دکتر محمد حسین نجفی

علت سوزش یک نقطه در سینه چیست؟

وجود حس سوزش در قفسه سینه می تواند بسیار ترسناک باشد، به خصوص برای کسانی که نگران سلامت قلب خود هستند و از حمله قلبی می ترسند. با این حال باید بگوییم که درد در قفسه سینه می تواند علل متعددی داشته باشد. همچنین گزینه های درمانی مختلفی برای حل مشکل بیماران در دسترس هستند.

بسیاری از علل بروز حس سوزش در قفسه سینه افراد در حقیقت خطرناک نیستند. در این مقاله می خواهیم پیرامون علل متعدد بروز درد و سوزش در ناحیه قفسه سینه حرف بزنیم و با آن ها آشنا شویم.

علل به وجود آمدن درد در قفسه سینه

مشکلات و عوامل متعددی می توانند منجر به ایجاد درد و حس سوزش در قفسه سینه افراد شوند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

سوزش سر معده علت سوزش یک نقطه در سینه

سوزش سر معده

سوزش سر دل و معده در افراد یا رفلکس اسید از جمله علل رایج در ایجاد حس درد و سوزش در قفسه سینه بیماران به حساب می آیند.

سوزش سر دل زمانی به وجود می آید که اسید موجود در معده شما به سمت مری باز می گردد. این موضوع در بانوان باردار، بیماران ریفلاکس معده و بیماران مبتلا به فتق هیاتال رایج است.

از جمله دیگر علائم سوزش معده می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • باد گلو
 • حس سوزش در گلو
 • دردی که بلافاصله پس از خوردن یک وعده به وجود آید.
 • دردی که در حین دراز کشیدن بیشتر شود.

مشکلات دستگاه گوارش

مشکلات گوارشی می توانند علائم و نشانه های متعددی داشته باشند که در ادامه به برخی دیگر از آن ها اشاره می کنیم:

 • ادرار بسیار تیره در فرد
 • مدفوع بسیار روشن یا کم
 • درد شدید در هر ناحیه ای از شکم، اما به خصوص در ناحیه بالا سمت راست، پایین یا کنار دنده

مشکلات استخوانی در سوزش یک نقطه در سینه

بیشتر بخوانید: انواع درد قفسه سینه چیست؟ کدام نوع آن خطرناک است؟! برای آگاهی بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

انواع خطرناک درد قفسه سینه

آسیب های مربوط به عضلات یا استخوان

آسیب مربوط به عضلات بدن منجر به بروز حس سوزش در سینه می شوند به خصوص زمانی که از عضله آسیب دیده جهت بلند کردن اجسام سنگین استفاده کنید. آسیب رسیدن به غضروف یا استخوان نیز شاید منجر به ایجاد سوزش در سینه شود.

درد و سوزش یک نقطه در سینه در صورتی می تواند نشانه آسیب رسیدن به یک عضله در بدن باشد که :

 • درد تنها زمانی به وجود آید که بدن فرد در حالت خاصی باشد و یا تنها در حین بلند کردن اجسام سنگین پدیدار شود.
 • درد با ماساژ یا ایجاد فشار روی بدن تغییر کند.
 • در ناحیه دردناک بدن و قفسه سینه ورم وجود داشته باشد.

حمله در اثر ترس و وحشت

زمانی که فرد بسیار مضطرب بوده و آشفتگی و ترس شدیدی داشته باشد؛ این مشکل را تجربه می کند. در این شرایط قلب ممکن است به سرعت بتپد و منجر به بروز سوزش یک نقطه در سینه شود. با افزایش ترس و فشار بر روی فرد این سوزش یا درد افزایش می یابد.

 تنها ۱۵ الی ۲۵ درصد از افرادی که با درد در قفسه سینه به اورژانس و مراکز درمانی مراجعه می کنند مشکل جدی یا مزمن در قلب خود دارند.

شیردهی و سوزش سینه

شیر دادن به کودکان می تواند عامل ایجاد حس درد و سوزش یک نقطه در سینه شود.

بانوانی که به کودک خود شیر می دهند ممکن است رنج متعددی از حس های خاص را در بخش قفسه سینه خود حس کنند. این موارد در زمان منقبض کردن و تغییر حال سینه ها جهت شیر دادن به نوزاد ایجاد می شوند.

شیردادن به نوزادان زمانی می تواند علت سوزش در قفسه سینه باشد که:

– یک زن در دوره شیردهی نوزاد خود قرار داشته باشد، به تازگی زایمان کرده یا اخیرا شیر دادن به کودک را متوقف کرده باشد.

– درد معمولا در یک یا هر دو سمت از قفسه سینه احساس شود، نه در ناحیه میانی قفسه سینه

– بروز دیگر تغییرات در سینه ها همراه با درد سوزش در قفسه سینه از قبیل درد در نوک سینه، افزایش اندازه سینه ها و یا تغییرات پوستی

بیماری های قلبی

با این که انواع مختلف از درد در ناحیه قفسه سینه از قبیل حس سوزش می توانند نشانه وجود یک بیماری قلبی در افراد باشد، اما این موارد همیشه به معنای این نیستند که فرد یک حمله قبلی را تجربه می کند.

مشکلات قلبی و عروقی

پزشکان از اصطلاح آنژین، زمانی استفاده می کنند که درد قفسه سینه به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی به قلب فرد به وجود آید. رایج ترین علت بروز آنژین وجود بیماری عروق کرونری قلب به حساب می آید. 

در این شرایط گردش خون بدن فرد به وسیله پلاک رسوب شده در رگ های خونی مسدود می شود. ممکن است یک پزشک مشکل آنژین را به عنوان علامت هشدار برای بروز حمله قلبی در بیمار درمان کند.

از جمله علائم آنژین می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • درد ، فشار یا حس سوزش در قفسه سینه
 • حالت تهوع
 • دردی که ظاهر شده و سپس از بین می رود.
 • حس تنگی نفس یا باد در بدن
 • دردی که به فک و یا شانه های فرد منتقل می شود.

علت سوزش یک نقطه در سینه

مشکلات مربوط به سلامت ریه ها

به وجود آمدن مشکلات برای رگ های خونی که خون را در ناحیه قلب و ریه ها جابجا می کنند نیز از جمله علل بروز درد قفسه سینه هستند.

آمبولی ریوی ( Pulmonary embolism ) یک مشکل دیگر برای رگ های خونی به حساب می آید. این مشکل زمانی رخ می دهد که یک لخته خون در رگ از دیواره جدا شده و به سمت ریه ها برود. این موضوع می تواند منجر به آسیب به ریه ها و قلب در افراد شود که در نهایت ممکن است مرگبار باشد.

از جمله نشانه های مربوط به رگ های خونی می توان موارد زیر را در نظر گرفت :

– پارگی یا سوزش ناگهانی در قفسه سینه که ممکن است نشان دهنده شکاف آئورت باشد.

– فشار قفسه سینه یا سوزشی که با ورزش و فعالیت بدنی بدتر می شود.

– درد ناگهانی همراه با مشکل در تنفس یا سرگیجه

افراد باید همیشه در صورت داشتن چنین علائمی به سرعت خود را به مراکز درمانی برسانند تا تحت نظر قرار بگیرند.

متخصص قلب و عروق

درمان سوزش یک نقطه در سینه

روش های درمانی مختلف برای حل مشکل سوزش و درد در قفسه سینه وجود دارند. پزشک معالج بسته به علت اصلی بروز این مشکل، بهترین روش درمانی را انتخاب می شوند.

فردی که با مشکل سوزش سر دل یا همان سوزش معده دست و پنجه نرم می کند باید از دارو های ضد انعقاد استفاده کرده و یا تغییراتی در رژیم غذایی خود به وجود آورد. در حالی که مشکلات جدی قلبی و یا بیماری های مربوط به ریه ها معمولا به ایجاد تغییرات جدی و بزرگتری در زندگی افراد نیاز دارند.

فردی که مشکل حمله قلبی دارد به دارو های رقیق کننده خون یا عمل جراحی نیاز دارد. عمل جراحی بای پس در چنین شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیماران نباید سعی کنند درد مزمن در قفسه سینه خود را در خانه درمان کنند. به خصوص اگر دلیل اصلی بروز این مشکل را نمی دانند. حتی سوزش سر دل و معده مزمن می تواند منجر به بروز مشکلات دائمی در افراد شود. فقط یک پزشک می تواند مشکل را تشخیص داده و علت بروز آن را مشخص کند. در نهایت بهترین روش درمانی تعیین خواهد شد.

درمان سوزش یک نقطه در سینه

علت سوزش سینه سمت چپ

در ادامه دلایل سوزش سینه در سمت چپ آورده شده است. این دلایل عبارتند از:

۱- درد دستگاه گوارش

رفلاکس اسید و بیماری رفلاکس اسید معده به مری (GERD) از علل شایع درد سمت چپ قفسه سینه هستند. این بیماری زمانی رخ می دهد که اسید معده به درون مری بر می گردد. به دنبال این اتفاق، نوعی احساس سوزش در دو طرف یا یک طرف قفسه سینه ایجاد می شود.

