دکتر محمد حسین نجفی

علت سوزش یک نقطه در سینه چیست؟

وجود حس سوزش در قفسه سینه می تواند بسیار ترسناک باشد، به خصوص برای کسانی که نگران سلامت قلب خود هستند و از حمله قلبی می ترسند. با این حال باید بگوییم که درد در قفسه سینه می تواند علل متعددی داشته باشد. همچنین گزینه های درمانی مختلفی برای حل مشکل بیماران در دسترس هستند.

بسیاری از علل بروز حس سوزش در قفسه سینه افراد در حقیقت خطرناک نیستند. در این مقاله می خواهیم پیرامون علل متعدد بروز درد و سوزش در ناحیه قفسه سینه حرف بزنیم و با آن ها آشنا شویم.

علل به وجود آمدن درد در قفسه سینه

مشکلات و عوامل متعددی می توانند منجر به ایجاد درد و حس سوزش در قفسه سینه افراد شوند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

سوزش سر معده علت سوزش یک نقطه در سینه

سوزش سر معده

سوزش سر دل و معده در افراد یا رفلکس اسید از جمله علل رایج در ایجاد حس درد و سوزش در قفسه سینه بیماران به حساب می آیند.

سوزش سر دل زمانی به وجود می آید که اسید موجود در معده شما به سمت مری باز می گردد. این موضوع در بانوان باردار، بیماران ریفلاکس معده و بیماران مبتلا به فتق هیاتال رایج است.

از جمله دیگر علائم سوزش معده می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • باد گلو
 • حس سوزش در گلو
 • دردی که بلافاصله پس از خوردن یک وعده به وجود آید.
 • دردی که در حین دراز کشیدن بیشتر شود.

مشکلات دستگاه گوارش

مشکلات گوارشی می توانند علائم و نشانه های متعددی داشته باشند که در ادامه به برخی دیگر از آن ها اشاره می کنیم:

 • ادرار بسیار تیره در فرد
 • مدفوع بسیار روشن یا کم
 • درد شدید در هر ناحیه ای از شکم، اما به خصوص در ناحیه بالا سمت راست، پایین یا کنار دنده

مشکلات استخوانی در سوزش یک نقطه در سینه

بیشتر بخوانید: انواع درد قفسه سینه چیست؟ کدام نوع آن خطرناک است؟! برای آگاهی بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

انواع خطرناک درد قفسه سینه

آسیب های مربوط به عضلات یا استخوان

آسیب مربوط به عضلات بدن منجر به بروز حس سوزش در سینه می شوند به خصوص زمانی که از عضله آسیب دیده جهت بلند کردن اجسام سنگین استفاده کنید. آسیب رسیدن به غضروف یا استخوان نیز شاید منجر به ایجاد سوزش در سینه شود.

درد و سوزش یک نقطه در سینه در صورتی می تواند نشانه آسیب رسیدن به یک عضله در بدن باشد که :

 • درد تنها زمانی به وجود آید که بدن فرد در حالت خاصی باشد و یا تنها در حین بلند کردن اجسام سنگین پدیدار شود.
 • درد با ماساژ یا ایجاد فشار روی بدن تغییر کند.
 • در ناحیه دردناک بدن و قفسه سینه ورم وجود داشته باشد.

حمله در اثر ترس و وحشت

زمانی که فرد بسیار مضطرب بوده و آشفتگی و ترس شدیدی داشته باشد؛ این مشکل را تجربه می کند. در این شرایط قلب ممکن است به سرعت بتپد و منجر به بروز سوزش یک نقطه در سینه شود. با افزایش ترس و فشار بر روی فرد این سوزش یا درد افزایش می یابد.

 تنها ۱۵ الی ۲۵ درصد از افرادی که با درد در قفسه سینه به اورژانس و مراکز درمانی مراجعه می کنند مشکل جدی یا مزمن در قلب خود دارند.

شیردهی و سوزش سینه

شیر دادن به کودکان می تواند عامل ایجاد حس درد و سوزش یک نقطه در سینه شود.

بانوانی که به کودک خود شیر می دهند ممکن است رنج متعددی از حس های خاص را در بخش قفسه سینه خود حس کنند. این موارد در زمان منقبض کردن و تغییر حال سینه ها جهت شیر دادن به نوزاد ایجاد می شوند.

شیردادن به نوزادان زمانی می تواند علت سوزش در قفسه سینه باشد که:

– یک زن در دوره شیردهی نوزاد خود قرار داشته باشد، به تازگی زایمان کرده یا اخیرا شیر دادن به کودک را متوقف کرده باشد.

– درد معمولا در یک یا هر دو سمت از قفسه سینه احساس شود، نه در ناحیه میانی قفسه سینه

– بروز دیگر تغییرات در سینه ها همراه با درد سوزش در قفسه سینه از قبیل درد در نوک سینه، افزایش اندازه سینه ها و یا تغییرات پوستی

بیماری های قلبی

با این که انواع مختلف از درد در ناحیه قفسه سینه از قبیل حس سوزش می توانند نشانه وجود یک بیماری قلبی در افراد باشد، اما این موارد همیشه به معنای این نیستند که فرد یک حمله قبلی را تجربه می کند.

مشکلات قلبی و عروقی

پزشکان از اصطلاح آنژین، زمانی استفاده می کنند که درد قفسه سینه به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی به قلب فرد به وجود آید. رایج ترین علت بروز آنژین وجود بیماری عروق کرونری قلب به حساب می آید. 

در این شرایط گردش خون بدن فرد به وسیله پلاک رسوب شده در رگ های خونی مسدود می شود. ممکن است یک پزشک مشکل آنژین را به عنوان علامت هشدار برای بروز حمله قلبی در بیمار درمان کند.

از جمله علائم آنژین می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • درد ، فشار یا حس سوزش در قفسه سینه
 • حالت تهوع
 • دردی که ظاهر شده و سپس از بین می رود.
 • حس تنگی نفس یا باد در بدن
 • دردی که به فک و یا شانه های فرد منتقل می شود.

علت سوزش یک نقطه در سینه

مشکلات مربوط به سلامت ریه ها

به وجود آمدن مشکلات برای رگ های خونی که خون را در ناحیه قلب و ریه ها جابجا می کنند نیز از جمله علل بروز درد قفسه سینه هستند.

آمبولی ریوی ( Pulmonary embolism ) یک مشکل دیگر برای رگ های خونی به حساب می آید. این مشکل زمانی رخ می دهد که یک لخته خون در رگ از دیواره جدا شده و به سمت ریه ها برود. این موضوع می تواند منجر به آسیب به ریه ها و قلب در افراد شود که در نهایت ممکن است مرگبار باشد.

از جمله نشانه های مربوط به رگ های خونی می توان موارد زیر را در نظر گرفت :

– پارگی یا سوزش ناگهانی در قفسه سینه که ممکن است نشان دهنده شکاف آئورت باشد.

– فشار قفسه سینه یا سوزشی که با ورزش و فعالیت بدنی بدتر می شود.

– درد ناگهانی همراه با مشکل در تنفس یا سرگیجه

افراد باید همیشه در صورت داشتن چنین علائمی به سرعت خود را به مراکز درمانی برسانند تا تحت نظر قرار بگیرند.

متخصص قلب و عروق

درمان سوزش یک نقطه در سینه

روش های درمانی مختلف برای حل مشکل سوزش و درد در قفسه سینه وجود دارند. پزشک معالج بسته به علت اصلی بروز این مشکل، بهترین روش درمانی را انتخاب می شوند.

فردی که با مشکل سوزش سر دل یا همان سوزش معده دست و پنجه نرم می کند باید از دارو های ضد انعقاد استفاده کرده و یا تغییراتی در رژیم غذایی خود به وجود آورد. در حالی که مشکلات جدی قلبی و یا بیماری های مربوط به ریه ها معمولا به ایجاد تغییرات جدی و بزرگتری در زندگی افراد نیاز دارند.

فردی که مشکل حمله قلبی دارد به دارو های رقیق کننده خون یا عمل جراحی نیاز دارد. عمل جراحی بای پس در چنین شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیماران نباید سعی کنند درد مزمن در قفسه سینه خود را در خانه درمان کنند. به خصوص اگر دلیل اصلی بروز این مشکل را نمی دانند. حتی سوزش سر دل و معده مزمن می تواند منجر به بروز مشکلات دائمی در افراد شود. فقط یک پزشک می تواند مشکل را تشخیص داده و علت بروز آن را مشخص کند. در نهایت بهترین روش درمانی تعیین خواهد شد.

درمان سوزش یک نقطه در سینه

علت سوزش سینه سمت چپ

در ادامه دلایل سوزش سینه در سمت چپ آورده شده است. این دلایل عبارتند از:

۱- درد دستگاه گوارش

رفلاکس اسید و بیماری رفلاکس اسید معده به مری (GERD) از علل شایع درد سمت چپ قفسه سینه هستند. این بیماری زمانی رخ می دهد که اسید معده به درون مری بر می گردد. به دنبال این اتفاق، نوعی احساس سوزش در دو طرف یا یک طرف قفسه سینه ایجاد می شود.

۲- پارگی مری

ایجاد شکاف یا پارگی کامل مری، یک اورژانس پزشکی است که می تواند باعث درد قفسه سینه شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مری (لوله ای که دهان را به معده متصل می کند) پاره شود. این امر باعث می شود که غذا یا مایعات، از دهان به درون قفسه سینه و اطراف ریه ها نشت پیدا کند.

۳- آسیب های اسکلتی عضلانی

آسیب های مختلفی می تواند به بافت نرم یا استخوان های قفسه سینه وارد شده و منجر به درد سمت چپ قفسه سینه شود. به عنوان مثال، شکستن یکی از دنده ها و یا کوستوکندریت (التهاب غضروف اطراف دنده). 

چنانچه فرد دچار نوعی ضربه شده باشد (برای مثال سقوط از ارتفاع یا تصادف)، این صدمات وارد شده نیز ممکن است منجر به درد قفسه سینه شوند.

۴- پریکاردیت

پریکاردیت بیماری است که به دلیل التهاب پریکارد (بافت اطراف قلب) ایجاد می شود.

۵- پلورزی

پلورزی وضعیتی است که در آن بافت های اطراف ریه ها، دچار التهاب می شود. این عارضه نیز می تواند منجر به درد قفسه سینه (به خصوص هنگام تنفس) شود.

۶- پنوموتوراکس

پنوموتوراکس به معنی روی هم خوابیدن ریه است. این اتفاق می تواند خود به خود رخ دهد و در آن بخش کوچکی از ریه یا تقریبا کل ریه، دچار فروپاشی می شود.

مطلب مرتبط: علت درد سینه سمت چپ خانم ها

علت سوزش سینه سمت چپ

علت سوزش سینه سمت راست

بنا بر دلایلی ممکن است شما احساس سوزشی در سمت راست سینه خود داشته باشید که این دلایل عبارتند از:

۱- اضطراب یا استرس

اضطراب یا استرس شدید می تواند باعث حمله اضطراب یا حمله پانیک شود. فردی که قبلا یک حمله پانیک را تجربه کرده، ممکن است دچار اختلال پانیک شود که در آن از بروز یک حمله پانیک دیگر ترس دارد.

۲- کشیدگی عضله

عضلات مختلفی دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند. این عضلات ممکن است هنگام ورزش و یا فعالیت های دیگر، دچار کشیدگی یا گرفتگی شوند. به دنبال این اتفاق، در قفسه سینه احساس درد یا حساسیت به لمس ایجاد می شود. 

اما این نوع درد قفسه سینه معمولا با استراحت و مصرف داروهای مسکن بدون نسخه (OTC) مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) بر طرف می شود.

۳- تروما یا آسیب

یک ضربه آسیب زا، مانند سقوط از ارتفاع، ضربه به قفسه سینه یا تصادف، می تواند به ساختارهای تشکیل دهنده قفسه سینه و همچنین قلب، ریه ها و سایر اندام های داخلی، آسیب برساند. همچنین، ممکن است کبودی یا تورم ایجاد شود و یا فرد دچار مشکلات تنفسی شود.

۴- کوستوکندریت و سایر بیماری های التهابی

به التهاب غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند، کوستوکندریت گفته می شود.

۵- شکستگی دنده

منظور از شکستگی دنده در واقع شکستگی استخوان هایی است که از اندام های داخلی قفسه سینه محافظت می کنند. این اتفاق می تواند بسیار دردناک باشد و منجر به عوارض خطرناکی شود.

 شکستگی یکی از دنده ها معمولا منجر به عوارض نمی شود، اما شکستگی های متعدد می تواند یک وضعیت تهدید کننده حیات باشد.

شستگی دنده از دلایل ایجاد سوزش در سمت چپ سینه

۶- پنوموتوراکس

پنوموتوراکس زمانی اتفاق می افتد که هوا از ریه خارج شده و وارد فضای بین ریه ها و دیواره قفسه سینه می شود. این اتفاق می تواند منجر به فروپاشی یا روی هم خوابیدن ریه شود. به همین دلیل، ریه در هنگام تنفس به سختی می تواند منبسط شود و همچنین، درد یا ناراحتی ناگهانی و قابل توجهی ایجاد می شود.

۷- پلورزی

پلورزی به معنای التهاب پلور یا پرده جنب (غشاهایی که ریه ها را احاطه کرده اند) می باشد. این التهاب، باعث اصطکاک بین دو لایه بافت جنب می شود. یک فضای باریک و پر از مایع بین سطح ریه ها و حفره قفسه سینه وجود دارد و ریه ها هنگام دم و بازدم، به راحتی روی این بافت می لغزند.

۸- پلورال افیوژن

به تجمع مایع در فضای بین لایه های بافت خارجی ریه ها، پلورال افیوژن گفته می شود. این وضعیت می تواند باعث درد قفسه سینه و تنگی نفس شود.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

دکتر قلب در تهران

۳.۴/۵ - (۳۵ امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر..من 34 سالمه و حدود 10 ساله که سیگار میکشم..حدود 8 سال پیش دچار درد معده شدم و به دکتر مراجعه کردم و زخم اثنے عشر مشخص شد..اون زمان نزدیڪ به 15 کیلو اضافه وزن داشتم و 75 کیلو بودم..بعد از گرفتن رژیم غذایے و استفاده از دارو بهبود پیدا کردم و وزنم 60 کیلو شد یعنے وزن نرمال واسه من..ولے پیگیرے نکردم بعد از بهبودے درد معده ام..یکسال و نیم پیش از همسرم جدا شدم و دچار افسردگے شدید هستم و فوق العاده آدم استرسے هستم..الان به مدت 2 ماه 6 کیلو وزن کم کردم و دچار سوزش معده بودم توے این مدت ولے نتونستم به دکتر مراجعه کنم..اصلا وعده هاے غذایے خوبے نداشتم توے این دوماه و شاید یه وعده کلا توے روز خوردم و بیشتر قهوه و چایے و سیگار مصرف کردم..الان تقریبا 4 روزه که قفسه ے سینه ام سوزش و گاهے درد بدے داره..تنفسم بد نیست..ولے اطراف جناغ سینه ام بشدت گاهے میسوزه و درد میگیره بطوریکه تمام بدنم داغ میشه و از هر طرفے میخوابم آروم نمیشه..یکم خوب میشه ولے دوباره درد شروع میشه..البته توے شرایط الان و این ویروسے که اومده بشدت استرسم شدیدتر شده و همیشه بخاطر ترس آبجوش زیاد خوردم و اصلا نمیذارم یکم سرد بشه و از ترس مدام عق میزنم که نکنه ویروس توے گلوم باشه مواقعے که احساس خارش توے گلوم دارم.. همیشه احساس لرز یا گر گرفتن دارم و اصلا نمیتونم غذاے زیاد بخورم و یه مدتے هست که اسهال تیره دارم..اصلا حال خوبے ندارم دکتر..میترسم سینه دردم بخاطر این ویروس باشه..ولے سرفه و تب شدید ندارم..توروخدا کمکم کنید..توے این وضعیت نمیتونم دکتر برم..استرس داره منو میکشه..خواهش میکنم جواب بدید..
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام

   پروپرانولول ۲۰ و کلردیازپوکساید ۵ هر ۱۲ساعت استفاده کنید

   اگر در مدفوع خون دارید یا سیاه و قیری رنکه فورا به متخصص داخلی مراجعه کنید

   بعدا حتما به روانپزشک مراجعه کنید

   برای بررسی قلبی هم باید تست ورزش انجام دهید

 • تصویر کاربر احسان شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام و تشکر بابت وقتی که میذارید،
  دکتر من پسر 30 ساله هستم که یه مدت هست بعضی از مواقع ناحیه قلبم درد میکنه سرگیجه هم دارم، نوار قلب، اکو و تست ورزش دادم و همه چیز نرمال بوده و فشار خون هم مشکلی نداشتم. آزمایش خون هم دادم که نشون میده چربی دارم و مستندات رو فرستادم براتون. قرص آسپرین و لیپوفیکس نوشتن. ولی به دلیل عوارض لیپوفیکس میترسم مصرف کنم. دکتر با این شرایط و سابقه خانوادگی سکته قلبی پدرم در 40 سالگی، میشه در خصوص خطر سکته و درد قلبم راهنمایی کنید بنده رو، ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   با توجه به ldl خیلی بالا باید دارو رو مصرف کنید

  2. تصویر کاربر احسان شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)
   دکتر جان خیلی ممنون بابت پاسخ تون، با شرایطی که بنده دارم تا جند وقت لیپوفیکس و آسپرین رو با هم مصرف کنم و بعد آزمایش بدم و کی میتونم مصرف شون رو قطع کنم؟ لطفا در خصوص فاصله زمانی لازم برای چک آپ دوباره تست ورزش و اکو با توجه به نرمال بودن هم اگه ممکنه راهنمایی کنید؟ اجرتون با خداوند منان و سال نو تون هم مبارک
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام

   ۶ ماه استفاده کنید

   هر دو تا سه سال

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نیاز پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من دو هفته س درگیر سرفه و درد هستم یکبار ازمایش خون دادم جواب خپب بود عکس از ریه گرفتم خوب بود دوباره بعد از چند روز درد و سرفه و تنگی نفس کم اومد سراغم سی تی ریه دادم سالم سونو دادم سنگ شش میلیمتری تو کیسه صفرا دارم و درد معده هم دارم یعنی قفسه سینم سمت راست درد دارم پشتم بین دو تا کتف سمت راست درد دارم و احساس میکنم یه چیزی تو گلوم نمیزاره نفس بکشم امروز یکم بهتر بودم فقط امروز پهلو چپم و یکم سمت قلبم درد داشتم میخواستم ببینم مشکلی نیست
  در ضمن دکترها همه میگفتند باید عمل کنی ولی من راضی نشدم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   متاسفانه بدون ویزیت و معاینه بیمار نمیشه نطثظر داد 

   بعد برطرف شدن شرایط مراجعه کنید

   ممکنه ریفلاکس مری و یا مشکلات اضطرابی هم باشه

 • تصویر کاربر افروز پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید.من 38 سالمه و 10 روزی میشه که سمت چپ قفسه سینم درد خیلی خفیفی داره و کمی هم پشتم درد میکنه و اینکه بعضی وقتا یک مایع از سینم خارج میشه دلیلش چی میتونه باشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   احتمالا درد قلبی نیست و اضطرابیه

   بعدا جهت بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر سالاری پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  باازمایش اکووتست ورزش به من گفتن یه قسمت ازقلبم ضخیم شده وتست ورزشم خوب نبوده به من قرص نیتروکاردین بامونته لوکاست 10 داده اندولی دردسینه همراه باتنگی نفس بهترنشده چکاربایدبکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   پاسخ شما داده سد

 • تصویر کاربر م. جمعه ۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  من چند روزی هست که دچار درد در قفسه سینه ام شده ام.. به طوری که فکر میکنم شیئ سنگین روی سینه ام گذاشته اند و فشار می دهند.. متاسفانه پیوسته هم هست و مقطعی نیست.. گاهی فکر میکنم نفس کم می آورم و نیاز دارم بلند نفس بکشم.. ناگفته نماند استرس هم دارم و چند روز قبل با فردی کمی بحث داشتیم... لازم به ذکر است که متاسفانه در خانواده ما بیماری قلبی هم شایع هست... اوایل فکر می کردم کرونا خفیف گرفتم اما نه تب دارم و نه لرز.. فقط فشار بر روی سینه.. که امروز متاسفانه احساس کردم به سمت گلو هم کشیده شده و به گلویم فشار آمده.. . لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام

   احتمالا علائم اضطرابی هست

   پروپرانول ۱۰ و کلر دیاز پوکساید ۵ هر ۱۲ ساعت استفاده کنید

   بعد از برطرف شدن شرایط جهت بررسی قلبی مثل تست ورزش مراجعه کنید

 • تصویر کاربر Morteza شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام چند ساعته به صورت منقطع سرفه میکنم احساس درد در قفسه سینم میکنم راهنماییم میکنید؟ نوار قلب هم 4 ماه پیش دادم گفتن مشکلی نداره و تا 5 سال میتونی خیالت راحت باشه از قلب ، البته چند روز قبل هم سرما خورده بودم خوب شده بودم نمیدونم بازم سرما خوردگی هست یا چیز دیگه ولی ته گلوم یه حس ناخوشی هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ فروردین ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام متاسفانه بدون معاینه نمیشه نظر داد باید حتما معاینه شوید

 • تصویر کاربر لی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید..اقای دکترمن هرچندماه یکباردردقفسه سینه دارم که دردش ازپشت قلبمه ودردغیرقابل تحمل همیشه هم تاچندروزیایک هفته طول میکشه..قلبی دکتر رفتم بهم گفتن قلبت موردی نداره ..ولی این درد امان منو برید وقتی شروع میشه .دلیلش چی میتونه باشه ..ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

    این نوع درد معمولا قلبی نیست

   ممکنه ناشی از دیسک گردن  باشه باید معاینه بشید

 • تصویر کاربر Nastaran پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من چند وقته قفسه سینم دردمیکنه میخواستم بپرسم خطرناکه؟32سالمه دست هاوپاهامم گزگزمیکنه به خصوص شباهمیشه بایدزیرپام بالشت باشه تاخوابم ببره
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   درد قفسه سینه علت‌های مختلفی داره که میتونه قلبی و یا غیر قلبی باشه

   باید بیمار معاینه بشه و بدون معاینه نمیشه اظهارنظر دقیق کرد

 • تصویر کاربر Erfan پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر الان نزدیک 1 هفته میشه در سمت چپ قفسه سینه هنگام نفس کشیدن درد دارم ، 32سالمه وزنم 82 کیلو، هیچگونه سرفه ، تب ویا علایم دیگری ندارم، این درد صبح ها که از خواب پا میشم بیشتره، به نظرتون علتش چی میتوه باشه؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   متاسفانه بدون معاینه بیمار نمیشه اظهار نظر کرد اگر علائم ادامه داشت جهت معاینه و بررسی مراجعه

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر