کنید بررسی کنید 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   به نظر نمی رسد علت این طپش ها به دریچه خیلی مربوط باشد ممکن است اریتمی باشد برای بررسی اریتمی یکی اینکه سعی کنید موقع طپش از ایشان یک نوارقلب بگیرید اگر ممکن نیست یک متخصص الکتروفیزیولوژی ببیندشان و در صورت صلاح دید هولتر بکنند
 • تصویر کاربر Amir جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من حدود دو سالی است بعضی شبا دچار تپش قلب میشدم و رفتم رکتر یک بسته پرانول۱۰ دادن گفتن شبی یک عدد الان این سه روزیه که قلبم خیلی شدید میزنه نگاه روی پوستم محل قرار گیری قلب میکنم بالاو پایین میکنه علت چی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر Amir جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   اها دکتر یادم رفت بگم من ۱۸ سالمه و حدود ۲.۵ تا ۳ سالی هست دیابت نوع ۱ دارم ولی توی این مدتhba1cهمیشه بین ۵.۹تا۶ بوده و آزمایش هایی که توی این سه سال دکتر نوشته و انجام دادم مشکلی برای هیچ عضوی از بدنم پیش نیومده
  2. تصویر کاربر Amir جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   اقای دکتر یادم رفت بگم ۱۸ سالمه و ۲.۵ تا ۳ ساله دیابت نوع یک دارم و hba1cهمیشه بین ۵.۹ تا ۶ بوده
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر طپشتان شدید است یک نوارقلب بگیرید ازمایش تیرویید هم بدهید ولی معمولن در سن شما این طپش ها بیشتر منشا اضطرابی دارند
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمزه جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  دکتر عزیز من ۲۱ سالمه و تپش قلب رو احساس میکنم بخصوص هنگام تازه بیدار شدن از خواب، دارم اذیت مشیم از تیر کشیدن و احساس درد قلب مراجعه کردم ب پزشک اکوگرافی گرفتم و گفتن که عادی هستش و هیچی هم تجویز نکردن برام حدود ۸ماه گذشته احساس میکنم درد و تیر کشیدن داره بیشتر میشه و حتی روی پهلو چپم نمیتونم دراز بکشم قلبم درد میگیره نمیدونم ک ورزش کنم خوبه یان درضمن کارای سنگین و فعالیت های زیادی رو نمیتونم انجام بدم سرگیجه میگیرم و نفس کشیدن سخت میشه
  راهنمایم کنید لطفا
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۳ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   سن شما سن بیماری قلبی نیست این دردها هم احتمالن بیشتر منشا عصبی یا عضلانی دارد و خیلی نگران نباشید به خصوص اگر اکویتان سالم بوده که اصلن جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر سعیدی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام . دختر 5ساله ام مدت یک ماه است که دچار درد در ناحیه قلب میشه. هر چند روز یکبار. و احساس میکنم خلقش تنگ میشه تو اون لحظات. در دریچه های قلبش مشکل گشادی وجود داره.14درصد و 18 دزصد. دکتر گفتند فعالیت عادی داشته باشه. ولی اذیت هست .چه باید کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر اکویشان را دارید اینجا بفرستید تا ببینم
 • تصویر کاربر حسینی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام
  مردی ۶۹ ساله هستم هفته گذشته تکیه داده بودم و به گوشی نگاه می کردم احساس کردم سرم گیج می رود دراز کشیدم دیدم سقف دور سرم می چرخید چشم هایم را باز و بسته کردم این حالت حدود پنج دقیقه ادامه داشت
  حالت ضعف داشتم و از سرتاپا عرق کردم فشارم ۱۷/۹ بود
  حالت تهوع داشتم ربع ساعت بعد بالا آوردم احساس کردم راحت شدم و بتدریج حالم بهتر شد
  البته درد سینه و تنگی نفس نداشتم
  شام پیتزا خورده بودم ولی هیچگونه احساس سنگینی معده و پرخوری نداشتم
  یک عدد قرص لوزارتان ۲۵ خوردم فشارم ۱۴ شد
  قندم چون صبحانه خورده بودم ۲۹ بود
  روزانه یک عدد قرص گلوریپا ۱۰
  متورال ۵۰ صبح و شب نصف قرص
  لوزارتان ۲۵ هرشب نصف قرص
  قرص نیتروگلیسیرین ۲/۶ روزانه یک عدد
  قرص آسپرین ۸۰ و آتورواستاتین ۲۰
  هرشب یک عدد مصرف می کنم
  ضمناً حدود ۱۰ سال است که قرص های فوق را مصرف میکنم چون اکو کردم نارسایی قلبی دارم
  ( گشادی دریچه میترال وآئورت ) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که مشکل فوق در اثر مسمومیت بوده یا ناراحتی قلبی
  ضمناً از نظر گوش و حلق و بینی و مغز مشکلی ندارم
  موفق باشید🙏🌹
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   ممکن است بخاطر بالابودن فشارتان این اتفاق افتاده باشد ولی اگر این حالت یک بار تکرار شده خیلی اهمیتی ندارد اگر بیشتر و مکرر تکرار شد باید یک نوارقلب بگیرید و داروهای فشارتان تنظیم شود
 • تصویر کاربر نیکان پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  باسلام واحترام
  وقتتون بخیر.جسارتا پسرم 3 سالشه. از بدو تولد مشکل باز ماندن مجرای بیضی (pfo)داشت،سالی یکبار او کردم تا الان،مجرا کوچکتر شده اما هنوز هست،واینکه صدای اضافی مشهود در اکو شنیده میشه،واینکه الان فرمودند نرمی دریچه داره،خیلی نگرانشم،خودم از کادر درمانم(نه پزشک)،دوست دارم با توضیحات علمی بیشتر ارومم کنید.میخوام بیشتر بدونم.واینکه بدونم از من چه کاری بر میاد؟
  ممنون از شما.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   ببینید کاری که شما باید بکنید این است که به اکو دقت کنید، اگر اکوی اخرش را دارید برای من بفرستید
  2. تصویر کاربر نیکان چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   با سلام و احترام
   اکو های سال 96 و آخرین اکو مربوط به 11-08-99 ارسال کردم خدمتتون .
   ممنون میشم اگه بفرمائید وضعیت چگونه هست .
   سپاس از شما
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   ببینید بر اساس این اکوها اصلا نگران نباشید، کارکرد قلب مناسب است، سایز مجرا کوچک است در حدی که هیچ اهمیت بالینی ندارد. اندازه ی این سوراخ یک میلی متر گزارش شده! خودتان هم مایل بودید در مورد PFO مطالعه کنید. به طور کل این مشکلی است که بسیاری از افراد دارند ولی ان قدر کم خطر است که خیلی ها اصلا متوجهش نمی شوند. گشادی دریچه هم در حد ناچیز گزارش شده، یعنی درکل هیچ کدام از اینها مشکل خاصی نیستند
  4. تصویر کاربر نیکان پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   سپاس از شما . خیلی ممنونم و الان خیالم راحت شد .همیشه موفق ، پیروز و سربلند باشید
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلامت باشید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
ذات الریه یا سینه پهلو عفونتی ست که کیسه های هوایی ریه ها (آلوئول ها) را ملتهب می کند. کیسه های هوا ممکن است…
یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری مواقع بیماران با آن مراجعه می کنند بروز همزمان تنگی نفس و درد قفسه سینه است….
احساس تنگی نفس یا سایر مشکلات تنفسی می تواند ترسناک باشد. اما تنگی نفس عصبی از علائم اضطراب می باشد. بسیاری از افراد بر…
حساسیت ریه و سرفه که اصطلاحاً پنومونی ناشی از حساسیت زیاد نیز نامیده می‌شود، یک اختلال در سیستم ایمنی بدن است که در آن…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر