فیلم آنژیوپلاستی

در فیلم آنژیوپلاستی شما می توانید از نزدیک با آنژیوپلاستی قلب آشنا شوید. در این فیلم دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی روند انجام کار را به شما نشان خواهند داد.

آنژیوپلاستی چیست؟

فیلم آنژیوپلاستی

آنزیوپلاستی قلب روشی است که در آن با جایگذاری موقت یک بالون کوچک در ناحیه بسته عروق قلب و عریض نگه داشتن آن، به عبور جریان خون کمک کرده و مانع عدم خون رسانی به قلب می شوند.

این بالون کوچک که در انتهای کاتتر نصب شده باد می شود تا شریان مسدود شده را عریض کند. دکتر فوق تخصص آنژیوپلاستی یا متخصص قلب و عروق با مشاهده فیلم آنژیوپلاستی بالون باد شده را قبل از خارج شدن از بدن تا چند دقیقه در ناحیه انسداد باقی می گذارد تا موجب متسع شدن شریان گردد.

در بیشتر افرادی که آنژیوپلاستی قلب را انجام می دهند،در محل انسداد رگ، استنت یا فنر گذاشته می شود. استنت معمولا در شریانی که توسط بالون گشاد شده است، قرار می گیرد و برای کاهش تنگی مجدد طراحی شده اند.

فیلم آنژیوپلاستی : روش انجام آنژیوپلاستی

فیلم آنژیوپلاستی به همراه نمایش عروق رگ بیمار بر روی مانیتور توسط دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی و تعدادی از تکنسین ها و پرستاران در بخش آنژیوگرافی و کاتتریسم قلب، تهیه و جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با این روش در ادامه قرار گرفته است.

روش انجام آنژیوپلاستی

در آنژیوپلاستی ابتدا موضع مورد نظر که معمولا کشاله ران و گاهی مچ دست بیمار است با محلول ضدعفونی پاک می شود. سپس بریدگی کوچکی بر روی این قسمت ایجاد می گردد تا کاتتر از طریق آن به سمت انسداد قلب حرکت کند. مقدار کمی ماده حاجب از طریق کاتتر تزریق می شود تا متخصص قلب و عروق از طریق تصویر اشعه ایکس که به صورت آنلاین بر روی فیلم آنژیوپلاستی قابل مشاهده است، انسداد را برطرف کند.

فیلم استنت گذاری قلب : نحوه عملکرد استنت در حین آنژیوپلاستی

این ویدئو فیلم فنر زدن قلب را نمایش می دهد. پزشک در حین آنژیوپلاستی قلب با مشاهده فیلم آنژیوپلاستی، بالن را در محل مناسب قرار می دهد و شانس تنگ شدن مجدد را کاهش دهد و برخی از علائم گرفتگی عروق مثل درد قفسه سینه و تنگی نفس را بهبود بخشد. فیلم بالون زدن قلب نشان می دهد که این عمل چگونه انسداد قلب را برطرف می نماید.

برای مشاهده فیلم های بیشتر به قسمت فیلم آنژیوپلاستی قلب مراجعه نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احسان دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب دکتر عزیز.بنده در تاریخ27شهریور دچار حمله قلبی شدم و در مرکز قلب تهران بستری شدم و بعد از سه روز آنژیو گرافی کردم و دو رگ اصلی کرونر رو که دچار90 و98درصد گرفتگی بودند فنر و ...گذاشتند.یک رگ دیگر رو هم برای 27مهر وقت گذاشتند که آنژیو کنم.الان مزاحم شدم در 2مورد .یکی اینکه این تیر کشیدنهای موقتی سمت چپ سینه واطرافش تا چه حدی طبیعیه و ایا میتونه مربوط به اون رگ باز نشده باشه.دوم اینکه با توجه به تجربه شما درصورتی که سبک زندگی درست رو در نظر بگیرید استند گذاری وفنر گذاری در سن بنده که37ساه هستم چقدر محدودیت به لحاظ زندگی و کار و ورزش ایجاد کرده است. با تشکر احسان حسینی از شهر قدس
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام

   تیر کشیدن معمولا علت قلبی نداره

   محدودیتی ایجاد نمیکنه مگر اینکه باید یبک زندگی سالم داشته باشید

 • تصویر کاربر م سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر تشکرمجدد ازپاسخگویی شما عذر میخواهم مادرم که سه رگ قلبشان بسته بود ویکی انژیو شده وبالن خورده بود الان 23 مهر وقت انژیو دورگ دیگر رادارن که یک رگ نازک میباشد وگفتن شاید بالن نشه وبادارو خوب بشه ایا احتمال دارد این دورگ باز شده باشن در این چند هفته؟ چون دوم شهریور آنژیو شدن وبعد ازآن داروهای (کپسول نیتروژل _ پنتوپرازول _ کارودیول _ نیتروکاردین _ پلاویکس _ لوزارتان _ امگا رکس _ کاردیوسپرین که همون اسپرین استفاده میکردن با رژیم غذایی که دکتر داده بودن درضمن نوار قلب دوهفته بعد از آنژیو را هم میفرستم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام

   گرفتگی رگ خودبخود باز نمیشه

   ولی گاهی اسپاسم با گرفتگی اشتباه میشه که اون ممکنه برطرف بشه به صورت خودبخود

 • تصویر کاربر و پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام عذرمیخوام اقای از محضر شما دوسوال داشتم
  1. دکتر مامانم دوم شهریور اورژانسی آنژیو شده که بالن خورده واز سه رگ بسته یک اصلی باز شده ودوتای دیگر 23مهر وقت آنژیو داره طبق دستور دکتر تغذیه پیاده روی را گفتن ازهفته اول شروع وبه 60 دقیقه برسانن به نظر شما مادرم که آرتروز وساییدگی زانو دارد تا چقدر پیاده روی برایشان خوب است ؟ اقای دکتر نباید کلا رگها آنژیو بشه وبعد پیاده روی رو شروع بکنن یا الانم میتونن ؟ چقدر ؟
  2. ایا داروهای آرتروزکه دکتر یزد تجویز کردن ازجمله ( روماتورست _ فولیک اسید 5 و داروی Ebetrex 2.5mg ) با داروهای قلب (کپسول نیتروژل _ پنتوپرازول _ کارودیول _ نیتروکاردین _ پلاویکس _ لوزارتان _ امگا رکس _ کاردیوسپرین که همون اسپرین هست تداخل دارند ومشکلی داره که استفاده بکنن ؟؟چون بیمارستان شیراز ازروز دوم که آنژیو شدن کامل قطع کردن واونجاهم تحت درمان آرترز میباشند
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام

   هر چقدر که براشون امکان داره هر چه بیشتر بهتره

   لزوما خیر

   خیر تداخل ندارند

 • تصویر کاربر \\v,dc31392 جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام واحترام خاص .
  با راهنمایی شما به دکتر مراجه کردم وبلافاصله انژیو شدم .الان حالم بسیار خوب است .این تشکر را بشما بدهکار بئدم.از اینکه حضوری خدمتون نرسیدم از شما معذرت میخواهم.
  همیشه پاینده باشید.شماره تلفن من در خدمت شماست .هر امری که داشتید.من در خدمت شما هستم.(هر چند که اعتقاد ندارم که خوبی را با خوبی جواب بدهم) در هر صورت
  سپاس گزار شما هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش)

   ممنونم

 • تصویر کاربر بهمن جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام نزدیک به دوساله 3استنت گذاشتم 3روز پیش بعداز ورزش فوتبال درد شدیدی در وسط سینه گرفتم به حدی که بیمارستان چند ساعتی بستری شدم با زیر زبانی واکسیژن حالم بهتر شد وفردای انروز نوار قلب واکو وتست ورزش دادم همه نرمال بودن علت ان درد چه بودو چکار باید کرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام

   ممکنه گوارشی یا اضزرابی لوده باشه

درحال دریافت اطلاعات