۲- پارگی مری

ایجاد شکاف یا پارگی کامل مری، یک اورژانس پزشکی است که می تواند باعث درد قفسه سینه شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مری (لوله ای که دهان را به معده متصل می کند) پاره شود. این امر باعث می شود که غذا یا مایعات، از دهان به درون قفسه سینه و اطراف ریه ها نشت پیدا کند.

۳- آسیب های اسکلتی عضلانی

آسیب های مختلفی می تواند به بافت نرم یا استخوان های قفسه سینه وارد شده و منجر به درد سمت چپ قفسه سینه شود. به عنوان مثال، شکستن یکی از دنده ها و یا کوستوکندریت (التهاب غضروف اطراف دنده). 

چنانچه فرد دچار نوعی ضربه شده باشد (برای مثال سقوط از ارتفاع یا تصادف)، این صدمات وارد شده نیز ممکن است منجر به درد قفسه سینه شوند.

۴- پریکاردیت

پریکاردیت بیماری است که به دلیل التهاب پریکارد (بافت اطراف قلب) ایجاد می شود.

۵- پلورزی

پلورزی وضعیتی است که در آن بافت های اطراف ریه ها، دچار التهاب می شود. این عارضه نیز می تواند منجر به درد قفسه سینه (به خصوص هنگام تنفس) شود.

۶- پنوموتوراکس

پنوموتوراکس به معنی روی هم خوابیدن ریه است. این اتفاق می تواند خود به خود رخ دهد و در آن بخش کوچکی از ریه یا تقریبا کل ریه، دچار فروپاشی می شود.

مطلب مرتبط: علت درد سینه سمت چپ خانم ها

علت سوزش سینه سمت چپ

علت سوزش سینه سمت راست

بنا بر دلایلی ممکن است شما احساس سوزشی در سمت راست سینه خود داشته باشید که این دلایل عبارتند از:

۱- اضطراب یا استرس

اضطراب یا استرس شدید می تواند باعث حمله اضطراب یا حمله پانیک شود. فردی که قبلا یک حمله پانیک را تجربه کرده، ممکن است دچار اختلال پانیک شود که در آن از بروز یک حمله پانیک دیگر ترس دارد.

۲- کشیدگی عضله

عضلات مختلفی دیواره قفسه سینه را تشکیل می دهند. این عضلات ممکن است هنگام ورزش و یا فعالیت های دیگر، دچار کشیدگی یا گرفتگی شوند. به دنبال این اتفاق، در قفسه سینه احساس درد یا حساسیت به لمس ایجاد می شود. 

اما این نوع درد قفسه سینه معمولا با استراحت و مصرف داروهای مسکن بدون نسخه (OTC) مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) بر طرف می شود.

۳- تروما یا آسیب

یک ضربه آسیب زا، مانند سقوط از ارتفاع، ضربه به قفسه سینه یا تصادف، می تواند به ساختارهای تشکیل دهنده قفسه سینه و همچنین قلب، ریه ها و سایر اندام های داخلی، آسیب برساند. همچنین، ممکن است کبودی یا تورم ایجاد شود و یا فرد دچار مشکلات تنفسی شود.

۴- کوستوکندریت و سایر بیماری های التهابی

به التهاب غضروفی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند، کوستوکندریت گفته می شود.

۵- شکستگی دنده

منظور از شکستگی دنده در واقع شکستگی استخوان هایی است که از اندام های داخلی قفسه سینه محافظت می کنند. این اتفاق می تواند بسیار دردناک باشد و منجر به عوارض خطرناکی شود.

 شکستگی یکی از دنده ها معمولا منجر به عوارض نمی شود، اما شکستگی های متعدد می تواند یک وضعیت تهدید کننده حیات باشد.

شستگی دنده از دلایل ایجاد سوزش در سمت چپ سینه

۶- پنوموتوراکس

پنوموتوراکس زمانی اتفاق می افتد که هوا از ریه خارج شده و وارد فضای بین ریه ها و دیواره قفسه سینه می شود. این اتفاق می تواند منجر به فروپاشی یا روی هم خوابیدن ریه شود. به همین دلیل، ریه در هنگام تنفس به سختی می تواند منبسط شود و همچنین، درد یا ناراحتی ناگهانی و قابل توجهی ایجاد می شود.

۷- پلورزی

پلورزی به معنای التهاب پلور یا پرده جنب (غشاهایی که ریه ها را احاطه کرده اند) می باشد. این التهاب، باعث اصطکاک بین دو لایه بافت جنب می شود. یک فضای باریک و پر از مایع بین سطح ریه ها و حفره قفسه سینه وجود دارد و ریه ها هنگام دم و بازدم، به راحتی روی این بافت می لغزند.

