فیلم آنژیوپلاستی

در فیلم آنژیوپلاستی شما می توانید از نزدیک با آنژیوپلاستی قلب آشنا شوید. در این فیلم دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی روند انجام کار را به شما نشان خواهند داد.

آنژیوپلاستی چیست؟

فیلم آنژیوپلاستی

آنزیوپلاستی قلب روشی است که در آن با جایگذاری موقت یک بالون کوچک در ناحیه بسته عروق قلب و عریض نگه داشتن آن، به عبور جریان خون کمک کرده و مانع عدم خون رسانی به قلب می شوند.

این بالون کوچک که در انتهای کاتتر نصب شده باد می شود تا شریان مسدود شده را عریض کند. دکتر فوق تخصص آنژیوپلاستی یا متخصص قلب و عروق با مشاهده فیلم آنژیوپلاستی بالون باد شده را قبل از خارج شدن از بدن تا چند دقیقه در ناحیه انسداد باقی می گذارد تا موجب متسع شدن شریان گردد.

در بیشتر افرادی که آنژیوپلاستی قلب را انجام می دهند،در محل انسداد رگ، استنت یا فنر گذاشته می شود. استنت معمولا در شریانی که توسط بالون گشاد شده است، قرار می گیرد و برای کاهش تنگی مجدد طراحی شده اند.

فیلم آنژیوپلاستی : روش انجام آنژیوپلاستی

فیلم آنژیوپلاستی به همراه نمایش عروق رگ بیمار بر روی مانیتور توسط دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص آنژیوپلاستی و تعدادی از تکنسین ها و پرستاران در بخش آنژیوگرافی و کاتتریسم قلب، تهیه و جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با این روش در ادامه قرار گرفته است.

روش انجام آنژیوپلاستی

در آنژیوپلاستی ابتدا موضع مورد نظر که معمولا کشاله ران و گاهی مچ دست بیمار است با محلول ضدعفونی پاک می شود. سپس بریدگی کوچکی بر روی این قسمت ایجاد می گردد تا کاتتر از طریق آن به سمت انسداد قلب حرکت کند. مقدار کمی ماده حاجب از طریق کاتتر تزریق می شود تا متخصص قلب و عروق از طریق تصویر اشعه ایکس که به صورت آنلاین بر روی فیلم آنژیوپلاستی قابل مشاهده است، انسداد را برطرف کند.

فیلم آنژیوپلاستی : نحوه عملکرد استنت در حین آنژیوپلاستی

پزشک در حین آنژیوپلاستی قلب با مشاهده فیلم آنژیوپلاستی، بالن را در محل مناسب قرار می دهد و شانس تنگ شدن مجدد را کاهش دهد و برخی از علائم گرفتگی عروق مثل درد قفسه سینه و تنگی نفس را بهبود بخشد.

برای مشاهده فیلم های بیشتر به قسمت فیلم آنژیوپلاستی قلب مراجعه نمایید.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

فیلم آنژیوپلاستی
5 (100%) 2 رایs

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرShadeghi سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر

  بنده صادقی هستم
  میخواستم نتایج اکوی مری خانومم را به حضورتان برسانم

  فردا چهارشنبه بعد از دوازده به تهران میرسم لطفا بفرمائید کجا میتوانم شما را ببینم و بیمار ویزیت کنید و جهت بستری شدن عمل بالن

  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیسه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش)
 • تصویر کاربرحسن چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض و ادب ...نزدیک یه هفته هست آنژیو پلاستی کردم ..دوتا رگهام و اسنت گذاشتم 3روز اول خوب بودم و هیچ دردی نداشتم ...ولی روز چهارم درد پشت کتفم شروع شد و بعدظهرش بیمارستان مراجعه کردم آزمایش گرفتن و گفتن جوابش خوب نیس باید بستری بشم سی سیو...بستری شدم تا فرداش دکتر دوباره آزمایش گرفت گفت جوابش خوبه اکو و نوار قلبمم خوب بود..ولی دوباره امروز صبح با بیدار شدن از خاب همون درد شروع شد ونفسم و قطع کرد یه قرص زیر زبونی خوردم با دوتا ژلفون تا ظهر کمی آروم شدم ....میخاستم بدونم این درد پشت کتف آیا خطرناک است ؟؟؟ربطی به اسنت گذاشتن قلبم دارد یانه ؟؟؟خیلی نگرانم ....تشکر از پاسخگوییتون
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیچهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام
   به این شکل نمیشه نظر داد
   باید با مدارک مراجعه کنید و نوار قلب بگیرید
 • تصویر کاربرحسن جمعه ۵ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخاستم ببینم بعد آنژیو پلاستی چند روز باید مریض استراحت کند و چه زمان میتواند به کار معمولی خود بازگردد...عایابعد فنر ..دردهم حس میکند مریض؟؟
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیجمعه ۵ بهمن ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام
   معمولا يك هفته
   خير درد نبايد وجود داشته باشد
 • تصویر کاربرحدیث سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر . ایا بیمارانی که استنت گذاشتن میتونن از پروفن و قرص های مسکن این چنینی استفاده کنند ؟ پدر من در رگ lad استنت گذاشتن چند ماهه پیش . الان چند روزه دندونشون خیلی درد میکنه . با توجه به اینکه نمیتونن برن دندونپزشکی ایا میتونن این مسکن ها رو مصرف کنند ؟
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیسه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام
   بله
 • تصویر کاربرعلى شنبه ۱ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام بعد از انژيو پلاسى خوردن فلفل مفيد است يا مضر ؟ متشكرم
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیشنبه ۱ دی ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام
   نه مفيد نه مضر
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر