فیلم آنژیوپلاستی

در فیلم آنژیوپلاستی شما می توانید از نزدیک با آنژیوپلاستی قلب آشنا شوید. در این فیلم دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی روند انجام کار را به شما نشان خواهند داد.

آنژیوپلاستی چیست؟

فیلم آنژیوپلاستی

آنزیوپلاستی قلب روشی است که در آن با جایگذاری موقت یک بالون کوچک در ناحیه بسته عروق قلب و عریض نگه داشتن آن، به عبور جریان خون کمک کرده و مانع عدم خون رسانی به قلب می شوند.

این بالون کوچک که در انتهای کاتتر نصب شده باد می شود تا شریان مسدود شده را عریض کند. دکتر فوق تخصص آنژیوپلاستی یا متخصص قلب و عروق با مشاهده فیلم آنژیوپلاستی بالون باد شده را قبل از خارج شدن از بدن تا چند دقیقه در ناحیه انسداد باقی می گذارد تا موجب متسع شدن شریان گردد.

در بیشتر افرادی که آنژیوپلاستی قلب را انجام می دهند،در محل انسداد رگ، استنت یا فنر گذاشته می شود. استنت معمولا در شریانی که توسط بالون گشاد شده است، قرار می گیرد و برای کاهش تنگی مجدد طراحی شده اند.

فیلم آنژیوپلاستی : روش انجام آنژیوپلاستی

فیلم آنژیوپلاستی به همراه نمایش عروق رگ بیمار بر روی مانیتور توسط دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی و تعدادی از تکنسین ها و پرستاران در بخش آنژیوگرافی و کاتتریسم قلب، تهیه و جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با این روش در ادامه قرار گرفته است.

روش انجام آنژیوپلاستی

در آنژیوپلاستی ابتدا موضع مورد نظر که معمولا کشاله ران و گاهی مچ دست بیمار است با محلول ضدعفونی پاک می شود. سپس بریدگی کوچکی بر روی این قسمت ایجاد می گردد تا کاتتر از طریق آن به سمت انسداد قلب حرکت کند. مقدار کمی ماده حاجب از طریق کاتتر تزریق می شود تا متخصص قلب و عروق از طریق تصویر اشعه ایکس که به صورت آنلاین بر روی فیلم آنژیوپلاستی قابل مشاهده است، انسداد را برطرف کند.

فیلم استنت گذاری قلب : نحوه عملکرد استنت در حین آنژیوپلاستی

این ویدئو فیلم فنر زدن قلب را نمایش می دهد. پزشک در حین آنژیوپلاستی قلب با مشاهده فیلم آنژیوپلاستی، بالن را در محل مناسب قرار می دهد و شانس تنگ شدن مجدد را کاهش دهد و برخی از علائم گرفتگی عروق مثل درد قفسه سینه و تنگی نفس را بهبود بخشد. فیلم بالون زدن قلب نشان می دهد که این عمل چگونه انسداد قلب را برطرف می نماید.

برای مشاهده فیلم های بیشتر به قسمت فیلم آنژیوپلاستی قلب مراجعه نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فتانه سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  افرادی که سوفل قلبی دارند هنگام بارداری احتمال مبتلا شدن جنین به این بیماری چقدر است
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   سوفل لزوما به معنی بیماری نیست

   باید دید ایا بیماری دارند یا نه و چه بیماری

 • تصویر کاربر مهرداد دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر.
  به علت انجام آنژيوپلاستي و كاشت استنت در عروق كرونري در شهريور ماه 1397 در حال حاضر از قرض رزوواستاتین 40 mg/day استفاده مي كنم؛ در اين شش ماه دوبار است كه آزمايش خون داده ام و در هر دوبار مقدار LDL و TG و كلسترول در حد نرمال بوده است؛ آيا مي توانم از دوز كمتر اين قرص يعني رزوواستاتین 20mg/day استفاده كنم؟
  با تشكر - مهرداد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بله میتونید

  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بله میتونید البته اگر ldlزیر صد هست

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدي چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  جناب آقاي دكتر
  با سلام و احترام
  اينجانب خانمي ٦٧ ساله هستم كه سال گذشته يك استنت گذاشتم (آنژيوپلاستيك عروق كرونر) و به مدت يكسال روزي يك عدد قرص پلاويكس و يك عدد آسپرين مصرف نمودم. چندي پيش پزشك معالج مصرف پلاويكس را قطع كرده و فقط روزي يكبار آسپرين تجويز نمودند. با توجه به اينكه در طول سال گذشته به هيچ عنوان اجازه قطع قرص ها را ندادند، انجام كليه كارهاي دندانپزشكي و جراحي لثه ام به تعويق افتاد. در حال حاضر دكتر اجازه انجام جراحي را با توصيه اكيد مبني بر عدم قطع آسپرين داده اند ولي دندانپزشكان معالج تاكيد بر قطع آسپرين ٥ روز قبل از جراحي لثه را دارند.
  موضوع را با پزشك قلب در ميان گذاشتم ايشان به هيچ عنوان اجازه قطع آسپرين را نمي دهند و مي گويند پزشكي پيدا كنيد كه با مصرف آسپرين اين كار رانجام دهد.
  سپاسگزار خواهم شد اينجانب را راهنمايي فرماييد آيا انجام اعمال جراحي مانند جراحي لثه با مصرف آسپرين امكان پذير است و اصولا بيماراني مانند اينجانب چه كاري بايد انجام دهند؟
  با تشكر از توجه شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بله امکان داره

   اگر اسپرین رو قطع کنید باید خطر احتمالی بروز سکته روو بپذیرید

 • تصویر کاربر Shadeghi سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر

  بنده صادقی هستم
  میخواستم نتایج اکوی مری خانومم را به حضورتان برسانم

  فردا چهارشنبه بعد از دوازده به تهران میرسم لطفا بفرمائید کجا میتوانم شما را ببینم و بیمار ویزیت کنید و جهت بستری شدن عمل بالن

  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر حسن چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض و ادب ...نزدیک یه هفته هست آنژیو پلاستی کردم ..دوتا رگهام و اسنت گذاشتم 3روز اول خوب بودم و هیچ دردی نداشتم ...ولی روز چهارم درد پشت کتفم شروع شد و بعدظهرش بیمارستان مراجعه کردم آزمایش گرفتن و گفتن جوابش خوب نیس باید بستری بشم سی سیو...بستری شدم تا فرداش دکتر دوباره آزمایش گرفت گفت جوابش خوبه اکو و نوار قلبمم خوب بود..ولی دوباره امروز صبح با بیدار شدن از خاب همون درد شروع شد ونفسم و قطع کرد یه قرص زیر زبونی خوردم با دوتا ژلفون تا ظهر کمی آروم شدم ....میخاستم بدونم این درد پشت کتف آیا خطرناک است ؟؟؟ربطی به اسنت گذاشتن قلبم دارد یانه ؟؟؟خیلی نگرانم ....تشکر از پاسخگوییتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام
   به این شکل نمیشه نظر داد
   باید با مدارک مراجعه کنید و نوار قلب بگیرید
درحال دریافت اطلاعات