۸- پلورال افیوژن

به تجمع مایع در فضای بین لایه های بافت خارجی ریه ها، پلورال افیوژن گفته می شود. این وضعیت می تواند باعث درد قفسه سینه و تنگی نفس شود.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

دکتر قلب در تهران

۳.۴/۵ - (۳۴ امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهرا دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  سلام من چند ماه هست معده درد دارم بعد وسط دو سینه ام درد می‌کنه چند دفعه دکتر رفتم نمی‌دونم دیگه باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   یک نوارقلب و اکو بگیرید
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  سلام
  پدر بنده 83 سالشونه اغلب سوزش معده دارن جدیدا یه هفته ای است که سوزش شدید در ناحیه قفسه سینه همراه با خارش پیدا کردن که از ناف شروع میشه و بیشتر قسمت داخلی شکم و سینه را ملتهب و درد شدید ایجاد می کنه و تا سینه هاش این درد و سوزش ادامه داره میخواستم ببینم چه دلایلی می تونه داشته باشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   یک نوارقلب برای بررسی قلبی بگیرند اگر خوب بود متخصص گوارش ببیند
 • تصویر کاربر عاطفه سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من زیاد قولنج میشم وداعم باید خودم بشکنمش یا از یکی کمک بگیرم تازگیا سمت چپ قفسه سینم روی قلبم یه نقطه ای رو احساس میکنم که میسوزه انگار بعد متن بالا رو خوندم که علایم انژین بعضی هاشو دارم مثلا فکم داعم نه ولی درد داره بعضی وقتا حالت تهوع هم بعضی وقتا دارم ولی درد شانه نه بنظرتون مشکل خاصی دارم ۲۱ساله هستم لطفا راهنماییم کنین کمی نگرانم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   بعید است اینها علایم مهمی باشند علایم عضلانی هستند ولی محض اطمینان نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر هاکان چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  درود بر شما آقای دکتر. بنده پسری 29 ساله هستم دایما نیاز به تنفس عمیق دارم که تبدیل به خمیازه میشه. اکو و تست ورزش و نوار قلب و عکس قفسه سینه و آزمایش تیروئید هم گرفتم هیچکدوم مشکلی نداشتن. در دست چپ و کتفم نیز درد دارم. تحمل این وضعیت برایم دشوار شده است سپاسگزارم از کمک بی دریغ شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   این علایم منشا قلبی ندارند همین که بررسی های قلبی شما سالم بوده یعنی جای نگرانی از این بابت نیست بهتر است یک متخصص داخلی ببیند این دردها احتمالن بیشتر منشا عضلانی دارند
 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام.۳۲ساله مرد و زنم ۷۹
  ۴ ماه پیش استرس واضطراب و معده درد و ریفلاکس و درد قفسه سینه سمت راست و گاهی سمت چپ داشتم.دکتر تشخیص داد ریفلاکس معده و درد قفسه سینه ام بیشتر عصبی هست.با مصرف دارو بهتر شدم.
  تازگی ها درد قفسه سینه سمت چپ روی قلبم و وسط قفسه سینه به طور دورانی هست درد خفیف هست و قابل تحمل و امروز وسط قفسه سینه درد گرفت با نفس عمیق کمی درد داشت.این دردها باعث استرس و اضطراب میشه برام. البته احساس ترشی دهان .اروغ و کمی بعد غذا تنگی نفس دارم.البته ورزش میکنم در هنگام ورزش مشکلی ندارم تشکر میکنم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   احتمالن منشا این دردها همان مسایل گوارشی است ولی محض اطمینان یک نوارقلب و اکو هم بگیرید
 • تصویر کاربر علی شنبه ۸ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من یه مدتی هست درد و سوزش قفسه سینه دارم و خیلی حس بدی دارم و گاهی احساس تپش قلب میکنم و استرس زیاد دارم
  رفتم دکتر قلب تست ورزش نوار قلب و اکو گرفتم دکتر قلب گفت مشکلی از نظر قلب نداری
  برو دکتر داخلی یا گوارش
  رفتم داخلی گفت اندسکوپی کن نرفتم بخاطر شرایط کرونا
  و وقتی کار میکنم یا ورزش درد خیلی کم تر میشه
  و با غذا خوردن نه درد و سوزش زیاد میشه نه کم
  و اکثرا شب درد و سوزش قفسه سینه بیشتر شوده
  مرد هستم ۳۳ساله هستم اضافه وزن دارم و یه مدتی هست همون دکتر داخلی قرص فشار برام تجویز کرده و مصرف میکنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۸ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر تست ورزش سالم بوده نگران نباشید به خصوص اینکه میگویید دردتان با ورزش بهتر می شود این یعنی اینکه احتمالش تقریبن صفر است که منشا درد قلبی باشد نزد متخصص داخلی پیگیری کنید
 • تصویر کاربر فافا سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سوزش در سینه سمت چپ وتیر کشیدن اززیر بغل به قسمت ستون فقرات ،،،،
  قبلا درد درقسمت ستون فقرات قسمت قولنج داشتم
  ریه هام هم حساسیت و آلرژی دارم
  معده ام هم گوارشم سرده با خوردن غذاهای سرد معده درد میگیرم و اذیت میشم
  حالا این درد جزئی اعصابم و درگیر کرده لطفا راهنمایی کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   ببینید هم ریه هم گوارش می تواند این دردها را بدهد پیشنهاد من این است برای اینکه از بابت قلب خیالتان راحت شود یک نوارقلب و اکو بگیرید اگر مساله ی قلبی باشد مشخص می شود
 • تصویر کاربر راسل جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان، ممنون از وقتی که میگذارید، من ۳۲ سالم هست و سیگار میکشم، و الان نزدیک به دوسال هست که دچار تپش قلب و دردهای سینه و و زیر دنده چپ و گاهی در دلتوئید قدامی میشم، احساس مور مور شدن روی سینه هم دارم که غالبا طولانی مدت تر هستش، حدود یک سال و نیم قبل چندین بار به صورت اورژانسی نوار گرفتم و گفتم مشکلی نداره، اکو و تست ورزش و هولتر هم بستم و همه نرمال بود اما با آندوسکوپی ورم معده و کمی فتق مری تشخیص دادن، با وجود این هنوز این دردها ادامه داره و در بیشتر مواقع در شروع سیگار کشیدن این دردها شروع میشه...، دقیقا با اولین پک!!! لطف کنید نظرتون رو بفرمایید، مادر بزرگ من در سن بالای ۷۰ سال ایست قلبی کردن
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   ببینید اگر بررسی های قلبی تان نرمال بوده احتمال اینکه این درد قلبی باشد کم است، هم دردهای معده و هم دردهای ریوی می توانند علایم مشابهی بدهند، اگر علی رغم درمان معده باز هم خوب نمی شود در نهایت با توجه به سابقه ی فامیلی و سیگار بهتر است یک اسکن هسته ای کنید تا خیالتان راحت شود
 • تصویر کاربر مبینا چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 116 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من مدت ۳ساله ک فشارخون دارم و دارو استفاده میکنم ۳۰ سالمه
  هر ۶ماه پیش متخصص قلب و متخصص کلیه و فوق تخصص فشار خون چکاپ میشم ک همگی ب اتفاق گفتن فشار خون من ناشی از استرسه، جدیدا رفلاکس شدید دارم بعد از رفلاکس احساس سوزش گردن و قلب و حتی کتف ها و سرشانه دارم و گاهی حس میکنم قلبم میلرزه و سوزش شدیدی داره،به دنبالش ضعف و دلهره دارم، میخواستم ببینم نظر شما در رابطه با این علائم بنده چی هستش؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   در سن شما بعید است این علایم سوزش منشا قبلی داشته باشد، از قضا اینها علایم ریفلاکس معده می توانند باشند، یک مشورت با متخصص گوارش بکنید، اگر اکوی قبلی تان هم سالم بوده که اصلا جای نگرانی از بابت این علایم نیست
  2. تصویر کاربر مبینا چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   خیلی ممنونم آقای دکتر
  3. تصویر کاربر مبینا چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   خیلی ممنونم آقای دکتر
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   خواهش میکنم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر چند روز پیش پیام دادم بهتون بخاطر پایین بودن کلسترول گفتم استرسم دارم دکتر بهم سیتالوپرام و نورترپتلین داده من 25سالمه این قرصا برام زود نیست از الان چیکار کنم راهمم دوره بخاطر کرونا نمیتونم بیام پیش شما پرونده دارم اونجا
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   قرص ضداسترس که زود و دیر ندارد، اگر متخصص برایتان تجویز کرده استفاده کنید، این دارو ها هم قرار نیست تا ابد ادامه یابند، موقت هستند و پس از مدتی قطع می شوند
  2. تصویر کاربر مریم شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   چشم خیلی ممنون دکتر دست شما درد نکنه
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   .
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر