دکتر محمد حسین نجفی

علت سوزش یک نقطه در سینه چیست؟

وجود حس سوزش در قفسه سینه می تواند بسیار ترسناک باشد، به خصوص برای کسانی که نگران سلامت قلب خود هستند و از حمله قلبی می ترسند. با این حال باید بگوییم که درد در قفسه سینه می تواند علل متعددی داشته باشد. همچنین گزینه های درمانی مختلفی برای حل مشکل بیماران در دسترس هستند.

بسیاری از علل بروز حس سوزش در قفسه سینه افراد در حقیقت خطرناک نیستند. در این مقاله می خواهیم پیرامون علل متعدد بروز درد و سوزش در ناحیه قفسه سینه حرف بزنیم و با آن ها آشنا شویم.

علل به وجود آمدن درد در قفسه سینه

مشکلات و عوامل متعددی می توانند منجر به ایجاد درد و حس سوزش در قفسه سینه افراد شوند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

سوزش سر معده علت سوزش یک نقطه در سینه

سوزش سر معده

سوزش سر دل و معده در افراد یا رفلکس اسید از جمله علل رایج در ایجاد حس درد و سوزش در قفسه سینه بیماران به حساب می آیند.

سوزش سر دل زمانی به وجود می آید که اسید موجود در معده شما به سمت مری باز می گردد. این موضوع در بانوان باردار، بیماران ریفلاکس معده و بیماران مبتلا به فتق هیاتال رایج است.

از جمله دیگر علائم سوزش معده می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • باد گلو
 • حس سوزش در گلو
 • دردی که بلافاصله پس از خوردن یک وعده به وجود آید.
 • دردی که در حین دراز کشیدن بیشتر شود.

مشکلات دستگاه گوارش

مشکلات گوارشی می توانند علائم و نشانه های متعددی داشته باشند که در ادامه به برخی دیگر از آن ها اشاره می کنیم:

 • ادرار بسیار تیره در فرد
 • مدفوع بسیار روشن یا کم
 • درد شدید در هر ناحیه ای از شکم، اما به خصوص در ناحیه بالا سمت راست، پایین یا کنار دنده

مشکلات استخوانی در سوزش یک نقطه در سینه

بیشتر بخوانید: انواع درد قفسه سینه چیست؟ کدام نوع آن خطرناک است؟! برای آگاهی بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

انواع خطرناک درد قفسه سینه

آسیب های مربوط به عضلات یا استخوان

آسیب مربوط به عضلات بدن منجر به بروز حس سوزش در سینه می شوند به خصوص زمانی که از عضله آسیب دیده جهت بلند کردن اجسام سنگین استفاده کنید. آسیب رسیدن به غضروف یا استخوان نیز شاید منجر به ایجاد سوزش در سینه شود.

درد و سوزش یک نقطه در سینه در صورتی می تواند نشانه آسیب رسیدن به یک عضله در بدن باشد که :

 • درد تنها زمانی به وجود آید که بدن فرد در حالت خاصی باشد و یا تنها در حین بلند کردن اجسام سنگین پدیدار شود.
 • درد با ماساژ یا ایجاد فشار روی بدن تغییر کند.
 • در ناحیه دردناک بدن و قفسه سینه ورم وجود داشته باشد.

حمله در اثر ترس و وحشت

زمانی که فرد بسیار مضطرب بوده و آشفتگی و ترس شدیدی داشته باشد؛ این مشکل را تجربه می کند. در این شرایط قلب ممکن است به سرعت بتپد و منجر به بروز سوزش یک نقطه در سینه شود. با افزایش ترس و فشار بر روی فرد این سوزش یا درد افزایش می یابد.

 تنها ۱۵ الی ۲۵ درصد از افرادی که با درد در قفسه سینه به اورژانس و مراکز درمانی مراجعه می کنند مشکل جدی یا مزمن در قلب خود دارند.

شیردهی و سوزش سینه

شیر دادن به کودکان می تواند عامل ایجاد حس درد و سوزش یک نقطه در سینه شود.

بانوانی که به کودک خود شیر می دهند ممکن است رنج متعددی از حس های خاص را در بخش قفسه سینه خود حس کنند. این موارد در زمان منقبض کردن و تغییر حال سینه ها جهت شیر دادن به نوزاد ایجاد می شوند.

شیردادن به نوزادان زمانی می تواند علت سوزش در قفسه سینه باشد که:

– یک زن در دوره شیردهی نوزاد خود قرار داشته باشد، به تازگی زایمان کرده یا اخیرا شیر دادن به کودک را متوقف کرده باشد.

– درد معمولا در یک یا هر دو سمت از قفسه سینه احساس شود، نه در ناحیه میانی قفسه سینه

– بروز دیگر تغییرات در سینه ها همراه با درد سوزش در قفسه سینه از قبیل درد در نوک سینه، افزایش اندازه سینه ها و یا تغییرات پوستی

بیماری های قلبی

با این که انواع مختلف از درد در ناحیه قفسه سینه از قبیل حس سوزش می توانند نشانه وجود یک بیماری قلبی در افراد باشد، اما این موارد همیشه به معنای این نیستند که فرد یک حمله قبلی را تجربه می کند.

مشکلات قلبی و عروقی

پزشکان از اصطلاح آنژین، زمانی استفاده می کنند که درد قفسه سینه به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی به قلب فرد به وجود آید. رایج ترین علت بروز آنژین وجود بیماری عروق کرونری قلب به حساب می آید. 

در این شرایط گردش خون بدن فرد به وسیله پلاک رسوب شده در رگ های خونی مسدود می شود. ممکن است یک پزشک مشکل آنژین را به عنوان علامت هشدار برای بروز حمله قلبی در بیمار درمان کند.

از جمله علائم آنژین می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • درد ، فشار یا حس سوزش در قفسه سینه
 • حالت تهوع
 • دردی که ظاهر شده و سپس از بین می رود.
 • حس تنگی نفس یا باد در بدن
 • دردی که به فک و یا شانه های فرد منتقل می شود.

علت سوزش یک نقطه در سینه

مشکلات مربوط به سلامت ریه ها

به وجود آمدن مشکلات برای رگ های خونی که خون را در ناحیه قلب و ریه ها جابجا می کنند نیز از جمله علل بروز درد قفسه سینه هستند.

آمبولی ریوی ( Pulmonary embolism ) یک مشکل دیگر برای رگ های خونی به حساب می آید. این مشکل زمانی رخ می دهد که یک لخته خون در رگ از دیواره جدا شده و به سمت ریه ها برود. این موضوع می تواند منجر به آسیب به ریه ها و قلب در افراد شود که در نهایت ممکن است مرگبار باشد.

از جمله نشانه های مربوط به رگ های خونی می توان موارد زیر را در نظر گرفت :

– پارگی یا سوزش ناگهانی در قفسه سینه که ممکن است نشان دهنده شکاف آئورت باشد.

– فشار قفسه سینه یا سوزشی که با ورزش و فعالیت بدنی بدتر می شود.

– درد ناگهانی همراه با مشکل در تنفس یا سرگیجه

افراد باید همیشه در صورت داشتن چنین علائمی به سرعت خود را به مراکز درمانی برسانند تا تحت نظر قرار بگیرند.

متخصص قلب و عروق

درمان سوزش یک نقطه در سینه

روش های درمانی مختلف برای حل مشکل سوزش و درد در قفسه سینه وجود دارند. پزشک معالج بسته به علت اصلی بروز این مشکل، بهترین روش درمانی را انتخاب می شوند.

فردی که با مشکل سوزش سر دل یا همان سوزش معده دست و پنجه نرم می کند باید از دارو های ضد انعقاد استفاده کرده و یا تغییراتی در رژیم غذایی خود به وجود آورد. در حالی که مشکلات جدی قلبی و یا بیماری های مربوط به ریه ها معمولا به ایجاد تغییرات جدی و بزرگتری در زندگی افراد نیاز دارند.

فردی که مشکل حمله قلبی دارد به دارو های رقیق کننده خون یا عمل جراحی نیاز دارد. عمل جراحی بای پس در چنین شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیماران نباید سعی کنند درد مزمن در قفسه سینه خود را در خانه درمان کنند. به خصوص اگر دلیل اصلی بروز این مشکل را نمی دانند. حتی سوزش سر دل و معده مزمن می تواند منجر به بروز مشکلات دائمی در افراد شود. فقط یک پزشک می تواند مشکل را تشخیص داده و علت بروز آن را مشخص کند. در نهایت بهترین روش درمانی تعیین خواهد شد.

درمان سوزش یک نقطه در سینه

علت سوزش سینه سمت چپ

در ادامه دلایل سوزش سینه در سمت چپ آورده شده است. این دلایل عبارتند از:

۱- درد دستگاه گوارش

رفلاکس اسید و بیماری رفلاکس اسید معده به مری (GERD) از علل شایع درد سمت چپ قفسه سینه هستند. این بیماری زمانی رخ می دهد که اسید معده به درون مری بر می گردد. به دنبال این اتفاق، نوعی احساس سوزش در دو طرف یا یک طرف قفسه سینه ایجاد می شود.

۲- پارگی مری

ایجاد شکاف یا پارگی کامل مری، یک اورژانس پزشکی است که می تواند باعث درد قفسه سینه شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مری (لوله ای که دهان را به معده متصل می کند) پاره شود. این امر باعث می شود که غذا یا مایعات، از دهان به درون قفسه سینه و اطراف ریه ها نشت پیدا کند.

۳- آسیب های اسکلتی عضلانی

آسیب های مختلفی می تواند به بافت نرم یا استخوان های قفسه سینه وارد شده و منجر به درد سمت چپ قفسه سینه شود. به عنوان مثال، شکستن یکی از دنده ها و یا کوستوکندریت (التهاب غضروف اطراف دنده). 

چنانچه فرد دچار نوعی ضربه شده باشد (برای مثال سقوط از ارتفاع یا تصادف)، این صدمات وارد شده نیز ممکن است منجر به درد قفسه سینه شوند.

۴- پریکاردیت

پریکاردیت بیماری است که به دلیل التهاب پریکارد (بافت اطراف قلب) ایجاد می شود.

۵- پلورزی

پلورزی وضعیتی است که در آن بافت های اطراف ریه ها، دچار التهاب می شود. این عارضه نیز می تواند منجر به درد قفسه سینه (به خصوص هنگام تنفس) شود.

۶- پنوموتوراکس

پنوموتوراکس به معنی روی هم خوابیدن ریه است. این اتفاق می تواند خود به خود رخ دهد و در آن بخش کوچکی از ریه یا تقریبا کل ریه، دچار فروپاشی می شود.

مطلب مرتبط: علت درد سینه سمت چپ خانم ها

علت سوزش سینه سمت چپ

علت سوزش سینه سمت راست

بنا بر دلایلی ممکن است شما احساس سوزشی در سمت راست سینه خود داشته باشید که این دلایل عبارتند از:

۱- اضطراب یا استرس

اضطراب یا استرس شدید می تواند باعث حمله اضطراب یا حمله پانیک شود. فردی که قبلا یک حمله پانیک را تجربه کرده، ممکن است دچار اختلال پانیک شود که در آن از بروز یک حمله پانیک دیگر ترس دارد.

۲- کشیدگی عضله

عضلات مختلفی دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند. این عضلات ممکن است هنگام ورزش و یا فعالیت های دیگر، دچار کشیدگی یا گرفتگی شوند. به دنبال این اتفاق، در قفسه سینه احساس درد یا حساسیت به لمس ایجاد می شود. 

اما این نوع درد قفسه سینه معمولا با استراحت و مصرف داروهای مسکن بدون نسخه (OTC) مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) بر طرف می شود.

۳- تروما یا آسیب

یک ضربه آسیب زا، مانند سقوط از ارتفاع، ضربه به قفسه سینه یا تصادف، می تواند به ساختارهای تشکیل دهنده قفسه سینه و همچنین قلب، ریه ها و سایر اندام های داخلی، آسیب برساند. همچنین، ممکن است کبودی یا تورم ایجاد شود و یا فرد دچار مشکلات تنفسی شود.

۴- کوستوکندریت و سایر بیماری های التهابی

به التهاب غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند، کوستوکندریت گفته می شود.

۵- شکستگی دنده

منظور از شکستگی دنده در واقع شکستگی استخوان هایی است که از اندام های داخلی قفسه سینه محافظت می کنند. این اتفاق می تواند بسیار دردناک باشد و منجر به عوارض خطرناکی شود.

 شکستگی یکی از دنده ها معمولا منجر به عوارض نمی شود، اما شکستگی های متعدد می تواند یک وضعیت تهدید کننده حیات باشد.

شستگی دنده از دلایل ایجاد سوزش در سمت چپ سینه

۶- پنوموتوراکس

پنوموتوراکس زمانی اتفاق می افتد که هوا از ریه خارج شده و وارد فضای بین ریه ها و دیواره قفسه سینه می شود. این اتفاق می تواند منجر به فروپاشی یا روی هم خوابیدن ریه شود. به همین دلیل، ریه در هنگام تنفس به سختی می تواند منبسط شود و همچنین، درد یا ناراحتی ناگهانی و قابل توجهی ایجاد می شود.

۷- پلورزی

پلورزی به معنای التهاب پلور یا پرده جنب (غشاهایی که ریه ها را احاطه کرده اند) می باشد. این التهاب، باعث اصطکاک بین دو لایه بافت جنب می شود. یک فضای باریک و پر از مایع بین سطح ریه ها و حفره قفسه سینه وجود دارد و ریه ها هنگام دم و بازدم، به راحتی روی این بافت می لغزند.

۸- پلورال افیوژن

به تجمع مایع در فضای بین لایه های بافت خارجی ریه ها، پلورال افیوژن گفته می شود. این وضعیت می تواند باعث درد قفسه سینه و تنگی نفس شود.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

دکتر قلب در تهران

۳.۴/۵ - (۳۵ امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب احترام جناب دکتر

  بنده الان چند روز از وسط سینه به سمت راست بدن سوزش خفیف دارم این سوزش خفیف موقت میاد میره درد ندارم
  استرس و مصرف سیگار دارم
  یادم چند بار که سرماخورده بودم یا گلو درد داشتم این سوزش بوجود میومد وقتی به مطب مراجعه میکردم به دکتر گفتم سینه ام میسوزه گفت سینه ات عفونتی شده بعدش با تجویز دارو خوب میشدم
  اما حالا این سوزش خفیف بدون علائم سرماخوردگی دارم سوالی که از شما بزرگوار داشتم این که میتونه علائم چی باشد ؟
  کرونا که نیست ؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   متاسفانه بدون معاینه بیمار نمیشه اظهار نظر کرد

   اگر ادامه داشت به متخصص عفونی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر ساحل پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما مادرم47ساله.امروزبراثرعصبانیتدچارتپش قلب شدن و اینکه یک درد در قسمت چپ سینش نزدیک مرکز قفسه سینه محدوده قلب و بالای پستان ایجاد شد وب زیر دنده زیر پستان منتقل شد و تمام شد بعد ب شونش سر کتفش منقل شد ولان حدود 6ساعت هست این درد دارن البته ن زیاد در شونش خودش میگه حالت گرفتی بود حالت اسپاسم.ویک بار دیگر باعصبانیت دچار دردشد وسمت چپ سینه ولی در حالت عادی مشکل نداره وتنگی نفس هم ندارم و اینکه فشار ندارن.همیشه زیر 12میشه.خودم ک فشار میگیرم مینیمم پایین میاد حتی بعضی وقتا 5یا5/5بنظرتون مشکل از فشار گرفتن من هست ولی ماکزیمم از 10کمتر نمیشه .دیشب گفت سرم درد می‌کنه اینطور بود فشار 10روی 5/5حدود درکل عموم با فشار مشکلی ندارن خوبه و بعضی وقتا سرش درد میگیره و اینکه حدود10ماه پیش دکتر رفت اکو و نوار شد مشکلی نداشت و ماه پیش هم بخاطر عمل زنانه نوار قلب شد ک مشکلی نداشت .الان میگم بریم دکتر میگه دکتر هرساله نیاز نیست لطفا راهنمایی کنید و اینکه الان دیگه درد نداره
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

    دردی که چند ساعت طول بکشه کمتر احتمال داره که قلبی باشه

   ولی بدون معاینه و گرفتن نوار قلب متاسفانه نمیشه اظهارنظر دقیق کرد

   بیمار باید به پزشک مراجعه کنند 

 • تصویر کاربر مژده جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام مادرم بالن قلب زده اماالان بی حال شده زخم بسترهم گرفته الان ۱۷روزه چکاربایدبکنیم دوباره توبیمارستان بستری شده لطفایه راه حل بهم بگید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   متاسفانه بدون دیدن بیمار و رویت مدارک نمیشه اظهارنظر درمانی صحیح داشت

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۸ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید دکتر بنده استرس زیاد دارم و کمی عصبی هستم بنده پسری 21 ساله هستم از شما سوال داشتم با توجه به خبر کرونا بنده استرس زیادی گرفتم و عصبی شدم و شوک زیادی بهم وارد شد خدمت شما عارضم بنده دو روز است احساس سنگینی اسمشو نمیشه درد گذاشت احساس سنگینی روی قفسه سینه به خصوص اون قسمت که قلب در ان قرار دارد شدم به این صورت که به نفس عمیق کمی سنگینی بیشتر یا درد هم کمی احساس میشود در ناحیه قفسه سینه جناب دکتر میخواستم از شما بپرسم این طبیعیه یا شوک عصبیه یا مشکل قلبی دارم؟ ایا نیاز هست تست کرونا دهم با توجه به سنگینی در قفسه سینه؟بنده تب و سرفه هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۸ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   خیر اینها علائم بیماری کرونا نیست

   بهتره جهت درمان اضطرابتون به روانپزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام دوهفته ای میشه سمت چپ قفسه سینه ام احساس درد دارم در ضمن کتف و بازو دست چپم هم درد دارم ارنج چپم هم درد دارم به صورت مقطعی طوری که با استراحت سا ماساژ دادن درد کتف و دست چپم خوب میشه و با استراحت کردن اصلا درد ندارم در ضمن موقع استراحت وقتی استرس دارم دوبار به مدت چن دیقه نبض گردنم تند میزد بالاسینه چپم هم احساس تپش دارم
  درضمن غذا که میخورم حتی اب خالی معدم سنگین میشه و اساس مینکم شکمم ورم کرده که با اروغ زدن راحت میشم و غذا هم بعضی مواقع به داخل دهانم برمی گرده وقتی که شکمم خالی هست و زیاد سرپا می ایستم احساس درد دارم در زیر قفسه سینه ام که باز با اروغ زدن خوب میشم با استراحت کردن اصلا درد ندارم در ضمن وزنم 100و قدم 170و سنم 28
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   با توجه به شرح حالتون هم مشکلات اضطرابی هم گوارشی و هم قلبی مطرح میشه

   بدون معاینه نمیشه این موارد رو از هم افتراق داد

   بلید جهت بررسی و معاینه مراجعه کنید

 • تصویر کاربر هایده دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  مدتی دردی تو قفسه سینه دارم احساس میکنم تو سرما دردش بیشتر میشه و حالت تنگی نفس بهم دست میده تو کارای رزومره هیچ دردی ندارم گاهی بازو و گردنم هم درد میگیره البته اونم تو سرما.. میترسم دکتر برم استرس زیاد میگرم حتی برای ی ازمایش ساده.مادرم بیماری قلبی داره .نارسایی قلبی مترسم منم داشته باشم..ممنون اگه جوابم بدین.تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   باید معاینه شوید 

   و جهت رد یا تایید مشکل قلبی باید اکو و تست ورزش،شوید 

 • تصویر کاربر ثریا شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من یه خانوم ۲۸ ساله هستم چند روزیه سمت چپ قفسه سینم درد میکنه روز اول قسمت بالای سمت چپ قفسه سینم به حالت تیر کشیدن درد میکرد و تعداد دفعاتش کم بود و دردشم زیاد شدید نبود بعد چند روز الان خیلی بهتر شده اما در ناحیه پشت زیر کتفم سمت چپ احساس درد میکنم و اونم دفعات خیلی کمی در طول روز و گاهی سمت راست قفسه سینم هم درد میکنه یه بارم حین اینکه درد داشتم قرص پرانول ۲۰ خوردم که تاثیری در درد نداشت و الان نمیدونم ایا این درد مربوط به قلبم هست یانه ضمن اینکه در پای راستم ران و ساق دو لکه زرد رنگ پیدا شده و نمیدونم ارتباطی داره یا نه ممنون میشم اگر جواب بدید و بگید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام

   علائمتون احتمالاً اضطرابی است

   خیر ارتباطی ندارد

   پروپرانولول ۱۰ هر ۱۲ ساعت و کلردیازپوکساید ۵ هر ۱۲ ساعت استفاده کنید و اگر بهتر نشدید جهت معاینه مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Ali جمعه ۸ دی ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  علت تیر کشیدن قلب
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۸ دی ۹۶( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۸ دی ۹۶( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر لیلا پنجشنبه ۱۸ آبان ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  مدت 4 ماه است همسرم با داشتن 38 سال ناگهان از خواب پریده و دوچار تب و لرز البته تب سردشده که همراه تپش قلب شد ید و درد خفیف در ناحیه سمت چپ سینه خود میشود که به مدت 10 تا 15قیقه این حالت ادامه دارد بعد از خوردن اب قند وکمی استراحت به حالت اول خود برمیگردد این حالت به طور تقریبی هر 2 ماه اتفاق می افتد لازم به ذکر است معده همسرم هر از گاهی ترش کرده و نسبت به ادویه جات و افزودنی های غذایی نیز بسیار حساس است.
  خواهشمند است در این رابطه راهنمایی فرمایید با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهران دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام. جناب دکتر ضمن عرض خسته نباشید و سپاسگزاری قبلی، پسری 23 ساله هستم که برای مدت 3 ماه است که دردهای مبهمی را در قفسه سینه دارم که در مواقع مختلف تغییر شکل می‌دهند. گاهی به شکل فشار اندک و گاهی همچون فرو کردن جسم تیز در پشت جناق سینه اتفاق می‌افتند. در سمت راست و البته بیشتر سمت چپ بدن هم بروز می کنند. البته گاهی دردهایی دارم که صرفا محدود به شانه، دست چپ و پشت گردن هستند اما همراه با درد قفسه سینه نیستند. ضمنا این دردها هم در زمان استراحت و هم در زمان فعالیت بروز می‌کنند که گاهی با جا به جا شدن و نفس کشیدن بدتر می‌شوند. در این مدت به دلیل هراس از بیماری قلبی و شیوع ایست قلبی در سنین جوانی به متخصص قلب مراجعه کردم و 2 بار نوار قلب گرفته شد، 1 بار اکو قلب و 1 مرتبه هم تست ورزش که متعاقب نظر پزشک مربوطه مشکل قلبی تشخیص داده نشد اما کماکان این دردها وجود دارند و البته هراس ناشی از اون ها تا حدودی زندگی روزمره رو دچار اخلال کرده. ضمنا اخیرا تپش قلب خود را نیز به کرات احساس می‌کنم. البته تعداد ضربان بالا نیست ولی حالت کوبنده دارد. در ازمایش خون نیز میزان کلسترول، تری گلیسیرید، قند خون و سایر فاکتور ها نرمال ارزیابی شدند. فشار خون بالا هم ندارم و همواره فشار 12 روی 8 یا کمتر هست. لطفا با توجه به موارد فوق بفرمایید که احتیاجی برای پیگیری بیشتر وجود دارد یا مشکل قلبی منتفی است؟ سپاسگزام
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر